Uživatelské menu

Doporučujeme

Statistiky

• Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera13
  • Celkem příspěvků64015
  • Celkem témat666
  • Celkem členů1455
  • Nový uživatelElijahvar
  • Toplist
    Kdo je online

Zvolte si moderátora

Napište nám Vaše nápady, oznámení i kritiku na toto diskusní fórum o počasí. Na Váš příspěvěk rádi budeme reagovat, nestyďte se.

Re: Zvolte si moderátora

Příspěvekod rehorjan » 21. 12. 2010 20:29

ZIMNÝsen píše:rehorjan už sa hlási :D Nie netreba žiadnych zástupcov. Už ideš do politiky :D Podľa mňa ani moderátorov, ale keď admin nestíha, uznám nech má 2, 3 poslíčkov (ako v dobrom) ;) :-*

A keďže admin tu chce mať čo najviac užívateľov, nemožno očakávať extra kvalitu. Predsa len každý má iné chute 8-) Nekto v modeloch, aktuálnej synoptickej situácie, prognóza, iný je večný pesimista a naopak nájdu sa prehnaní optimisti. 8-) 8-)

Ne, mě to jen napadlo, že zvláště v něterých období prostě lidi hromadně jezdí na dovolenou, i admin. :ahoj:

...Pravda prostě je, že když tu je tolik uživatelů, tak je to tu možná méně kvalitní jak na fóru kde chodí jen pár "odbornějších" lidí...ale zato tu nikdy řeč nestojí. :) :jojo:
Naposledy upravil rehorjan dne 21. 12. 2010 20:35, celkově upraveno 1
Rekordy:

Min. teplota -22,6°C , 24.1.06
Max. teplota +39,6°C , 20.7.07

v. sněh. pokr.: 40cm, 3.2.2010 a 4.1.2006
poč. dnů se sněh. pokr.: 92, zima 05/06
poč. led. dnů: 54, zima 09/10
rehorjan
Mírně pokročilý

Registrace: 22. 09. 2008 16:16
Nadmořská výška: 205mnm / chata v oblasti 650-836mnm

Hodnocení: 34

Co je to hodnocení?

Příspěvekod rehorjan » 21. 12. 2010 20:34

dubnany 189 píše:Já bych už toto téma uzavřel, ať udělá admin závěr. určité tipy už tu padly a poslední příspěvky to už je takové debatování o ničem. ;)

Asi máš pravdu, zase jsme se tu "rozjeli". :D
...asi už prakticky všichni se vyjádřili, koho by chtěli za moderátora, tak teď je na adminovi, aby vybral koho pošle do definitivního hlasování v anketě. ;)
Rekordy:

Min. teplota -22,6°C , 24.1.06
Max. teplota +39,6°C , 20.7.07

v. sněh. pokr.: 40cm, 3.2.2010 a 4.1.2006
poč. dnů se sněh. pokr.: 92, zima 05/06
poč. led. dnů: 54, zima 09/10
rehorjan
Mírně pokročilý

Registrace: 22. 09. 2008 16:16
Nadmořská výška: 205mnm / chata v oblasti 650-836mnm

Hodnocení: 34

Co je to hodnocení?

Příspěvekod ZIMNÝsen » 21. 12. 2010 20:36

rehorjan píše:
dubnany 189 píše:Já bych už toto téma uzavřel, ať udělá admin závěr. určité tipy už tu padly a poslední příspěvky to už je takové debatování o ničem. ;)

Asi máš pravdu, zase jsme se tu "rozjeli". :D
...asi už prakticky všichni se vyjádřili, koho by chtěli za moderátora, tak teď je na adminovi, aby vybral koho pošle do definitivního hlasování v anketě. ;)

ono anketa nemusí byť, vyberie si ;)
Každé ročné obdobie má svoje čaro.
ZIMNÝsen
Nováček

Registrace: 23. 12. 2008 14:12
Nadmořská výška: 131

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Příspěvekod storm_ice » 21. 12. 2010 21:21

rehorjan píše:Ty si myslíš, že to je životaschopné fórum, když je tam poslední příspěvek, k předpovědi počasí z 18.12., před tím ze 16., pak ze 14. a pak až z 4.12.? :P A např. ve sněhových podmínkách není pro tuto zimu ještě jediný příspěvek. :D :D :D
No tak pokud vím, tak i čhmu často dost radikálně mění předpověď ze dne na den, a že by se mezi 4.12. a 14.12., kdy tam o ní nebyl jediný příspěvek nezměnila vůbec předpověď, to se mi nezdá. :D Já tě nechci dráždit...ale pro mě osobně jsou předpovědi to jasně hlavní o čem se na fóru bavit.
Ale uznávám, že o meteostanicích, různých jevech, či o historickém počasí tam diskuze jede. ;)

Nevim proč tam máš ty smějící se smajly, jestli je to podle tebe podřadný, proto že tam píše jen pár lidí ... no dobrmánek ti to již objasnil a já s nim souhlasím. Pak je ale ještě otázkou, jestli to jsou kolikrát předpovědi %) pokud tu někdo zkopíruje předpověď a doplní pár slov, tak je to o ničem stejně jako tvoje věčný omílání výstupů modelů viz. Já se těm modelům musím smát, tady je -1,0°C a mírně chumelí! .. nevim jestli jsou k smíchu zrovna ty modely ;) Vybrané mapy, publikované na této stránce, mohou sloužit pouze jako doplňková informace k profesionálním předpovědím počasí, a jsou určeny veřejnosti výhradně pro osobní a studijní účely, jinak řečeno, to neni od toto, aby ses hádal, jestli tam je o stupeň víc nebo míň.
Pokud se zastáváš exmoderátorů, tak už z tohohle důvodu jsi pro mě jako moderátor nehodný. Ač vše špatně nedělali, to základní nezvládali a jejich odpovědi na případné námitky, byly slušně řečeno mimo. Já si stojím za varelem, adi pokud by měl čas, tak by byl taky fajn.
storm_ice
Mírně pokročilý

Registrace: 13. 06. 2008 12:30
Typ meteostanice: WS 3600
Nadmořská výška: 227 m n.m.

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Příspěvekod kaltman » 21. 12. 2010 21:33

ZIMNÝsen píše:varel

:)

Ale zasa na druhú stranu povedzme si, keď píšeme do dlhodobovky, je normálne, že začneme s tým, ako je u nás, ako ďalej predpovedá Aladin + porovnanie čo mu vychádza aktuálka a potom dlhodobé. Aby sme bežali do inej sekcie a napísali ako je... No neviem, také kúskovanie :( Podľa mňa by sa malo nechať povoliť, keď spomenieme aj aktuálnu situáciu v dlhodobej, teda v danom mesiaci vyhliadka. Sa ani nečudujem, že rehorjan, aj iní (i ja občas) uvediem v predpovedi na prosinec ako je u mňa aktuálne... :sry: 8-)

Tady naprostej souhlas se ZIMNÝM snem. Mě taky nevyhovuje, když je to takhle rozkouskovaný. Co se týče názorů na počasí, ať je vše v jedný sekci. Na co potřebuju sekci ,,Jaká bude zima" a k tomu ,,Jaký bude prosinec" když je to vlastně stejný. V loni byla sekce ,,Jaká bude zima 2009?" v pořádku, pak to ale někteří jedinci zneužili a byl konec. Dokonce si myslim, že neni potřeba ani nějakých moderátorů, protože zvlášť Ti horlivý, budou všechno mazat a je po diskuzi. Každej máme přece svůj rozum a nemístný příspěvky prostě nedočtu do konce. A když na ty nemístný příspěvky nebudem reagovat, tak ten kdo je píše časem odejde sám i bez moderátora.
kaltman
Nový člen

Registrace: 07. 05. 2008 21:55
Nadmořská výška: 480 mnm

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Jozo » 21. 12. 2010 21:43

kaltman píše:Tady naprostej souhlas se ZIMNÝM snem. Mě taky nevyhovuje, když je to takhle rozkouskovaný. Co se týče názorů na počasí, ať je vše v jedný sekci. Na co potřebuju sekci ,,Jaká bude zima" a k tomu ,,Jaký bude prosinec" když je to vlastně stejný. V loni byla sekce ,,Jaká bude zima 2009?" v pořádku, pak to ale někteří jedinci zneužili a byl konec. Dokonce si myslim, že neni potřeba ani nějakých moderátorů, protože zvlášť Ti horlivý, budou všechno mazat a je po diskuzi. Každej máme přece svůj rozum a nemístný příspěvky prostě nedočtu do konce. A když na ty nemístný příspěvky nebudem reagovat, tak ten kdo je píše časem odejde sám i bez moderátora.

Presne tak ;)
Jozo
Nový člen

Registrace: 18. 12. 2008 13:04
Nadmořská výška: 129 m.n.m.

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Tomáš Prouza » 21. 12. 2010 22:01

Zařiďte si chat/IRC a spamu (i nechtěného) znatelně ubude. Na AMČR a ASS díky tomu naprosto vymizel, a ani na tom IRC to je vcelku v pohodě, dá se tam probrat cokoliv a nikdo není nucen reagovat.
Mimochodem na AMČR jsem nabízel nedávno místa moderátorům a nikdo neprojevil zájem s tím, že nejsou potřeba (no, nejsou potřeba na spam, jen na pořádek v tématech).
Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m., meteostanice Davis Vantage Pro 2
Online data: http://meteosvatonovice.unas.cz/meteo/
IRC: http://webchat.quakenet.org/?channels=AmaterMeteoCZ
Tomáš Prouza
Nový člen

Registrace: 10. 06. 2008 18:06
Typ meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Nadmořská výška: 370 m n.m.

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Příspěvekod schneefall » 21. 12. 2010 22:07

switzzy píše:No jestli se mohu k tématu vyjádřit, tak bych nominoval lidi z jejichž příspěvků je možno "vycítit", že tomu rozumí a nejsou jen "hlatači" modelů.....někteří z nich už tu byli jmenováni.....avšak obávám se, že jde o věkovou vrstvu, která už nebude mít tolik času aby zde trávili odpoledne a usměrňovali forum. Až bude vytvořena anketa tak se vyjádřím přesněji.
Btw. forum by ani nepotřebovalo moderátora, kdyby někteří byli soudní a psali co se sluší a patří.....
jedna nejmenovaná citovaná ukázka příspěvku do předpovědi na Prosinec 2010

"Privjat
Obleva se dneska u nás projevila asi 20 minut, kdy bylo jemně nad nulou (max 0,7°C) při silném větru s nárazy až 19 m/s.Jinak celý den -2°C pod nulou nyní už -3°C.Sněhu máme 45 cm."

Nejmenovaný nemá zřejmě dostatečný respekt z úrovně a respektování roviny diskuze.Jinak nějaké snižování, či zvyšování karmy, na co si to tu hrajeme?K čemu to je dobré?Podle mě by byla třeba trošku ráznosti v podobě třech upozornění a následným IP banem na určitou dobu.Takhle to funguje na vše vyspělejších fórech, jako příklad uvedu notebooky-forum.cz, k-report.net nabo i amaterskameteorologie.cz, kde byl letos také evidovaný jeden případ, u kterého byla nakonec zjednána náprava a od té doby byl pokoj.Otázkou je, jestli pak potrestaný chce fungovat alespoň jako svépravný člověk a nebo bude za tydýta a bude moci diskuzi jenom přihlížet.

K moderátorům
Musím souhlasit s předchozími příspěvky.
Skutečně by reální adepti, pokud to s moderování admin myslí smrtelně vážně měli býti Adi,Varel,storm_ice,dobrmanek a možná i ten switzi.Je zcela jistě zřejmé a bez diskuzí jasné, že meteoforum je jakýsi outsider společně s in-pocasim s úrovní diskutujícíh vůči amatérům,bourkam.com apod a horko těžko se to změní.

Jinak natvrdo nesouhlasím s moderátorstvím Patricia,Rehorjana,kapra a dresiho.
Počasí v Košťanech - Střelné http://www.pocasi-strelna.cz
Počasí v Krásné Lípě http://www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm
schneefall
Nový člen

Registrace: 31. 12. 2009 01:22
Typ meteostanice: Davis VP2
Nadmořská výška: 325

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Příspěvekod MeteoForum.cz » 21. 12. 2010 22:56

Svůj TIP mám už od začátku a dotyčný to již ví. Jsem i rád, že tak 3/4 z Vás tento NICK napsalo. Zatím chci mít pouze jednoho moderátora a to spíše na moderování předpovědi počasí. Ostatní věci zatím není ani třeba moderovat, neboť nejvíce příspěvku jde právě do předpovědí počasí.

Koho zvolím, Vám sdělím. Myslím si, že nějaká anketa nebude potřebná - byla by nesmyslná.
MeteoForum.cz
Administrátor

Registrace: 22. 04. 2008 22:55
Typ meteostanice: TFA 35.1075 NEXUS
Nadmořská výška: 240 m.n.m.

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Příspěvekod schneefall » 21. 12. 2010 23:04

Tak to jsme určitě všichni napjati.Myslím však ale, že by si vítěz měl zvolit případnou náhradu v případě nepřítomnosti.Dovolím si předčasně typnout, že to bude Varel
Naposledy upravil schneefall dne 21. 12. 2010 23:06, celkově upraveno 1
Počasí v Košťanech - Střelné http://www.pocasi-strelna.cz
Počasí v Krásné Lípě http://www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm
schneefall
Nový člen

Registrace: 31. 12. 2009 01:22
Typ meteostanice: Davis VP2
Nadmořská výška: 325

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Příspěvekod ZIMNÝsen » 21. 12. 2010 23:06

kaltman píše:
ZIMNÝsen píše:varel

:)

Ale zasa na druhú stranu povedzme si, keď píšeme do dlhodobovky, je normálne, že začneme s tým, ako je u nás, ako ďalej predpovedá Aladin + porovnanie čo mu vychádza aktuálka a potom dlhodobé. Aby sme bežali do inej sekcie a napísali ako je... No neviem, také kúskovanie :( Podľa mňa by sa malo nechať povoliť, keď spomenieme aj aktuálnu situáciu v dlhodobej, teda v danom mesiaci vyhliadka. Sa ani nečudujem, že rehorjan, aj iní (i ja občas) uvediem v predpovedi na prosinec ako je u mňa aktuálne... :sry: 8-)

Tady naprostej souhlas se ZIMNÝM snem. Mě taky nevyhovuje, když je to takhle rozkouskovaný. Co se týče názorů na počasí, ať je vše v jedný sekci. Na co potřebuju sekci ,,Jaká bude zima" a k tomu ,,Jaký bude prosinec" když je to vlastně stejný. V loni byla sekce ,,Jaká bude zima 2009?" v pořádku, pak to ale někteří jedinci zneužili a byl konec. Dokonce si myslim, že neni potřeba ani nějakých moderátorů, protože zvlášť Ti horlivý, budou všechno mazat a je po diskuzi. Každej máme přece svůj rozum a nemístný příspěvky prostě nedočtu do konce. A když na ty nemístný příspěvky nebudem reagovat, tak ten kdo je píše časem odejde sám i bez moderátora.

:jojo:

hádam moderátor nebude komander :sry: :pls:
Každé ročné obdobie má svoje čaro.
ZIMNÝsen
Nováček

Registrace: 23. 12. 2008 14:12
Nadmořská výška: 131

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Příspěvekod MeteoForum.cz » 02. 01. 2011 19:10

Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl zvolit si moderátora.

Moderátorem MeteoForum.cz se stal Varel se kterým si již píši a patřičné kroky k získání statutu Moderátor proběhne ještě dnes.
MeteoForum.cz
Administrátor

Registrace: 22. 04. 2008 22:55
Typ meteostanice: TFA 35.1075 NEXUS
Nadmořská výška: 240 m.n.m.

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Patricio11 » 02. 01. 2011 19:48

MeteoForum.cz píše:Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl zvolit si moderátora.

Moderátorem MeteoForum.cz se stal Varel se kterým si již píši a patřičné kroky k získání statutu Moderátor proběhne ještě dnes.

Já to věděl na 99 procent. Gratuluji a přeji mnoho úspěchů! :)
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/
Patricio11
Nováček

Registrace: 28. 04. 2008 18:41
Typ meteostanice: CliMET CM 2000
Nadmořská výška: 233 m n. m.

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Lukepv » 02. 01. 2011 20:02

Je to ta nejlepší volba.
Lukepv
Nový člen

Registrace: 29. 08. 2010 17:28
Typ meteostanice: Watson 8681
Nadmořská výška: 225

Co je to hodnocení?

Příspěvekod varel » 02. 01. 2011 20:10

Tak a je to venku, no co říct... snad jen díky za důvěru a podporu, doufám že admin volil správně. No a byl bych rád abyste tu na mě (co by moderátora) naráželi co nejméně, jinými slovy: sekejte latinu. :) Jinak mám ještě něco k pravidlům, ale to se včas dozvíte...
Obrázek
"Jsem zapřísáhlý atheista, až se bojím, že mě Pán Bůh potrestá."
Obrázek http://tinyurl.com/cl838bb
varel
Mírně pokročilý

Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Typ meteostanice: WS 1600
Nadmořská výška: 250m.n.m.

Hodnocení: 28

Co je to hodnocení?

Zpět na Diskuse o MeteoFórum.cz