Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod hawrann » 30. 06. 2017 08:41

Zdravím všechny.
Tak červen je za námi a nesl se většinou ve znamení suchého a teplého počasí.
Co přinese červenec? Začátek vypadá chladnější s postupným oteplováním, ale opět budou nejspíš rozdíly mezi západem a východem republiky. Hlavní otázkou je, zda se někdy na JV dočkají solidních srážek, které by alespoň částečně zahojilo, tuto suchem zasaženou oblast?
Mějte se krásně, za každého počasí!
Ahoj
*"Narazit na hlupáka je katastrofa nejen pro zúčastněné,ale i pro okolí vůbec."
*"Hlupáci byli a budou,je jen na nás rozumných,jak se jim vyhneme!"
hawrann
Nováček

 
 
Příspěvky: 373
Registrace: 08. 12. 2008 00:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Pevca » 30. 06. 2017 09:07

Vypadá to, že si zde na JV budeme muset koupit nějaký ten přístroj na tvorbu srážek jako mají v Číně, jinak se to tu promění v poušť. Ochlazení uvítám, bohužel zde na JV to nebude nic velikého, včera šly teploty k 28, v noci jsme nešli pod 20, dneska to vypadá podobně. Možná se na 2 max 3 dny dostaneme pod 25, ale to je asi tak vše. Co se týká srážek, tak Aladin kreslil něco na sobotu, smazal, pak na neděli, zredukoval, takže předpokládám, že nás žádné srážky v následujících dnech nepotkají. :mysl:
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod pepa » 30. 06. 2017 09:25

Já teda udělám svůj tip, i když to dělám nerad, je to vaření z vody. Podle modelů se řídit nejde a podle už nějakých těch zkušeností co mám také ne. Když se koncem června 2015 začaly modely shodovat na horké vlně, bral jsem to jako jen dočasné - ano, bylo to dočasné a pak se asi na 3 dny ochladilo. Ale pak přicházely další horké vlny a srpen to dorazil. A začátkem srpna 2014 jsem také nečekal dočasný konec léta od cca 11.8.

Takže můj názor : do 15-20.7. teplotní průměr, občas tepleji kolem cca 27°C, občas kolem 20-22°C. Srážkově nic moc.
A pak bych řekl, že přijdou vlny tropických veder téměř beze srážek, na slábnoucích frontách od západu se občas ochladí na 1-2 dny na průměrné teploty. A toto bych čekal nejméně do 10.8.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Tomfik » 30. 06. 2017 12:01

Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod dididi » 30. 06. 2017 13:32

No nevím ale já vidím oteplení spíše už v polovině příštího týdne než na jeho konci. Žádný tropy ale skvělé letní teploty. Po velmi nadstandartní zálivce které zde včera dala rovných 50mm a došlo k plošnému zalití v Čechách je oteplení celkem žádoucí. Morava bohužel dostala vodu jen velmi místně a nekritičtější lokality stále na vodu čekají.
Samozřejmě že jednou to trefí i ten JV otázka je kdy to bude a to co nyní modely dávaj na žádná srážkové hody rozhodně zatím nevypadá. Plošné srážky vůbec ne v teplejším vzduchu pak zase jen lokální bouřky. Postup front je zatím příliš severní drahou takže jsou to jen severní konce nebo to olízne severní části ČR což pro jižní oblasti republiky které hlavně na Moravě potřebují srážky nejvíce není dobré.
Přechodnost oteplení je samozřejmě k diskusi nicméně GFS má nyní první výraznější propad TN a FS na 240hod. To je výhled velmi nejistý. Naopak situace od cca 120 hod. a dále může velmi snadno skončit jako podstatně teplejší než nyní vypadá. Stále je to všechno o hřebeni Azorské TV a jeho nasměrováním. K výraznějším srážkám i ochlazení může dojít propadem TN či výrazné brázdy NT výrazněji k jihu jako se to stalo nyní. Samotné silnější SZ proudění mezi TV někde u VB a níží nad Skandinávií by sice zajistilo bezesporu výrazně chladné počasí ale na většinu území by mnoho významných srážek nepřineslo. Většina srážek by spadla na horách a většina lidí by byla z takového počasí dost naštvaná a to včetně mě.
V modelech momentálně není ani jedna z variant které jsem výše popisoval. Rozdělení vzduchových hmot které je v plánu na nejblišší dekádu je docela typické. Tedy chladnější SZ Evropy a typicky letně teplý J-JV. Na druhou stranu zatím se letos nevytvořila žádná mohutná anticyklona nad střední čí východní Evropou která by zaručovala opravdu s jistotou slunečné a letní počasí bez oblačnosti na dobu delší jak týden. Jenže ono je prakticky celé léto teprve před náma.
Uvidíme jak se to dál bude vyvíjet momentálně to tedy vypadá na příjemné letní teploty cca od středy bohužel s minimem srážek s náznakem nějaké změny na přelomu 1-2 dekády. Vzhledem k poměrně dalekému výhledu je to s velkým otazníkem.
Pokud jde o můj odhad na červenec srpen očekávám celek jako teplotně nadprůměrný a nejteplejší období bych dal do první srpnové dekády konkrétně týden od 3 do 10.8. zakončený výraznými srážkami akrátkým citelným ochlazením. Druhou polovinu srpna očekávám suchou a s teplotama mezi 24-29. Červenec krom nejblišší dekády je pro mě zatím docela nečitelný.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Pevca » 30. 06. 2017 19:49

Není nad to, když vás těsně míjí bouřka a vy cítíte 2 věci. Vůni deště a totální nasrání, že bydlíte snad na prokletém místě. No nic, ruším naši zemědělskou usedlost, již několikátým rokem jsme ve ztrátě a stěhuji se na Saharu, tam mi aspoň nebude připadat divné, že neprší :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod krupp » 30. 06. 2017 20:19

Ano odpoledne se vytvořilo na jihu pásmo bouřek a postupuje SV směrem na Ostravu. Škoda že vás to minulo ale podle radaru přichází druhá vlna tak snad trefí i zbytek suchých oblastí. Uvidíme co dojde sem na sever, v Těšíně si na nedostatek vláhy stěžovat nemůžu. Pršelo tady docela často a trochu víc zem proschla teprve teď po tom několikadenním fénování. Ale v hloubce 30-40 čísel je stále mokro a žížaly :)
Pokud vím aladin žádný vydatný déšť na dnes nepředpovídal a gfs taky ne..

Jinak tady dnes je úplně průzračná obloha, viditelnost jakou už dlouho nepamatuju a ve spojení s tím větrem jsem měl odpoledne chvíli pocit že přišel teplý podzim.
krupp
Nový člen
 
Příspěvky: 123
Registrace: 24. 04. 2017 21:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Mira » 30. 06. 2017 20:31

Jojo taky to na radaru sleduji, jak nás to o pár set metrů míjí. Včera z obou stran dnes to jde trošku západněji. Jediné co je na tom zajímavé je pohled na krasné rychle plující černé mraky a zesiléný vítr. Tak snad příště. Sobotní srážky jsou ale modelově téměř fuč a ani ty nedělní nevypadají zrovna růžově.
Mira
Nováček
 
Příspěvky: 261
Registrace: 30. 04. 2008 14:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Pevca » 01. 07. 2017 06:24

Tak nás nakonec pršelo, asi 0,1mm :D :D :D, no co dodat :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Mira » 01. 07. 2017 08:53

Myslel jsem, že vás zasáhlo to přeháňkové jádro po půlnoci. Na radaru to vypadalo, že je přímo nad vámi. I když to teda byla rychlovka. Než se to dostalo až k nám, tak to zesláblo jen na zelené odrazy se slabým deštěm a osvěženým asfaltem na silnici.
Mira
Nováček
 
Příspěvky: 261
Registrace: 30. 04. 2008 14:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod paja » 01. 07. 2017 10:29

paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Doizer » 01. 07. 2017 11:04

Pevca
Hlavu vzhůru, nám v Huslenkách se taktéž všechno úspěšně vyhnulo a nebo se přeháňky vytvořili až severně od nás.
Ale tak je to bohužel i statisticky dané že Huslenky jsou z celého Vsetínského údolí ta nejsušší obec. Naneštěstí to včera obešlo ale celé údolí. S těmi přeháňkami je to u nás stejné... Pokud to nejde od JV tak se vše jak naschvál před námi rozpadne rozdvojí změní směr nebo nevím co všechno aby nás to nemohlo naplno zasáhnout jako jiné oblasti. Jakmile to jde ale od JV to je jiné kafe. To naší oblast skoro vždy zasáhne plnou silou. Ale tento směr bývá bohužel z pravidla ten nejméně častý.
Bohužel bud se s tím budeme muset naučit žít a naučit se pěstovat jiné druhy na sucho přizpůsobené a mrazu odolné...a nebo se přestěhovat.
Takže asi tak.
Zatím :ahoj:
PS: Jejda omlouvám se až teď mě došlo že jsem trošku mimo téma...snad moderátoři prominou.
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 313
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Rosťa » 01. 07. 2017 11:12

Ahoj
U nás a avizovaných dnů ani kapička,teplou vychřici ve čtvrtek,vystřídal méně teplý silný vítr od jihu,takže těch míst je určitě víc.Potřebujem proudění od jinud,Zítra ideální propad od SZ,jenže po těch dnech už z fronty a srážek nezbude mnoho,počítam tak jen zavlažení prachu,pak už zase minimálně do středy jasno,pozitivum vidím jen v tom,že to nebodou tropy,ale ideální dny kolem 26 st.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod kapr » 01. 07. 2017 13:53

no u nás včera krásných 10 milimetrů..jak to jde z Rakouska, je to téměř jistota, nakonec za červen skoro 50 mm.. je to sice podprůměr.. ale zalito je. V následujících dnech ale to zase nevypadá na žádné srážky. Zítra čekám opět do 0,2 mm.. :)).
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod dididi » 02. 07. 2017 08:18

Musím konstatovat že současné výhledy modelů mi připadají velmi pěkné. Zejména GFS má od poloviny příštího týdne v celém svém výhledu příjemné letní počasí až na jednodení vyjímky směrem nahoru či dolů v rozmezí 24-28 a i noční teploty jsou ok. K tomu občas nějaké srážky žádné závratné sumy ale na udržení ideální vlhkosti vzhledem k tomu jaká je zde situace s vláhou v současné době. Pravda směrem k východu tam má těch srážek méně tam by to chtělo té vody větší porce. Některé modely jsou rozkolísané teplotně poněkud více a popravdě řečeno i u GFS se mi zdá ta stabilita dost křehká a počítám spíše s tím že se jeho výhledy budou asi s časem docela měnit a nelze vyloučit výraznější změny v teplotách oběma směry. To by mohlo být pozitivní pokud jde o množství srážek.
Jinak dnes v noci srážky docela překvapivé z tohoto směru přes Krušné hory zde většinou skoro nic nespadne ale s včerejší 5-ti min. ostrou přehánkou to dalo sympatických 5mm.
Sice červenec už na houby moc není ale něco by snad vyrůst mohlo tím spíše že bude úplněk a za posledních 10 dní tu spadlo 76mm.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé