Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97686
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na leden 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod xeno » 16. 01. 2018 17:25

Tak v Komíně určitě tolik nebylo :) a to jsme úplně "nahoře", ale souhlasím, že jsou velké rozdíly.
xeno
Nováček
 
Příspěvky: 354
Registrace: 11. 03. 2016 08:36
Bydliště:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod kapr » 16. 01. 2018 18:42

už by i stačilo... dostáváme další sníh.. kdo má ta čidla pořád čistit %) tipuju, že 10 cm bude. Teplota už stoupala, ale během sněžení zase poklesla. Tento týden je hodně bohatý na zajímavé počasí. Výhledy jsou spíše anticyklonální.. už aby to bylo. Aladin dává hlavně na pátek až +5 °C.. to jsem zvědav. A pak asi zimnější mod. Ve čtvrtek by to oteplování mělo být razantnější než dnes.. tož uvidíme. Něco sněhu do toho ochlazení ale asi vydrží..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod Meteo Weather » 16. 01. 2018 18:59

Ahoj,
tak i já se přidávám ze SV čech, kde máme za dnešek taky slušnou peřinu, začalo sněžit už kolem 4 hod ranní a intenzivně sněžilo přibližně do 9 hod, poté jen chvílemi poletovalo, ale po 12 hod přišla další vlna hustého sněžení a sněžení trvalo až do 17 hod ... To vše za teploty ráno -4°C a během dne oteplení na -2°C, takže ještě ke všemu krásný prašánek :snih: Před hodinou jsem měřil pokrývku a máme 17 cm sněhu, všechno obalené sněhem, je to jak v pohádce :) Až takovou kalamitu jsem teda dneska nečekal, nyní to stoupá, je -0,9°C, ale v noci to zas zmrzne a zítra napadne další, takže co víc si přát :) Akorát se děsím toho čtvrtku, aby nám to všechno neroztálo, když nám pak zřejmě čeká chladný celý příští týden. Ale třeba to zas nebude tak horké jako to nedopadlo dnes .. Dnes pro nás taky už odpoledne norové i aladin předpovídal déšť a ona byla chumelenice :snezeni: Tak uvidíme :jojo:

A co se týče výhledy na tento víkend a příští týden, opravdu to zatím vypadá, že by nás mohla aspoň na chvíli zasáhnout paní zima, že by vrchol zimy .. ? I to je dost možné, ale třeba taky ne a třeba ještě i únor překvapí :ahoj:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod Adi » 16. 01. 2018 19:03

Ahoj.

Nikdo nekomentuje teplý hrb na ansámblech, který nereflektuje ecákovu pohádku. Okolo 25.1.

Ostatně i nový GFS jede své. Později, ale přece. Od 24-25 opět teplo.
Dante měl na dveřích Pekla napsáno: Zde není žádná naděje.
Totéž by šlo říci i o novém GFS za týden.

Uvidíme. Zde 2,5 nad nulou a sníh vesele taje, přitom v Porubě, Ostrava - je tam pěkná metelice při půl stupni pod nulou. Zde to protahuje od Beskyd a je to znát, tam to sosá chladný, jakože inverzní vzduch od Moravské brány.

A.

Ps. Aktuálně mokře sněží
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod kebull » 16. 01. 2018 19:20

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod Tomfik » 16. 01. 2018 19:31

Ahoj, tak na vysočině mezi 4-6 bílá tma. Sníh 5-10cm.teplota během sněžení nestoupala byla stabilně -3C teď roste aktuálně -1.

GFS opět jeden z nejteplejších z ENS. Ve dvou metrech silně ulity. Vypadá to na inverzni dva tři dny jak píše adi a posléze nějaký SZ. Od 500m.n.m asi zima bude pokračovat.
http://www.meteociel.fr/cartes_obs/gens ... pe=3&ext=1
Tady je to pěkné videt
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod peter. » 16. 01. 2018 19:48

peter.
Nový člen
 
Příspěvky: 38
Registrace: 01. 10. 2015 08:52
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod Adi » 16. 01. 2018 19:57

Ahoj,

Ecák nabízí inverzní východ. Je to lepší, než GFS. Ano, ten je jeden z nejteplejších běhů, ale:

Obrázek

Těch teplých/velmi teplých má tam dost, pak klesá na průměr. Ovšem víme, průměr, neznamená zimu, pokud fouká ze špatných směrů

Aktuálně opět +2.

Takže Ecáku snaž se, ať vyjde aspoň to :)

A.

Ps. Peter, je to tak. Pokud to skutečně tak dopadne, tak se to za oněch 10 dní projeví i na počasí zde. Možná i dříve, záleží, jaká nastane konstelace tlakových útvarů
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod Tomfik » 16. 01. 2018 20:48

Tak Ecmwf od neděle jasno - 15/-5. Hmm. Luxus. Škoda že budu zrovna v alpach
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod ladys » 16. 01. 2018 21:28

Ráno poprašek sněhové přeháňky.
V 10:45 přišla první vlna, déšť okamžitě přešel do sněžení a během pár minut bylo na silnici bílo.
To co Tomfikovi přineslo odpoledne nadílku skončilo u nás 45 minut trvajícím srpnovým lijákem.
Sníh to v minimální vrstvě přežil...

Tomfiku pokud to přijde užiješ si to i v alpách snad ;)
GFS tam v tu dobu maluje teplo...
Hlavní běh GFS skoro nejteplejší a ECMWF zase nejstudenějsí %)
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod mnej » 16. 01. 2018 23:53

Ahoj z Prostějova, dnešním sněhem jsem byl překvapen. Byl slibován spíše déšť. Napadlo mezi 12-14h 6cm, pak už to bylo spíše sem tam drobné sněžení nulového významu. Venku stabilně mezi -3 a -1st., což mne překvapilo, neboť dle předpovědi měly jít teploty nad nulu. Silnice katastrofa, mám pocit, že silničáři zmizeli, žádný sypač či radlici jsem při pojížďkách po městě ani náznakem nepotkal a to jsem po PV najezdil dnes okolo 15km. Ještěže jsem nemusel nikam dál cestovat. Na sever dálnice mezi Olomoucí a Lipníkem byla prý pro hluboký sníh na nějaký čas uzavřena, na jih mezi Brnem a Vyškovem pro hromadné nehody též dálnice uzavřena. Jen kroutím hlavou, jak se tohle může stát u sněžení kolem 5cm, toto se stát ve Švýcarsku, tak tam lidé zemřou hlady, neboť tam nasněží klidně i 2 metry (viz Zermatt). Nulovou úroveň našich veřejných komunikací při našem tak malém sněžení opravdu nechápu. To je přímo do nebe volající neschopnost. Druhá věc jsou pak neukáznění řidiči. Jinak JABOVI děkuji za prosincové předvánoční chlácholení ohledně nepřezutých letních pneu, že vůbec nevadí, že jsem ještě nepřezul. Jezdil jsem na ně až do neděle, kdy jsem přezul na zimní. Sice jste tady měli před pár dny skepsi z nezimy a já byl navážkách jestli přezout nebo ne, ale nakonec jsem na vaši skepsi nedal a dnes se mi to vyplatilo měrou vrchovatou, protože na neshrabaných silnicích bych se jistojistě s letními pneu vysypal. Do dalšího období by to chtělo méně nervování u modelů. Stejně si to počasí udělá jak chce. Docela mne překvapila ta výstraha od CHMI na sněhovou kalamitu, která přišla pozdě, až v době, kdy byla venku bílá tma. To není výstraha, ale plácnutí s křížkem po funuse. Pokud by modely byly tak dokonalé, museli by to páni z CHMI vědět podstatně dříve. Tomu se tedy říká pořádná meteorologická nejistota i v dobách IT vševědoucích modelů. CIAO.
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 793
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod hanz » 17. 01. 2018 07:26

Zde na Valašsku to sněžení tedy překvapilo vzhledem ke směru jakým to šlo. Máme zde zhruba 8 cm sněhu a teplota po celou dobu nestoupla nad -1 st. takže po předchozím prochlazení povrchu se sníh drží i na silnicích hlavní třídy. Jinak v tom silném srážkovém pásmu během půl hodiny napadlo 5 cm sněhu což jsem tedy dlouho neviděl. :snih:
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1478
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod Adi » 17. 01. 2018 07:30

Ahoj,

Game over.

Od úterý zase teplo. Jo, vlastně i nyní je nad nulou. Takže ochlazení tak na tři dny, o víkendu. I ecák se přiklonil po svých úletech na stranu GFS. Bohužel.
Takže ani inverze, páč tam přejdou fronty, takže vítr, mrholení, atd. To známe. Dávám tedy jeden, možná dva ledové dny. Zatím jen jeden za leden a jeden s pseudopokrývkou.sněhu. Venku už nic. Takže užívejte krátkého náznaku paní zimy. Stran silničářů - tentokrát se tomu nedivím. Na mnoha místech to byl defacto první sníh, nebo sníh snad po měsící. Čím méně jezdí, tím více bude problému s případným sněhem. Je to normální. Nejsou "rozježdění", sehraní.
Pokud to vyjde, z toho pohledu to bude nejorší leden, co pamatuji (byť průmery budou krapet nižší, než katastrofa 06-07.)
V dalších dnech se pak ještě projeví vysoké nao, takže do konce ledna, šlus

Tož tak.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod Tomfik » 17. 01. 2018 07:49

Modely víceméně všichni obrátily ve vliv TN, která má tak nějak rozbít chladný vzduch v úterý, oni ji tam tak nějak podsouvaly už před časem.

jsem velmi zvědav jestli ranní trend vydrží..., pokud to potvrdí další dva-tři výstupy pak berme jako bernou minci, jinak je třeba být opatrný. Tmin -5.1C, sníh 5-10cm, podle nafoukanosti, místy i 20cm. Dnes čekám další sněžení a co se týče vysočiny, tam by to smrdělo kolem 22.12 docela kalamitou pokud by ta TN procházela, nebude to nějaký fičák, ale lehký postup.

Adi: Hlavu vzhůru :-). GFS tam zase klesá a klesal i včera, když nemá ty úlety :-)
Naposledy upravil Tomfik dne 17. 01. 2018 07:52, celkově upraveno 1
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na leden 2018

Příspěvekod JABO » 17. 01. 2018 07:52

Zdravím,
Nechtěl Tomfík ve svém posledním příspěvku říci +15 a škoda, že budu v Alpách - mohl jsem se ohřát...? =-O Nechápu, jak může věřit -15 - leda tak ve 3. šuplíku mrazáku...ECMWF je v tomhle prevít - nám taky maloval -11st.... :D Opět se ukázaly jeho kvality nad 168 h...
Jediná jistota posledních let je ta, že pokud je v modelech zima, tak se oddaluje nebo zmírňuje až to sklouzne do tepla.
Ani letošní zima toho není výjimkou. Adi propadá depresi - já jsem se s tím už smířil a navíc máme splněno - v lednu jsem již sníh viděl a dnešní škrábání skla auta (manželky, já mám výhřev - co kdyby udeřila arktida) je fakt pakárna...škoda, že nám ten teplý leden pokazí tato chladnější epizodka... :jojo:
Přesto netvrdím, že bude nutně vyloženě teplo, protože situace po 22.1. je taková divná - modely přešlapují a vymýšlí kde co...Stačí se podívat na 144h ICON a GEM....Uvidíme, ale že by nastala trvalejší zima, tomu věřím tak na 10%.... :mysl:
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé