Zobrazit diskusi v plném vzhledu
Napište nám Vaše nápady, oznámení i kritiku na toto diskusní fórum o počasí. Na Váš příspěvěk rádi budeme reagovat, nestyďte se.
Odeslat odpověď

Co je to hodnoceni?

09. 10. 2010 21:33

Každý registrovaný uživatel může hodnotit dalšího registrovaného uživatele. Hodnocení slouží pro Vás, aby jste mohli dávat plus nebo mínus. Hodnocení slouží výhradně na hodnocení uživatele, kterému se Vám zalíbil třeba nějaký příspěvek, který byl kvalitní nebo byl SPAM, urážky a v tomto případě udělíte záporné hodnocení.

K čemu je takové hodnocení?
Hodnocením získáme mezi sebou větší informovanost, zda-li daný uživatel je dobrý nebo špatný. Například uživatel s s hodně záporným hodnocení třeba -20 znamená, že do kolektivu nezapadl a tedy něco bude špatně. Znamená to tedy, že daný uživatel píše divné příspěvky, zakládá prapodivné témata tak tomuto uživateli bude hrozit BAN.

Ke každému Vašemu hodnocení musíte poslat i Váš komentář, proč jste mu dali třeba záporné ohodnocení. Díky tomuto tak dáte najevo uživateli, co se Vám na něm nelíbí.

Kdo mě může ohodnotit?
Hodnocení může udělat pouze zaregistrovaný uživatel, který musí mít alespoň 30 napsaných příspěvků a nemá záporné hodnocení.

Jak často můžu hodnotit?
Hodnotit můžete libovolně kohokoliv i 8x za sebou pro jednoho uživatele, avšak hodnotit se dá pouze 10x za den bez omezeného času mezi jednotlivým hlasováním. Hlasování však administrátor vidí a tak v případě vícečetného hlasovaní za sebou pro jednoho uživatele bude toto hlasování smazáno a Vám bude přidán zaporné hodnocení.

Je u hodnocení nějaké zabezpečení, aby mě někdo nedal jen tak záporné hodnocení?
Zabezpečení přímo není, avšak seznam aktuálních hodnocení vidím v administraci a tak mohu reagovat na případného padoucha. Hodnocení můžu v případě problému i editovat a tuto hodnotu změnit.

Záporné hodnocení se bude dávat za nedodržení pravidel diskuse?
Zatím pravidla nejsou přímo dána, avšak počítají se s nimi, že se do jednotlivých kategorii nasadí. Jakmile se tak stane, musíte tyto pravidla dodržovat a pokud se zjistí, že pravidla někdo nerespektuje, dostane záporné hodnocení.

Pravidla hodnoceni naleznete zde.

varel //4.1.2011 doplněno, opraveno
varel //6.12.2013 vypuštěno pravidlo hodnocení -5 = automatický ban. Ban bude nadále udělován individuálně dle míry provinění, počet bodů karmy nebude hrát roli.

Re: Co je to hodnoceni?

09. 10. 2010 22:02

Zdravím všechny,
No to je dobrý nápad s tím hodnocením,zatím jsem ještě nikoho nehodnotil,neboť se rozkoukávám,ale brzy s tím začnu. :)

Re: Co je to hodnoceni?

09. 10. 2010 22:26

Předpokládám, že z jedné IP adresy není možné konkrétního uživatele hodnotit vícekrát.

Re: Co je to hodnoceni?

09. 10. 2010 22:44

Hodnocení se váže na registrační profil a tak pokud ty jako varel udělíš hodnocení, hodnotit pro již ohodnoceného uživatele můžeš až za 24 hodin. Na IP adresu to tedy není.

Kdo může hodnotit se dočteš v prvním aktualizovaném příspěvku.

Re: Co je to hodnoceni?

09. 10. 2010 23:29

Hmm... tohle je trošku dvousečné. Člověk sice může případně vzít zpět své hodnocení, "změnit názor" na daného uživatele, na druhou stranu může dojít k zneužití. Tzn. někdo si umane, že dotyčného "vybanuje" a každý den mu bude dávat mínusové body. Bude to bodování tedy nějak kontrolováno či ošetřeno proti zneužití?

Re: Co je to hodnoceni?

10. 10. 2010 10:15

To je dobrý to hodnocení! :cool:

Re: Co je to hodnoceni?

10. 10. 2010 17:30

varel píše:Hmm... tohle je trošku dvousečné. Člověk sice může případně vzít zpět své hodnocení, "změnit názor" na daného uživatele, na druhou stranu může dojít k zneužití. Tzn. někdo si umane, že dotyčného "vybanuje" a každý den mu bude dávat mínusové body. Bude to bodování tedy nějak kontrolováno či ošetřeno proti zneužití?


Přesně toto mě taky napadlo, přece jen jsme tu měli případy typu slnko a apod. Kdo si to pamatuje, jistě ví. Občas se skutečně může najít někdo, kdo bude mít radost když někoho vybanuje.

Re: Co je to hodnoceni?

10. 10. 2010 18:47

Tak jak je to vlastně s tím hodnocením, ohodnotil jsem jednoho uživatele, a teď nemůžu bodovat nikoho, myslel jsem, že to omezení bude platit jen na toho jednoho hodnoceného uživatele.

Re: Co je to hodnoceni?

10. 10. 2010 19:19

Je blby že musím čekat na to až budu mít přes 30 příspěvků na hodnocení.....když jsem jich tu naspal za minulé měsíce více než dost.....ale tak kdo si počká ten se došká 8-)

Re: Co je to hodnoceni?

10. 10. 2010 21:10

varel píše:Tak jak je to vlastně s tím hodnocením, ohodnotil jsem jednoho uživatele, a teď nemůžu bodovat nikoho, myslel jsem, že to omezení bude platit jen na toho jednoho hodnoceného uživatele.


Já jsem to pochopil tak, že můžeš vždy dát jenom jeden hlas za 24 hodin. Pokud už jsi dnes pro někoho hlasoval, tak další hlas někomu budeš moci dát až zítra. Myslím, že je to dobrý nápad. Jen bych třeba upřesnil, že další hodnocení pro člověka, kterého jsem již hodnotil by mělo být možné třeba až po měsíci. Aby opravdu někdo nemohl někoho vybanovat.

Re: Co je to hodnoceni?

10. 10. 2010 22:14

Je to tezky mno. Hodnoceni je MOD pro phpBB. Zatim tam mam nastavene, ze muzes hlasovat 1x za 6 hodin a to libovolne pro jakehokoli uzivatele. Hodnotit ale muze zatim jen uzivatel nad 30 prispevku - proste nez se ten clovek tady rozkouka.

Priznavam ale, ze hodnoceni neni prilis super, zvlaste pak na to hlasovani po 6-ti hodinach apod., ale myslim, ze je to dostacujici a pokud toho nekdo bude zneuzivat, tak ho stejne v administraci vidim a pak s timto clovekem zametu :)

Re: Co je to hodnoceni?

11. 10. 2010 15:38

Jo s tím hodnocením supr nápad moc se mně to líbí :cool:

Re: Co je to hodnoceni?

11. 10. 2010 17:31

To hodnocení je opravdu dobré :cool: . Moc se mi líbí -30 - Ban

Re: Co je to hodnoceni?

13. 10. 2010 19:53

Zatim hlasovani probehlo 27x, coz je dost a jsem rad, ze se Vam to libi. V administraci jiz vidim kazde hodnoceni, tak ze vse hlidam :)

Re: Co je to hodnoceni?

14. 10. 2010 11:39

Aktualizoval jsem informace o hodnoceni a pridal pomerne zasadni myslenku.

Nyní lze hodnotit maximálně 10x za den a můžete hlasovat za sebou bez časového omezení. Hlasování však administrátor bude hlídat a v případě zjištění několika hlasování pro pouze jednoho uživatele dojde k tom, že hodnocení bude smazáno ten kdo tyto hlasy dává dostané okamžitě záporné hodnocení.

Zatím pravidla nejsou přímo dána, avšak počítají se s nimi, že se do jednotlivých kategorii nasadí. Jakmile se tak stane, musíte tyto pravidla dodržovat a pokud se zjistí, že pravidla někdo nerespektuje, dostane záporné hodnocení.
Odeslat odpověď