Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na listopad 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod hanz » 20. 11. 2017 10:06

AHOJ,

Včera překvapily smíšené přeháňky.

Dnes ráno přišlo nečekané překvapení ve formě poprašku sněhu a drží se zejména na specifických objektech (střechy domů, aut a také na stromech :D ). Je to takový ten typický listopadový SZ závan zimy. Dnes odpoledne zřejmě opět sněhové či smíšené přeháňky a večer díky teplotě v 850Hpa to dá zde na V, SV sněžení, nicméně k ránu či dopoledne to poté padne do deště.

Co se týká situace a oteplení, bude mít rychlý konec a následně to vypadá opět na chladnější vzduchovou hmotu. Dalo se to předpokládat vzhledem k tomu, že studený vzduch se ze Špicberků a Karského moře vylije nad atlantik a přetočený teplý bude proudit do Evropy. Postupně se dostaneme opět do chladnějšího proudění a možná i několikadenného studeného vpádu.

Takže na závěr: skepse nebyla na místě, někteří byli pro teplý JZ trvající až měsíc. Je třeba brát v potaz letošní zatím velmi dobré zalednění blízko k Evropě a tohle by mohlo hrát do karet nadcházející zimě. :snih: :zima: .
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1478
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod LOI » 20. 11. 2017 10:59

Jojo je legrace jak takový model dokáže s některými citlivými jedinci zamávat.
Je pěkné číst tvůj článek, jelikož jsem podobně naladěn jako ty.Nicméně bych byl s tím ochlazením ještě opatrný. To co modely v současné době postrádají je stabilita. Takové zvraty jsem snad ještě u modelů neviděl. Myslím, že i ČHMÚ s tím má velké problémy ve svých týdenních předpovědích. Pan Dvořák nám dnes doporučil nechat výlet na sobotu, kdy by mělo být 13°C :) a slunečno . Podle ranního výstupu GFS už by mělo v sobotu být do 6 °C .
LOI
Nováček
 
Příspěvky: 203
Registrace: 04. 01. 2011 12:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod milos » 20. 11. 2017 11:27

Od čtvrtka do neděle jsem byl na vysočině v nad. výšce knap nad 700 m. n. m. /Fryšava/. Beze snéhu. Začal padat až kolem půlnoci ze soboty na neděli. Výška sněhu do 10 cm. Teploty se v místě pohybovaly po celé období mezi -1 st. C až +1 st. C. Sníh byl mokrý. Žádná hitparáda se nekonala. Hold ta předpověď opět nevyšla. :ahoj:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod hanz » 20. 11. 2017 11:35

Nyní k nám dorazilo pásmo přeháněk a popadává sníh. :snih:

Model GFS potvrzuje studenou frontu v sobotu či neděli. Poté by se mohla prosadit chladnější vzduchová hmota a možná i několikadenní blokace. Důležité podle mě bude, aby se ochlazení protáhlo přes první prosincovou dekádu, potom bude pravděpodobnost povedené zimy veliká.

Jinak teplý profuk a jasnou oblohu na 2,3 dny uvítám. :snih: :zima:

Zde je ten měsíční JZ http://portal.chmi.cz/predpovedi/predpo ... -predpoved :D
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1478
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod Jaja » 20. 11. 2017 13:59

Doporučuji si zamést nejprve před vlastním prahem. Alespoň, že máš dost soudnosti a ty urážky jsi rychle editoval...
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod Jaja » 20. 11. 2017 14:09

Potrefená? Můžeš někde dohledat moje neobjektivní nadšení nad zimními výstupy modelů?

Budeš marně hledat, pak ale napiš raději pár urážek, budeš mít dobrý pocit.
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod LOI » 20. 11. 2017 14:13

Poslušně se hlásím jako další potrefená husa :):)
aahaz buď rád, že jsi nevsadil ten barák, že letos bude pořádná zima. A to jsi tuším psal v euforii na to první chystané ochlazení, nebo ne?
Jinak dobrý, alespoň je tady nějaká sranda
LOI
Nováček
 
Příspěvky: 203
Registrace: 04. 01. 2011 12:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod sergej » 20. 11. 2017 14:30

podle mě, pokud ochlazení dorazí (teď to tak vypadá ale klidně se to může ještě změnit), by se sníh postupně propracoval i níže, teploty by postupně šly někam k hodnotám 0-4 C, silné přeháňky v SZ proudění.. Pro hory by to byl další nášup.
http://www.dailymotion.com/video/xbkmaj
sergej
Nováček

 
 
Příspěvky: 289
Registrace: 29. 05. 2008 18:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod dididi » 20. 11. 2017 14:51

Tak jsem zde psal že se týden nepodívám na modely ale udělal jsem chybu že jsem se podival na zdejší diskusi a to mě donutilo podívat se i na ty modely.
Po pravdě změna tam je ale je to jen o málo lepší zejména pro hory. Ale je patrné že zatímco na přední straně TN je proudění docela čerstvé tak přechod front a s nima spojené brázdy NT už je jen pozvolný a proudění v týlové části slabé.
Z toho mi vychází teplý luft před frontou a jen nevýrazné ochlazení za ní. Tedy něco jako nyní a možná ani to ne.
Jiná věc je že fronty se dostávají dál na východ a nemají tedy tu dráhu JZ-SV nýbrž Z-V.Jestli se to bude stáčet dál na SZ případně S je zatím ve hvězdách.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod milos » 20. 11. 2017 17:43

Já vidím to jihozápadní proudění teplejší než se uvádí. V jižních Čechách a na jižní Moravě to bude ještě o 2 st., tzn., mezi 15-17 st. nad nulou. To záleží, jak bude dlouho trvat. Zatím se uvádí zhruba na 4 dny. Uvidíme. :ahoj:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod Jedis » 20. 11. 2017 17:52

Jsem myslel, že na špatné nálady a skepsi tu byl vždycky nejmenovaný odborník začínající písmenem "D" :D a ono teď už i aahaz, nevadí, co se týče aktuálních výstupů, GFS stále drží ochlazení, takže už to je několikátý výstup po sobě. :)
Jedis
Nový člen
 
Příspěvky: 21
Registrace: 25. 11. 2016 11:13
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod kapr » 20. 11. 2017 18:24

https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod Doizer » 20. 11. 2017 18:56

Tak milí zlatí
Řekl bych že i očekávané ochlazení nebude nic extra, konec konců TV které přijde nacucnutá teplým vzduchem z Atlantiku ten studený luft vyžene dál od nás na sever, ale to by ještě pro zimu u nás nic hrozného nemuselo znamenat, horší je, že TV bude postavená západněji než by bylo pro nás příhodnější a tudíž TN které k nám budou od SZ padat budou padat taktéž západněji a my se stále budeme ocitat na jejich ačkoliv studené tak jejich přední straně, což nám celodenní mráz, ani sněhové srážky nepřinese.
Vše tedy teď bude záležet na postavení té zatím mohutně vypadající TV a taktéž na její výdrži.
Jinak dneska ráno, první slabá sněhová pokrývka, která během dne roztála, během dne se dále vyskytlo pár sněhových přeháněk, které pocit přicházející zimy ve mě dále umocňovali. Mě zatím připadá průběh podzimu absolutně normální. Po dlouhé době to nejsou žádné extrémní výkyvy alias říjen 2009 nebo listopad 2014. Srážek je a byl taky dostatek. Opad listí ze stromů se krásně kryl s lehkým poklesem teplot každým týdnem. Zkrátka a dobře všechno bylo v normálu.
PS: Snad to samé budu moct říct i o zimě.
Zatím :ahoj:
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 313
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod milos » 20. 11. 2017 19:18

Pro kapra: Pokud bude ten jihozápad svižný a bude trvat delší dobu, tak žádná inverze u nás nebude. A mně je milejší silný jihozápad než inverze. Když už nemůže být zima, tak je daleko lepší teplota třeba i 20 st. než hnusná inverze. Ale třeba to bude jinak. Loni taky předpovídali zimu a bylo docela teplo. Dnes tipují teplo a třeba bude klasická zima se sněhem a mrazem v našich polohách. Ještě si přečti můj příspěvek z dneška, kde jsem uváděl, jaké byly prodloužené prázdniny na vysočině v 700 m n. m., a to k nám prý proudil studený vzduch. :ahoj:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na listopad 2017

Příspěvekod dididi » 20. 11. 2017 19:55

Jak píše uživatel ,,Doizer" zdá se že západní Evropa včetně VB bude chladnější než teploty zde.
Ale jako příčinu bych neoznačil západnější postavení TV to by za určitých okolností bylo naopak žádoucí.
Problém je v TV na východě. TN nad Skandinávií se nemá kam pohnout a postupně se vyplní. Pak bude nahražena další. Kdyby se propadala TN přes západní Evropu nebo bylo alespon dostatečně silné severní proudění do oblasti zapadního středomoří vznikla by zde TN která by se stala postupně dominantní s postupem k SV a původní TN nad Skandinávií by se vyplnila a její místo by nahradil hřeben VT z Atlantiku s případným vznikem samostatné TV.
Ale tyto protáhlé brázdy většinou TN nevytvoří a proudění se postupně zpomaluje dříve než sem vůbec nějaký s. vzduch nateče.
Nicméně i tak je situace lepší než to vypadalo ale na zimu v nížinách si budeme muset zatím počkat. Ostatně doba na to ještě není.
Tady jsou poslední 2 dny průměrné teploty vyšší než ve dnech předchozích kdy teplota v noci pravidelně klesala pod 0. Nejenže tady zatím nespadla ani vločka ale krom slabé přehánky dnes k ránu která dala 0,4mm nespadla ani kapka.
Akdyž se podívám na GFS 14-dní výhled tak krom slabých srážek na teplé frontě dnes v noci vůbec nic. V tomto čase mi to ale již nevadí spíše naopak.
Uvidíme jaká budou maxima v následujících dnech ale protože má být minimum oblačnosti tak mlhy a nízská oblačnost jsou velmi pravděpodobné leda by foukalo to by pak mohlo i atakovat rekordy.
Jinak blokace dle současného ecáku vypadá docela zajímavě. Ještě s tím cuknout malinko východně.
Naposledy upravil dididi dne 20. 11. 2017 20:13, celkově upraveno 1
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé