Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda?

Globální oteplování je novodobý fenomén naší Země. Existuje vůbec?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod kebull » 02. 01. 2020 12:11

Zit skromne by byl klic, ale jen velice tezko dosazitelnej... Nejhorsi na tom vsem je, ze uz jedeme v takovym kolotoci, ze zprvu hezky a skromny myslenky se za chvili chytnou supi a totalne ji prekopou v podstate do zajetych koleji. Viz napr. zminovane elektromobily, solarni panely, jejichz vyuziti v podstate zmrazila jak vlada "malou-velkou" domu v podobe nesmyslne nastavenych dotaci, tak tu myslenku sezrala i distribucni sit, ne moc lidi tak ma clanky na strese, i kdyz by to melo byt dneska uz mnohem jednodussi, myslim technicky... No je to tezky. Navic, dobrovolne se uskromni jen minimum lidi, tak to holt je... A vynuceny uskromneni je vzdycky na ukor nekoho a ve prospech nekoho jinyho, to zname z historie moc dobre. Navic pomalu cely svet ma konzumni zpusob zivota za vzor, oni tak chtej zit taky. Celkem logicky, vzdyt my jsme taky chteli, jeste nedavno, lidi maj kratkou pamet... A ted to mame - stacilo mi zase videt preplnene nakupaky kolem Vanoc. Nerikam, ze sam ziju nejak extra skromne, ale snazim se napr. kupovat jen to, co vyuziju, snim, vypiju. Vzdycky, kdyz musim neco vyhodit, je mi docela smutno. Meli byste videt treba nasi mini-lednicku vs. lednici u rodicu :D Ale to fakt jen na okraj, nechci rozhodne nikoho poucovat. Je to na kazdem z nas. Kazdopadne stale se to stupnuje.

Takze ja tady zastavam spis nazor Cilka, ktery tvrdi, ze uz je jen otazka casu, kdy se neco vetsiho pos***. Lidi porad pribyva a planeta se pro ne tak zmensuje, uz to vsude nedava tak jako to davala driv. Migrace je jen jedna z tech veci, co se muze pos*** je jich dnes ale mnohem vic.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod godlike » 02. 01. 2020 13:46

Mas pravdu, ukromnit se v zasade uz neni mozny. Nekdo chce holt poznavat svet, ja tomu rozumim, ale at si kazdej uvedomi, jestli je normalni, preletet pul sveta s letenkou za par tisic? Navic jeste nezacala cestovat bohatnouci stredni trida v Indii a Cine, to teprve bude sranda. Kdyby jen Evropu rocne navstivilo zlomek, treba 20 milionu Indu? To bude mazec. Nebo ta predstava, ze budeme jist jen sezonni zeleninu? Vazne si tohle dokazeme predstavit? :) Jak se ale treba dejmetomu recykluji stary mobily? Televize? To nekdo nekde rozebira? Nechapu...

PS: Uvazoval jsem od FV na barak. Jinak jedu na plyn, ohrev vody, topeni, vareni. Mam obyc. kotel Junkers. Zakladni reseni nema baterii, kde ukladas prebytky. To ma az stredni varianta. Cili v ty zakladni variante si nesmyslne z prebytku elektriny ohrivas zasobnik vody. Nejvic elektriky vyrobis v lete, kdy potrebujes nejmin proudu, kdyz je dlouho svetlo. A k cemu potrebuju 90°C horkou vodu? My se jen sprchujeme, kratce rychle. Ohrivam ted vodu na cca 45°C. V ty druhy variante si nabijis baterie, kterou pohanis spotrebice v dome, kdyz slunce nesviti. Popr. to poustis do site za smesnou vykupni cenu par haliru. Na vsechno jsou obri dotace, ta prostredni varianta by me stala cca 100 000Kc. Penize nejsou zadny problem, ale k cemu vsemu by me to bylo? Kdyz el. napajim jen svetla nebo spotrebice A***. Moje mesicni zaloha na el. je 1100kc. Investice do FV se me nikdy nevrati, protoze jsou to pro me vyhozeny penize...
Naposledy upravil godlike dne 02. 01. 2020 14:14, celkově upraveno 2
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod kapr » 02. 01. 2020 13:54

https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod godlike » 02. 01. 2020 14:12

A recyklace LCD panelu u mobilu nedejboze u TV v obrich rozmerech probiha jak?
Realne stejne nemas smysl, se jakkoliv pripravit na kolaps civilizace. To bych musel bydlet tak nekde v horach obehnanej vodnim prikopem s vlastni farmou a zdrojem vody.
Realne bydlim v beznym satelitu par km za Prahou, kde nemam sanci se ubranit najezdu hladovych lidi z metropole. :)
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod kapr » 02. 01. 2020 15:55

ono kolaps může nastat raz dva.. třeba hacker, když napadli naši firmu, 14 dní se nic nedělo, ztráta slušná.. je otázka času kdy napadnou nějakou banku a nevyberem si ani korunu, proto je dobré míst sklep a nějaké vlastní potraviny, zahrada je taky fajn, je potřeba myslet i na domácí mazlíčky a tak. My jsem televizi a nějaké další spotřebiče odvezli do sběrného dvora, který je kousek. Jak to probíhá teď, nevím..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod godlike » 18. 01. 2020 23:45

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod kebull » 19. 01. 2020 04:16

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod Adi » 19. 01. 2020 08:09

Ahoj,

Jestli člověk, to si nejsem zcela jist, ale je pravda, že ve jménu boje proti klimatické změně, jak se to nyní eufemisticky nazývá, se dělá vše pro to, aby bylo tepleji. :) Zkrátka podle osvědčeného hesla čím hůře, tím lépe.
Proč: Politický vliv a neskutečné toky peněz. Proč jinak by byl tak široce medializován a kladně hodnocen výstup autistické holčiny.Je to brand, skvělé pr. stojí za tímto. Celý ten cirkus je dost drahý a aň mně nikdo netvrdí, že je to kvůli dobrotě srdce a se soucitem k ledním medvědům. Proč jsou tak vehementně prosazovány nestabilní OZE, které nemají vyřešenou recyklaci a jednou fungují a jednou ne? Proč je na blacklistu jaderná energie v podstatě. Kdyby šlo skutečně o klima, tak se staví jaderky tam, kde to jde a nemusí to být obrovské "továrny" na elektřinu, nýbř malé, modulární reaktory.
Proč při tom všem je tlak na zavádění elektroaut při soiuběžném vypínání uhelek. Takže v podstatě zakážeme stabilní zdrooje, zavedeme neskutečné žrouty energie (elektroauta), které mimnochodem budou papat elektřinu většinou v noci, kdy většinou méně fouká a jaxi nesvítí. O eko stopě elektroaut raději pomlčet. O eko-stopě tím tuplem
Všude se mluví o růstu cen energie. Ony ty zhovadilosti něco stojí a taky je třeba vydělat.

Takže, kde není vidět logika, musí se hledat prachy

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod varel » 19. 01. 2020 10:42

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod kebull » 19. 01. 2020 10:52

Ano, mas pravdu, to jsem nejak vytesnil.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod Ovar » 19. 01. 2020 12:42

Já bych chtěl jen popsat zážitek příbuzné, která se vydala v listopadu do Vietnamu, jeli tam jakože s cestovkou ale na vlastní riziko si změnili trasu mimo turistické místa. Turisti směřují na jih, který má i vyhlášený turistický ruch, čisté pláže, města, ahoj já jsem čistý Vietnam a ukážu světu na fotkách jak tu žijeme v souladu s přírodou. Kdežto sever, který je úplně mimo turistický ruch, je naprostý opak jihu.
Určitě víte, že jsou v Asii "populární" roušky přes dýchací cesty a že je tam kvůli smogu a dýmu občas nedýchatelno. Sám jsem se o to nikdy do hloubky moc nezajímal, říkal jsem si, že to je díky průmyslu a husté dopravě nebo občasným požárům. Chyba lávky, drazí Vietnamci si to dělají sami, ač za to s části nemůžou.
Extrémní problém jsou odpadky, na které nemá Vietnam (a předpokládám že většina Asie) páky, neřeší se prostě. Lidi hází veškerý odpad na ulice nebo na zahrady a když je to už velká hromada, tak to prostě zapálí =-O . Pro Evropany a myslím si že i pro většinu civilizovaného světa je to naprosté tabu, my jsme zvyklý mít skládky a tam ať se starají jiní, někde to řeší ještě efektivněji, a to že se to odveze do moře, nebo jste jistě viděli ty úchvatné záběry ze střední Ameriky, kde se odpadky nahážou do koryta řeky a první větší déšť to odveze z města pryč do moře. Neříkám, že to je všude, v turistických oblastech to vypadá jinak.
Zpět k Vietnamu, fotky co jsem viděl a povídání co jsem slyšel mi trochu více otevřelo oči a chápu více věcí. Je to důvod, proč se tam ty roušky nosí, prý je tam tak hrozný vzduch, že bez roušek se tam nedá dýchat prakticky vůbec a i s rouškou má středoevropan po pár hodinách pocit, že vykouřil krabku cigaret. A tohle je tam dennodenně po celý rok. Vemte si, že veškerý odpad, který vyprodukujete, všechny obaly od sušenek i běžného jídla nemáte prostě kam vyhodit, tak to hodíte za roh baráku a jednou pár dní škrtnete sirkou. Tohle tam dělá drtivá většina vesnic a měst= miliony lidí.
Přijde mi pak fakt k pokukání, jak se řeší ekologie ve "vyspělejších" státech, dělají se smlouvy, snižují se emise a v jiných částech světa, pálí odpadky na ulici (a to ještě v lepším případě) v horším se to vyváží mimo města do okolních lesů. Prý i pláže vypadaly jako skládky, focení scenérii se muselo dělat šikovně a ne všechno šlo vyfotit.

Je to smutné, že část světa se snaží žít aspoň v rámci možností v souladu k budoucím generacím a něco proto dělají a části světa je to totálně jedno a jsou schopni tu druhou půlku klidně otrávit. Dost možná to dělají už tak dlouho, že jim to přijde normální- nebo prostě nemají na výběr.

Má to pak plno dalších odvětví k debatě, ale to je tak nějak jedno, s tímhle možná ani Gréta nic neudělá. Možná lepší informovanost lidí. I kdyby, lidi tam musí něco jíst, dál se budou vyrábět a kupovat potraviny v plastu, dál se budou vyrábět plastové nesmysly, furt bude co vyhazovat a pořád to nebude kam dávat. Je to trochu začarovaný kruh, v těch tropických oblastech je obživa velmi nesnadná, plno rodin musí vyžít s pár dolary týdně a k tomu si je musí vydřít někdy i nezákonným způsobem, jako je pustošení fauny a flory, protože chtějí žít jako zbytek světa, respektive pokud chtějí jíst tak musí i trochu držet krok s ostatní civilizací. Ale civilizace nedrží krok s nimi. Chtěl jsem tim jenom říct, že si jsem vědom, kde ten problém pramení a jak velmi složité je ho vůbec řešit. Celá tahle situace je dost špatná a týká se to prakticky všech tropických oblastí. Svým způsobem jsou pak turisti i přínosem pro tyto oblasti, byť z toho důvodu, že turistické oblasti se udržují čisté a domorodci v těchto oblastech mohou mít i jiný zdroje příjmů...
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod TommyAst » 30. 01. 2020 00:03

kebull a Varel

Ano slo o druhou tragedii tohoto typu u nas. Privni tragedie byla v Uherskym Brode, kdy dedek v hospode postrilel 8 lidi. Ten rok 2015 jsi nejsem jisty, mozna to bylo 2014. Takze celkem 15 obeti teroristickych utoku v CR.

V CR je rocne necelych 200 vrazd, neco malo prez 500 autonehod a okolo 1800 sebevrazd. Presna cisla se mi nechce hledat, radove to bude sedet, kdo chce presnejsi udaje at zagoogli.

Takze pro snizeni obeti nestesti a nasilnych cinu tedy radeji zakazeme auta, coz bude spolecne s podporou MHD i ekologiicky krok. Zakazovat auta samozreme nechci, ale jejich zdaneni alespon v mistech z dobrou MHD by neuskodilo. Invalidu se zdanei tykat nebude.
TommyAst
Nováček
 
Příspěvky: 1110
Registrace: 31. 10. 2012 16:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod TommyAst » 30. 01. 2020 00:09

Ovar

To je samozrejme neskutecny hnus, co se deje v Asii. Uplne stejne je na tom Indie, ale i bohate staty Arabskeho poloostrova (tem je vse u....). Napodobne Afrika, Jizni Amerika.

To ze jsou staty chude je jeste nenuti pouivat tak velke mnozstvi plastu, vsechno do plastu balit a pod. Mohou se pouzivat papirove tasky a jutove pytle jako driv. Naopak nam u spousty veci EU a spol naopak plasty nuti.

Jinak s odpadkama a neskutecnym bordelem je to sila i v Rumunsku a Italii, ze se chce cloveku zvracet. A i ve Finsku prez noc udelaji Finove bordel. Rano ale prijede auto a celou ulici vymete, nikdo nic nepozna.

V Africe-Jizni Asii je prave ten stredoveky zpusob zivota pricinou vseho toho, co se tam deje, vc. chudoby a zaostalosti, vcetne velke kriminality. Tady to par staleti na zpet bylo stejne. Jenze tenkrat neexistovali plasty, smartfouny, a dalsi. Ani nevim kdy se zacinala pouzivat elektrina.
TommyAst
Nováček
 
Příspěvky: 1110
Registrace: 31. 10. 2012 16:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod kebull » 30. 01. 2020 03:58

Ano, presne tak, mohu potvrdit zatim sice jen z Nepalu, tydnu na Filipinach nebo zemi Latinske Ameriky, pripadne Jamajky. Plati bohuzel dnes jiz znama teorie, ze zvyk obyvatel v techto zemich byl - spotrebovat cokoliv bylo v obalu a obal zahodit, coz bylo relativne ok, protoze obal byl z listu, pripadne to byla slupka (pisu relativne, protoze pri milionu lidi, co by to takhle udelalo, by nebyla ok ani ten bananovy list, protoze ten taky neshnije za den;). Asi si nemusime delat iluze, jak to vypadalo driv kdyz nekde nahodou byla vetsi koncentrace lidi... taky humac. Kazdopadne dnes je problem ten, ze odpad je vetsinou z materialu, co se jednoduse nerozlozi, a tak se musi palit, v tom nejlepsim pripade nekam odvazet a znovu vyuzit (zajimalo by me jake je tohle vubec %, jestli ne spis promile celosvetove).

Co jsem chtel rict, je muj dojem z civilizovanejsich zemi V Asie, ktere jsem navstvili predevsim. Jmenovite Japonsko, Jizni Koreu a Taiwan. S pritelkyni (Taiwan) na to mam trosicku odlisny nazor, ale je to fakt jen muj dojem :) U nas jsou zas vsude kavarny a automaty na kafe...

Kazdopadne yy celosvetove trendy ohledne vlastnich kontejneru, flasek nebo sacku tam samozrejme frci taky, mozna dokonce zacaly driv nez v Evrope. Je to podle me i kvuli odlisne kulture stravovani obecne. Jelikoz je napr. na Taiwanu cena jidla na ulici, pripadne baleneho predpripraveneho jidla, co si jen koupite v kramu a ohrejete vetsinou nizsi nez kdybyste si varili doma, lidi to samozrejme vyuzivaji predevsim. V nekterych zemich to je mene (Korea), nekde vice (Taiwan), ale obecne tam je koncentrace street foodu a kramku (convenicence store, 7-11 a jine) mnohonasobne vyssi nez v Evrope. Vysledkem toho je, ze v podstate pri kazdem nakupu jidla (nebo i piti, na Taiwanu maji vsude caje, bubble tea, dzusy a normalne pokud si nereknete je davaji do kelimku s plastovym vrskem) vyprodukujete odpad (obal, sacek, v rade pekarstvi maji dokonce balene jednotlive produkty - sladka houska - kazdy zvlast do special plastu...). Proto se to tu tak zacalo resit. Navic vam daji jednorazove hulky, dalsi extra plast tasku, aby se vam to dobe neslo atp. Nikdy predtim jsem si to neuvedomil. A pak... vetsinou jde o ciste zeme, kde se rozhodne normalne zadne odpadky na ulici nevali, zkratka neco jako u nas, mozna jeste cistejsi. Takze otazka je, co se se vsim tim odpadem deje? Fakt by me to zajimalo. Protoze sice se to meni cim dal vic, ale drtiva vetsina produkce jede stale timto zpusobem. Jen doufam, ze odpad neodvazi nekam do dalsich zemi, jako se to provalilo treba u Kanady, to mi prijde fakt nejvetsi prasarna. To jen takove osobni dojmy ke sdileni.

Jeste jeden mozna trosku podivny nazor. Prijde mi paradoxni, ze prave "tropicke" zeme se chovaji na prvni pohled tim nejhorsim zpusobem, kdyz pokud to fakt prezenu, tak tam by teoreticky nemela byt o lokalni jidlo jidlo (pokud jde fakt o tropy, ne poust samozrejme), vsude by melo byt dost ovoce i vhodnych podminek pro zvirata a nemuselo by se zadne jidlo dovazet. Je mi jasne, ze nejde jen a pouze o jidlo a jen a pouze o dovoz a nejak se veci skladovat musi. Ale videt napr. na Jamajce, nebo v Nikarague lidi, co si nesou ovoce z trhu v jednotlivych plastovych tastickach a k tomu v dalsich lahev Coca Coly, me fakt moc nedava smysl... Je to hlavne o vychove si myslim. Howk :ahoj:
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Převažuje při změně klimatu (GO...?) člověk nebo příroda

Příspěvekod Adi » 31. 01. 2020 17:17

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Zpět na Globální oteplování

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Meteo Weather