Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97687
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod dididi » 12. 07. 2018 08:33

Pěkná tromba. Tento jev jsem zatím neměl možnost pozorovat pouze jeho náznak. A to sleduju každou bouřku a například kulový blesk se přímo u nás vyskytl již 3 krát.
Radar vypadá dobře ale uvidíme co s tím udělají Krušné hory trochu se obávám že se to bude rozpadat. Nicméně na slunce zde dnes asi můžeme zapomenout. GFS návrat k suchu zejména pro mou oblast prakticky bez srážek v celém výhledu a k tomu začíná dost tlačit teplotu nahoru občas až nad hranici tropů. Na druhou stranu zdá se mi že modely poněkud tápou nesmrtelná TV na S-SV jim dělá trochu potíže a stejně tak TN na východě takže je třeba počítat s další úpravou vývoje.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod wenzel » 12. 07. 2018 08:37

Hawrann: Trombu jsem neviděl, nebyl jsem doma, nejspíš byla někde nad okolními obcemi. Městu se silné bouřky a přeháňky vyhnuly, zato mnohé vesnice to slušně propláchlo. Teď ráno jsem viděl ve strouhách poválenou trávu od proudů vody.
Jsem zvědav na srážkové pásmo, které teď přichází od SZ. Aladin z něho pro nás srážky nedává, ale aktuální radar napovídá něco jiného. Obloha na západě je pěkně tmavá těžkými mraky. Je to na minimálně několik dní poslední šance.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Tomfik » 12. 07. 2018 11:45

Když vidím tu synoptiku, tak na suché nebe to moc nevypadá. :jojo:
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod JABO » 12. 07. 2018 14:23

Dnes už ani nevím po kolika měsících vydatnější a plošnější srážky na SZ...sice to víc, než 15 mm nedá, ale s ohledem na intenzitu se to pěkně vsakuje....příští týden vypadá dle modelů také vlhčeji...uvidíme, Tropy zatím nehrozí.... :destnik:
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod kapr » 12. 07. 2018 15:38

dnes bylo příjemně, ráno ale chladné, než se přihnala od západu velká oblačnost, pak i zesílil vítr a bylo chladno.. takže je pod mrakem, ale efekt žádný, neprší.... a pršet jen tak nebude, aladin sice maluje přeháňky prakticky každý den, ale ty budou hodně plošně omezené. Takže srážky sice budou, to máte pravdu, ale někde a to na dost místech nemusí následující týden zapršet.. kolega a i doma se mě furt ptají, kdy už se jim naplní nádrže na vodu, bohužel nevypadá to, odpovídám prakticky každý den.... voda nad zlato, červenec 3,4 mm..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Pája76 » 12. 07. 2018 16:38

Velice rád bych se zde už pochlubil nějakým zajímavým srážkovým úhrnem a konečně vložil v tomto smyslu z mého pohledu pozitivní příspěvek.
Bohužel ani dnes se tak nestane.
Tuto srážkovou epizodu v rámci výškové TN si u nás dovoluji označit za ukončenou a závěrečný účet máme 2mm srážek (v rámci všech tří dní nasbíráno po desetinách; dnes 0,9mm a jen pár km S/SV opět i nad 5mm...).
Výhledy na další týden stejné jako včera, tzn. pro nás denní max. 28-30°C a vzhledem k očekávané lokálnosti srážek a v kontextu toho, že zde byl min. od začátku května pouze 1x smysluplný déšť s úhrnem kolem 15mm/den, tak opět nevím nevím.
Srážková beznaděj letošního roku zde dále pokračuje, deficit se prohlubuje :( :-@
P.
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod paja » 12. 07. 2018 16:41

Podle radaru něco málo přes nás přešlo, ovšem bylo to rychlé, takže jestli to dalo 1 mm tak to bude hodně. Večer uvidím kolik. "Hlavní" pásmo se zformovalo severněji ode mne a hlavně jižněji nad Beskydy.
CtiborV vzpomínal, že takové VTN byly bohatší na srážky. Pokud budu brát SV republiky, tak souhlas, má to však jedno ale.... Postavení té níže musí být takové, aby srážky přicházely od SZ, nejlépe S. Pak zapůsobí návětří hor ..... S takový směrem jako nyní to téměř vždy nebylo nic moc.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod karel » 12. 07. 2018 17:29

Zdravím tak v úterý jsem si postěžoval na parodii na déšt a hned za 2 hodinky nás chytila suprová zálivka a dneska k mému údivu zde vydatně prší již od 11 hodin v kuse a mohu říct že dlouho hodně dlouho takto delší dobu v jednom kuse nepršelo .Zdravím z Krkonoš.
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Troll » 12. 07. 2018 17:43

Tak na radaru to sice vypadalo pěkně, jenže byl z toho převážně jen slabý déšť, zpočátku trvalejší, pak už jen občasný. Úhrny v mé oblasti cca 2-6 mm, jen lokálně, zejména v Krušných horách a na Děčínsku i přes 10 mm. Výsledek celé této výškové TN tedy nic moc, ale alespoň něco. Kdy naposledy tu spadlo plošně kolem 10 mm během 3 dnů? Navíc teploty kolem 20 st. v max. a oblačná - zatažená obloha způsobí, že ty srážky se ihned nevypaří.

Co se týče výhledu na další dny, vypadá to na dost stabilní, poměrně teplou situaci, bez teplotních výkyvů, posupně by se snad mohly začít tvořit i četnější bouřky přeháňky. Zajímavé je to, že ačkoli zde budou poměrně vysoké letní teploty, budeme v následujícím nejméně týdenním období trvale chladnější než většina Skandinávie, kde bude pokračovat extrémně teplé počasí. Už nyní jsou např. v Norsku červencové teploty až 6 st.nad normálem a tato odchylka se bude spíše dále zvyšovat. Velmi teplo je i v západní Evropě zatímco Středomoří spíše kolem normálu a východ Evropy, zejména Balkán, zatím relativně studený. To se moc často nestává, aby Skandinávie byla v červenci teplejší než Balkán.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod dididi » 12. 07. 2018 19:32

Tak bohužel obavy že srážky od severu budou při svém postupu slábnout se naplnily stejně jako můj odhad že VN do některých oblastí skoro žádné srážky nepřinese. Tady sice začalo docela hezky pršet ale po 10-ti minutách byl konec a jen občasné krápání takže pouze 1mm. Celkem tato VN zde nakropila necelých 13mm a díky aspon za to.
Do konce týdne už jen místní přehánky či bouřka ovšem moc jich asi nebude a spíše tam kde se má co odpařit a postupně pak spíše na SV.
Dnes po delší době pod +20 a docela jsem zvědav kdy se to stane znova protože výhledy jsou teplotně příjemně letní. V nejblišším týdnu ale nepředpokládám dosažení +30 spíše tak 25-28 docela ideální teplota později tam je prohloubení TN a horký luft na její přední straně ale uvidíme zda se to stane.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod kapr » 13. 07. 2018 17:46

nový gfs pro nás do příští neděle 1 mm.. to už snad nemyslí vážně.. protože, jestli by to takhle dopadlo, je konec srandy vážení.. krásné srážky má pro severovvýchodní část střední Evropy.. konkrétně k polákům.. ten z 6h se ještě dal, poslední výstup je ale bída. Švestky padají, na druhou stranu broskví je hodně a právě dozrávají, jablka taky padají, většina je jich už na zemi. No uvidíme, sice nebyly mrazíky, ale sucho může mít ještě větší vliv na úrodu, než ty mrazíky. I ecák srážek výrazně ubral, lze snad jedině věřit, že je tam zase vrátí.. protože jinak %)

Doteď nechápu proč naše zastupitelstvo nechalo instalovat do obce protipovodňový systém (asi dotace ze slavné EU) a neinvestovali radši nějak do zajištění proti suchu.. protože to je palčivější problém.. ale na to asi nejsou dotace, ten systém je zde asi druhým rokem a zatím dosáhla hladina nejvýš asi o 20 cm výše než je běžně.. k pláči. Teď se bude čekat na velkou vodu, která zde byla naposledy určitě dříve než před 20 lety, potok se udržel v korytě i při velké vodě v květnu a červnu 2010..... podle mě ten potok není hrozba. Za dobu, co jsem na světě, byla velká voda jednou po zimě.. jednou za 34 let, naopak sucha přicházejí čím dál častěj... proto nemám rád EU. :-@ Na druhou stranu, šivkovný člověk si poradí, jenže zalívat ještě stromy, no nevím..

ale snad si s tím příroda nějak poradí.
Naposledy upravil kapr dne 13. 07. 2018 20:47, celkově upraveno 1
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Adi » 13. 07. 2018 20:39

Ahoj,

Včera za den 2,1 mm, dnes 1,9, pokud mám věřit měřením, tedy každý den 2 mm, přičemž převládala polojasná obloha. Včera maxima na 23, dnes na 24, takže veskrze příjemné teploty a fotogenická obloha (zejména odpoledne) jako bonus.
Srážek je málo. Oba takřka totožné úhrny stačily k zavlažení zahrady, aby večer nebylo třeba zalévat, ale jinak pod stromy sucho.

Ovšem vzduch je náramný a oblaka rovněž. Za červenec zatím 18 mm

Podle všeho vše podstatné bude nad Polskem, zde budou asi jen zbytky. V dalším týdnu jás čeká mírně nadprůměrné, letní počasí bez tropů. Místy bouřky. Již delší čas to vypadá, že minimálně na přechodnou dobu se oteplí na tropické hodnoty a to koncem přístího týdne, s tím, že 23-24 by měla přejít studená fronta

Kapře - k otázcer eu: V podstatě vládu přebrala rozbujelá byrokracie spolu s nadnárodním kapitálem. Zajímavé, doporučuji přečíst.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod kapr » 13. 07. 2018 20:57

Adi: díky.. já mám teď rozečtenou https://www.kosmas.cz/knihy/245000/zele ... heureka.cz ale jsem teprve na začátku někde kolem 10 000 př.n.l. .. Je tam pěkně vysvětlen vzestup a zánik obyvatel Velikonočního ostrova. Ale mrknu i na ni. :cool:
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod mike11 » 14. 07. 2018 15:18

co máte neustále s těmi srážkami?? Vždyť prší každý den!!! Málo , pokaždé jinde,ale prší..někde je 170 p normálu někde 20 procent...hold nevyváženost.. dnes mělo být jasno až polojasno,jo to bylo ráno 3 hoďky..teď je sedivo spadly ničemné 4 kapky..hmm ..škoda že není leden,to by bylo hezkých -50...no ..mohl jsem si vzít půjčku na topení,abych nezamrzl..ale hlavně že bude zimě,sak to zaplatíme vděčí..
mike11
Nový člen
 
Příspěvky: 26
Registrace: 16. 07. 2016 10:59
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Kelt » 14. 07. 2018 18:14

Ahoj všem.
Tak půlka července pryč a my máme 6mm. Podle výhledu to vypadá, že se to v dohledný době nezlepší.
Čevenec by měl bejt nejdeštivější měsíc, je to jen zbožný přání.
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé