Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na Únor 2016

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Kuba5 » 27. 02. 2016 17:43

Zajímalo by mě, jak to nakonec se srážkama dopadne. Skupenství je taky otazník, ale co mě zaráží je, jak se liší modely.
yr.no ukazuje třeba pro mou oblast minimum srážek (do 5 mm) a GFS dává to úterního rána 33 mm, což je asi dost mimo, ale kdyby to tak dopadlo a vše bylo ve sněhu, to by byla paráda. :D

Kdyby množství GFS vyšlo, asi by byla polovina v dešti a druhá ve sněhu, ale i 15 mm je slušně sněhu.

Obrázek
Kuba5
Nováček
 
Příspěvky: 329
Registrace: 18. 11. 2010 18:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Ovar » 28. 02. 2016 01:03

Dnešní výhledy ze stran srážek malá změna a modely nehážou jednotná data. Například Němci, kteří se rádi odkazují na amerikanische modele, předpokládají, že komplet celá níže prochčije takřka ve všech polohách v ČR až při jejím rozpadu a odchodu z ČR se srážky přemění na sníh.
Tož ale Český Honza Aladin si trvá na šráfováním již od ranních hodin a sumy ve sněžení ve všech polohách.

Těžko soudit kdo má pravdu, leckdy se Aladin trefí až "nechutně" přesně při takových situací, někdy naopak totální propadák.

Nulová izoterma se v pondělí bude nacházet sice v západní části ČR, ale v Bavorsku, tedy o pár desítek kilometrů dále má být v 850 hPa až +4°C, dá se usoudit, že fénový efekt bude výrazně ovlivňovat i místa kde bude nulová izoterma. Propad teplot až k večeru. Takže v tomhle případě bych se přikláněl k Němcovi a sněžení v ČR nečekal, tak jak to předpovídá Aladin. Rád bych se pletl, sněhu bylo aspoň u nás letos poskrovnu :mysl: .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod honza552 » 28. 02. 2016 08:47

Poslední dvě podobné situace,kdy déšť měl přecházet ve sněžení,tak si myslím že aladin trefil přesně(aspoň zde na východě),a to jak časově tak ve množství srážek,tak proč by mu to nemohlo vyjít do třetice :)
honza552
Nový člen
 
Příspěvky: 155
Registrace: 02. 08. 2015 08:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod zapadni cechy » 28. 02. 2016 09:17

Ovar:

Tak já si myslím, že to šrafování se nedá interpretovat tak, že to celé spadne ve sněhu. Nakonec i ty předpovídané teploty mluví celkem jasně. Takže i podle Aladina bych čekal přechod ke sněžení až během odpoledních, u tebe možná až pozdějších odpoledních nebo večerních hodin. Vytvoření nějaké zajímavé sněhové pokrývky snad můžeme čekat během večera a noci na úterý.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Rosťa » 28. 02. 2016 10:07

zde na východě přejde srážkové pásmo rychle a bude to déšť,pozdějí odpoledne srážky zcela ustanou,naopak v útery tu budou srážky zajímavé,ochladí se a při SZ větru návětří budou srážky vydatné a ve sněhu,jiné to bude v Čechách,tam budou srážky zítra vydatné a v útery jen místy,tak to teď vidí modely a aladin
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod krab » 28. 02. 2016 10:11

Souhlas s tím šrafováním. Je to samozřejmě ne úplně přesný údaj a nebral bych to doslovně.
Ale : ta situace si myslím bude zajímavá hodně!

Můj tip je, že části Západních Čech nad 500m a části Středních Čech ( Příbramsko, Berounsko, Kladensko a okolí Prahy) ve výškách od 350-400mnm budou mít v úterý ráno 10-20cm nového mokrého sněhu.

Já osobně čekám v mé lokalitě maximální sněhovou pokrývku pro tuto zimu právě v úterý ráno.
Sníh bude padat intenzivně někdy od Pondělí 17h do cca. půlnoci. Teploty 0-1°C a k ránu lehce přimrzne.

Jsem zvědav jestli Čhmú vydá výstrahu a nebo jestli plaším zbytečně :)
krab
Nováček
 
Příspěvky: 309
Registrace: 13. 11. 2014 17:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 24

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod berg » 28. 02. 2016 10:21

Tak já čerpám z tohoto http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... tal/m.html
Když se podíváte na teploty a srážky, jistě si dokážete představit, jakej hnus z toho bude. :-!
berg
Nový člen
 
Příspěvky: 87
Registrace: 13. 10. 2015 11:31
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod zapadni cechy » 28. 02. 2016 11:35

berg: A proč hnus? Mně to přijde jako velmi zajímavá meteorologická situace. Pro mě je hnus třeba když vítr při bouřce bere střechy nebo trvalý deště způsobí povodně. Tohle ani tolik ne...

Jinak ještě k tomu zítřku, dobře je vidět, co v takových situacích udělají podobná pohoří jako Krušné hory. Sice od severu/severovýchodu bude do tlakové níže proudit studený vzduch, jenže Krušné hory způsobí, že se do české kotliny dostane až s určitým zpožděním. Studený vzduch hlavně v přízemních vrstvách bude Krušné hory v podstatě obtékat - viz obrázky - předpověď teplot Aladina na zítřejší poledne a předpověď typu srážek z WRF.
Přílohy
typ srážek.JPG
aladinteploty.JPG
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod dididi » 28. 02. 2016 15:45

No odhady množství srážek nejsou příliš jednotné ale je pravda že za těchto situací dostávají střední Čechy většinou hodně. GFS dává pro Prahu cca 30mm z toho minimálně 10mm ve sněhu.
Tady u mě by to mohlo dát okolo 25mm z toho 5mm ve sněhu. Očekávám přechod ve sněžení až někdy mezi 22-23hod. Ale třeba takový Kladno který je odtud něco málo přes 20km může dostat klidně 20cm. Vody je zde třeba takže srážky vítám.
V delším výhledu zatím chladné počasí bude pokračovat dokonce nelze zcela vyloučit nějaké další sněžení tentokrát už by nemělo jít o tak výrazné teplotní rozhraní čili bych čekal možná sice opět intenzivní srážky ale z podstatně kratším trváním. Asi tak za týden by se situace mohla začít měnit ale stále jsou náznaky pro výrazné změny proudění a tedy i výrazné střídání teplého a studeného proudění.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Jarda Max » 28. 02. 2016 17:38

Už leštím běžky! A konečně se doplní spodní vody. Stačí jedna pořádná níže od jihu a po roztání sněhu za dva týdny máme plnou studnu a vydrží to na jednu letní sezonu, to už mám vyzkoušený. Paráda. Pro Střední Čechy je toto proudění dobré, ještě lepší je níže od východu, srážky se pak zarazí o pohraniční hory a pěkně se tu točí a sněží nebo prší dlouho. Alepoň se jaro trochu zbrzdí, lepší, než kdyby bylo celý týden +19 stupňů… I tak nám na zahradě už kvetou krokusy a sněženky a bude vláhy dost, tak by mohlo být pěkné…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod godlike » 28. 02. 2016 18:35

Ja bych si presne pral na zaver teto nezimy takovou kalamitu s metrem snehu jako na severu Italie. :)
http://www.wetteronline.de/wetterticker#post_6768352
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Pevca » 28. 02. 2016 19:07

Chladné počasí má pokračovat? U nás teda je denně kolem 12 st., tak by mě zajímalo jestli je to toto chladné počasí při kterém rozkvétají stromy a i když v noci mrzne, tak je zem tak prohřátá, že kaluže nezamrzají... a má se někdy ještě letos na Moravě ochladit? A je reálná šance, že ve Zlínském kraji uvidíme ještě tuto zimu sníh? (naposledy jsme viděli v půlce ledna...)
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod sergej » 28. 02. 2016 19:13

Pevca, nevím jak přímo v tvé oblasti, ale v Beskydech by mohlo během úterka spadnou kolem 20 - 30 cm sněhu, což není k zahození.
http://www.dailymotion.com/video/xbkmaj
sergej
Nováček

 
 
Příspěvky: 289
Registrace: 29. 05. 2008 18:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod kuba18 » 28. 02. 2016 19:29

Pevca máš pravdu, letošní zima je tady na V a JV na sníh velmi bídná, teplotně i průběhově podobná zimám 06/07 a 13/14, ještě jsem nezažil, aby v Praze měli víckrát a taky více sněhu než my tady v podhůří Javorníků, nebo aby za celý prosinec nespadla ani vločka. Ale srážkově je únor velmi nadprůměrný, tak to aspoň částečně dohnalo deficit, i když vše v dešti. Moc sněhu by už taky nemuselo spadnout, teď by to bylo pomalu i ke škodě, stromy jsou hodně narašené, třeba meruňky už brzy rozkvetou. Sergej: tolik tady v nižších a stř. polohách nespadne, naposledy když hlásili pro Beskydy 40 cm sněhu, tady spadlo zhruba 10 cm, což byla taky nejvyšší pokrývka za celou zimu, která do 2 dnů roztála, ale kdoví, třeba budem ještě překvapeni.. :)
Naposledy upravil kuba18 dne 28. 02. 2016 19:32, celkově upraveno 1
kuba18
Nový člen
 
Příspěvky: 42
Registrace: 09. 01. 2016 18:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Jaja » 28. 02. 2016 19:47

Ahoj aahaz,

opravdu až v létě? Tak to jsem rád, že si tento meteorologicky zajímavý týden užiji i na tomto webu bez kolovrátku, nejen v přírodě.
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé