Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera7
  • Celkem příspěvků97818
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Softwary Weather Watcher a Google Earth

Odkazy na nové zajímavé stránky nebo události na internetu.

Jste spokojeni s funkcemi programů Weather Watcher a Google Earth?

Ano, je to přímo skvělé!
9
64%
Ano, ale mohlo by to být ještě lepší
4
29%
Moc mě to nepřekvapilo
1
7%
Bída
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 14

Softwary Weather Watcher a Google Earth

Příspěvekod děčan » 30. 05. 2008 21:44

Jestli chcete zcela neomezeně a bez poplatků sledovat pohyb oblačných systémů a vůbec aktuální počasí z celého světa, mám pro Vás tip!

Právě tento typ programů jsem delší dobu sám sháněl, až jsem narazil na dva, které momentálně denně využívám.

Weather Watcher:
Je pro sledování počasí přímo určen. Zobrazuje satelitní snímky všech koutů světa (k dispozici je i zkombinovaná satelitní mapa, kde je aktuální rozložení oblačných systémů na celém světě zpracováno do jednoho plochého a přehledného snímku). Kromě toho si uživatel může nastavit jakoukoli ze světových meteorologických stanic a sledovat aktuální hlášení z této stanice i předpověď počasí na cca 8 dní dopředu (nastavit si můžete Prahu, ale i třeba Tokyo nebo Sydney, kde je funkce shodná, nijak neošizená).

Download Weather Watcher:

Google Earth:
Stále populárnější program, při kterém se člověk cítí, jako když má doma celý svět - může si z výšky i jen několik desítek metrů prohlížet budovy jakéhokoli města, hustý porost tropických pralesů nebo se cítit jako dobyvatel nejvyšší hory světa. K prohlížení zemské pevniny i moře si může vybrat mezi vertikální a horizontální osou, k dispozici je i volba "Terén", což způsobuje zobrazení krajiny v 3D formátu, přesně tak, jak bychom jej viděli ve skutečnosti.
Velkou výhodou pro amatérské meteorology je také funkce "Počasí", která po svém načtení zobrazí aktuální rozložení oblačných systémů v ještě vyšší (barevnější) kvalitě než Weather Watcher, ale také aktuální teploty a stav na obloze snad ze všech světových meteorologických stanic. Je to velmi užitečný program; zejména jeho zásluhou jsem například já dokázal už dvakrát tento rok odhadnout příchod tornád do USA i několik dní před tím než o nich bylo slyšet ve zprávách...

Download Google Earth:

:ahoj:
děčan
Nový člen
 
Příspěvky: 44
Registrace: 30. 05. 2008 15:55

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Zpět na Novinky na internetu

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé