Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen 2014

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod kamil » 28. 03. 2014 19:32

Tak GFS nám opět kouzlí a předvadí zajímavé variace kdy jeho momentální výstup je opět o něco chladnější aspon pro sever či severovýchod země a ta masa studeného vzduchu se kousek odsune a zlověstně čeká nedaleko jako by si myslela,že na to pravé ještě nepřišel čas a čím později tím hůře pro nás.Je to celé rozkolísané jak to v přechodových fázích už bývá a myslím,že překvapením a to hodně nepříjemným není ještě konec,ale jak jsem již psal jsou to znamení a paradoxy poslední doby.
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod kapr » 29. 03. 2014 05:55

gfs sice možná kouzlí, ale všechno je to zatím dostatečně daleko... takže teď se toho moc neděje na obloze krom halových jevů, kterých od začátku roku už někteří máme (mají) pěknou sbírku :-). Březen je zatím taky i relativně větrný, ok teplý, suchý.. ale změna se neplánuje, spíš porostou minima a maxima.. víc je asi zatím zbytečné řešit, srážky nějaké možná začnou v modelech až někdy v příštím týdnu.. já tedav modelech nic zajímavého nevidím z pohledu meteorologie, takže je lepší se věnovat něčemu jinému..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod kamil » 29. 03. 2014 07:53

kapr:Tak s tím,že je březen relativně teplý ti to docela uletělo já bych řekl,že bude hodně teplý a těch dní co bylo průměrných či možná podprůměrných by se spočítali na prstech jedné ruky a co je na tom OK,že je březen teplý taky nevím.Tvoje hodnocení je asi ve stylu přišel,viděl a zvítězil.A rady a poučky čemu se kdo má věnovat by jsem si ponechal na tvém místě někde jinde a pro někoho jiného aspon teda já na to zvědavý fakt nejsem.Jinak to stále vypadá,že sever a severovýchod budou chladnější a co se týká výhledu srážek tak něco málo snad příští týden bude.
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod HeyYou » 29. 03. 2014 09:18

pocasie v tychto dnoch je ukazkove, vcera sa uz dalo aj opalovat, dokonca uz puci vinic (vsetci vieme ako to bolo minuly rok o tomto case) :-)
buduci tyzden sa mierne ochladi, avsak nijak vyznamne. chcelo by to aspon 10 mm zrazok, ale situacia zatial nie je kriticka.
treba si tieto prijemne dni uzivat, kym su, lebo trpiet len preto, ze je takto teplo o mesiac skor ako "by malo byt" je hlupe, to potom bude clovek trpiet 90 % casu v roku, klima totiz nie je zabetonovana v normale 1961-90.
HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod edwinak » 29. 03. 2014 12:14

Hey You - naprosto souhlasím a přesně vím, očem mluvíš!!! Přistihuji se sama při tom, jak myslím na to, že hrozí zase sucho, že to nevypadá, že bude v dohledné době pršet, že je moc teplo atd atd a úplně mi uniká, jak nádherně pučí stromy, neraduju se z toho tak, jak by člověk z každého jara měl a stran počasí mě napadají jen černé myšlenky. To je hrozně špatně!Vím to a přesto to dělám. Už jsem si zakázala vyhlížet v GFS srážky, stejně je vyhlížím, vím, jak se modely mění a stejně jim věřím, to je nějaká úchylka. Snad až začne pršet a bude fáze vlhká a protivná a její konec bude v nedohlednu, tak snad potom prozřím. Doufám, už mě to fakt štve, tohlevěčné očekávání nějakých extrémů v počasí , i když poslední dobou skutečně nic jiného než extrémy ani neznáme.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod varel » 29. 03. 2014 13:11

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé