Zobrazit diskusi v plném vzhledu
Meteorologický slovník by Vám měl přinést lepší rozhled v meteorologii.
Odeslat odpověď

Babí léto

26. 09. 2008 10:20

Na internetu jsem objevil zajimavý článek, že tento víkend příjde Babí léto, sice jen na 2 dny, ale prostě příjde. http://www.novinky.cz/clanek/150410-o-vikendu-prijde-babi-leto-vydrzi-jen-dva-dny.html

Pokud se poohlédnem po odborném textu vyjadřující Babí léto: Příčinou babího léta je rozsáhlá tlaková výše, která v podzimním období setrvává nad střední a jihovýchodní Evropou., tak zjistíme, že Meteopress a vesměs článek který je vydán, je nepravdivý.

Tlaková výše bude mít střed na Velkou Británii a bude se postouvat nad Německo, kdy posléze k nám pronikne tlaková níže. Na víc u Babího léta je tlaková výše řekl bych ustálena nad střední Evropou, což teď nebude.

Zde ještě upřesňuji informaci od ČHMÚ, která se k tomu vyjadřuje také:
Víkendové počasí bude sice tak připomínat babí léto, ale z hlediska polohy tlakové výše, která bude zasahovat do střední Evropy od severozápadu, se o pravé babí léto jednat nebude. Pro splnění tohoto kritéria je třeba, aby tlaková výše setrvávala alespoň nad střední, nebo v lepším
případě, nad jihovýchodní Evropou.


Jak to vidíte Vy?

Re: Babí léto

10. 10. 2008 21:42

Babí léto trvá už několik dní a ještě nějakou dobu potrvá teploty mají ještě i následující týden vystupovat na 16 až 21°C a má proudit teplý vzduch od j až jz takže podmínky pro babí léto. :jasno: :ahoj:
Odeslat odpověď