Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Rosťa » 19. 08. 2018 17:07

Je to přesně tak,smutné,ale žijeme v takým marasu.Stačí si domyslet stavbu přehrady,která má trvat neuvěřitelných 20 let,jen aby se stihly rozkrást prachy do kapes a stavbu protahovat aktivisty-výsledek stavba ojebaná ale nejdrahší,no hnus.
Už se těším,snad ochlazení v sobotu klapne,zatím se modely shodnou a i to následné oteplení snad slabší,než to ješte včera vypadalo.Srážky asi jen na frontě a pak nic moc.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod kapr » 19. 08. 2018 17:52

typické čecháčkovství na všechno si stěžovat se projevilo.. tak se víc angažujte, šancí máte dost.. já si myslím, že není tak zle. Já už si našel nějakou činnost a jsem spokojený. Jinak dnes ne o moc tepleji než včera, zítra zase o něco málo teplej, ale nějaké závratné čísla už padat nebudou, noci už jsou opravdu až na vyjímky chladnější. I když ty následujicí před sf budou zase teplejší. Ta dnešní už bude asi o5 teplá, 19h a stále 30 °C. Následující pracovní týden žádné srážky, až na ty prcky přeháňky. Jsem teda zvědavý na ty srážky příští víkend.. protože to nevypadá vůbec jako jistota. Na nekterých místech jistě vody spadne, ale že by plošně, tomu moc nevěřím, navíc na tohle sucho je zapotřebí několik dešťů, teď čtu knihu Voda a krajina a jsou tam zajímavé pasáže.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod JohnBattler » 19. 08. 2018 19:20

Ahoj,
dle mého soudu nás čeká poslední týden tropů. Páteční ochlazení je již téměř jisté a bude to ochlazení výrazné cca o 10°C. I tak se ale dostaneme někam cca k DP možná lehce pod. A jsou indicie, že toto ochlazení nebude opravdu jen krátkodobá záležitost. Neříkám, že je ještě nepřijde ojedinělá 30° po 24.8., ale déletrvající teplá vlna se mi jeví už jako nepravděpodobná. Mimo jiné mě k tomu vede to,že se letos posouváme více do kontinentálního rázu klimatu a tím pádem se mi jeví přicházející září jako jasný signál rychlého poklesu teplot.

Co se týče srážek jsem skeptický.. Nejvíce slibuje jako vždy GFS, ale já mu to prostě nežeru. Kdybychom sečetli roční úhrn srážek na základě toho co predikuje GFS na 168h+, tak máme v ČR tak 1000 mm ročně v nížinách.

Chci se zeptat místních expertů co si myslí o tom, že ansámbly se dost shodují na poklesu NAO indexu směrem do září? Říkám, to správně že by to znamenalo chladnější, ale ne příliš vlhký nástup podzimu?
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod daz_4 » 19. 08. 2018 20:28

daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 409
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Jarda Max » 19. 08. 2018 22:38

Tak třebas jednou zaprší :-) Zajel jsem na chatu a je to tam opravdu moc pěkný, asi jako v Údolí smrti. Lesy na protějším kopci mají hnědožlutošedou barvu, ale není to podzimem. Živý plot se proměnil na uschlý plot... Celé léto bezúdržbová zahrada. Z rybízů máme holé chroští. V naší části Posázaví pršelo tak nějak viditelně jednou v dubnu, jednou v květnu a před týdnem 50cm do sudu - pro přírodu bez efektu (miniaturní deště nepočítám). Aspoň naši ježci nám dělají radost svou chutí k jídlu... Podzim, zima a jaro mají tedy co dohánět...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod edwinak » 20. 08. 2018 05:21

Jarda Max - to je strašnej pohled.... U nás je taky sucho, ale zdaleka ne takhle. A ten pohled na lesy!! Jestlipak se s tím příroda srovná? A kdy.... Jestli bude takhle každý rok?
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Tomfik » 20. 08. 2018 06:27

Modely stále více koketují s vlněním té fronty a některé i s TN, lépe se zatím jeví pro Moravu, ale to je zatím moc daleko. Ochlazení se jeví jako trvalejší na příjemné hodnoty mezi 18-26C v delším horizontu.
Suchu zmar!

Takto luxusní ENS na období 100-200h už dlouho nebyly.

Obrázek
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod CtiborV » 20. 08. 2018 07:54

Je to krásné se na modely dívat, ale začnu tomu věřit až někdy ve čtvrtek. Na druhou stranu - je to snad od dubna asi první situace, kdy sem pronikne výrazně chladnější vzduch a modely vidí, že teprve tento chladnější vzduch dokáže teprve přinést pořádné srážky. A také to odpovídá současnému středomořskému klimatu, co zde vládne - suchá , slunečná a horká léta vystřídané snad deštivějším podzimem a zimou.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod kapr » 20. 08. 2018 08:04

Je to daleko, to se bude ještě měnit. Takže zatím jsem v klidu, jasněj bude až tak ve středu. Ale je to hezké, ansámbly dávají srážek podstatně méně.. I když nějaký ten milimetr tam mají. Z bouřek toho moc nečekám, spíš až jestli se vytvoří ta níže. Na ochlazení se taky těším, to je asi jisté. Ale na srážky do patku ještě moc výstupů.. Čhmû tam na víkend toho deště moc nemá ;) bohužel se bude zase jednat o zv.sf. takže někde moc, jinde nic
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Adi » 20. 08. 2018 12:11

Ahoj,

Ano, ochlazení v pátek je hotovou věcí. Co je potěšující, jsou srážky. Zdá se, že tentokrát by mohlo napršet skoro všude. Fronta se bude vlnit a postupovat poměrně pomalu. CtiborV má recht, studený vzduch pomůže vygenerovat srážky. Klasická zvlněná fronta, která zde nebyla celou sezónu skorem.

Další pozitivní zpráva - aspoň pro Slezsko je ta, že zítra by mělo být chladněji o cca 4 stupně. Rovněž ve středu by zde neměl být tropik, možná.
Čtvrtek a pátek zde budou extra horká dny, noc na pátek možná tropická. Nečekám supertrop, ovšem ke 33-34 to poleze takřka najisto, to už není tak pozitivní, nicméně dá to dva dny, to se už s vidínou ochlazení dá snést :)

Teď k oné frontě a ochlazení. Ecák dává snové úhrny. GFS není rovněž marný. Ochlazení bude na letošní poměry výrazné, velmi výrazné. Nedivil bych se, kdyby maxima poklesla o nějakých 15-20 stupňů.
Další týden vypadá jako chladný, zde na východě může ještě úřadovat frontální vlna. Postupně oblačno až polojasno, teploty 14-18, postupně 17-21, resp. 19-23.
V druhé polovině příštího týdne ovšem zase vysoký tlak a nejspíše opět méně srážek.

No uvidíme: Je zřejmé, že horkému, suchému módu se krátí čas. Pak zcela určitě budou rovněž slunečné dny, ovšem návrat tropického počasí je velmi málo pravděpodobný. Letní dny ano, ty koneckonců mohou být ještě v říjnu ..

Přeji pěkné odpoledne.

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Vasek4 » 20. 08. 2018 12:54

Tak snad to vyjde. Sucho je už hrozné.
Jarda Max: Jak mám do příspěvku přidat fotky? Jsi kouzelník, nevím jak na to. Vyfotil jsem zahradu, zmenšil fotky a stejně mi to přílohu nevezme.
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod dididi » 20. 08. 2018 14:15

Tak ono s těma srážkama to pro Čechy vypadá dost žalostně. Ačkoli to nějakou dobu vypadalo že nejvíc spadne na západě a byla to pěkná čísla nyní je situace jiná a v podstatě podobná tomu co zde bylo celé léto. To znamená když už někde pršelo tak na východě a na jihu. A klasicky nejméně srážek ukazují modely i nyní na nejsuších místech tedy JZ a S Čech.
Pro mou lokalitu je ecák i GFS prakticky stejný a dává cca 4mm v pátek i v sobotu pak už zase nic. Na nějaký ochlazení v podstatě nejsem zvědavej když to není v doprovodu srážek. Vzhledem k pokročilé době se více či méně ochladí tak jako tak ale proboha at už přijde pořádný déšt. Všichni zde vyhlížejí podzimní deště ale realita je taková že podzimní a zimní měsíce přinášení významější srážky jen vyjímečně a mi potřebujeme aby vody pro doplnění spodních vod spadlo co nejvíce. Skoro mi to přijde že jestli se nestane něco neobvyklého tak nám se nám příští rok na jaře spousta stromů už nezazelená protože pokud budou přezimovat v tomto stavu tak to nemohou přežít. Moc by to chtělo mimořádně vlhké září a říjen.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Jarda Max » 20. 08. 2018 14:48

Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod kapr » 20. 08. 2018 18:00

jsem realista ohledně víkendových srážek.. tzn. na dost místech fronta projde na sucho, bohužel.. teď dává gfs nějaké srážky v neděli, jak říkám, ochlazení je jisté, srážky ani z daleka, kdo už se radoval, může zase s klidem přestat :-) nic není jisté, teď tam gfs třeba na sobotu nemá vůbec nic a pátek bude jen o místních bouřkách, takže někde opět moc (asi sv) a jinde nic.. já už ani nechci aby zapršelo, víc mi záleží na tom, abych měl tuhle vyjímečnou situaci se srážkami ve statistikách :-). Uvidíme, ale pesimisti mají pré.. nyní, ono stejně jeden deštík nic nezachrání...
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod kapr » 20. 08. 2018 18:17

Něco k aktuálnu z facebooku od Radima Tolasze..
SUPERTROPICKÉ DNY? Už to tady na FB jednou bylo. Rozmáhá se nám tady takový nešvar označovat den s maximální teplotou 35 st. a více jako den SUPERtropický. Prosím, nedělejte to. Zamysleme se nejprve nad souvislostmi a nad nejbližší budoucností. Jednoduchý dotaz: jak budeme za pár let označovat dny s teplotou nad 40 stupňů? Když před lety naši předci zavedli pojem TROPICKÝ DEN, vyskytoval se tento zhruba jednou za 5 let a to se pro teplotu 40 st. blíží hodně rychle. Zvažujme to!
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé