Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97684
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Pája76 » 24. 08. 2018 22:03

Tak se zde s touto SF loučíme celkovým srážkovým úhrnem 1,2mm (spadlo během dvou přeháněk po 0,6mm). Ani na x tý pokus jsme se jednorázového zajímavého srážkového úhrnu nedočkali.
Včera a na dnes všechny srážky hlavně západně, dnes naopak S a V - taky to máte tak, že se srážky vytváří zrovna v místech odkud na vás oblačnost nepostupuje a nebo až za vámi...?
Přišlo mi, že dříve postupovala během léta kompaktní SF a na jejím čele byly bouřky a přeháňky (logicky ne všude se stejnou intenzitou), pak následoval déšť na frontě a v chladnější vzduchové hmotě za ní. Letos jsou se stud. frontou, když už se jí u nás konečně dočkáme, vždy spojené pouze takové cáry a ostrovy oblačnosti/srážek - nic plošnějšího.
Předpověď pro zbytek srpna je z pohledu srážek pro naši oblast jeden velký zmar, teplomilové si však ještě asi přijdou na své. Na teploty ve výhledu už ani prakticky nekoukám. Zajímají mne srážky a ty nejsou na pořadu dne.
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Tomfik » 25. 08. 2018 04:23

Tak volám sláva prší v noci skoro stále slabé, včera nádherná bouřka. Celkový urhn 24h - 25mm srážek. Paráda. A to nás čeká ještě něco v dopoledne v neděli. Maximální spokojenost. Ale včera do 16h to byl zmar.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod dididi » 25. 08. 2018 07:16

Tak za včerejšek nakonec 20,7mm chytlo nás v podstatě vše co mohlo od přeháněk občasného deště až po bouřku. Neohrnuji nos nad jediným milimetrem protože čekat že nás zachrání nějaké náhlé monzunové deště se fakt asi nedá. A z vyrovnáním srážkového manka za cca poslední 3 roky ani nepočítám to zde dělá nějakých 300mm přičemž roční normál je zde jen 502mm. To by muselo přijít něco jako v letech 2001-2002 kdy spadlo 1500mm za 2 roky.
Výhledy pravda srážkově bída teplotně už to půjde bude to nadnormál ale i 30 stupnů už v září vypadá úplně jinak a teplota se tam vyšplhá jen na krátkou dobu.
Jo a k té zvěři ona potřebuje pít zající ,bažanti,ptáci,ježci a vše ostatní a voda v přírodě mimo nějaké rybníky a vydatné prameny už nikde nebyla. Tady rybníky nemáme mokřady v ,,Rusavkách" jsou suché a poslední studánka s pramenem v lese byla zdemcimována divočáky. Voda v hlubokých kalužích kolem lesa nyní nejméně 10 dní vydrží.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Kelt » 25. 08. 2018 12:00

Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Pája76 » 25. 08. 2018 12:57

Jestli někdo máte více informací, tak by mne zajímalo, jak a na základě čeho ČHMÚ sestavuje mapy s Indexem nebezpečí vzniků požárů.
Jak jsem psal již včera, tak u nás a v blízkém okolí spadlo max. 1-2mm srážek a rázem jsme se dostali z úrovně nebezpečí 4/5 na nejnižší úroveň 1 = zelená barva (zítra tam máme "malováno" rozhraní 1 a 2).
Moc to nechápu - zde prakticky nepršelo, rozfoukal se vítr a je pouze chladněji. Když tady půjdu dnes do lesa a škrtnu tam, tak je z mého laického pohledu rozhodně větší riziko vzniku a zejména pak šíření požáru než koncem pracovního týdne.
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod paja » 25. 08. 2018 13:29

Poslední letní měsíc pomalu končí. Když se podívám zpět na předpověď na léto od Accuweather, měli jsme prožít léto s silnými bouřemi. Východ území na rozhraní sucha a bouří. No nějak se ty silné bouře nedostavily. Tedy pokud neměli na mysli to, co se občas vyskytlo na pidi území a životnost půl hodiny. A teď je otázka - je dobře, že ty bouře s kroupami atd. nebyly a bylo sucho nebo......
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod daz_4 » 25. 08. 2018 14:12

Accuweather jsou v 90% mimo, to jsem tvrdil vždy. Občas se jim něco povede náhodně trefit, především léto, které je na předpověď 50 na 50. Vedro a teď si jenom tipnout jestli s bouřkami nebo bez. Letos se netrefili :D

V Ostravě zatím 6 mm, takže bída bídoucí. Uvidíme, jestli se zítra vyškrábeme aspoň na 15 mm.
daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 409
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod CtiborV » 25. 08. 2018 23:02

Frontální vlna je tu. Je to v podstatě požehnání, protože je to trvalý a zahradnický déšt, který má šanci se vsáknout hlouběji. Prší středně intenzivně , pod stromy zatím sucho, ale pokud to potrvá celou noc, tak se to do hodiny změní.
Jinak páteční fronta tu nadělila 3 mm slabého deště. Zajímavý byl vzduch těsně po přechodu silnější přěháňky, která padala na vyprahlou zem. Vzduch voněl podobně jako v Chorvatsku, velmi zvláštní odér, který nedokážu nijak popsat, snad slaný nádech?
Srážky v podstatě neřeším, bazén, který jsem napoštěl v červnu se skazil a 10 kubíků jsem narval do záhonů a stromů. 2 švestky, polosuchá hruška a 2 jabloně. Ořechy jsou ještě jasně zelené, takže ty ještě suchem netrpí.
Je jasné, že těch 10 kubíků je v podstatě na dluh, ale nevylil jsem to zbytečně do kanálu a nechal to v přírodě, což sii myslím, že je furt lepší, než to vylít do kanalizace...
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod edwinak » 26. 08. 2018 05:09

Zřejmě nádherný celoplošný déšt na půlce republiky, sice ne na naší, ale i tak jsem šťastná za vás všechny, kterým ted svatý petr naděluje. To musí být nádhera. Tak si jej užívejte, třeba zas dlouho nebude!
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Adi » 26. 08. 2018 07:16

Ahoj

Ano, je tomu tak Pán Bůh zaplať za ty dary. Včera 7 mm, takže docela zklámání, ovšem dnes od rána déšť mírné intenzity, krásně vsakuje. Mimochodem včerejší déšť na vyschlém potoku nic nezměnil. Příliš málo.

Výhledy. Ano, středa a čtvrtek docela teplo, pak by se mělo slabě až mírně ochladit, a ve čtvrtek, u nás snad i v pátek napršet. Pak nastává dilema: Teplo, nebo vyloženě horko.
Nový GFS je přímo hrůzostrašný s samostatnou výši a teplotou ve výšce nad 15. Předchozí běh dává onu výši více na západ, 12z dokonce VTN a relativně chladný (myšleno v mezích normálu) ráz povětrnosti
Ovšem onen extra teplý výstup stojí za pozornost s tím, že velmi vysoké teploty nam GFS má vlastně na hodně dlouho.

Obrázek

Podle ansámblů jde o docela osamocený výstřelek, takže doufejme, že je to jen výstřel do tmy

Nicméně nyní je jisté, že kromě dvou teplých dní, v tom jeden by mohl být i docela horký na pokraji tropů, nás další týden, v podstatě až do 3.9 čeká v podstatě normální počasí, což je jen dobře.
Nyní krásně prší a je nádherných 12 stupňů ....

A.

Ps. k diskusi o oněch frontách - zkrátka příliš teplá a do značné míry i suchá vzduchová hmota zapříčiňuje onu rozdrobenost srážek a krátkou trvanlivost, lifetime bouřek. Je to ostatně vidět i nyní. Plus přirozeně i vysoký tlak, hned v závěsu. Nicméně nyní teplota ve výšce klesá k 5 ... a ono krásně prší na frontální vlně. Jsem přesvědčen, že být tepleji, srážky by nebyly tak významné. Navíc ona frontální vlna má nyní po další dávce chladného vzduchu charakter studené fronty podružné.
Tak tomu bývalo v lepších časech, kdy první studená fronta přešla nasucho, nebo jen za doprovodu místních bouřek, teprve druhá se postarala o pořádnější zálivku a ochlazení a o ono trvalé, úlevné šumění deště a nádherně chladný luft .....
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Rosťa » 26. 08. 2018 08:10

Ahoj
Naprosto dokonale popsáno Adi,skutečně lepší časy dnes připomenuté,déšť už nebude mít dlouhého trvání,tak max hodinu,ale díky za ty dary.Včera na odrazech jasně zelená barva a ono jen par kapek,už to zde bylo popsáno jak radar je momo a klame.
Ohledně výhledu je ecák trochu chladnější,co vyplodil gfs od 3.9,asi si spletl počátek záři s červencem.
Snad v pátek zaprší i v Čechách,ale fronta se jeví jako dost slabá a bude mít problém se vůbec dostat přes Moravu na Slovensko.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod JohnBattler » 26. 08. 2018 16:52

Ahoj,
tak máme tedy za sebou 3 deštivé dny. Za pátek jsem si dělal souhrn kolik to dalo plošně pro celou ČR a vyšlo mi 6 mm (průměr ze všech úhrnů na všech 430 srážkoměrných stanic). Sobotu a neděli už se mi sčítat nechce a bude to samozřejmě méně a víceméně jen na J a V ČR. Ale plošně jsme někde na 10-15 mm pro celou ČR. No žádná sláva, ale dopadlo to dle mých předpokladů. A stejně tak se dle mých předpokladů vyvíjí výstupy modelů ohledně těch tropů příští týden tzn. stále si stojím zatím, že teploty na drtivé většině území přes 30° nepůjdou. Takže za mě to bude teplotně OK a teď si ještě tajně doufám, že se ta fronta ve čtvrtek a pátek povede. Náznaky tam jsou.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Adi » 26. 08. 2018 17:12

Ahoj,

Já se naopak začínám obávat toho, že bude tepleji, než jsem ráno předpokládal. Ostatně Aladin už na úterý má někde 27 a ve středu už 29, což ke 30 je kousek a jak víme, spíše teploty podhodnocuje. Čtvrtek tedy skutečně může být někde tropický, zejména když teplota ve výšce přeleze 15 místy ...
Fronta se může povést, to ano.

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod godlike » 26. 08. 2018 18:39

Ten GFS od 3.9 je fakt pekelnej. Na zacatku skoly a nasledujici dny opet skoro tropy. Doufam, ze nakonec vse bude korigovano smerem dolu. Letosni rok je teda esence toho nejhorsiho hnusu poslednich let. A jeste nas hypoteticky ohrozuje atak na extrem v zari 2016. To byl 2x tropik a pet dnu s 29st. %)
U rodicu v podhuri Sumavy spadlo na minule fronte 1,3mm. Sucho strasny. V miste kde bezne rocne spadne 700mm maji najednou 250-300mm. Jen diky tomu, ze jsou v 700 m.n.m. v chladnejsim klimatu neni to sucho tak extremni. Ale zase maji nejlepsi urodu broskvi v historii. :D
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod kapr » 26. 08. 2018 19:06

U mě za poslední tři dny cca 15 mm.. Není to moc. Za celý srpen 20 mm, červenec skončil s 28.. Je to bída to letošní léto, maximální roční úhrny se přesunují do června. Jak je zde zmíněno, tepla si ještě užijem ale ta dnešní ochutnávka podzimu.. Tu jsem si užil, na slunci ještě na tričko, ale kyž foukl vítr tak bylo i chladno. Tmax taky 17 st.C. Kdyż nejsou ty bouřky ať je radši chladno.. Protože jinak to léto stojí za prd. Mám rád moc bouřky, ale těch moc nebylo. Dnešní noc na zítra bude nejchladnější od začátku července, uż teď je venku 13 st.C. jinak trnky dozrávají, je jich dost, jablka budou bohužel malá..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé