Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97826
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 18. 03. 2016 18:06

No já si říkám, jestli je to možný, u nás stejný, jak píše Varel - sněženky, krokusy, bledule, prostě časné předjaří, ale o čmeláčcích ani náhodou.....No jsme tady podhůří ˇSumavy, ale že by až takové rozdíly? :(
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Pevca » 18. 03. 2016 18:13

Já si zítra dám záležet a čmeláka vám vyfotím + teda všechno kvetoucí, sice to tu bude vypadat jako na stránkách botaniků, ale když mi nevěříte :D. Ale včely u vás lítají, že? U nás od poloviny února. Jo a hejna komárů a mušek u vás jsou? My včera potkali oboje a když se jde u řeky, tak jsou tam stovky pavouků schovaných v trávě. To jsou jen takové mé poznatky :D, myslím, že halucinace ještě nemám :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod varel » 18. 03. 2016 20:33

Ne žádní pavoučci, včeličky, vosičky, mušky, komáříčci ba ani čmeláčci či jiná havěť :D ;) , trochu jsem se ale divil, protože dnes už bylo docela teplo
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 18. 03. 2016 20:53

Možná tak ještě týden z teplotama okolo normálu pak se všechny modely shodují na výrazném vzestupu teplot takže kde ještě hmyz nelétá tam létat začne.
Tady jsou sněženky již odkvetlé podléšky jsem viděl kvést v lese na slunci již před 14-ti dny.
Nyní začínají fialky a broskev taky i když u té to jde zvolna a v plném květu bude až tak za 14-náct dní.
Pokud jde o hmyz včelu jsem již viděl před mnoha dny a předevčírem stejně jako dnes krásnou dřevotvorku fialovou.
Pokud bude +20C a budou srážky a nepřijde mráz který zničí květy tak mi to teplo nevadí. Jenže mráz v dubnu přichází téměř každý rok takže z toho mám letos vážné obavy. Loni to vyšlo a po teplé zimě bylo dlouho chladno a taky sucho takže příroda tím byla zbržděna a nic tady u nás nezmrzlo. Letos to vzhledem k očekávanému nárustu teplot nevidím moc dobře a tyto brzy kvetoucí stromy jsou ve velkém ohrožení.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kamil » 18. 03. 2016 21:02

Tak se zdá,že někomu zde dva dny hezkého počasí opravdu neudělali zrovna dvakrát dobře a zatočila se mu z toho hlava %) I kdyby se během třetí dekády teploty více sjednotili je jasné už ted,že budou místně docela velké rozdíly co se týče měsíce března jako celku a určitě nesnese srovnání březnový průměr odněkud ze Zlínského,Prahy popř. odněkud z teplejších míst středních nebo východních či jižních Čech a třeba nás,protože každému kdo to trošku sleduje je jasné,že za poslední dny a týdny byli rozdíly někdy docela propastné,ale nejen teplot,ale i srážek což se zde taky vůbec neobjevilo.Právě fronta,která bude přecházet v noci a ještě i zítra zasáhne hlavně naši oblast a přinese ji další srážky,které budou spíše lokálního charakteru a pro centrální a jižní části to nebude znamenat vlastně nic takže je to nezajímavé.Co se týká srážek tak si zde nemůžeme opravdu stěžovat,protože situace kdy se k nám propadá od SV popřípadě S chladná vzduchová hmota je stvořená právě pro moji oblast takže za mě v tomto směru spokojenost.Co se týká studeného vzduchu,který se k nám neustále propadá tak si nemyslím,že by zmizel s koncem března jako mávnutím kouzelného proutku,ale myslím si,že nás tu bude toto jaro navštěvovat častěji než by se zde mnohým líbilo a byli si ochotni připustit tím pádem ani nesdílím přehnané obavy z velkého sucha,které by přineslo dlouhotrvající pěkné a teplé počasí obávám se,že synoptika po dobu tohoto jara těmto věcem nebude ani zdaleka příznivě nakloněna.Výhled na velikonoce vypadá momentálně opravdu už jarně,ale nikde není napsáno,že to tak opravdu dopadne :jojo: :ahoj:
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod vichr » 18. 03. 2016 23:25

Očekával jsem, že předjaří víceméně potrvá až do poslední březnové dekády. Také jsem psal, že o velikonocích by letos sněžit nemuselo. Zdá se, že to tak vyjde. Od začátku března převládají severní situace, avšak vlivem předchozího průběhu "zimy" nepřinášejí výrazně studené počasí, jaké by jinak mohly přinášet. Stav přírody o tom vypovídá celkem jasně - vývoj se sice v březnu zpomalil, ale vše je "nastartované" tak, že stačí 1-2 slunečné dny a rázem všechno kvete. Náš dvůr teď právě fialoví od fialek (což se např. v roce 2013 dělo ve druhé polovině dubna) a dnes jsem viděl ve městě první nakvetlou meruňku. Pravděpodobnost překlopení do teplého proudění je nyní vysoká a nejvíce mě zajímá, jestli bude duben "na houpačce" nebo výrazně teplý.
vichr
Nový člen
 
Příspěvky: 131
Registrace: 14. 11. 2014 11:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Pevca » 19. 03. 2016 14:06

Tak tu zhruba co raší, pučí a kvete. Orseje jsou téměř odkvetlé, sněženky, hluchavky a fialky kvetou skoro již měsíc. Keře se již olisťují, No prostě 100% jaro :D. Dneska ale nesvítí slunce, tak čmeláky a jinou havěť jindy :D. Jinak je to jen trocha, protože se mi nechtělo chodit daleko, tak jsme nafotila během 5ti minut to, co bylo na zahradě nebo bezprostředně za barákem, jasně, že toho kvete a je olistěného více.
Přílohy
Co kvete březen 2016 3.jpg
Co kvete březen 2016 2.jpg
Co kvete březen 2016.jpg
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod zimník » 19. 03. 2016 16:15

zimník
Nový člen
 
Příspěvky: 119
Registrace: 03. 12. 2015 17:46
Bydliště:

Hodnocení: -25

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod godlike » 19. 03. 2016 21:14

No to jsem zvedavy, jestli vyjdou ty odhady na Velikonocni pondeli. Mozna az 18st. Opet se ale zacinam bat sucheho jara. Pri techto teplotach, slunce vysoko, odpar velky. Bojim. bojim... %)
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1197
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 20. 03. 2016 07:05

To já taky. Se srážkami to zas nevypadá dobře.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Doizer » 20. 03. 2016 10:34

Rtavn2522 (1).gif

Hmm..
Toto mě něco připomíná, že by synoptika z prakticky celého léta 2015?
Ano přesně tak. No nevím dle mého to není zrovna dobrý krok do začátku jara. Myslím, že nějak tak to začínalo i minulí rok kdy se TÚ po zimě takhle z ničeho nic postavili a ztvrdli tam po celé léto, prakticky i podzim bez záři. Ty teploty mě ani tak neštvou, ale bez vody to prostě nejde a s tou TV nad Středomořím těch srážek fakt moc nebude. No nevím snad to tak nezůstane , ale konec března už asi máme jistý. :temp: 8-)
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod krab » 20. 03. 2016 11:17

Já bych s rokem 2015 srovnával jen opatrně, myslím že to dopadne s větší pravděpodobností jinak.

Březen zůstane sušší , v nadcházejícím týdnu se západ a severozápad dočká srážek, ale bude toho málo , 5-10mm když vezmu nějakou kombinaci modelů a různých běhů modelů za poslední cca 2 dny.

Teplotně jsme v normalu, což působí chladně a na některých specifických místech , Orlické hory, Jeseníky atd. asi máme lehký teplotní podprůměr.

Loňský březen byl zcela jiný, co se týká teplot : (data : Vysoký Újezd ( Berounsko) 425mnm :

2016 Březen : Průměr : 2.33°C , Průměr z nejvyšších denních : 6.44°C , Max. v pátek : 14.6°C , Min: -2.8°C
Pocitově chladno až na pátek a většina nocí s teplotami lehce pod nulu.
Sněhu bylo nejvíce 1.3. a to přes 10cm , většina vláhy v tomto měsíci zatím.
Srážek celkově : 32.1mm , nejvíce 2.3. 19.5mm a pak 15.3. 5.6mm

2015 Březen : Průměr za prvních 19 dní bylo : 4.59°C a v tom měsíci bylo z prvních 19ti dní rovnou 8 s maximální denní teplotou v rozmezí 10-15°C , což byl velký rozdíl!
Srážek celkově : 13.2 mm takže velké sucho!

Co nás patrně čeká je teplý závěr měsíce , spíš suchý a se slušnou pravděpodobností výrazně teplý začátek dubna.
Ale je to daleko a může se to měnit.

NAO/AO indexy nyní stoupající tendence, rozbitý polární vortex se u nás v minulých dnech neprosadil žádným přímým vpádem severního proudění a výrazná zimní vlna zůstala na SV od nás, kde v Rusku, Finsku např. mají nyní opravdu chladno s teplotami misty i pod -15°C a ještě pár dní to tak potrvá.

Zatím bych tedy alespoň pro západ území nebyl takový pesimista stran rizika sucha, ale výrazně teplý a suchý duben ( podle CFS) by samozřejmě hydrologické situaci nepomohl. Ale může to dopadnout zcela naopak. V tomto období se počasí vyznačuje dynamikou, nyní je dost stabilní pod taktovkou tlakových výší, uvidíme jak se to vyvine dál.
krab
Nováček
 
Příspěvky: 309
Registrace: 13. 11. 2014 17:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 24

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Davidek » 21. 03. 2016 10:25

kde je Kamil ??, takže teplé Velikonoce...

Popravdě obě varianty byly skutečně 50/50 ještě asi před 5 dny, před týdnem dosti vedla naopak zimní verze. Konec je takový, že právě na svátky (neděle a pondělí) nastoupí už plné jarní teploty. Nicméně si myslím, že u nás ty ranní mrazy jen tak nezmizí.
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 21. 03. 2016 18:03

Už aby to bylo, ačkoli nezdá se mi, že by byly letní teploty, budu ráda za stabilní teploty nad 10, to, co je dnes a má být až do pátku je hnus. Vlhko, neustálé poprchávání, zima, šedivo . Byla bych ráda, kdyby duben přinesl větší dynamiku, klidně i vpády studeného vzduchu, ale pouze na pár dní a pak vystřídány teplem. Březen se u nás totálně nepovedl. Příroda se sice už probudila, něco mi na zahrádce kvete, ale nic z toho, když se zatím venku nedalo posedět, i ty dva dny ( čtv., pá) minulého týdne byly sice jasné, ale dost chladné.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Vratislav » 21. 03. 2016 19:13

Březen je sice zatím poměrně málo slunečný, ale co se týče teplot a srážek, je naprosto standartní. Nechápu, na co si mnozí pořád stěžují. I počasí, jaké bylo dnes, patří ke koloritu středoevropského klimatu a má své kouzlo. Pořád se mluví o tom, jak se nám kontinentalizuje podnebí (zánik jara a podzimu) a jak je to špatně a když je jednou nakročeno na jaro, jaké bylo v minulosti normální, tedy jen velmi pozvolné oteplování, je to taky špatně. Minulý pátek byl krásnou a naprosto adekvátní ochutnávkou jara. O Velikonocích nás čeká další, o něco málo silnější, tak, jak to má být. Ale žádné závratné hodnoty bych nečekal. Myslím, že pokud někde během Velikonoc padne 20°C, bude to max pár stanic na pár desítek minut. Spíš překonání dvacítky čekám až na přelomu měsíců a kdoví jestli.

Co se srážek týče, podle pranostik je sušší březen spíše k užitku než na škodu. U nás teď máme něco lehce přes 50 % průmeru za březen. 100 % nedáme, ale deficit vzroste jen o pár milimetrů. Jak to bude v dubnu je ve hvězdách. Netřeba se zatím ničeho děsit.
Vratislav
Nováček

 
 
Příspěvky: 555
Registrace: 14. 03. 2013 19:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé