Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97687
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Tomfik » 19. 06. 2017 14:54

Přesně to jsem, že ozvou ti ze Sušice a JZ, je zvláštní kolik srážek spadlo dle map na Jz doposud, nedávno zde byla mapka a bylo tam nejvíce spadlé vody.
Netvrdím, že to tak není, ale zdá se, že mikroklima Vašeho regionu se možná mění, ale těžko z toho něco vyvozovat.
Na JZ bude nejtepleji i dále, v řadu tropů však nevěřím a modely nevypadají tak zle, ale rozumím, že každý čte svůj scénář. TMax 25,4C dnes doposud.

Dokonce si myslím, že aby na JZ opravdu začalo pršet je třeba aby se TN dostaly na JZ více na jih a bylo teplé vlhkém počasí s TN někde na až nad JZ německem v postupu J-S. a to by znamelo opravdu horko pro JV.

Každopádně před přestavbou musí příjít ta pravá hotwave, jinak se výrazná změna konat nebude.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Troll » 19. 06. 2017 17:42

No po už tak dost teplé první pol. června se skoro celá druhá půle měsíce, vlastně už od včerejška, jeví jako velmi teplá s celou řadou tropických dní. Vypadá to, že počínaje dneškem bude velká většina dnů v rámci ČR alespoň někde tropická, na vrcholech jednotlivých přílivů horkého vzduchu pak čekám absolutní max. až k hodnotám kolem 35 st., tedy až k hranici hodnot, jež lze považovat pro danou roční dobu za extrémní. Druhá pol. měsíce, popř. 3. dekáda tak bude podle mě jednoznačně patřit k nejteplejším v historii měření, i když třeba na historicky nejteplejší "půlměsíc" - 1. pol. srpna 2015, to mít snad nebude ani zdaleka, ale v červnu by si také něco podobného asi těžko někdo v našich podmínkách dokázal představit (alespoň zatím). Počasí v této době bude srovnatelné např. s rokem 2006, možná ještě teplejší, jen doufám, že to nebude pokračovat i dále, protože pak by vedra sice koncem července skončila a bylo by po létě, v srpnu, kdy mám teplé letní počasí osobně nejraději, přijde mi tak nejpřirozenější, tehdy bylo docela dost chladno a o dalším průběhu počasí k zimě 2006/2007 raději vůbec nemluvit. Osobně ale tipuji, že letos by to po horkém červnu mohlo být spíše stylem roku 2000, popř. 2003, tj. jako celek sice teplé až horké ale ve srovnání s červnem (alespoň o něco) chladnější červenec a následně druhý, možná ještě výraznější, letní - tropický vrchol v srpnu.

Srážkově to v nejbližších dnech moc dobře rozhodně nevidím, míra sucha je už nyní výraznější než v červnu 2015 či loňského roku, alespoň zde, a ty bouřky, které možná v poslední dekádě června několikrát přijdou, spíše způsobí lokální zátopy než nějaké plošné zlepšení vláhové bilance. Tedy doufám, že to bude nakonec jinak... Červenec chladný a deštivý by byl požehnáním, ale že by něco takového skutečně nastalo i přes jisté náznaky pro jeho počátek (v porovnáním s dlouhodobým průměrem, zejména teplotním) upřímně moc nevěřím. Srážkově to je o něco pravděpodobnější, snad.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Meteo Weather » 19. 06. 2017 18:19

Dejte pokoj se studeným a deštivým Červencem ... Konečně tu jsou příjemné teploty v rozpětí cca 23 až 33°C .. Už i rána jsou příjemná, není protivná zima. Takže konečně vše co k létu patří a hurá léto může začít. Jaro kromě Dubna bylo taky celkem hezké jen ty chladnější rána byly nepříjemné ... Hlavně, že tu všichni sejčkujete jak hrozný bude vedro a přitom to je v podstatě skoro jako teprve první horká vlna, když nepočítám konec Května, ale to bylo jen tak 2 - 3 dny, takže klídek .. A první polovina Června byla krásně letní, žádný tropy. Ale vy byste radši 15°C a déšt :D Léto je před námi a doufám, že nás tak minimálně 2 - 3 horké epizody čekají. Jen naprosto nechápu jak někdo může toužit po studeném Červenci, to fakt může jedině zimofil jak poleno :D

S čím jediným souhlasím, je to, že srážek by mohlo být více i klidně v podobě bouřek ... Loni jich bylo víc. Sucho se začne výrazně prohlubovat, takže snad bude aspoň více bouřek z tepla či frontální bouřky, přeháňky ... Ale po trvalém dešti několik dní v kuse tedy opravdu netoužím ... V létě mít tak škaredé počasí muže chtít jen blázen :jojo: :ahoj:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod zapadni cechy » 19. 06. 2017 19:32

Meteo Weather:

To mi přijde jako trochu divný názor, od začátku až do konce. Já jsem tedy už dávno celkem srozuměný s tím, že vnímání ideálního letního počasí je výrazně individuální a není důvod psát, že ten, kdo má jiný názor, je blázen. Já tedy osobně, pokud si mám vybrat mezi 15 st. a deštěm a teplotou přes 30, tak za sebe si vyberu těch 15 a nemíním se za to nijak stydět :) Prostě proto, že se při 15 cítím subjektivně daleko líp. Ale znám spoustu lidí, kteří to mají jinak a nemám s tím žádný problém. Jinak pro červen je takové nejnormálnější rozmezí 20-24, takže asi tak.

U nás jsme se ohledně sucha velmi dlouho drželi, ještě i první dekáda června byla nadějná, ale teď už se všude práší a trávníky žloutnou... A myšlenka na to, že nám z toho pomůžou nějaké bouřky, je naprosto iluzorní. Chce to akutně déletrvající deštivější počasí...jenže to by chtělo úplně jinou cirkulaci. Vůbec když se podívám na synoptický vývoj posledních dvou týdnů a následujícího týdne, tak je to celkem typická ukázka letní cirkulace současné nové klimatické epochy. Frontální zona buď daleko na severu nebo místo relativně hladkého zonálu se nad Atlantiku neustále prohlubuje brázda směrem k jihu podél pobřeží. Výše nad Evropou mají enormní stabilitu, max. 1-2 krát za týden sem propustí vyhublou, neduživou frontu, pak jeden den jakože "chladnější" jihozápad a zase to jede od začátku.

Já si myslím, že z tohoto počasí nemají radost třeba ani pěstitelé obilí, protože obilí příliš rychle uzraje, ještě než stačí pořádně vyrůst...
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Troll » 19. 06. 2017 20:02

Meteo Weather: i když trvám na tom, že vlhký a chladnější červenec by přírodě velmi prospěl, netvrdím, že po něm osobně nějak extra toužím, protože mám nejraději v létě 15 st. a šedou oblohu. Takové počasí, trvá-li dlouho, rovněž nemusím, ale pokud by převládalo počasí s teplotami kolem 20 st. a často pršelo, bylo by to po suchých předchozích měsících mimo jiné i příslibem jisté schopnosti počasí vracet se do normálu. Jinak svět se přeci neřídí a neměl řídit podle toho, co kdo chceme, jen bych chtěl aby se to klima tak rychle a drasticky neproměňovalo a zažívali to, na co jsme byli jako děti v třeba v 80. letech a naši rodiče a prarodiče ještě dříve zvyklí. Trochu mi připomínáš ty bulvární fifleny z jistých médií, které když není 30 st. a slunce celé prázdniny tak je hnusně...
Podobně myslím, že kdyby byly zimy stylem od listopadu do dubna skoro pořád mráz a desítky cm sněhu i v nížině, jen občas krátkodobý návrat teploty k normálu, tj. vmax. třeba k bodu mrazu, následovaný opětovným silným a dlouhodobým poklesem teplot až k extrémům typu 1929 apod. jindy "jen" na hodnoty třeba kolem -10 st. v denním průměru a max. tepoty v prosinci až březnu by stouply 1 x na +3 st. a už by se psalo o extrémně horkém počasí, jak to je dnes často skoro u každého pseudoochlazení, také by mnozí chtěli zažít jeden měsíc takový, na jaké počasí jsme v zimě zvyklí třeba v té to době a asi by to nepřišlo mnohým až tak divné...

Osobně v létě preferuji střídání slunečných a oblačných dnů s přeháňkami a bouřkami, s teplotami 20-25 st., to jen tak pro informaci, jistě to pro mnohé bude těžká zimofilie, ale tepoty nad 30 nebo dokonce 35 st. opravdu nemusím, samozřejmě pokud mám třeba dovolenou a jsem v přírodě, tak pár takových dnů přežiji, ale ne ve městě, to raději těch 15 st. a déšť.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod kamil » 19. 06. 2017 20:09

kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Kelt » 19. 06. 2017 20:18

Ahoj.
Nedá mi to a musím reagovat. Přidávám se k západní čechy a Trollovi. I já bych přivítal teploty lehce přes 20 a častej déšť. Klidně i několik epizod s dvou nebo třídenním deštěm. Doplnily by se prameny, přírodě by to prospělo. A že by to bylo pokažený léto, to rozhodně ne. Pokud jde o Tebe Tomfiku, znáš přísloví: Sytý hladovému nevěří?
Když Ty jsi měl 45 mm, my jsme měli 2 mm. Rozhodně se nedá říct, že je všude na Vysočině nalito. U nás je všechni zprahlý, tráva skoro neroste. Proto věřím Rademu, Ovarovi a edwinakovi, že je to u nich špatný, možná ještě horší než u nás.
Jo, jo, prosím o déšť, třeba několikadenní. Kéž by. :dest: :)
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod vithostis » 19. 06. 2017 20:59

OSTRAVA
tady u nás co se týče srážek - za mne spokojenost
když si vzpomenu na rok 2015 - nedá se to srovnat
teď se vše zelená, podle mne je na Ostravsku vláhy tak akorát --
v sobotu bylo dost chladno a podlilo pěkně - to hodně pomohlo
v tomto týdnu čekám u nás na SV taky pár mm, hlavně srážky z bouřek
očekávám v noci z úterý na středu slabší přeháňky a bouřky zde, poté v noci ze čtvrtka na pátek taktéž...
vithostis
Nový člen
 
Příspěvky: 149
Registrace: 18. 07. 2015 18:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 19. 06. 2017 21:34

Co se týče srážek, tak letos takto: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... _srov.html . Třeba u nás máme štěstí, protože jsme jedna z těch modrých oblastí, v roce 2015 jsme byli na druhé straně stupnice, jedna velká červená a 50% úhrnu srážek.

A s teplotami - jestli 15 a déšť, nebo nad 30 a azuro - to mám tak, že bych bral něco mezi tím, ale je to dost individuální. :D :)
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Ovar » 19. 06. 2017 22:28

Tak tady nakonec 31,8°C. Teplota poměrně sedí i se Staňkovem, ale chybí data v reálném čase a ne v 10 min intervalech.

Pokud jde o mě (abych se nezapomněl ozvat), tak já mám rád nezvyklé situace v počasí. Sice je to hrůza s tím suchem, ale je to něco výjimečného a jiného a pro mě je bizár to sledovat a být toho součástí. Pošmourné a deštivé počasí by svědčilo všemu živému, tojo, ale tyhle výjimečné situace jsou zase "zajímavější". A propo já s tím nic neudělám, nezbývá nic jiného než toho být součástí. Štve mi, že místo užívání léta, jsem otrokem zahrady, ale to hold k těmto situacím patří..
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod zapadni cechy » 20. 06. 2017 05:38

Ovar:

Za sebe tedy můžu říct, že jsem měl podobný pocit ještě tak před patnácti lety. Jako dítě si pamatuju (a ještě mám schované výstřižky z novin) léto v roce 1994, to byla senzace, se kterou jsme se zase dlouho neměli setkat. Ale tím, jak ty horké a suché období se teď staly víceméně každoroční a často i v rámci roku opakovanou záležitostí, tak to pro mne trochu ztratilo půvab. Spíš naopak - kdyby teď přišel červenec jako třeba v letech 1993 nebo 1996, měl bych asi pocit zvláštnosti daleko intenzivnější ;)
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod HeyYou » 20. 06. 2017 06:47

HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Tomfik » 20. 06. 2017 08:17

Tak výhledy se trochu sjednocují.
Velmi teplo bude ve čtvrtek a pak na začátku dalšího týdne, asi tak nějak přijde vrchol, s tím, že se zdá, že začátek července bude zřejmě deštivější a studenější.
Ansambly začínají výrazněji klesat ke konci období.
Jsem zvědav kolik C bude zítra, moc nad 25C nečekám u nás. Dnes bychom se mohli přiblížit i 27-28C. Stejně ve čtvrtek, víkend bude asi do 25C a pak se uvidí, kdy bude ten vrcholek.

Dalších 7dní nečekám krom nějaké bouřky srážky vůbec a sucho se projeví i zde.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Ovar » 20. 06. 2017 09:07

Předpovědi se s tím nemazlí, Aladin má výhledech plošně 35°C lokálně i 38°C. Němec už také jde s teplotou na 35°C pro nás a to až na příští pondělí =-O . Naopak má ale i nějaké srážky v tomto týdnu, a je sympatický i výhled na začátek července, jak tu již zaznělo. Wx dokonce má i srážkové hody. Těch bouřek letos zase bylo, že bych je spočítal doslova na prstech jedné ruky :mysl: .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod pepa » 20. 06. 2017 10:16

Ano - výhledy se sjednocují, a to na vlně veder kolem 35°C, možná někde až 38°C v první polovině příštího týdne. Snad to budou ještě korigovat. Tomfiku - chápu, že jsi ještě letos tropickou vlnu neměl a měl jsi dost srážek, ale řekni mě prosím maximum u Tebe 20.8. 2012. U Tebe ve výšce téměř 600 m možná max. 33°C. Ono v tvé lokalitě nikdy nebude jako ve vyprahlých lokalitách v nížinách a myslím že Tvá lokalita má průměr max. 4 tropické dny do roka. A jsou velké regionální rozdíly - např. stačí i pohled na krajinu mezi Jihlavou a Třebíčí, kde bydlí Kelt. Poušť to ještě není, ale savana už ano. A Kamile nečerti se hned, byla to sranda - každý napíše někdy volovinu, jako třeba ty před 2 roky. V roce 2015 jsem po Tvé předpovědi na léto uvažoval, zda koupit nové hrablo nebo rovnou frézu na sníh. Nakonec jsem ty závěje zvládl i hráblem.... i když v srpnu to bylo hodně těžké.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé