Zobrazit diskusi v plném vzhledu
Globální oteplování je novodobý fenomén naší Země. Existuje vůbec?
Odeslat odpověď

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

02. 08. 2017 13:19

velmi zaujimavy clanok


Vlny horúčav budú vplyvom otepľovania atmosféry extrémnejšie, dlhšie a častejšie

[url]
http://spravy.pozri.sk/clanok/vlny-horu ... ie/1149396[/url]

:cool:

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

10. 09. 2017 21:34

Zdravím Vás.Jak to tak vypadá tak sluneční minimum už proběhlo,ale jen 32 dní bez skvrn loni a letos 56 je poněkud málo,nyní již je 26 erupcí typu M a 4 typu X,je to normální v minimu,nebo už přichází další silný cyklus.Ptám se jen proto že se tu řešil vliv slunce na klima na zemi.

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

21. 09. 2017 16:50

Velmi zajímavý článek:

https://www.novinky.cz/domaci/449865-su ... yzkum.html

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

26. 12. 2017 02:43

Zajímavé, jak si příroda dokáže poradit.

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

29. 12. 2017 20:46

Ahoj

K sluneční aktivitě:

Ta je nyní na hodnotě 1360,7 plus mínus nějaké setiny.

Obrázek

Obrázek

Jak vidno z grafů, v posledním období kolísala mezi 1361 až 1360,6. s klesající tendenci

Ale: Jsou to stále hodnoty, které byly rovné, nebo jen trochu menší většině maxim v 19 století a na začátku století 20-tého, pak už hodnoty vystoupily výše. Jinými slovy, přestože slunko forcuje trochu méně s výhledem na hlubší minimum, je stále hodně "zářivé".

http://lasp.colorado.edu/home/sorce/files/2011/09/TIM_TSI_Reconstruction-1.png

Jinými slovy významnější pokles teplot skutečně může nastat až někdy okolo onoho roku 2020, nebo dokonce později.

Tož tak.

Ps. Když dáte tento graf vedle grafického zobrazení TSI, teploty už nevypadají až tak přesvědčivě ...

Obrázek

Ono sluneční aktivita nejsou jen skvrny ...

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

31. 12. 2017 18:09

Ahoj

u končicího cyklu celková TSI byla ve svém maximu dokonce vyšší, než cyklus předtím. A to že byl jakože cyklus slabý :mysl:

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

19. 01. 2018 14:47

Rok 2017 byl globálně nejteplejším zaznamenaným rokem bez El Niňa.

„2017 was super-warm globally, compared to most of past years since 1880. NOAA's analysis puts 2017 as the third warmest year on record, NASA's analysis puts it as the second warmest year on record (due to a difference in addressing the warming Arctic). Regardless, 2017 was the warmest year without El Nino on record.“
Zdroj: Severe Weather Europe

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

24. 01. 2018 16:58

17 z 18 nejteplejších let v historii měření bylo od roku 2000 a to myslím, že pořádně oteplování nás teprve ještě čeká. On se ten účinek skleníkových plynů v atmosféře projevuje až s poměrně velkým zpožděním. A přes všechny snahy omezit emise od roku 1990 narostly asi o 60% (to číslo tedy nemám ověřeno, jen jsem ho slyšel včera na ČT).

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

24. 01. 2018 23:38

Predpovedi vlivu klesajici aktivity slunce /aktivita vyjadrena mnozstvim slunecnich skrvn/ na prizemni teplotu Zeme se ruzni, nekdo udava rok 2020, nektere studie az 30 leta 21.stoleti. Rozhodne je tam urcita casova prodleva. Ono nejde jen o TSI, ale take /jak udavaji nektere studie/ vliv magnetickeho pole Slunce na odklon/priklon kosmickeho zareni na atmosferu Zeme. Cim nizsi magneticke pole Slunce /malo skvrn/, tim vice kosmickeho zareni na Zemi, tim vyssi potencial tvorby oblaku nizsich pater a s tim spojene ochlazovani atmosfery /viz. Svensmark/. Jak to vse dopadne, ukaze cas.
Nicmene si myslim,ze soucasna mizerie poslednich zim v SE je dana tim, ze jsme se dostali do urcite faze povetrnostniho cyklu a ne tim, ze se teplota na Zemi /rozumej mereno NOAA/NASA/ zvysila o cca 0,8C za poslednich cca 100 let. Podle me by bylo mylne si myslet, ze otepleni nebo naopak ochlazeni Zeme bude znamenat prosty narust nebo pokles teploty v tom danem regionu oproti prumeru let minulych. Ono zmena teploty o +/- 1C moc rozdilu neprinese pokud je leden napriklad s odchylkou -4C /vloni/ nebo +4C jako letos. Spis bude dulezite odhadnout, jak se globalni zmena teploty projevi na konkretnich synoptickych rysech jednotlivych rocnich obdobi v jednotlivych oblastech sveta.

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

25. 01. 2018 00:40

sporadical:

O tom není pochyb. "Složení" TSI je různé, dle aktivity slunce. Ostatně u posledního minima na přelomu první dekády byl jasný peak stran kosmického záření.
Nyní to půjde ještě do zajímavějších hodnot.
Již nyní jsme na hodnotách roku 2010.
Aktuálně: The Visible Disk is Currently Spotless :)

JohnBattler : Jestli nárust produkce CO2 není právě kvůli oné uporné snaze :) V prvé řadě se s evropských zemí pod rouškou ekologie vytratilo spousta továren, které zkrátka smrděly a ekologizace se majitelům nevyplatila a objevily se v Číně , Thajsku a jinde tam, kde na nějakou ochranu přírody z vysoka kašlou. Zkrátka nadnárodním koncernům se celá věc náramně vyplatí :D a vypadají krásně eeeekooo
V neposlední řadě pod tlakem tak zvaných ekologů, tedy abychom byli přesní - ekologistů - došlo ke zrušení jaderné energetiky v Německu. Výpadek pokryly fofrníky, ale ne tak docela - jako houby po dešti začaly růst uhelné elektrárny :D
Dále Čína za posledních 20 let x-násobila svou průmyslovou produkci. Jednak kvůli velké poptávce zvenčí - tímto je válcovaná konkurence v celém světě. Kolik sajrajtů je z toho ve světě? ... a taky kvůli přestěhování částí evropské výroby tamtéž. Podobná situace je v Indii, která vedle strmého vzrůstu průmyslu zažívá nebývalý populační růst. Vlečka smradů z výše vyjmenovaných zemí je vidět i v kosmu. To se nebavím, prosím o CO2. Ten smradem není, ovšem není pochyb o tom, že ho tam umějí vyrábět s gustem.
Navíc ona úporná snaha stvořila zločin zvaný biopaliva. Že se na to nabalili mafiání a politici je věc druhotná.... nebo primární ---- aneb přání otcem myšlenky, pardon byznysu? :D
V tomto gardu bych mohl pokračovat.

Přeji pěkný den

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

25. 01. 2018 09:05

Adi: Musím s vámi souhlasit. Evropa si hraje na to jak se ekologizuje a je pravda, že emise tady stagnují možná i klesají. Ale je to dáno přesně tím co píšete. Výroba se přesunula do Číny a konzumní život dále narůstá. Každá ta nekvalitní věc z Číny co koupíme a za 2 roky vyhodíme tak se musela vyrobit a to vyprodukovalo emise. Nemluvě o přepravě z dálného východu sem. Kdyby se radši výrobky vyráběli kvalitněji a u nás tak by to bylo mnohem ekologičtější. Ale to bych chtěl moc. Dnešní doba je o tom mít co nejnižší náklady co nejvyšší zisk a nic více důležité není. S tou jadernou energetikou s vámi také souhlasím.
Odeslat odpověď