Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Přípomínky k diskusi

Napište nám Vaše nápady, oznámení i kritiku na toto diskusní fórum o počasí. Na Váš příspěvěk rádi budeme reagovat, nestyďte se.

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod blizzard86 » 31. 01. 2011 22:51

Vážení přátelé,
napadla mě další věc, která by se dala na této diskuzi zlepšit. Poté, co skoro nikdo nereagoval na můj nápad s webkamerama, mě napadlo něco možná ještě lepšího. V mém prohlížeči mám uložených např. asi 20 amatérských meteostanic na jihu Moravy. Např. http://www.hpa1.unas.cz/aktual.php
V této zemi je spoustu amatérských meteorologů, kteří o existenci těchto stránek vůbec netuší, přitom kdyby sem psali své fundované příspěvky, mohli bychom se mnozí něčemu novému přiučit a úroveň této diskuz eby šla o 2 řády výše. Chce to jediné, říci jim o existenci tohoto fora, napsat jim zprávu, email. Myslím že je to dobrý nápad a prosím tímto adminy o zvážení. Příspíván nás sem asi tak 20 lidí, z toho asi jen tak 5 jsou lidi, kteří meteorologii opravdu rozumí a zbytek (včetně mě) jsme pouze lidi, které to baví, ale odborníky skutečně nejsou. Kdyby sem přispívalo víc elidí, co tomu rozumí, tak myslím by se zvýšila úroveň všech nás diskutujících. Prosím zvažte tento návrh. Díky
Blizzard86
2011: Min: -13,6°C; Max: +37,4°C
2012: Min: -18,8°C; Max:+37,3°C
2013: Min: -13,0°C; Max: +39,7°C
2014: Min: -12,7°C; Max:+37,0°C
blizzard86
Nováček

 
 
Příspěvky: 556
Registrace: 15. 08. 2008 13:52
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 20

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod tom791 » 01. 02. 2011 16:18

Jen mám dotaz. Nejdou mi nahrávat přílohy. Čím to může být jiným, když je obrázek dosti malý? Zobrazí je červeně "Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh". Děkuji za případnou radu. Asi to tedy bude ale tím, že je zaplněn seznam příloh. Takže pokud některé odstraním nezmizí i z témat? Díky. :pls: :thx:
tom791
Weby:

Počasí nelze poručit, můžeme ho jen do jisté míry předpovědět či odhadnout.
Mějte dobrou náladu s každým počasím!
tom791
Nováček

 
 
Příspěvky: 661
Registrace: 08. 09. 2010 16:00
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 23

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod MeteoForum.cz » 01. 02. 2011 16:29

Nápad kontaktovat nekolik amaterskych kolegu by sla, ale mam pochybnosti, ze by se jednalo o SPAM. Bohuzel problem u teto diskuse je ten, ze neni stale napojena na nove e-pocasi.cz, ktere stale ma v rukou koder a stale ladime jednotlive stranky - jeji obsah. Pak se spusti tvpocasi.cz a dalsi projekty budou nasledovat. Vsude tam bude i podpora na meteoforum.cz, tak ze jde tady spise o zviditelneni. Ti lidi si cestu najdou, jen jim to musime usnadnit.

Tome, zkusim se podivat do nastaveni priloh, zda-li s tim nemohu neco udelat - zkusim zvetsit jeji velikost.
#
MeteoForum.cz
Administrátor

 
 
Příspěvky: 474
Registrace: 22. 04. 2008 22:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 11

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod varel » 01. 02. 2011 16:59

K té propagaci fóra: něco už jsem napsal blizzardovi do SZ, ale ještě teda dodám, že pokud by se jednalo o e-maily, tak by asi opravdu mohlo jít o spam, pokud by se ale odkaz na Meteofórum (samozřejmě s nějakým vhodným textem) objevil například v návštěvní knize na stránkách (pokud je mají) amat. meteorologů, tak by to mohlo být snad OK.
Upřímně řečeno jsem si myslel, že odkaz na toto fórum je už dávno šířen uživateli a návštěvníky Meteofóra mezi meteorologickým potěrem :) . Jestliže tomu tak ještě není, tak vás prosím abyste upozornili na existenci Meteofóra meteoamatéry a meteonadšence ve svém okolí (pokud nějaké znáte), díky.
:sipka: meteoforum-cz/propagujte-i-vy-meteoforum-cz-t688.html
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod tom791 » 26. 02. 2011 19:01

tom791
Weby:

Počasí nelze poručit, můžeme ho jen do jisté míry předpovědět či odhadnout.
Mějte dobrou náladu s každým počasím!
tom791
Nováček

 
 
Příspěvky: 661
Registrace: 08. 09. 2010 16:00
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 23

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod Milan Lapin » 10. 11. 2012 17:49

Pokiaľ budete mať na tejto stránke také zdržujúce pohyblivé reklamy, tak môžete očakávať, že bude v diskusii iba minimum účastníkov. Teda, mňa také reklamy rozčuľujú.
Milan Lapin
Nováček
 
Příspěvky: 446
Registrace: 01. 05. 2008 12:10

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod varel » 10. 11. 2012 18:21

Bez reklam se evidentně neobejde ani Meteofórum, každopádně pokud jako prohlížeč používáte Firefox, tak doporučují stažení doplňku AdBlock Plus a otravné reklamy jeho prostřednictvím zablokovat. Dělám to taky tak... :)
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod Milan Lapin » 11. 11. 2012 07:28

Varel, AdBlock Plus už mám nainštalovaný vyše roka, funguje dosť dobre aj v Internet Explorer a Google Chrome, niektorí tvorcovia reklám ho ale vedia obísť. Riešim to tak, že webové stránky, na ktorých sa takéto reklamy objavujú, ignorujem. Je dosť iných stránok s podobným obsahom. Takže v MeteoForum.cz predbežne končím.
Milan Lapin
Nováček
 
Příspěvky: 446
Registrace: 01. 05. 2008 12:10

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod kapr » 11. 11. 2012 07:35

aspoň je to tu barevnější :-D.. určitě, ten typ návštěvníků, co sem chodí není ten typ lidí, co by si přečetl příspěvky a následně klikl na nějakou tu reklamu.. i když možná se mýlím, nebudu nikoho navádět... nebo takhle, můj názor.. reklamy ok, ale aspoň v rámci tématu fora. Tady tyto velké společnosti rozjely masovou akci jak je vidět. Mě osobně to až tak nevadí, podle reklam se stejně neřídím a když už tak by měla být trochu originální. Nakonec ale je to možná otravné, ale je to na autorech webu.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod varel » 11. 11. 2012 10:48

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod kebull » 11. 11. 2012 14:06

Já se spíš divím důvodu - jestli statistiky TOPlistu sedí, máme tu zhruba 1000 návštěv za den, celkový počet shlédnutí reklam samozřejmě neznám, ale i kdybych udělal hodně hrubý odhad, tak mi vychází jednotky návštěv, které se prokliknou na web zadavatele reklamy a z toho ještě méně, jestli vůbec někoho, nabídka osloví tak, aby si třeba objednal, navíc se tu točí stále ti samí návštěvníci. To se přeci nemůže vyplatit. Na druhou stranu vyloženě otravná je tu "jen" reklama ve formě overlay, ty méně agresivní mně osobně nevadí. Jen by mohly být více k tématu k tématu (meteostanice, encyklopedie) místo remarketingu.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Vir

Příspěvekod Ovar » 05. 08. 2013 15:43

Ahoj,

od založení účtu jsem si ještě nemohl přečíst ani odeslat soukromé zprávy. Vždy jakmile vlezu do svého obsahu zpráv, vyskočí na mě antivir s upozorněním že úspěšně odstranil hrozbu/y, a nová zpráva zmizí aniž bych si jí přečetl a nebo vůbec otevřel. Název viru mi nic neříká je to samé číslo a písmeno.

Takže jedna věc je ta, že toto fórum je lehce zavirované, druhá věc je ta, že mi to znemožňuje přístup na SZ. Pro ostatní členy to může být "varování" aby byly opatrní hlavně při posílání souborů přes SZ, je velice pravděpodobné, že s těmito soubory může přicestovat i tento vir. Ostatně to není žádná novinka, s tímto způsobem zavirování se nesetkávám poprvé, na fórech je to celkem běžné (jen připomenu, že většina zavirovaných fór dnes již nejede, vir ho postupně zničí celé!).

Ovšem to nemění nic na faktu, že si nemohu zprávy číst a nevím co s tím :mysl: .

Všem kdo mi psali SZ se omlouvám, že jsem neodepsal, neb není jak :'( .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod varel » 05. 08. 2013 15:59

To je zajímavé, s tímhle jsem se ještě nikde nesetkal... Co používáš jako antivir? Jinak doporučuju ho zkusit vypnout a případné přílohy u zpráv neotvírat, přečíst SZ a pak zas zapnout. Taky je otázka kdo ti píše, jestli uživatel nebo spam bot. Někdy se ale stává, že antivir blázní bezdůvodně, ale opatrnosti není nazbyt. takže aktualizovat, aktualizovat, aktualizovat, případně nahradit jiným antivirem...
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod Ovar » 05. 08. 2013 23:48

No ale já zprávu ani nemohu otevřít, když otevřu panel, tak okamžitě vyskočí antivir :( . Jako na meil příde zpráva, že mám novou sz, jdu na e-pocasi, kliknu na uživatelský panel a flák vir do trezoru, zpráva se smaže, antivir se sám pochválí že hrozbu smazal, a SZ zmizí- sama!

Takové chování antiviru také neznám :mysl: .

Mám AVG security, lidé na něj nadávají, ale já si nestěžuji, zachytí a upozorní na každou hrozbu.

Jinde mi problémy nedělá a kvůli tomuto ho měnit nebudu no. Já jsem to psal spíše jestli náhodou nemá někdo stejný problém, nebo jinak, psal jsem to jako námět pro moderátory, aby si na to dali pozor, máte tu vira ;) :jojo: .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Přípomínky k diskusi

Příspěvekod varel » 06. 08. 2013 14:28

Tak jsem si také zkusil otevřít SZ a Avira mě také hlásí nějaké svinstvo, ale zprávu nemaže. Každopádně dávám to na vědomí adminovi.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Zpět na Diskuse o MeteoFórum.cz

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé