Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97687
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod ladys » 08. 02. 2019 19:45

dididi
já myslím že s tím dalším oteplením to není tak jisté...
Když tam měl GFS teplo tak to byla tutovka :D
Ale to nemyslím na tebe, to je zde obecná teze.
Modely teď moc daleko nevidí, viz teploty tento týden.
Ale to je dobře jinak by to byla nuda ;)

Zde krásně, ráno nasázené auta ve stromech a příkopech...
Sluce na jižním svahu pere sníh změknul pod 480m na cestě potůčky
V 500 a víš sníh drží 10-30cm
Ve stínu na krumpáč
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod ladys » 08. 02. 2019 20:26

Aahaz
já jsem rád, že jsi se vrátil k tomu proč by jsem si tvé příspěvky četl.(poslední příspěvky)
Pamatuji si tě trochu jinak, než spamera...
To asi k tomu co jsi tu prezentoval.

Jinak obecně.
Tam kde není sníh si stěžují, že tam není a za pár dní si stěžují, že tam je nebo je ho moc :D
Když nemrzne, tak je zima na hovno a když mrzne tak je to taky špatně :mysl:
Klid :pls:
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod CtiborV » 08. 02. 2019 21:08

Dnes jsem moznost jet vlakem z Olomouce do Prahy - tak pisi kratky report: V olomouci 0, kolem 5cm snehu, zatazeno. To stejne panovalo az do Zabrehu. V chkcni uz bylo polojasno a snehu ubyvalo az k Pardubicim, kde byl poprasek. Do kolina a kousek za kolinem nebylo nic, pred Prahou se to zacalo lamat a snehu kvapem pribyvalo - typuji okolo 10 cm. V praze na nadru v parku snih, v ulicich ovsem po snehu ani pamatky a slunce pralo jak na jare a teplo, odhadrm 6,7 stupnu.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kapr » 08. 02. 2019 21:13

zbytečně z toho někteří děláte aféru.. a zveličujete, nebudu jmenovat, ale jsou to příspěvky, kde není ani kousek o počasí, co nás čeká.. celý příspěvek jen reakce na ostatní. A co jako, názory se mění, a měnit budou, jen vůl má stále stejný názor... mě vyhovuje z toho co panuje slunce, tam kde se opírá od rána do pozdního odpoledne už sníh není, únor už si to svoje nějak odjede, celodenní mrazy nečekejme, co mě překvapuje je aladin a ens gfs, prvně jmenovaný má pro nás na neděli až +10 a ens gfs jen do +5 °C. Jinak poslední dny mají zajímavý průběh teploty u nás v porovnání s nedalekou aks čhmú stanicí.. docela se rozcházíme. Nyní už venku -3, tzn. že jsme dosáhli stejné hodnoty jako minimum ráno, takže dnešní minimum padne patrně až večer.. jeestli mu to nezkazí oblačnost. Nad východním Atlantikem, respektive Norským mořem se motá pěkná potvora, která přináší a ještě přinese fronty, které se nad námi rozpadají.. u nás teda včera ráno slabě sněžilo, respektive mrholilo, úhrn ale zanedbatelný. Intenzita pondělních srážek je nejasná.. poslední výstupy hodně ubraly, takže toho asi moc nespadne, jako prorokuje aladin.. Za posledních 10 let je u nás průměrná únorová teplota +1,2 °C a vypadá to, že podobně skončí i letošní únor, nebo spíše teplejší... to je reálnější. Pokud napadne nějaký poprašek příští týden tak jen v noci, dny už budou teplé, relativně. Jo a pro kebulla: už 19 let žiju na jednom místě, kde denodenně zapisuju poctivě průběh počasí, těch knih už je....ale zatím i tak je to strašně krátce pro nějaké klimatické závěry, chce to aspoň 40, takže ani stěhování neplánuju.. amatérská meteorologie je droga... ;)

tak to spíše vypadá, že ranní minimum zůstane uhájeno.. tak přece jen tmin až s večerem, ve druhé polovině noci se má oteplovat více.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod mnej » 08. 02. 2019 23:17

Ahoj, člověk tady den není a nestačí se divit....teda to byl dnes zase od Ovara výstřel z Aurory, ten opravdu chodí s kanonem na vrabce...., nedávno tu, tuším JAZ, přirovnal tohle fórum k hospodě...no nevím nevím, ale mám obavy, že sedět ve skutečné hospodě s některými zdejšími diskutéry, tak část osazenstva skončí brzo v nemocnici. Chtělo by to trošku klídek :jojo: Dnes rosnička p.Dvořák sliboval na úvod příštího týdne sněhový zásyp, oči si můžu vykoukat, ale nikde sněhový hody v tomto období nevidím, spíše to vypadá na inverzi. Ledaže by se srážky v modelech vyrojily až tak 2 hodiny předtím než spadnou. To se letos již tuto zimu několikrát stalo. Možná bude mít opět pravdu Tomfik, neboť ty mělké níže jsou opravdu nevyzpytatelné. Dnes dopoledne mlhavo, odpoledne jasno, teplota 1st, jsem překvapen, že i to málo sněhu, co tu leží, odolává docela dlouho. CIAO. :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 793
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod CtiborV » 09. 02. 2019 08:19

Ovare , jsi mimo. Jakej čecháček? Ukaž mi příspěvek,kde jsem napsal Čecháček? Źádnej takovej nenajdeš, vymýšliš si. Tvoje soukromy zprávy a hodnocení mě nezajímá, budou to stejné výmysly jako jsi napsal teď. A známý prudič Aazhe mě dle mého názoru má v ignore listu. Klidně to udělej taky..
Zpět k počasí: Včera večer jsem jel z Olomouce, kde vznikala krásná přízemní mlha, která byla zvláštní tím, že vznikala 2 m nad zemí a autem ji člověk jakoby podjížděl, scéna jako z hororu :).
Obleva zatím nikde je stále pod nulou a zataženo. Sníh už by mohl zmizet, tady už od 5.1. stále sněhová pokrývka a už mě to stačilo.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kebull » 09. 02. 2019 11:58

kapr
Tak to promin, moje chyba, nevim proc, ale myslel jsem, zes bydlel nekde na okraji Brna smerem na Vysocinu. Beru zpet :cerveny: S tou drogou mas pravdu, porad se snazim nejak "stanici" vylepsovat, i kdyz stale nemam hotovo napr. webovky, kameru... A trochu sobecky me zajima o mnoho vic chladnejsi[ polovina roku, ale to asi vic lidi tady :)

Jinak venku samozrejme obleva, ale je az neuveritelny, jak snih odolava, struktura jak snehu, tak pudy pod nim dela vazne hodne. Takhle to u nas kolem Prahy neznam, ale takhle to ma v zime vypadat, snih nezmizi za jediny den. Mesic zpatky na nepromrzle pude stacilo +3-5C, aby za den zmizla pulka 25cm pokryvky. Vitr tim ovsem i tedka docela zamava, a na zitrek predpovida Aladin taky az k +10C, to jsem tedy necekal... Ale mozna to prezije, v lese urcite.

Soucasna situace by sice vic slusela tak zacatku brezna nez unora, ale i oblevy k zime patri. Je fakt, ze letos jich bylo uz nekolik, ale coz, aspon se da na hodne mistech rikat "obleva", ne jen otepleni...

Stran vyvoje, myslel jsem, ze bude klasicky unorove, ale dneska to vypada na ponekud teplejsi mod, vazne predjari. Sice to neovlivnime, ale snad se to jeste trosku zasmodrcha, jaro ma cas.

EDIT: koukam taky na mapku teplot a dneska se cast Vysociny "prohodila" s Cechami, teplo se ale dostava i tam. Zde +7C, takze zitra bych se uz ani tem 10 nedivil. Cekal jsem trosku mene, ale nevadi, aspon roztaje cast ledu z ulic.
Naposledy upravil kebull dne 09. 02. 2019 12:49, celkově upraveno 3
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Ovar » 09. 02. 2019 12:11

Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kapr » 09. 02. 2019 13:13

kebull
:ahoj: TomTomáš je v Brně.. nevím, teda jestli ještě stále. Já mám v Brně sestru, takže sem tam i sleduju počasí pro Brno a hodně kamery a tak. Mě toho taky ještě chybí, vylepšit web a podobně.

Ovar
já a pochlapit? :D :spam:

jinak nás přechází velmi slabá dešťová přeháňka, asi související s frontou.. ale rychle se oblačnost opět trhá.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Tomfik » 09. 02. 2019 13:21

Ahoj, tak výhledy opravdu ochlazení zredukovaly výrazněji. Takže pod 500m.n.m to bude jen chvilkový pozdrav. U nás to vypadá na 2-3dny. Chmi jede trvde podle ecmwf i když ta středa se zdá malinko chladnější.

Dnes velmi zajímavý vývoj počasí. Ráno až do 11h bylo pod nulou celkem výrazně -2c až po 12h šla teplota nahoru a stoupá nyní 3C. Sníh dostal podobu firnu a pokud bude v noci mrznout bude na stinných volných prostranstvích odtávat velmi dlouho
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Meteo Weather » 09. 02. 2019 14:23

Opravdu to vypadá po přechodném slabém ochlazení PO - ST na takové to předjáří, které by se hodilo až tak v Březnu nikoliv teď, ale co se dá dělat, počasí stejně neovlivníme. Ansámbly jdou nekompromisně nahoru :jojo:

Takže v podstatě nás od středy čeká takové nemastné, neslané počasí bez nějakých zvratů a taky bohužel bez srážek a to podle současných výhledů min. tak do 20.2 ... Uvidíme, bylo by fajn, kdyby aspoň konec února a začátek března přineslo ještě nějakou zajímavou zimní periodu s hromadou sněhu :ahoj:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Rade » 09. 02. 2019 14:45

Dovolím si trošičku podebatovat na téma předjaří a jaro. Zatímco na jaro je opravdu brzy, únor je však měsícem předjaří, ať se to komu líbí, nebo ne. Asi 1 ze 4 až 5 únorů je vyloženě zimní, jinak spíše předjarní a zejména po jeho polovině je předjaří již nejen obvyklé, ale take kýžené a normální jak pro rostliny, tak živočichy. A co míním slovem předjaří? Jsou to denní teploty kolem 5 stupňů a v noci slabý mráz a občasné výchylky denních teplot k nule až 10 stupňům, třeba i se sněhovou vložkou. V tomto období běžně kvetou například lísky a je to tak správně. Takovéto teploty nenastartují běžné dřeviny, takže kvůli předjarnímu únoru rozhodně pak v dubnu nezmrznou kvetoucí dřeviny. To se děje naopak tehdy, když je buď už v únoru vyloženě jaro s 15 stupni, nebo naopak moc zima, po čemž se velmi často prudce oteplí v březnu na hodnoty kolem 18 stupňů i více a to je potom problém, neboť vše vyraší a v dubnu při prvním ochlazení zmrzne. V 80% let hraje právě březen nejdůležitější roli a předzvěst toho, zda úroda zmrzne či nikoli. Pak už jen záleží na dubnu, popř květnu, jestli přinese mráz. Takže teplý březen se obvykle rovná průser, zatímco teplý únor je mnohem méně nebezpečný a úplně nejlepší je právě pomalý přechod do předjaří tak, jak se to děje přesně nyní. To jen tak k aktuálnímu dění, že skutečně není problém, pokud už budou denní teploty nad 5 stupňů a v noci okolo nuly :) .

Z našich 32 centimetrů bylo 22 ještě před tím, než teplota vůbec vylezla nad nulu a nyní, při téměř 8 stupních, jsme na těch 12 cm mokrého sněhu s vodní hodnotou 30 mm.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Ovar » 09. 02. 2019 18:51

Ta samá hodina, hlavní výstup=výpovědní hodnota nula.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod dididi » 09. 02. 2019 19:22

Tak hlavně gfs dělá tolik modelů že si tam ten svůj najde skoro vždy téměř každý. Ale pokud by mělo být považováno za předjaří to co zde prezentoval ,,Rade" tak takové předjaří já obecně v modelech vidím docela zřetelně. Zpočátku spíše chladnější postupně naopak teplejší.
Ale zimní a únorové počasí zatím v nabídce není bude to tak počasí první dekády března. Ono nepochybuju že zima se jěště vrátí ale v nejblišších 10-ti dnech to nebude. Takže jak už zde někdo nejdříve v poslední únorové dekádě možna až na konci měsíce či v první dekádě března ale vrátí se. I na konci února dokáže někdy pěkně mrznout. Jako příklad dávám rekordy na mé stanici v poslední únorové dekádě od 21 do 28.2.
-16/1978/,-14/2011/,-15/2011/,-17/1986/,-16/2011/-18/1986/,-19/1986/,-20/1986/. Takové teploty pochopitelně nejsou žádoucí a pravděpodobně ani nepřijdou ale hlavně aby nepřišlo jako v r. 2008 24.2. +18,2 a 26.2 +16,4. prostě normální počasí jaké odpovídá únoru a březnu a taky s dostatkem srážek. Myslím že diskuse zde nyní trochu ochabne než se v modelech ukáže něco zajímavějšího.
A doufám že se sem s případnou další sněhovou nadílkou nevrátí ,,prdel" a nebude nám zde dělat školení řidičů. Ostatně když je kalamita tak raději nechám auto v garáži když to jde ale ne proto že bych měl obavu z podmínek jako spíš z takových chytráků.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Rosťa » 10. 02. 2019 09:25

Ahoj
Já bych si jen přál a nejenom já,aby tahle živá dynymika z Atlantiku,která s drobnýma přestávkama trvá od začátku prosince,proběhla i přes jarní a letní období a nedělala nán příroda naschvál,trvale smrdící TV s úmornými vedry v letních časech už bylo v posledních letech dost,když jsme debatovali v listopadu o kontinentální zimě,tak z větší části neměl pravdu nikdo.
I přes tu mizérii zima si myslím vyždímala z toho minima maximum,protože ani jeden vyloženě studený vpád od S-SV se nekonal a zřejmě konat nebude,v dubnu takový vpád už smrdí průserem,tak ať si to příroda pošetří do prosince.
Vývoj v příštím týdnu je zcela zřejmý,po slabším SZ ochlazení v pondělí útery,kdy ještě je šance vidět sníh i v nížinách,násun TV a postup přes nás k JV,to znamená že při slunečnu v pokročilé době poletí teploty v příštím víkendu klidně k 15 st.,v noci kolem nuly nebo slabě pod.
Paradoxem je,že ještě před pár dny se modely shodovaly v zimním duchu a TV nad skandinávii,dokonale se to otočilo a jaro se ukáže už v únoru,snad to ještě zbrzdí nějaké ochlazení ve třetí dekádě.

Přeji hezký nedělní den
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé