Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97684
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Predpoveď počasia na záři/september 2013

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod dawe » 19. 09. 2013 12:58

dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod hujer » 19. 09. 2013 13:03

Dawe, to nemá smysl, raději si to hoď.
Letošní zima totiž u tebe bude o ničem, pořád teplo, žádný sníh a když, tak fén to to rychle spočítá. Na takový život bych já osobně vys...l. Co s životem, co tě netěší...

PS. My ostatní si jistě letos užijeme spusty sněhu a po mnoha letech i konečně pořádnou zimu, jak má být.
:snih: :zima:

hujer
Nový člen

 
 
Příspěvky: 153
Registrace: 14. 01. 2009 07:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod Newman81 » 19. 09. 2013 16:59

Newman81
Nováček

 
 
Příspěvky: 298
Registrace: 06. 01. 2010 22:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod havel » 21. 09. 2013 13:51

Tak jsem z toho zmatený. CHMU dává během příštího týdne až 24°, zatímco GFS se rozhodl dát na pátek po mírném oteplení na příští pátek teploty kolem 14, jak se na to tváříte?
havel
Nový člen
 
Příspěvky: 129
Registrace: 09. 06. 2008 20:59
Bydliště:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod zapadni cechy » 22. 09. 2013 13:19

havel:

Já se na to tvářím tak, že aktuální výstup GFS (ten hlavní, který je asi myšlen) je jeden ze zhruba tak 200 (možná i víc) modelových výpočtů, které mají každý den v chmu k dispozici a které mohou brát teoreticky v úvahu:-).

A dnes jsou teploty kolem 24 stupňů pryč...v té situaci, která bude v příštím týdnu to ale neznamená, že tam zítra zase nemůžou být. Stačí malý posun a počasí může být úplně jiné. A i dnes je ještě dost modelových výpočtů, které tam teplý příští víkend mají.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod pircuk » 24. 09. 2013 06:11

tak september sa nam pomaly ale isto blizi ku koncu a tento mesiac sme nezaznamenali ziadny tropicky den a 2 letne dni. do konca mesiac uz sotva mozme ocakavat teploty nad +20°C,teda aspon u nas,hoci niekde na juhu SR to moze ist na hodnoty 21 ci 22°C. A cas na dalsie letne dni zaciatkom oktobra sa nam krati,takze avizovane tropicke teploty do konca augusta a aj v septembri od nasho "profika" Dawe sa podla ocakavania nenaplnili.
Neviem ako u VAs,ale tu uz vidno prve znaky jesene a to zltnuce stromy. Po minule roky tie znaky prichadzali podstatne neskor. September bude u nas pravdepodobne slabo teplotne podpriemerny a zrazkovo okolo normalu.
Ako to vyzera u Vas?
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod Troll » 24. 09. 2013 17:20

Přesně tak, září zatím vypadá i u nás teplotně průměrné až slabě podprůměrné a těch posledních 6 dní to už prakticky nijak nezmění, neboť teploty budou i nadále pro roční dobu -+ kolem dlouhodobého normálu nebo nepatrně nižší. Zítřek díky další teplé noci sice bude ještě mírně nadprůměrný ale čtvrtek a pátek budou naopak cca o 2 -3 st. chladnější. O víkendu a v pondělí je pravděpodobné, že teploty sice slabě porostou, ale jen na úroveň průměru, kterého patrně v neděli a pondělí opět dosáhneme, popř. jen velmi slabě překonáme.
Jinak je dosavadní průběh září, jako měsíce s nejmenší průměrnou oblačností z celého roku a relativně nejstailnějším počasím, tady u nás pro mě zklamáním. Až na asi 2-3 slunečné dny v první pol. měsíce je minimum slunečního svitu a také i přes poměrně časté slabé srážky a mrholení nepřišly žádné závratné srážkové úhrny, které by vyrovnaly deficit z léta a umožnily třeba růst hub. Charakter počasí (podmračeno, časté mrholení, větrno, malé rozdíly v teplotách mezi dnem a nocí) tedy spíš než září připomíná konec října či poč. listopadu, i když teplotně je zhruba v normálu.

Snad se ještě nějakých slunečných dnů dočkáme alespoň v první pol. října, když letos ten sychravý podzim nastal tak brzo.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Predpoveď počasia na záři/september 2013

Příspěvekod Ovar » 25. 09. 2013 01:15

Co jsem se bavil s mnoha pěstiteli, tak se všichni shodují, že je letos vše až o 3 týdny posunuté- opožděné. Je to tedy místo od místa, například u nás tak velký rozdíl nepozoruji. Maximálně tak v houbách, loni mi rostliny na zahradě až kolem poloviny října, letos už jsou některé odrostlé %) .
Nicméně to je způsobeno dlouhou nadvládou zimy a průběhem jara..
Léto sice bylo super, ale to ztracené jaro to nezachránilo, no a podzim je velká bída. Tady snad po 2 týdnech, bylo včera a dneska celý den sluníčko a relativně teplo.

Srážkově to je v našem kraji, teď relativně dobré. Už asi 2 rokem bylo u nás v hloubce sucho, lesy proschlé i přes deště. Vodu doplnily až jarní deště. No ale pak přišlo enormně suché léto a veškerá voda byla opět v tahu :D . Nicméně od začátku září pěkně a vydatně pršelo, bohužel mi odešlo čidlo, tak to nemám přesně změřené, ale dle plastového srážkoměru jsme na hodnotě přes 100 mm. Takže jsme si stavy významně doplnili. Jestli i v hloubce, nevím, nic jsem v hloubce ještě nekopal :ahoj: .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé