Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod hawrann » 27. 07. 2017 08:19

Tak ta "suchá tlaková níže" už zvedá řeky i u nás, konkrétně v Libereckém kraji i na 3.SPA, naštěstí už tam neprší, ale v noci by opět mělo a ne málo, tak snad to dopadne dobře bez větších škod...
Naposledy upravil hawrann dne 27. 07. 2017 08:34, celkově upraveno 1
*"Narazit na hlupáka je katastrofa nejen pro zúčastněné,ale i pro okolí vůbec."
*"Hlupáci byli a budou,je jen na nás rozumných,jak se jim vyhneme!"
hawrann
Nováček

 
 
Příspěvky: 373
Registrace: 08. 12. 2008 00:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 27. 07. 2017 08:27

No pro nás tady na jhz byla ta fronta skutečně suchá. Od pondělka do dneška s bídou 10mm.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod dididi » 27. 07. 2017 09:04

Musím opět konstatovat že gfs trefil srážky parádně. Dalo to zde za noc skoro 13mm a přiznávám že jsem čekal tak polovinu. Nyní dává zase na večer okolo 10mm čímž by bylo za červenec bezpečně splněno. Ale i v tomto případě čekám srážky chudší tak uvidíme.
Vedro v příštím týdnu zatím dle gfs vypadá na týdení záležitost ale některé jiné modely naznačují možnost delšího trvání. Nějaké jednodení ,,ochlazení" kdy to spadne nepatrně pod 30 bych ani nebral jako přerušení horké vlny.
Když se ohlédnu zpět kolikrát měl gfs výrazné ochlazení v dosavadním průběhu léta na hodnoty maximálních teplot okolo +15 tak je to celkem fiasko protože od 10.5. kdy bylo minimum -2,1 a maximum +15,4 tak teplota v maximu pod +20 byla jen čtyřikrát a to jen velmi těsně. Naposledy nešlo maximum nad +20 29.6. kdy bylo +18,7 jenže to bylo díky tomu že ten den spadlo 48,3mm vody.
Na druhou stranu absolutní maximum z 22.6. je jen 33,9 a myslím že v příštím týdnu překonáno určitě bude.
Bude zajímavé sledovat jaké počasí kromě vysokých teplot první polovina srpna přinese. Zdá se že nějaké divoké počasí tak jak jsem nedávno zminoval že statisticky v tento čas bývá by se vyskytnout mohlo.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod paja » 27. 07. 2017 09:26

paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 27. 07. 2017 09:36

A co tropy udělají s náma, když máme za červenec něco přes 30mm? :( :( :(

Ted jsme na tom se suchem stejně jak jižní Morava. Ale ta, podle radaru, zrovna ted dostává docela slušný příděly. To je dobře. Jednou se my taky dočkáme.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Rade » 27. 07. 2017 10:17

Hoši, tu suchou tlakovou níži jsem myslel pro naši lokalitu, stejně jako suché studené fronty, načež před týdnem se dokonce oteplilo po SF z denních maxim 31°C na 32°C :D . To se stalo asi poprvé, že se za SF druhý den oteplilo.
Když chodívaly fronty před 5-10 lety, to jsem bydlel ještě u Brna, prošly "půlkou Evropy" ve formě SQL a srazily tepotu o 15°C, později už to nebylo tak celistvé, ale aspoň zde na JZ to většinou přineslo bouřku nebo silnou přeháňku do 10 mm a srazilo to teplotu o 10°C, další roky potom už se stalo, že SF přešla na sucho jen s mrholením a ochladilo se o 5°C. "Dneska" přejde SF, zvedne se vítr, v horším případě prachová bouře, která byla počátkem června skutečně impozantní a za ní se ještě i oteplí :D . Jsem zvědav, jak se budou SF vyvíjet dál.
Jinak během těch 3 dnů, kdy Německo plave, jsme nakonec dostali 7 mm a za červenec tak máme trochu přes 30 mm.
Sorry, ale určitě nelituju nikoho ze Slezska, pokud tam měli srážek za tuto TN ještě míň, když mají splněn normál nejen za červenec, ale hlavně tam měli čtvrtinu tropických dnů...
Příští týden bude scenérie á la 2015, holt si na to musíme zvykat.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Jarda Max » 27. 07. 2017 10:24

Děti už netrpělivě vyhlíží zlepšení počasí, od neděle (bouřka) tady na Benešovsku pořád leje.To samé hlásí brácha z Vysočiny. A zima, fajrujeme. Od večera opět proudy vody až do rána. Naše obří sudy přetékaly a po trávě to teče ještě 10 metrů do zahrady. To už tu pár let nebylo. Příroda neuvěřitelně poskočila, doslova bují. Dnes přeháňky a zítra má Aladin taky déšť, to už asi manželku klepne. Ještě, že mám dovolenou i příští týden. Sázava má zase slušně vody, loni to byla hrůza. Vláhově máme překročeno.

Níže se tu tedy 2x vyřádila, tak teplo bude jen vítané. Škoda, že i ta druhá vlna nepřešla i více na jihovýchod. Ale celkově Zlatan přinesl do Evropy hodně vody a ochlazení. Taky mohlo být celou dobu 30-35 a pořád dál a dál… To by byla hrůza!
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Jaja » 27. 07. 2017 10:35

Ahoj,

máme teplotně i srážkově pestré léto a stabilní počasí neočekávám ani během srpna. Stále chybí mohutná TV, která by takové počasí zajistila.

V HK od pondělí máme jistě přes 50mm, celkově zatím nejdeštivější léto od roku 2014. Od pondělí teplota nad 20 °C pouze včera, dnes 16 °C a stále drobně prší.

Tropy nás neminou, stále je však naděje, že pouze cca do středy. Průměr běhů GFS a ECMWF od 4.8. klesá.

J.
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Tomfik » 27. 07. 2017 10:48

Ahoj, u nás lehce mží celý již druhý den, zima jak v morně. Tady lidé nadávají na léto, že letos už aby přišlo.

Jinak JZ snad ještě zítra během rána a dopoledne něco dostane.

Já se těším na :jasno: :jasno: počasí, teplotně by mohlo být o 5C méně, tak kolem té 25C tady a ne 30C
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 27. 07. 2017 11:30

Jak to tak čtu, tak letos budou zřejmě houby všude kromě Klatovska a Domažlicka. :mysl: :mysl:
Příspěvky od Jarda Max a Jaja jsou jak z jiné galaxie a ne z naší pidirepubliky.
Jaja: jediné, po čem ted tady fakt netoužíme, je mohutná tlaková výše :D
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Jaja » 27. 07. 2017 11:55

Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod agamon » 27. 07. 2017 12:42

Zdravím všechny zde na tomto foru,rád bych reagoval tímto na radeho.Udávaš zde ,že srážky které si v tvé oblasti obdržel do dněšního dne jsou zhruba 30-35mm za tento měsíc.Já pocházím a bydlím v Opavě,srážky za tento rok do dnešního dne zhruba 220mm z toho tento měsíc asi 40mm dle CHMI vše ve formě bouřek,trop.dnů 15,trop nocí 3.Nestěžuji si na sucho,protože s tím zde válčíme už léta.Nestěžuji si ani na úrodu,byla a je výtečná,vše roste jak z vody.Možná tomu nebudeš věřit,ale je to tak.To že jsme na sv ještě neznamená,že tu je chladněji než u vás, ba naopak.Samozřejmě mluvím za sebe,ne za ostatní.
agamon
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrace: 27. 07. 2017 12:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Rade » 27. 07. 2017 13:15

Když čtu zdejší komentáře, připadám si jako Edwinak, fakt jako z jiného světa :D .

Agamon: Ahoj, teď jsem nikde netvrdil, jestli je někde chladněji a někde tepleji, i když letos je rozdíl mezi S a J zřejmější, než jindy. Jednak 15 tropických dnů v Opavě se mi zdá dost vysoké číslo na letošní rok, Otice mají tuším něco přes 5, dále okolo Opavy mám také několik známých (pěstitelů), z nichž většina teploty měří (Chlebičov, Kravaře, Chuchelná, Opava, Větřkovice u Vítkova), Všichni od tam se shodují v tom, že mají studené zimy a relativně teplá a celkem stabilní léta bez extrémů. Teda až na Větřkovice, kde je to okolo 450 metrů ale je tam zima jak na Churáňově :D . Bydlí tam jeden známý pěstitel, jehož bratr je blázen do meteorologie, na fóru ho zde určitě zná spoustu lidí a když srovnáváme vegetační posun, tak letos jsme o neuvěřitelný měsíc vegetačně napřed u některých rostlinných druhů, např. počátek kvetení Asimina triloba u nás: 18.4., počátek kvetení Asimina triloba Větřkovice: cca 20.5., dozrávání plodů bude mít posun podobný, resp. ve Větřkovicích většina odrůd Asimina triloba ani nedozrává.
Takto máme známé snad ve všech okresech a troufnu si říct, že mám klima ČR poměrně zmapované i díky několika stěhování a cestování v posl. letech, v podstatě je klima po pěstování můj druhý největší koníček.
Ostatně za celkové teploty dobře hovoří mapa vegetační sumy tepla na zakázku od ČHMÚ, kterou si nechal vypracovat právě pěstitel z Větřkovic, kde je patrné, že u nás je tato suma 2800°C, což je srovnatelné právě třeba s Opavou, která je ale o více než 200 metrů níže oproti nám. Nejvyšší hodnoty okolo 3000°C jsou potom na jižní Moravě, Praze a v Polabí.
Třeba ale v sousedním Tachově, který je jen o maličko výše, než my a je o asi 40 km daleko, tam je suma tepla jen 2400-2500°C. Podobně jako právě ve Větřkovicích.

Šlo mi ale o to, že si tu někteří ze Slezska stěžovali, že u nich nepršelo, přičemž mají na kontě za červenec 80 až 100 mm.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod agamon » 27. 07. 2017 14:33

Dobře,tak jinak.Je smutné,že poměrně velké město jako Opava nemá meteorologickou profi stanici.Opava - Otice nemá nic společné s Opavou.Rozdíl teplot mezi Opavou a Oticemi je běžně 3-5.stupňů aji více.Větřkovice je pahorkatina jako ta u Vás a je tam dost chladno o Vítkově nemluvě.Pokud tě to zajímá,tak první meruňky zde letos začaly kvést koncem března a před zhruba 10.dny jsem česal.Asiminu apod.rostliny nemám,protože zahrádka je malá,ale mám krásnou fatsii a viburnus tinus,zimujou bez problému.Letos dokonce přezimoval pokusně vysazný pittosporum tobira a trechelospermum jasminoides,pouze mulčování kůrou.Mám taky jednu palmu trachycarpus tekil,nevím zda u vás zakoupenou nebo někde jinde,ale zimuje běžně v studeném skleníku pouze ji zakopu i s květináčem a v pohodě.Zima bych něřekl že byla nějak zlá,14.ledových dnů, samozřejmě asi 7.dnů obvyklé sv prouděni s teplotou -18C jedna noc a to bylo vše.Já si zde na klimat nestěžuji.Není to vyhřátá jižní Morava ale zas nemám přes zimu zataženou těžkou inverzi.

A co se týče deště,prší stabilně co 2.až 3.dny,samozřejmě pár milimetrů, ale aspoň díky za to.To číslo 80-100.milimetrů je nesmysl aspoň pro město Opavu.
agamon
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrace: 27. 07. 2017 12:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Adi » 27. 07. 2017 17:50

Ahok,

Tak za dnešek 0,9, ovšem nestěžuji si, je skutečně poměrně mokro, nicméně když se podívám na náš potok, tak mně příjde, že vše je spíše jen povrchové.
Stran zajímavé diskuse ohledně vegetrace: U nás je zhruba týdenní spoždění oproti Ostravě, s Opavou jsme na tom podobně. Velký rozdíl je, jsou srážky. U nás je návětří Beskyd, zatímco tam je srážkový stín Jeseníků. Takže u nás aktuálně za červenec máme přes 100 mm. Ovšem teploty jsou nadprůměrné, takže vše jde na vrub poměrně vysokým teplotám v červnu i před pár dny.
Takže ještě zítra zaprší, od neděle začne inferno... Vidím to asi na týden, minimálně do 5.8. Jak se to jednou rozfajruje, horko těžko to jde důle. Je potěšující, že pomalu začíná již srpen a je to je poslední letní měsíc .... konečně. Ovšem ten může stát zato, podobně jako v 2015. Snad ne, ovšem rozjezd bude přímo ukázkový. Bohužel.

Jinak přeji všem srážky, aspoň tam, kde chybí .... A to jsem myslel, že Edviniak po včerejšku by mohla být spokojená, strejně tak i Rade. A ono zase nic.... (Jinak za minulý týden 3 tropické dny a samé letní. Mezitím dva dny s dvaceti stupni, teprve dnes je po dlouhé době den s maximy na 17-18, tedy pod dvacet. Stále větráme)

zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé