Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97778
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Jaká bude zima 2015/2016?

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Jaká bude zima 2015/2016?

Příspěvekod Troll » 25. 12. 2015 11:24

No modely nám opravdu daly ten nejlepší vánoční dárek, něco takového jsem už opravdu nečekal, i když v koutku duše jsem si to přál. Na druhou stranu, dobojováno ještě zdaleka není, zejména zde v Z polovině Čech to stále ještě může skončit inverzí a teplotami lehce nad bodem mrazu, nemluvě o brzké obnově JZ po Novém roce. I Němci píší pro Silvestra pro Berlín možné rozmezí teplot mezi -5 a + 15 st. Nicméně šance na alespoň přechodné výraznější ochlazení je nyní značná. V současné situaci vítám i holomrazy, nad kterými bych tak ještě před 2 - 3 lety ohrnoval nos. Navíc po Novém roce je tam i potenciál pro významnější srážky, které by pak mohly být většinou sněhové.

Nicméně pokud by to skutečně vyšlo a došlo následně i k podstatnějšímu překopáni tlakového pole, už vidím jak se začnou předpovědi CFS na leden přebarvovat. Co se týče CHMI, podle mě se bude zpočátku držet ještě hodně při zemi. na přelom roku 30. 12. - 2.1. vidím předpovídaná min. 2/-2 postupně -2/-6 st., při vyjasnění kolem -8 st., denní max. 0/4 postupně -3/1 st. - nicméně já bych v porovnání s tím, co se dalo čekat ještě předevčírem bral všemi deseti i toto.

Krásný zbytek Vánočních svátků všem.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé