Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na prosinec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod dididi » 27. 12. 2017 18:41

No tak dle předpokladů gfs ubral na hloubce TN nad Atlantikem naopak zmohutněl TV nad skandinávií a začíná to nenápadně tlačit od SV. Výhled daleký cesta dlouhá ale alespon něco. Kromě toho GEM na 240h. naprosto jiná synoptika než předchozí výstup a rozhodně pro zimu příhodnější. Zdůraznuji žádná jistota jen jedna z možností vývoje která se od některých jiných nápadů gfs dá označit za reálně možnou.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Lubor » 27. 12. 2017 20:23

Zítra ráno bude na západě sníh https://www.ventusky.com/?p=49.75;14.62 ... 0171228/07 :)
Lubor
Nový člen
 
Příspěvky: 67
Registrace: 25. 01. 2009 13:50

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Rumburak » 27. 12. 2017 23:05

GO nemůže nikdo zpochybňovat a bagatelizovat,tak to prostě je,jen si vemte těch zklamaných lidí když nemůžou vidět zimu co bývávala za našich útlých let.A to se tu nechci s nikým hádat ale jen diskutovat,prostě fakta jsou fakta a tečka hotovo.Kéž by měla vliv aspoň ta zmiňovaná sluneční aktivita,nyní je v naprostém útlumu,prostě člověk změnil klima komplet co šlo jen vykonat.Ani se nedivím že někteří uživatelé viz.vithostis tu už chtějí skončit.Zimy jak jsme byly zvyklí jsou minulostí a již nebudou,achjo.
Naposledy upravil Rumburak dne 27. 12. 2017 23:09, celkově upraveno 1
Rumburak
Nový člen
 
Příspěvky: 96
Registrace: 04. 12. 2014 21:32
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod hawrann » 27. 12. 2017 23:08

Zdravím,
Tak zde na SZ už se nám začal sypat a jelikož tu od včera byla mlha s teplotami kolem 0, tak se to drží na autech a už se začíná držet i na trávě a silnicích. Tak uvidíme, jak to bude vypadat ráno, protože Aladin maluje během noci i déšť se sněhem.
*"Narazit na hlupáka je katastrofa nejen pro zúčastněné,ale i pro okolí vůbec."
*"Hlupáci byli a budou,je jen na nás rozumných,jak se jim vyhneme!"
hawrann
Nováček

 
 
Příspěvky: 373
Registrace: 08. 12. 2008 00:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Rade » 28. 12. 2017 00:04

Celkem často tu čtu nadávky a nespokojenost s letošní zimou, já za sebe říkám, že mě zatím velice vyhovuje, konečně zima prakticky zcela bez nudy, inverze, nekonečné TV a sucha. Zima, která ukázala svou krátkou, ale docela chladnou a sněhovou epizodku na druhý advent a také vlídné a mírné počasí, které ke středoevropské zimě patří rovněž. Srážek není zrovna přehršel, ale je jich tak akorát. Jen tak dál. Klidně ať se střídá 10 stupňů s mínus pěti, déšť se sněhem, ale alespoň se něco děje a něco padá. Nechápu, jak může někdo vzývat loňskou studenou a (alespoň u nás) extrémně suchou zimu, která, až na pár situací, nebyla k ničemu dobrá. Od listopadu do prosince zima, šeď a beze srážek, hnusné vlezlo, že se ani nedalo jít ven, po čemž přišel leden s pětistupňovým podnormálem který je tady na diskusi považován za "povedený", ale když je nějaký měsíc pět stupňů nad normálem, už je to katastrofa (byť samozřejmě chápu, že nadnormálních měsíců je více), potom logicky přišel měsíc teplý a zrovna únor a březen, které jsou zrovna kvůli vegetaci vhodnější chladnější. Čili není žádná katastrofa, když je teplý prosinec a leden, naopak je to horší, když je teplý únor s březnem. Tedy brzké suché jaro začíná obvykle právě po studeném počátku zimy.
Takže zatím za mě je zima skvělá, byť rozumím tomu, že milovníci sněhu a mrazu zimu za dobrou považovat nebudou. Na kontě máme jediný ledový den a nebýt jedné nečekané krátké sněhové epizody, kdy se následující noc vyjasnilo a teplota spadla na -11, minimum by bylo pouhých -6, což je druhé nejnižší minimum letošní zimy.
Jsem zvědav, kolik bude so rána sněhu a potom, kolik stupňů naměříme na Silvestra :). Rovněž si nevybavuji, že by za mě byl někdy Silvestr teplejší, než Vánoce, ale někteří zde určitě pamatovat budou.

Přeji všem hezký zbytek starého roku a do Nového roku 2018 hlavně zdraví! :)
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod zapadni cechy » 28. 12. 2017 00:59

Já jsem tedy zastánce chladnějšího průběhu počasí v zimě a jasný mrazivý den po čerstvě napadaném sněhu považuji za to nejhezčí v zimě, takže mi letošní leden ani v nejmenším nevadil. Ale ani tahle zima, která má naprosto kontrastně odlišný průběh, mi vůbec nevadí. Co mi ale začíná dost vadit, je takový ten přístup, který se tady rozmáhá - že počasí má plnit nějaké normy nebo průměry a samozřejmě od průměru na tu správnou stranu podle osobních preferencí. Což logicky tak být nemůže. Počasí v zimě má deset, patnáct různých tváří a někteří mají jednu svoji oblíbenou a když nepřijde, tak projevují nespokojenost :) Mě se naopak líbí, že každá zima je jiná a s ničím se nedá stoprocentně počítat. Už jsem spíš pozorovatel toho, co je než abych něco celou zimu vyhlížel, i když to i u mě mělo určitý vývoj :)

Momentálně hezky sněží a centimetry přibývají, jsem zvědavý na ráno.

Pár pěkných videí z roku 1969, to první je určitě z konce listopadu z té legendární sněhové nadílky, to druhé si nejsem jistý, ale taky možná bude. Třeba pro ty, kdo mají teď smůlu :)
https://www.youtube.com/watch?v=nLXZw5jxrZA
https://www.youtube.com/watch?v=hwjz6_an-Kc
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod edwinak » 28. 12. 2017 07:08

edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 28. 12. 2017 08:04

Zdravím,
nezima vesela pokračuje - venku opět leje jako z konve, takže srážek už mám letos plné zuby a již jsme bohatě nad dlouholetým průměrem.... :plavani:
Průběh této zimy je zatím stále tragédie - ona vlastně žádná zima není - jen pokračuje podzim. Jediné pozitivum je absence inverzí a čistý vzduch (a taky ušetření soli a životního prostředí). Jinak ani jeden ledový den, Tmin -4,5 st., počet dnů s nějakou sněh. pokrývkou 4.... :mysl:
Podle posledních výstupů s pořádnou zimou v nižších polohách zřejmě nemůžeme počítat ani v 1. dekádě ledna. Tento typ cirkulace je jeden z nejurputnějších a jakmile se rozjede, je se zimou ve střední Evropě šmitec. Teď je je jen otázkou, jak dlouho to bude trvat - odhaduji min. do 6-8. ledna, ale spíš až do 15...To už se snad z Kanady ten ledový vzduch odsune.... A i když se modely snaží tam občas hodit změnu, tak to stejně sklouzne do atlantiku...
Tak alespoň na Silvestra nebudou žádní umrzlíci.... :D

p.s - pokud si někdo myslí, že teplotu na zemi zvyšuje člověk nějakým CO2, tak je na velkém omylu... a podlehl žvástům politiků a lobby GO. Tzv. středověká teplá perioda byla způsobena čím? Taky lidmi? Těžko - vliv člověka se silně přeceňuje, stejně jako vliv CO2 coby skleníkového plynu... ale jako politické téma na ždímání peněz je to super...(již ve 13. a 14. století vládlo teplé klima - naši předci pěstovali vinnou révu v 600 m.n.m. již ve 14. století . viz. Bušek z Velhartic....no, ale dlouho jim to nevydrželo a pak se ochladilo...) - ale to je na jinou diskuzi....
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod CtiborV » 28. 12. 2017 08:47

Tak v Čechách mají bílé ráno, nás čeká zřejmě zítra. Na silvestra opět oteplení, poté střídání jednotlivých frontálních systémů. ECMWF naznačuje náznak vzniku studené TV nad skandinávií na +240h, to by mohlo naznačit změnu na dělší období, ale je to daleko.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 28. 12. 2017 09:18

Já bych to s tím sněhem v Čechách nepřeháněl -jde jen o jihozápadní část...jinde leje...

Madam Honsová už zase úřaduje - temtokrát to asi ale opsala od CHMI....
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Jaja » 28. 12. 2017 09:33

Ahoj,

no tak sněží už i v HK....tu TV tam měl i noční GFS, ranní ji smazal...naděje umírá poslední.

Aspoň, že se dá vyrazit na hory...

J.
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kapr » 28. 12. 2017 10:02

ale jen ať pořádně prší... stále máme za prosinec 13 mm + 7,6 za dnešní noc.. což je strašně málo a deficit trvá. Zima je od nás docela daleko, ta jen tak nedorazí. Ještě si počkáme. Ale mě to neštve. Navíc takové zimy budou čím dál častější, komu to vadí ten má smůlu.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Meteo Weather » 28. 12. 2017 10:08

U nás kousek od HK také sněží a už je i bílo na trávníku :) Takže nikoliv jen na JZ Čech jak píše JABO, ale i ve východních čechách ... A myslím, že v severních čechách taky sněží, někde okolo Liberce ... atd

Já jsem z Prosincem spokojený, často se nám tu střídal do vánoc sníh a dešť, takže vláhy naprostý dostatek, což je největší plus ... A navíc jsme tu měli před vánoci zimní týden, sněhovou pokrývku v kuse cca 6 dní, 2 ledové dny. Což mě přijde úplně normální průběh Prosince v nížinách. Navíc hory jsou oproti minulým rokům krásně bíle a momentálně tam po oblevě opět hezky sněží. Je třeba se spokojit i minimem a co náš čeká v lednu ? Tak to je ještě ve hvězdách ... Nějaké výstupy GFS a podobných nad 180+ nemá cenu sledovat, mění se to jak ponožky, zatím to jen vypadá na teplejší začátek ledna a co bude dále to se uvidí :)

Jinak Všem diskutujícím a návštěvníkům tohoto fora přeji hodně štěstí v novém roce 2018 a méně toho stresu z počasí, neboť počasí si stejně bude dělat co chce a nikdo to neovlivní :) :) :ahoj:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod hanz » 28. 12. 2017 11:03

Zdravím diskutující,

Aktuálně déšť přechází pomalu ve sněžení i na samém východě, za hodinu se ochladilo téměř o 4 st. Později odpoledne čekám postupně sněhovou pokrývku a zítra ráno tu ještě může být velké překvapení. :). Sice nebude to mít dlouhé trvání, ale i tak překvapení v tomhle velmi teplém svátečním období. :snih: :snih: :snih:

Jinak srážek je zde opravdu od listopadu hodně, tak i dní se sněžením. Problém je teplý povrch a teplota ve výšce. Být pořádně podchlazená zem a teplota bezpečně pod 0, celkově bychom tu mohli mít už kolem 60 cm sněhu.

Čhmú vydalo výstrahu, zítra ráno bude zřejmě překvápko :) http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... index.html
Naposledy upravil hanz dne 28. 12. 2017 11:35, celkově upraveno 2
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1478
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Jarda Max » 28. 12. 2017 11:11

Na dálném SV zima opět nic moc. Správně tam má fičet z Arktidy a ne opačně. Záhada posledních let… V lednu se snad zadaří.

V Praze taky sněží, u nás mírně, ráno docela hustě. Sníh je mokrý, je nula. Ale aspoň něco padá…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé