Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97637
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Meteostanice k PC do 10 000

Vše o meteorologických stanicích. Software, hardware a hlavně podpora od Vás uživatelů s praxí.

Meteostanice k PC do 10 000

Příspěvekod kebull » 11. 01. 2011 22:14

Zvažuji delší dobu koupi meteostanice připojitelné k PC. Při sněhu a mrazu se mi nechtělo nic moc instalovat, ale teď by to možná už šlo. Na webu jsem našel pár kousků a už jsem byl prakticky rozhodnutý o modelu WS 3650IT+ , hlavně kvůli intervalům měření, ale nějak se přestal prodávat :) a možná už je beztak zastaralý (připojení přes sériový port).
Prakticky bych se nebránil žádné z těchto http://meteostanice.e-pocasi.cz/75-poloprofi/ do 10 tis. Ale moc se v tom nevyznám. Co jsem četl diskuze k produktům, tak jedna má slabý signál, druhé zlobí srážkoměr, třetí větroměr atd :)

Prosím, byl bych rád za jakoukoliv radu či zkušenost. Díky :ahoj:
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Meteostanice k PC do 10 000

Příspěvekod CtiborV » 12. 01. 2011 08:11

Kup si nejakej nejlevnejsi netbook (do 6000), k tomu si kup stanici napr. WS 2350 ( ma USB prevodnik)(myslim ze kolm 3000 kc). Nainstaluj si na netbook weatherdisplay a budes spokojen. Interval mereni bych obesel tak ze bych se vyhnul bezdrartovemu pripojeni a cidlo bych pripojil primo na stanici- interval mereni je pak kazdou 2s myslim.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Meteostanice k PC do 10 000

Příspěvekod kebull » 12. 01. 2011 09:30

aahaz
Tak tohle už je fakt profi, byla by samozřejmě nejlepší, :) ale nechce se mi moc absolvovat ta procedura dovozu z USA. Clo bych musel určitě okecávat a bůhví kde by se to ještě zaseklo...

CtiborV
Komp mám v podstatě pořád On, ale tady by byl nejspíš problém s dosahem, pokud bych nechtěl bezdrát. A wifi koukám jede na 433 Mhz, četl jsem, že 800 je prý kvůli možnému rušení ostatních zařízení lepší. Ale určitě ji teda budu zvažovat.

díky za tipy!
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Meteostanice k PC do 10 000

Příspěvekod MeteoForum.cz » 12. 01. 2011 14:30

Pro amaterske potreby bohate staci i stanice za 6000kc. Neni vubec nutne kupovat Davis Vantage, ktera je jiz na nejaky urovni a pro pouziti normalniho uzivatele me to prijde zbytecne uz kvuli penezum, ktere lze investovat lepe.

Doporucuji koupit meteostanici nejlepe s frekvenci vyssi 868MHz - 100m s moznosti pripojeni k PC. Pokud doma mas ROUTER, tak bych nevahal a zakoupil bych k tomu MeteoPlug - meteo server, ktery bere jen 5W, uklada data, provadi grafy a vse lze dostat pres FTP na Vas web.
Takhle pracuje napriklad www.napajedlaci.cz Jednoducha meteostanice, MeteoPlug a vzdalene delam nastaveni apod. Porizovaci cena byla dost nizka - levnejsi nez Davis Vantage 8-)
#
MeteoForum.cz
Administrátor

 
 
Příspěvky: 474
Registrace: 22. 04. 2008 22:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 11

Co je to hodnocení?

Re: Meteostanice k PC do 10 000

Příspěvekod kebull » 21. 01. 2012 17:53

:ahoj: tak je to už více než rok a stále jsem se ke koupi stanice nerozhoupal... :( původně uvažovanou WS 3650IT+ nejspíše zavrhnu - cena téměř neklesla, ale hlavně sériový port už bych neměl pomalu kam zapojit, meteoplug zatím nechci. Trochu jsem snížil požadavky :)
Nejspíš bych tedy volil mezi GARNI 1080 (VIKING 02041) a nebo dokonce T104-WH1080 (nástupce National Geographic 265 NE). Máte s nějakou z nich pls někdo zkušenosti? Lepší by měla být ta první, ale přijdou mi prakticky stejné. díky za info
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Zpět na Provoz meteostanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé