Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes10
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97789
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Proč signál z čidla meteostanice nechce projít oknem?

Vše o meteorologických stanicích. Software, hardware a hlavně podpora od Vás uživatelů s praxí.

Proč signál z čidla meteostanice nechce projít oknem?

Příspěvekod 151kbar151 » 18. 08. 2015 15:54

Mám nové plastové okna (tři skla) a k tomu jsem si koupil novou meteostanici Hyundai WSC 2032B, které je bezdrátová. Čidlo je taková větší krabička. Tak jsem ji zabalil do igelitu, dal do plastové krabičky, zajistil a přidrátoval na šroubek, kde jsem předtím vyvrtal díru do zdi s hmoždinkou. Jenže problém je ten, že když mám zavřené okno nebo otevřené na větračku tak meteostanice, umístěná asi 3m od čidla venku nechce vůbec ten signál přijímat a teplota zůstává hodiny stejná a pak se údaje "vypomlčkují". Ovšem jakmile otevřu okno dokořán, teplota okamžitě naskočí zpět a je shodná s tou, která je na čidle (čidlo má malý černobílý displej). Jak tohle vyřešit? Dost mi to vadí.
151kbar151
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrace: 27. 07. 2015 20:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Proč signál z čidla meteostanice nechce projít oknem?

Příspěvekod antitsiklon » 18. 08. 2015 16:43

Domnívám se, že už onen igelit a plastová krabička samy o sobě působí jako "rušičky". A když se k tomu přidá ještě případná Wi-Fi, může to pak být problém. Pak se ten signál zeslabí natolik, že už sklem neprojde.
antitsiklon
Nový člen

 
 
Příspěvky: 28
Registrace: 09. 08. 2015 11:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Proč signál z čidla meteostanice nechce projít oknem?

Příspěvekod 151kbar151 » 18. 08. 2015 20:40

Ano, to vím, že se to dá dat bez obalu, jenomže to čidlo má tak nešťastně řešenou dírku na pověšení, že při větším větru by mi to spadlo na ulici (4. patro).
Wi-Fi (bohužel) mám.
Teď zkouším pokládat stanici na různá místa a zapisuji, jak se teplota mění nebo ne. Uvidím, co dál. Dokonce to vypadá, že to ruší možná i záclona, protože jsem ji odhrnul a za chvíli se teplota aktualizovala. To už mi připomíná frašku.
151kbar151
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrace: 27. 07. 2015 20:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Proč signál z čidla meteostanice nechce projít oknem?

Příspěvekod Ovar » 18. 08. 2015 23:44

Stejný problém řeším letos. Přijímám signál na stanici z asi 15 metrů, v cestě prakticky nic nestojí, jen pár rostlin v květináči. Stanice postupně přestávala teplotu přijímat, pomáhalo ji umístit jinam k oknu, nebo i zavěsit aby byla uprostřed okna. Ale stejně po chvíli zase (--). Tak jsem jí dal ven na parapet, ať se tam třeba opupínkuje, ale je klid :D . Při odebírání údajů si jen musím pro stanici na okno šáhnout, ale signál od té doby nevypadl ani jednou. Přes sklo to nejde :mysl: .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Proč signál z čidla meteostanice nechce projít oknem?

Příspěvekod antitsiklon » 20. 08. 2015 08:25

Také jsem kdysi často řešil, jak mi namísto čísla sdělující venkovní teplotu naběhly tři pomlčky, a to byl vysílač od příjímače vzdálen jen cca 2.5 metru. Zkoušel jsem to různě stěhovat, dokonce jsem to zkusil dát těsně k sobě, tj. na vzdálenost asi 50 cm, ale sklo očividně chtělo vyhrát. A protože už mě po nějaké době nebavilo neustále sledovat pomlčky, tak jsem se s celou stanicí rozloučil :mysl:
antitsiklon
Nový člen

 
 
Příspěvky: 28
Registrace: 09. 08. 2015 11:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Proč signál z čidla meteostanice nechce projít oknem?

Příspěvekod mcouf » 10. 11. 2019 02:11

Pokud by někdo z Vás stanici WSC 2032 již nepotřeboval (jedna zda černou nebo bílou verzi), rád ji od Vás odkoupím. Bohužel se již neprodává a potřebuji nutně sehnat ještě jeden ks.
mcouf
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrace: 10. 11. 2019 02:02
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Provoz meteostanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé