Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97688
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kapr » 08. 02. 2019 07:49

Tomfiku
Nebudu se s tebou hádat.. protože je to zbytečné.. ty si budeš stále počasí v těch svých "horách" vztahovat na celou ČR. Fakt zbytečné.. fakt věříš tomu, že bude v nížinách kolem nuly při malé oblačnosti v únoru?? To už vážně přeháníš.. dívám se na všechny možné výhledy a všude vidím tak 2 až 5 max.. ale uvidíme. A noci už tak chladné jako tento týden nebudou.. ty noci hodně pod, tím myslíš do -5?
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Rosťa » 08. 02. 2019 07:57

Ahoj
Ne ne,zimní pouze útery a středa,měl jsem obavy už včera,TV se zřejmě vůbec severně nedostane,na západ Evropy bude nafénován doslova horký vzduch,který při vší smůle může být přetočen k nám,díky nepostupující Tv na sever,jako první na to přišel ikon a aktuálně už k němu směřuje aktuální ecák.
Znamená to,že už ve čtvrtek klidně při polojasnu mohou teploty v Čechách letět k 10 st.nízka obločnost už bude díky silícímu slunci méně častá.
Vypadalo to hodně nadějně,nyní možnost zimního počasí na délši čas než n a den,dva hodně klesla.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Tomfik » 08. 02. 2019 08:32

Mě se vážně líbí jak jednou bude mít pravdu GFS, když GFS otočí, tak pravdu bude mít jisto jistě ECMWF...., který je ulítlý do tepla na 120h a tak je to tady dokola.

Chtělo by to trochu nadhledu. Např: Kapr, furt celou dobu říká, jak je zima na prd a pak mu vyjde leden -1C pod normál :-), nemluvil jsem o nížinách, který tady reprezentují 4/5 uživatelů.
S těma teplotama jsem myslel moji oblast, jasně, že v nížině bude více +. Navíc to tak na slunečno asi nebude vypadat, pokud se prosadí teplejší hmota...

Jak již bylo řečeno, zima pro nížiny v únoru se neopakuje každý rok. My si tu ještě s těmi 30cm užijeme nějakou srandu.

Navíc se mi zdá, že jste moc rychle hotový s tou situací.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Tomfik » 08. 02. 2019 08:35

Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kebull » 08. 02. 2019 09:34

Mozna si to chce jeste pockat. Kdybych si mel tipnout, tak se to stoci zas do takoveho 'normalu' pro dane obdobi, tzn. niziny max urcite nad nulou, hory pod a stredni nekde mezi. Je to tu pochopitelne stale dokola, kazdy hodnoti vzhledem ke sve poloze. Takze opakuji, pro nas naprosto standardni prubeh zimy, horsi nez jine povedenejsi, ale mnohem lepsi nez nektere nedavne 'zimy' s JZ, navic s nekolika zajimavymi udalostmi. Vlahy taky dost.

Kapr - vzpominam, zes bydlel jinde, v chladnejsi oblasti a taky podle toho (jinak) vypadaly tve prispevky. Proste se to od toho odviji. Kdo ma radsi zimu a bydli v nizine, moc si ji v nynejsim klimatu neuzije. Pozorovat pocasi niz, taky bych byl zklamanejsi. Skoda, ze toho nespadlo vic a na delsi dobu i v nizsich polohach, bylo by tu veseleji. To jen takova vsuvka.

Jinak, po sileny ledovce zacala v Praze obleva naplno. Slunce ale pekne hreje, nic uz nepada, tak to ani neboli. Neprijemny mozna bude jen vitr o vikendu, ale tezko rict, jak moc se rozfouka mimo hory. No a samozrejme kaluze, ale to prezijem :)
Pristi tyden by mohl byt typicky unorovy. Cao
Naposledy upravil kebull dne 08. 02. 2019 10:54, celkově upraveno 1
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod aviv » 08. 02. 2019 10:32

Poprvé po lech nemám strach že by o nadcházejících jarních prázdninách nebyl dostatek sněhu :) O víkendu sice obleva, no, alespoň se na ty hory pojede bez kalamit .)

Ještě, že ten včerejší namrzající déšť začal až večer, nedovedu si představit jak by to vypadalo během dne.. Nyní krásně jasno a slunce už má sílu.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod CtiborV » 08. 02. 2019 10:42

Koukám, že hádky jsou tu opět na denním pořádku. Slabší jedinci dávají mínusy, když někdo napíše, co se jim pro jejich oblast nelíbí, atd.. Pak se strašně diví, když mají na zahradě plno sněhu a neví co s ním.
Zpět k počasí: Čeká nás asi poslední "víkendová" obleva, po ní přijde opět ochlazení, ale pro nížiny už mnohem méně výrazné. Je pravda, že tento týden velmi překvapil rannými nízkými teplotami, to žádné modely minulý týden také nepředpokládaly. Už mělo být přejaří a místo toho bylo včera -10 a mrznoucí mlha, prostě kosa.
Tam kde zůstane sníh - tak by příští týden mohla být opět relaitvně zima, ale to se nás dole asi týkat už nebude.
Co mě trochu znepokojuje je opětovné nastolení suchého anticyklonálního módu - dle výhledů na delší dobu. Doufám, že se únor ještě nějak zamotá...
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Ovar » 08. 02. 2019 12:35

Já bych rád něco ve zkratce vysvětlil. A dělám to jen proto, že si Ctibor přestal číst SZ a vytahuje špínu na veřejnosti. Tak tady to máš Ctibore.
Dal jsem před týdnem Ctiborovy mínus za jeho příspěvek, který mě pohoršil a myslím, že do diskuze v žádném případě nepatří. Že někdo nesouhlasí s něčím příspěvkem, ok nemam problém, ale problém podle mě nastane, pokud začne rozdělovat diskuzi a diskutující na tábory a dávat jim názvy typu "čecháček" a podobně. Uráží mě, když se takhle lidi nazývají, což jsem mu náležitě vysvětlil, že by se mu taky nelíbilo, kdybych ho časoval moraváčkem. Dále mě vadilo, že místo jmenování a vyřizování účtů Ctibor nejmenuje, ale mluví obecně ke skupině lidí. Přitom evidentně myslí jednoho konkrétního člověka (což udělal i nyní-mě). Tak buď chlap a řekni na koho mluvíš, nemyslim teď, ale obecně. Což platí pro všechny.

Nevím absolutně, jak přišel na to, že mu závidím sníh (asi proto, že jsem mu dal mínus na příspěvek, který obsahoval i jeho zmínku o množství sněhu), každopádně při naší konverzaci mi to neustále vpaloval do ksichtu. Tak tady to máš ještě jednou Ctibore, mě je úplně jedno kde bydlíš a kolik tam máš sněhu. Doufam že aspoň 2x tolik co u nás a budeš ho tam mít do konce května, ale přestaň urážet lidi stupidníma názvama a vztekat se jak malej Jarda (omlouvám se Jardům), když má někdo jiný názor než ty. Já ti snažil vysvětlit svuj přístup myslím že detailně a fér. Boď jsem ti vrátil, aby jsi neměl mindráky. Omlouvám se za totální off topic, ale já tu ten oheň plivat nezačal. A pokud za ten oheň napíšeš věc k tématu, neznamená to, že nejsi mimo.

Ale zkusím to taky, třeba to taky projde:

Dnes se aladin spletl, teplota leze ke 4°C, slunce pálí, sníh leze konečně dolu, takhle se mi to líbí :) .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Tomfik » 08. 02. 2019 13:00

Dnes je aladin mimo, ECMWF je přesný teplota leze ke 4C. Obleva je tu.

Dnes jsem dal poslední běžky, letos už nečekám, že na ně bude. Příští týden ještě zimní pozdrav. A po 20.2 může pomaličku přícházet jaro.

Březnová zima uz je spise otravna a dvou-tri denni nez nejaky delsi usek.

Modely se velmi nezhodnou, jediné co je ve výhledu patrné je vliv anticyklony.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod dididi » 08. 02. 2019 13:28

No právě to je to co mě na výhledu vadí vůbec nejvíce. Ono teplotně to nemusí být kdoví jak teplé jsou tam i různá úskalí ve vývoji. Ale zdá se že nakonec podle předpokladů ten příští týden do nížin zimu nepřinese pak vliv oblast VT se středem ne moc daleko od SE a dále už to je těžko odhadovat a může nastat jak teplý J-JV tak studený S-SV a úplně bych nevylučoval ani TN od jihu a zásyp. To je ovšem hudba budoucnosti příliš vzdálené a realita nejbliššího období týden až dekáda bude na srážky chudá.
Dnes je dobře patrné kde se drží ve vzduchu nejvíc sajrajtu a není žádný překvapení že je to oblast SZ Čech zejména oblast za Českým středohořím. Doksany aktuálně -0,6 zde +6 a leckde i víc. Sluníčko svítí a vzduch je čistý a voní jarem. Ale sníh moc za této situace netaje přízemní teplota je dole.
Včera to dalo 2mm klouzačka pěkná. Předevčírem utekl ledový den těsně včera ještě těsněji vydržel max. -0,1 o půlnoci pak to spadlo skoro na -3 sníh dnes ráno 12cm. Prudký jižní svah už ale téměř bez sněhu. Do naplnění únorového srážkového normálu chybí už jen 3mm tak snad to za 3 týdny dá víc alespon 150%
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Beast mode » 08. 02. 2019 14:33

Beast mode
Nový člen
 
Příspěvky: 37
Registrace: 04. 11. 2018 12:52
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod milos » 08. 02. 2019 15:04

Jak už jsem tady uváděl, příští týden bude nemastný, neslaný ohledně zimního počasí v nižších polohách. Změnu vidím až v posledních dnech února a první týden v březnu. To by se mohla zima ještě připomenout. Třeba jen na 3-4 dny. :jojo:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod jaz » 08. 02. 2019 16:11

Škoda, že ta víkendová obleva bude tak razantní, zrovna teď, když se udělal hutný firn, který něco vydrží. Přes den to se sněhem zatím nic moc neudělalo a teď je sice ještě +5, ale už to začíná přemrzat krustičkou. Ale víkend ani tohle nedá... No co už :)
jaz
Nováček
 
Příspěvky: 364
Registrace: 09. 01. 2010 12:57
Bydliště:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Tomfik » 08. 02. 2019 16:26

Ten vývoj je o propadu té mělké TN. Nevím, zda jde nazvat výškovou, od skandinávie, tyto TN jsou pěkné potvory, jejich dráha je vždy hodně složitá, umějí přivést pěkně nečekané výrazné oteplení i dobrou peřinu, ale SZ to odsere velmi často a až vyšší polohy si na ni chrochtají a čím více východně tím výrazněji.

Ovšem mnohdy tyto TN propadnou přímo na alpy a jen škrtnou SZ, tak uvidíme, třeba se vypaří úplně.

Ale tam je třeba klíč k vývoji
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod dididi » 08. 02. 2019 18:20

Myslím že že vývoj v příštím týdnu je docela zřetelný. Po přechodu fronty v pondělí se sice ochladí ale pak se nasune TV která sem v druhé polovině týdne přinese i teplejší vzduch a to velmi pravděpodobně i při zemi. Východ může zůstat o 1-2 dny déle chladnější. Při proudění od J-JV to často udrží inverze dole chladné ale to není tento případ. Pro hory je naopak tato situace v pohodě.
GFS má potom svou tradiční pohádku se studeným SZ-S pro třetí dekádu po jarním počasí druhé poloviny druhé dekády. To by nebylo špatné zejména hory by to zasypalo bohatě a zimní ráz by byl ovšem prakticky všude. Kéž by to těm amíkům už taky jednou vyšlo.
Dnes krásný slunečný den kdy maximum se několik hodin drželo okolo +6. Jenže zmrzlá půda dole a ledový krunýř ze včerejšího deště nahoře a večer jsem naměřil 12cm jako ráno. Sníh skoro zmizel na jižním prudkém svahu a opadal ze stromů na té severní. Byl jsem po delší době v lese tam panuje zatím nedotčená zima děti sánkují a jsou tam i běžecké stopy. Běžkaře sem neviděl ono je to dost o hubu samej led ve stopě.
Momentálně jsme na 0 je jasno přízemák už má -5
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé