Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2013

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod schneefall » 23. 06. 2013 09:59

Ostravák


Copak je to ten subtrop? V klasifikaci dnů známe letní den a tropický den.Subtropický je nějaká novinka nebo spíš opět blábol??? 8-) Můžeme od tebe v zimě čekat akrtické, polární a antarktické dny?
Počasí v Košťanech u Teplic
Počasí v Krásné Lípě u Rumburku
schneefall
Nový člen
 
Příspěvky: 116
Registrace: 31. 12. 2009 01:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod Rade » 23. 06. 2013 23:48

Slovíčkaření? Já jsem teda nečetl nic o subtropických dnech, jen, že měli na SV týden tropické či subtropické podmínky.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod Mrakomor » 24. 06. 2013 11:51

Tak zdá se, že nejvíce srážek spadne v centrální části ČR oproti původním předpokladům, že to slízne SV ČR. No i modely nejsou neomylné. Vyjma těch 4 tropických dní - chladnější a deštivější červen 2013.
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod Tomáš.Malek » 24. 06. 2013 15:39

Takže dnes jsme se konečně dočkali ochlazní. Studená fronta sice přišla už v noci na pátek a srazila teploty z pekelných 37°C do nižších hodnot, přesto i v pátek a sobotu bylo stále horko s nějakými 27 - 28°C. Včera ještě do 25°C.
Po celý týden bylo jasno nebo skorojasno, teprve o víkendu se objevila převážně konvektivní oblačnost z dusna a včera se vyskytly přes den slabé přeháňky. V praze však se všechna voda ihned po dopadu na rozpálený asfalt se sykotem odpařila!
Dnes je zcela zataženo s převládajícím deštěm a oproti min. týdnu velmi chladno. T max okolo +15°C Opět drastický propad o 21°C během čtyřech dní!!! Nedivím se že řada lidí je nemocných. %)
Tomáš.Malek
Nováček
 
Příspěvky: 631
Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod kulda » 26. 06. 2013 22:22

Čaute :) ..trošku mimo téma, ale...
Známý na Facebooku dává pořád články o umělém řízení počasí pomocí HAARPU, Chemtrails a podobné...
Na poslední článek jsem mu nato napsal, ať s tím už jde někam a nešíří takové "fantasy informace"
Byla to reakce na článek:
o nějakých Haarpových srážkových kruzích nad Německem. No podle mě jde o nějakou chybu radaru ne? :)
Vždyť to není možné, aby něco takového skutečně proběhlo.
Na moji reakci mi odpověděl, že toho o HAARPU asi moc nevím a že v tomto článku ten jev mám vysvětlený.

Jsou to blbosti žejo? :)
Někdo mi nato prosím napište svůj názor. Ať to mám potvrzený od zkušenějších "amatérských" meteorologů. :)
kulda
Nový člen

 
 
Příspěvky: 118
Registrace: 03. 06. 2008 15:13
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod hujer » 27. 06. 2013 08:24

Známému především důrazně doporuč návštěvu psychologa.

Je sice možné, že v některých případech může být srážková oblačnost takto silně vymezena, zejména se pak projevuje jako tzv. squall-line (http://en.wikipedia.org/wiki/Squall_line). Nicméně toto možná není tento případ (ukazovaný na obrázcích v odkazech).
Je třeba si uvědomit, že každý doppler-radar má (zhruha) kruhový záběr tzn. opisuje kružnici o orčitém poloměru. Pro pokrytí oblasti (třeba celé Německo) je potřebou mít několik takových radarů, jejichž dosahy se překrývají. Např. ČR stačí 2, Brdy a Skalky.
V případě zobrazení radarových snímků pro skoro celou Evropu, viz odkaz, je samozřejmě nutností složit tento snímek z údajů jednotlivých "národních" radarových sítí. Pak stačí, když třeba polský radar v té době není k dispozici a nebo jej prostě do snímku nezakomponují a rázem je onen ostrý kruhový ořez na světě. Vypadá to, jako kdyby najednou mraky končily, ale samozřejmě tomu tak není. Jen nejsou pro návaznou oblast další radarové snímky k dispozici apod.
K podobným obrázkům dochází poměrně často i u nás. Stačí, když bude srážkově významnou oblačností pokrytá "celá republika" ale fungovat bude jen jeden ze dvou radarů. Např.
Obrázek
Oblačnost na pravém spodním okraji taktéž nekončí najednou břed branami Bratislavy, ale prostě jen chybí návazný snímek snímek z druhého radaru, tj. Skalky.

hujer
Nový člen

 
 
Příspěvky: 153
Registrace: 14. 01. 2009 07:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod kulda » 27. 06. 2013 13:02

Super díky :) .. Však jasné, přesně tohle je i můj názor .. o kterém jsem na 100% nepochyboval .. jen jsem potřeboval aby jste to někdo ještě napsali. Bože také blbiny... a pak někdo chytračí o HAARPECH a podobných a přitom o meteorologii prdlajs ví ..a přitom je nedokážu přesvědčit :-/ a takových lidí se najde...
kulda
Nový člen

 
 
Příspěvky: 118
Registrace: 03. 06. 2008 15:13
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2013

Příspěvekod Tomáš.Malek » 28. 06. 2013 09:14

Včera jsem slyšel v jednom pořadu informaci že léto by mělo být teplotně průměrné nebo podprůměrné na 80% Srážkově spíš normální až nadprůměrné.

Má taková předpověd nějakou váhu? Předpovědi na týden ale letos vycházejí perfektně s jistotou 90%. Ale dlouhodobá předpověd.? Co o tom kdo soudí?
Tomáš.Malek
Nováček
 
Příspěvky: 631
Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -7

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé