Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Ovar » 21. 03. 2016 19:21

Je vidět, že tohle fórum slouží hlavně těm uživatelům zaměřených na zimu a jejich vyblbnutí ve volných chvílích zde. Jak není ve výhledu aspoň jedna kalamita, tak se počasí nepředpovídá nebo co? :destnik:

Já jsem tedy velmi rád za nynější pravé předjarní počasí, které pomalu graduje v jarní. Jetstream konečně po x týdnech dostal rozum a táhne z tý severní Afriky pryč a dává prostor živějšímu proudění v západní Evropě, což lze vidět i na dlouhodobé předpovědi teplot.
Dokonce je i dost pravděpodobné, že zmizí ranní mrazíky (mrazové kotliny se jich nezbaví do května, too Davidek) což vynutí vegetaci do plného růst. Sice by na to měl být čas, ale víme jak to s posunem ročních období je, někdy jaro přijde dříve, než je napsáno v kalendáři na ledničce.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Adi » 21. 03. 2016 20:06

Ahojky,

Pravda je, že zima lidi nejvíce "bere". Ostatně není divu - poslední dobou převládají spíše teplé situace a pravého, zimního počasí je jak šafránu. Ano, současné počasí je v zásadě normální stran teplot, ale co se týče srážek - půda prosychá, nahoře je již světlá - přestože slunko defacto nyní nesvítí.. A to nepřišly avizované teplé dny. Šest dní beze srážek.
Možná zítra, resp. ve středu něco napadne, pak dále už nic.
Koneckonců z mého pohledu ani není o čem psát - že se počasí z třítydenní chladnější periody přepne do minimálně měsíc trvajícího teplého, až extrémně teplého módu s minimem srážek? Tak to nějak vidím - aspoň po velkou část dubna.
Nevím, nějak mně nerajcuje ani představa šedého počasí, jaké je nyní a ani nonstop color - teda slunko od nevidím, do nevidím.

Fajn, příroda vypučí - jen aby pak neuschla.
Asi jsem nyní poněkud pesimisticky naladěn - jenže došlo na má slova - příroda se skutečně pořádně zazelená až v dubnu - ovšem ... hlavně aby zapršelo. Mučí mně nějaká alergie a představa teplot nad 20 mně nyní zrovna nebere. Takže nyní na pořadu dne bude furt zoncna a plno prachu. Proměnlivost počasí nikde.


Tož tak

přeji pěkný večer
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Davidek » 21. 03. 2016 20:32

Ale tak kdyz bylo to extrémní léto s mega vedrem, tak to tu taky valilo,ale uz dlouho říkam, ze je škoda, že diskuse je živa výhradne od října do března, pak jak kdyby počasí nebylo. I když jaro pak bývá nudnější.

Jo, okolí Brna není mrazova kotlina, to neříkám jako výtku, myslím to tak, ze na ranní mráz v předjaří staci suchý vzduch a klid větru. Dnes uz je to jinde, teplo i ted.
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kamil » 21. 03. 2016 21:29

Ahoj,tak,že velikonoce budou opět po delší době teplé je faktem a taky souhrou štastných náhod to je bez debat i když zimní epizodku by jsem právě v tuto dobu velmi rád přivítal.Nemyslím si na rozdíl od mnohých zde,že to co se od víkendu chystá bude nějaká dlouhotrvající situace kdy se nad námi rozplácne tlaková výše a budeme tu mít teplé později horké dny až do září.Stále si stojím za tím,že letošní jaro bude chladnější v konečném součtu než ty předchozí a taky léto snesitejnější a přiměřenější k danému ročnímu období a to stejné by mohlo platit i o podzimu spíše chladnější,ale to už zase moc předbíhám.Myslím,že to může být v globále předehrou k paradoxně chladnějším rokům než jsme byli za poslední dobu zvyklí.Jsem potom opravdu zvědavý jestli se to stane skutečností jak to budou globální oteplovači vysvětlovat :D :ahoj:
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Ovar » 22. 03. 2016 01:32

Je milé jak Kamil pomalu ustupuje od svých výroků, když už je jasné, že Velikonoce nebudou chladnější než Vánoce, ..tak aspoň to jaro celkově :D .

A je super si číst vlákno o této zimě, někteří jí již dobře odhadli v září! Dokonce jsem našel i Kamilova slova, kde připouštěl, že zima sice bude studená, ale tato to být nemusí.

Já tedy spíše už vyhlížím jiné jevy, například první jarní bouřka, ta mě v současné době vzrušuje více, než vyhlížení dalšího ochlazení... nicméně jak tak pozoruji, tohle téma nechává většinu čitatelů chladných. A Adi takového pesimismu z jarního počasí? Čistá obloha, sucho a smrad, vítejte na Karvinsku, se obávám že ve Tvé oblasti to jiné nebude, ne dokud bude průmysl vzkvétat :mysl: .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod berg » 22. 03. 2016 07:52

Jo, taková jarní bouřka. Taky se těším. Soudruzi z ČT tvrdili, že další období bude teplotně podprůměrné. Tak nevím. Hlavně aby nebylo sucho. Tak daleko nevidím a asi to technicky s rozumnou mírou pravděpodobnosti ani nejde.
berg
Nový člen
 
Příspěvky: 87
Registrace: 13. 10. 2015 11:31
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod sniper76 » 22. 03. 2016 08:05

sniper76
Nový člen
 
Příspěvky: 68
Registrace: 30. 06. 2015 06:08
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Pevca » 22. 03. 2016 09:20

Ono s tím smradem je to všude i tu na Uherskohradišťsku v těch menších vesnicích všichni topí pevnýma a nejen uhlím a dřevem... Myslím, že naše vesnice trumfne i průmyslové zóny na Ostravsku, když se do toho naši plastoví topiči opřou :D. Co se týká počasí, tak u nás je chladnější, než je zvykem v tuto dobu poslední roky, ale žádný extrém, co se týká srážek, tak jsme v normálu. Další vývoj počasí bude v teplém módu a myslím, že se u nás na chvíli zdrží, ale také neočekávám teploty nad 20 st. Prostě pozvolné, příjemné jaro, není na co si stěžovat :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Davidek » 22. 03. 2016 09:54

loni byl květen teplotně podprůměrný - to k tomu, že jara už nebudou tak teplá. 2014 byl květen ze spodu průměru, 2013 byl březen až začátek dubna dokonce mimořádně podprůměrný. Vyjímečně teplý byl naopak březen 2014, to ano.

jinak chladnější léto přivítám, ale popravdě na loňský studený vrchol jara (květen) navázalo ultra léto, což všichni pamatujeme samozřejmě....
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Pawell » 22. 03. 2016 14:39

Nevím kde tady někteří berou ty 20,podle mne bude o Velikonocích rozmezí 12-16 st.To mi příjde na konec března celkem normál.Podle Aahaze bude dokonce léto.
Pawell
Nový člen
 
Příspěvky: 97
Registrace: 05. 03. 2013 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Adi » 22. 03. 2016 17:03

Ahojky,

blaze těm, kteří nevědí, co mluví. V kontextu Velikonočního týdne příznačné

Myslím tu ocelárnu. Hele, ta jede nonstop, nesmí se zastavit. Furt, Nepřetržitý provoz. Dělal jsem na huti, tak vím.
Takže prach přes 100 zde byl uprostřed léta, kdy padaly 35. Ten nedělají domkaři. Jistě, něco je přírodního původu, jakože zvířená zemina atd, nicméně gró dělá průmysl a doprava, domkaři 0 - páč se netopí, je teplo. Jen minimum lidí přítápí kvůli vodě. 90 procent domkařů ohřívá vodu plynem, popřípadě elektřinou v boilerech.
Ještě jem neviděl klimu na uhlí. Ovšem rád se poučím :D

Není to jen ocelárna, jsou šachty, jsou haldy a odvaly, smetiště a další továrny, které hodně často jedou v režimu 24/7.

Onou prašností jsem myslel hnus, který se sype z loňské trávy, z cest, je všudypřítomný, než se zazelená příroda a spadnou jarní deště. Plus průmyslový binec i domky. Nyní se topí. Ano, nesnáším předjaří. Letos je plné dva měsíce, pokud nepočítám předjarně laděný prosinec.

Takhle vypadá třeba krajina směrem ke Karviné. Je poučné si "projet" cestu celou. Je to děláno v teplém období, takže stromy stíní odpadky a všelijaký binec, který se třeba nyní skví v celé své kráse

Kochejte se: https://mapy.cz/zakladni?x=18.4708707&y ... &fov=1.257

Zábavní jsou rybáři u čyřproudovky s výhledem na skládku:

https://mapy.cz/zakladni?x=18.4769879&y ... tch=-0.038
Snad ulovili nějaké ropáky. Proto to třeba tak smrdí z komínů domkařů :D

Nyní z oné laguny vzniklé prosakem spodních vod díky důlní činnosti trčí mrtvé kmínky stromů. Stále není na "normálu".

S deštěm je to furt na štíru - nic ve výhledu a nadnorál zajištěn (teplot)

http://www.wetterzentrale.de/pics/MS_1850_ens.png

Hm ......

zatím

Ps. Omlouvám se za off topic, nicméně pro ujasnění situace by mohl stačit :)
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kamil » 22. 03. 2016 19:04

Kde jsou ty slibované ataky 20 stupnových hranic je mi z toho vážně na nic %) A já si chtěl do sytosti nahřát svoje zkřehlé kosti :mysl: Než takový hnus tak to at už je raději rovnou zase listopad a zase to vše dostane ten správný řád :P :D
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 22. 03. 2016 19:52

dvacítky by mohly být příští víkend, možná ... Na Velikonoce být ani neměly, teploty kolem 10 st., v neděli i 14 jsou tak akorát :)
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Vratislav » 22. 03. 2016 23:20

Dnes velmi zajímavý článeček na Infometu: http://www.infomet.cz/index.php?id=read&idd=1458648608

Že se tu zatím nevyhlíží první bouřky je docela pochopitelné, vzhledem k tomu, že podmínky k nim nejsou a nějakou dobu ještě nebudou. :)
Vratislav
Nováček

 
 
Příspěvky: 555
Registrace: 14. 03. 2013 19:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Ovar » 23. 03. 2016 10:44

To úplně zní, jako by jsi z toho měl radost :) .

..tak víš co, to v zimě taky nebyly podmínky pro zimu, přesto se stále vyhlížela :D .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé