Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97686
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 06. 03. 2018 22:26

Tak dnešní srážky docela slušný. Čekal jsem tak okolo 3mm ale dalo to 6,5mm což je nejvyšší úhrn od 3.1. Celý únor pouze 3,9mm takže by to chtělo další pokračování. Bohužel výhledy jsou už zase dost mizerný relativně nejvíc dává GFS nicméně i ten srážkové úhrny snižuje.
Hlavně mezi 14-18 hod. sněžilo docela pěkně okolo poledne dost tálo i tak je nyní 4-5cm což za celou zimu zde nebylo.
Nyní to vypadá že teplý vzduch sem pronikne opakovaně a teploty tak budou střídavě normální a nadnormální. Nějaký studený vpád není vidět ale pomalu se dostáváme do jarního počasí které se dokáže měnit dost rychle i překvapivě a nečekaně. Hlavně doufám návrat modelů k významějším srážkám.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Jarda Max » 07. 03. 2018 09:14

Do rána nikdo neuklidil tramvajové zastávky. V noci ještě připadlo. Teď jsem byl obhlédnout terén a nádhera, prostě musím fotit, je to asi naposledy. Od země je to krásně přimrzlý, ale ze stromů už sníh padá. Jen uvnitř lesa ještě mikroklima drží vše v pohodě. Jsem trochu na rozpacích, jestli to dnes vydrží a v jakém stavu. Po mizerné zimě je to takový malý březnový zázrak… Zem je hodně promrzlá, ale jak vysvitne slunce… Zatím inverze…

Březen vypadá, že po polovině dáme i +20, pak snad ochlazení. Hlavně, že má zatím co tát…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 07. 03. 2018 09:49

Tady nakonec 7,8mm což je přesně dvojnásobek srážek za celý únor. Sněhu je 5-6cm v poledne bude fuč. Nakonec drobně sněžilo celou noc. Nyní tam GFS fláknul pěkný srážky táhnoucí se od jihu přes střední Čechy na sever na pondělí s úhrnem 15-30 mm s maximem okolo Prahy. To by se moc hodilo ale je to zatím moc daleko. Pokud jde o možnost nějakého ochlazení které by též mohlo přinést vydatnější srážky tak platí totéž. V rozumném časovém výhledu je pouze teplé proudění.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod brhel » 07. 03. 2018 10:02

Jarda Max: díky za sněhové zprávy a fotky. Dneska brzo ráno jsem neodolal a vyrazil do Hvězdy na běžky. Proti centru obrovský rozdíl, nechtělo se mi věřit, kolik dělá 200m převýšení. Nakonec ujeto hezkých 5 km na lyžích (a bez škrábanců :-)
V pondělí odpoledne předpovídal ecák 10mm pro Prahu převážně ve sněhu, ve vyšších polohách na SZ Prahy se trefil. Ruzyně hlásí rovných 10 cm dnes ráno. Naopak dole v centru 2 cm maximálně. Něco na těch modelech bude...
Dnešní sněhová pokrývka u mě tak trochu vylepšuje obraz končící zimy, Určitě se vyskytly zimy s nižším sněhovým maximem (2013/2014 nebo 1997/1998). Mám ale obavu, že do zítřka ani v lese ve Hvězdě souvislý sníh nevydrží.
brhel
Nováček
 
Příspěvky: 653
Registrace: 18. 12. 2013 13:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Tomáš.Malek » 07. 03. 2018 10:37

Takže nakonec ještě včera 6. března v Praze den se sněhovou pokrývkou. Dobrý 3 centimetry ovšem velmi mokrýho sněhu. Pi zimě která se tu obešla úplně bez sněhu je to překvapení. V Praze teda zřejmě padne sněhové maximum v březnu! A pak někdo tvrdí že v březnu sníh nebývá že jo.
Co se týká průběhu počasí a teplot je to ale úplný cirkus a horská dráha je slabý slovo. V posledních dnech března byly v Praze denní maxima - 8 až - 6°C! Během necelého týdne se oteplilo už o téměř deset stupňů což je mnoho! Když jsem však viděl předpověď na víkend vypadalo to jako nemístný apríl!! +18 stupňů v sobotu , to se někdo zřejmě " posral v kině" to je " pouze " o 16 stupňů více než v úterý jde tedy o naprostý šok! :mysl: %) pokud porovnáme sobotu 10 března se středou 28 února vidíme naprosto extrémní oteplení o 25°Cv průběhu deseti dnů!! A to je něco naprosto mimořádného a rekordního. Takto prudkou změnu jsem patrné ještě nikdy za dvacet let sledování počasí nezažil. Navíc pokud to vyjde bude to asi teplotní rekord pro první dekádu března neboť takto šílené teploty jsem na začátku března rovněž nepozoroval. Tímto tempem bychom se mohli koncem března koupat při letních teplotách! Doufám proto že se opět ochladí jinak by se opět mohl opakovat loňský program demolice veškerých ovocných stromů kdy po dvaceti stupních na konci března v dubnu opět mrzlo!
Tomáš.Malek
Nováček
 
Příspěvky: 631
Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Jarda Max » 07. 03. 2018 11:07

brhel: díky! To mám radost!!! A to nejdříve modely nic moc, pak začaly přidávat. Už to taje, možná ještě večer zkusíme.

Tomáš.malek: březen občas bývá houpací. Od mrazů kolem -15 po téměř letní dny do +24. Kolikrát bylo téměř +20 a za dva dny sníh… (něco málo info ze stanice Paraha-Ruzyně). Ty květnové mrazy jsou teď často, to je fakt. Třešně nám už 5x zmrzla…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod mates.lukas94 » 07. 03. 2018 11:24

U nás sníh rychle odtává a o víkendu (možná i dříve) zmizí i z míst, kde toho bylo nahrnuto trochu více. Průměr pro letošní březen k 6. 3. vychází na -4,9°C a poleze to nahoru, o víkendu možná už bude průměr na nule. Jinak Ecák pro nás od neděle je docela zajímavý: 16/4, 12/5, 13/5, 13/5, 17/8. To by byly zajímavé denní průměry. Dále na pondělí 4 mm srážek podle ECMWF. Podle GFS do 10 mm, něco jiného než v Čechách.

Co se týče oteplení o 25°C, napadá mě třeba prosinec 2009 - 20. 12. bylo -11 a arktický den, 25. 12. bylo (po půlnoci!) +14. https://www.in-pocasi.cz/archiv/stanice ... yp=teplota
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Adi » 07. 03. 2018 12:57

Ahoj,

Ano, taje to rychle, teplota na 8 stupních. Výhledy teplé nebo velmi teplé, srážek spíše pomálu, přitom oblačnosti poměrně dost. Nic moc :( Venku jarní/předjarní humus, břečka a sníh již nesouvislý . Kurnik, nemohlo to vydržet ještě ze dva týdny aspoň ....
Smysluplná změna ve výhledu není skladem.

Nic, jdu sadit semínka do truhlíků :)

¨
Zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Tomfik » 07. 03. 2018 13:32

2C totální hnus, všechno to leje ze stromů, teplý vítr. Ještě týden to mělo vydržet.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Rumburak » 07. 03. 2018 15:04

Je to tak,vypadá to na pořádné oteplení a dost možná padne i několik rekordů a to všude.Myslím si že po mimořádně teplotně podprůměrné cca desetidenní epizodě nás čeká mimořádně teplé období ,možná i několik měsíců.Bude to tzv. kompenzační turné.Holt tepla stále přibývá :jojo: :temp:
Rumburak
Nový člen
 
Příspěvky: 96
Registrace: 04. 12. 2014 21:32
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kapr » 07. 03. 2018 15:59

no, nevím jestli padnou rekordy.. v posledních letech bývá zkraje měsíce docela teplo.. ale bude to konečně ideál na kolo, příroda si zase nějak poradí.. i bez nás... otepluje se, ale proč tomu někteří přidáváte nechápu.. normální oteplení.
u nás dnes na chvilku vysvitlo mezi oblačností i slunce a pocitovka hned vyskočila na 15 °C.. od začátku měsíce sice pod vlivem nízkého tlaku ale srážek je minimum.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Rosnička » 07. 03. 2018 16:25

Chci reagovat na otepleni o 25st behem 10dnu,je to podle mne zcela normalni,momoradne bylo spise to ochlazeni az 15st pod prumerem,ale jinak nekdo uz to tady vzpominal prosinec 2009 presne 21.12.2009 bylo -16st a 14cm snehu vecer a na druhy den vecer 22.12.neuveritelnych +7st a snih roztal ten den otepleni cinilo 23st!!! za 24hodin,diky oblibenemu fenovemu efektu...jeste jedno ochlazeni o 20st za 24h bylo v lednu 2006,ale takovy skok jako 2009 je neprekonan a bude dlouho,radsi teda kdyby to bylo opacne do ochlazeni...
Rosnička
Nový člen
 
Příspěvky: 19
Registrace: 27. 01. 2018 10:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod mates.lukas94 » 07. 03. 2018 17:26

Díval jsem se na in-pocasi a ještě podobně, ale opačným směrem, než jsem psal předtím, to šlo v dubnu 1986, kdy prý v Ostravě byly možná až tři ledové dny na přelomu první a druhé dubnové dekády, načež dva dny po tom posledním letním dni byla maxima kolem nuly! A ten leden 2006 jeden den po půlnoci byla nula, odpoledne už ale pod -10.

Dnes maxima kolem 7°C, do víkendu je sníh pryč. Podle Aladina už zítra u nás budeme atakovat 10°C a v pátek a v sobotu i letošní maximum 11,2°C... ze Tří králů. :D A pokud to nepadne, neděle se o to postará, to podle GFS bude 14°C.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Troll » 07. 03. 2018 18:11

Zde tedy sněhovou mizerii této zimy včerejšek moc nevylepšil. Opět napadly cca 2 cm mokrého sněhu, který ale v noci promrzl a díky tomu vydržel až do dnešních poledních hodin, ještě nyní jsou zbytky na cca 30% plochy. I když tento sníh vydržel cca 18 hod. i tak je to asi nejdéle za tuto zimu. Výsledek je tedy 5 rán se sněhovou pokrývkou o max. výšce 2 cm, což je nejhorší bilance kterou pamatuji a o moc lepší to nebylo ani ve vyšších polohách, myslím, že z hlediska sněhu toto bude jeden z odstrašujících případů, jak také může vypadat nepovedená zima, i když extrémně teplá díky únoru nakonec nebyla.

Březen sice začal chladným počasím, ale ještě do konce dekády se zřejmě dostaneme do silného nadnormálu. 1 dekáda března tedy nakonec skončí v blízkosti normálu, 2. vypadá jako velmi teplá. Pokud tedy v závěru měsíce nepřijde výrazné ochlazení, březen bude po 1 měsíční přestávce opět dalším v řadě tradičních, teplotně nadnormálních, měsíců. Srážky nám sice modely nějaké slibují, ale nakonec jich podle mě tolik asi nebude. Kromě toho si nejsem jistý, zda zem stačí v nejbližších dnech rozmrznout, takže i kdyby spadlo 30 mm deště, stejně většina vody spadlé do pol. března zřejmě odteče a nevsákne se, vyšší polohy bez smysluplné sněhové pokrývky která opět velmi rychle roztaje, takže na sucho je zaděláno více než dobře. Na nějaké vyložené teplotní rekordy to zde ale nevidím, slunce asi moc nebude a při J - JZ proudění beze srážek se ještě může udržovat inverze. Zato pro hory to bude z hlediska sněhu asi konečná, mimo hřebeny nad 1000 m. n. m. je do týdne zřejmě po sněhu i tam, kde ho mají přes 50 cm.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod godlike » 07. 03. 2018 18:50

2Rosnicka.
Asi nejses pametnik, ale neprekonatelne je otepleni prelomu roku 1978/1979. Kdy na Silvestra byla snad +16st a druhej den -15st. :)
Vcera u me vanocni idylka, 8cm snehu, vrchol letosni hruzozimy. Dnes rano jsem zazil to, co dlouho ne. Takova ta vune tajiciho snehu smichana s "vuni" koure od topeni uhlim. Vzpominka na detstvi. ;)
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé