Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 22. 03. 2019 16:02

Mám obavu, že nadcházející období bude opět srážkové fiasko. Příští týden možná teplotně kolem průměru, ale srážkově pod. A to co maluje GFS nad 180 hodin nemá cenu komentovat, ale snad se to nevyplní - celé období od konce března do 7.4. kolem 20 st. a srážky 0,00.

Většina lidí bude spokojená - teplo, slunce a sucho. Rozhodně se nepočítám za ekoteroristku nebo něco podobného, ale selským rozumem mě napadne, že pokud pořád trvá sucho tak se to někde projeví. Problém je, že většině lidí z kohoutku pitná voda stále poteče a šetřit vodou je nenapadne.

A přitom to je pár let, kdy jara byly normální - mám spousty fotek z období kolem roku 2008 , kdy jsem venku s dětma, děti holinky, my nabalený ještě v květnu. Dnes jsem se pekla na sluníčku v tričku.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 22. 03. 2019 17:31

Tak tak Aviv, naprostý souhlas. Člověk je už z těch suchých roků docela zpanikařenej, jakmile je předpověd na 14 dnů beze srážek, začíná strach, že se znovu situace opakuje.
Mám to stejné. Tak uvidíme, snad se GFS nevyplní. Kdyby aspoň nebylo takový teplo. Slunce a vítr a je to v p....
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 22. 03. 2019 21:05

@edwinak: jj, taky už mám pocit, že ze sucha hysterčím. Přitom dneska byl nádherný den, celé odpoledne jsme byli venku ... jen je třeba aby takovéto dny byly rovnoměrně vyváženy těmi deštivými, což se neděje. O větru ani nemluvím, fronty nasucho pouze za vydatného větru jsou největší lahůdka .(
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kapr » 22. 03. 2019 21:29

jo, takové povalování se v trávě na slunci má taky něco do sebe.. ale srážky budou chybět. Ecák přitvrdil, teplota v hladině 850 hPa příští týden až -9 °C, a dva, tři dny s minimy až kolem -3 °C.. ona si ta zima nedá pokoj. :'(
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod francek » 23. 03. 2019 08:23

Tak u nás máme ještě sněženky a včera jsem zaregistroval první fialky a krokusy. Jinak nic napřed není a teno týden bylo ráno jeden den -5, pak -4 a včera to vylezlo sotva max na 13, dopoledne větrno a oblačno a to nám dávali 18. Dnes je mlha jakou jsem dlouho neviděl, jsem tedy moc zvědav kde se teplota vyšplhá, nad 15 to asi dáme.
Dál to nemá cenu komentovat, pod nulu to příští dny spadne, ale -5 už teda letos bylo doufám naposled a příroda může jet.
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod godlike » 23. 03. 2019 16:18

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kapr » 23. 03. 2019 17:00

dnes na pocit velmi přijemný den.. téměř bezvětří nebo jen slabý jižní až jihozápadní vítr. Další den, kdy bylo na dod přijemně.. jinak je tu všude bláta :D , ne dělám si legraci.. na zítřejší večer a noc na pondělí pro nás kreslí aladin nějakou přeháňku, ale jak to dopadne, je asi jasné. Jinak, no padlo 19 °C.. díval jsem se na meruňky, ty jsou zatím "zavřené".. takže z tohoto pohledu je klid, jen se otevírají pupeny skoré jabloni, ta asi zmrzne, ale je to jen jeden strom. Jinak, ani třešeň se zatím nechystá.. takže snad to příští týden přežijí, ono jako je fakt, že ještě zítra bude docela teplo, zde na jv..

něco z Brna o právě skončené zimě https://chmibrno.org/blog/2019/03/21/ch ... kou-zmenu/
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 23. 03. 2019 17:48

Dnes krásně, odpo na sluníčku na kraťasy a tílko. GFS nám v 16ti denním výhledu slibuje závratných 6mm,srážek, tak jsem raději dnes pořádně prolila hadicí zahradu, už to potřebovala...
Z cibulovin teď nejvíc kvetou hyacinty, krokusy jsou již odkvetlé, tulipány a narcisy pokvetou tak do týdne, max. dvou, podle teplot a slunce. Fialky kvetou už tak týden, stejně tak modřence.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kebull » 23. 03. 2019 18:42

Skvele a presne zhodnoceni, diky kapr :thx: 2,2 nad prumerem je uz docela dost... v podstate to kopiruje cely lonsky rok. Az na srazky samozrejme. Dneska prvni pokoreni +20C, venku byly snad stovky lidi, na kole, pesky. Neni se co divit.
Naposledy upravil kebull dne 23. 03. 2019 20:50, celkově upraveno 1
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Ovar » 23. 03. 2019 20:43

Já teprve dnešek definuju jako vyloženě jarní den. Bylo to totiž letos POPRVE kdy teplota přelezla +15°C (dnes +19,8°C) a ráno nebylo pod nulou (+0,5°C). Tahle kombinace je pro vegetaci úplně nejhorší, cokoli jiného je lepší. Obzvlášť stálé chladno, nebo i teplo ale bez mrazů.
Dneska jsem oprášil k tomu tílku a kraťáskům i žabky a hned se spálil. Poslední roky to už je tradice, se spálit v březnu.
Meruňky na dvoře vykvetly dnes, spolu se zlatým deštěm, ale ty narcisky fakt ještě nekvetou, zvláštní :D .
Jinak meruňky vysazené záměrně ve větrné části sadu, kde k tomu stíní v tuto roční dobu 100 leté duby, tak teprve začaly zvětšovat pupeny. Takže zatim se to vyplacuje, sázet teplomilné dřeviny schválně do studených míst, uvidíme časem. Třeba to někoho inspiruje :) .
Počasí na pondělí pro nás: 6°C s občasnými sněhovými přeháňkami, apríl dorazil.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kebull » 23. 03. 2019 23:04

Mimochodem, letosni zima byla srazkove nejbohatsi v historii USA, co bychom za to dali, ze... Ta mnozstvi snehu jsou impozantni, treba v Seattlu napadlo pres 400% sezonniho prumeru (!)

https://www.accuweather.com/en/weather- ... r/70007701

https://www.novinky.cz/domaci/500648-po ... prcha.html

Taky me poprve trosku prekvapilo, ze na konec clanku dali vetu: "Dlouhodobá předpověď počasí nemůže předpovědět přesné teploty na konkrétní dny a ani nemůže postihnout všechny regionální odlišnosti."
Ze by konecne dlouhodobejsi predpovedi prestaly byt pro lidi "danou" veci a trosku se nad tim zamysleli?

Jinak pekne se tu psalo o tom, jak lidi zpohodlneli i pokud jde o pocasi a pro svoje pohodli by vetsina populace chtela neustale pocasi, jake bylo dnes... mnozi pak i teploty o 10C vyssi. Samozrejme beze srazek. Vzdycky, kdyz neco takovyho slysim, skripu zubama. Proste vetsina lidi nevidi "za roh", nebo jim to je spis jedno, dokud je to nejak neomezi... asi to tak bylo vzdycky, jen je to ted vic videt, protoze lidi ve skutecnosti moc veci neomezuje. Nejlepsi by bylo, kdyby prselo vyhradne pres noc, to by uspokojilo tak 90% obyvatel si myslim :) Treba to jednou tak dopadne a budou se pres noc srazky umele vyvolavat. Dobre scifi
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod mnej » 24. 03. 2019 09:59

mnej
Nováček
 
Příspěvky: 793
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod brhel » 24. 03. 2019 13:24

kebull, mnej: K uplynulé srážkově bohaté zimě v USA je ale třeba dodat, že na západě (Kalifornie, Oregon, Arizona, Utah, Nové Mexiko) to sotva stačilo na vyrovnání několikaletého srážkového deficitu. Loni v létě ve zmiňované Kalifornii lehly popelem obrovské plochy lesa (1 požár se rozšířil na území několika stovek km2), loni řádily podobně rozsáhlé lesní požáry v Oregonu. Velké Solné jezero má už několik let výrazně podprůměrný stav (i když letos se asi o něco vylepší). Nedovedu si představit, že by v Čechách shořel les na celém Kokořínsku nebo na půlce Křivoklátska. S následky sucha takového rozsahu se ale skoro každoročně potýkají na západě USA.

K počasí: včera v Praze překročena dvacítka, už v pátek rozkvetly meruňky. Pozitivní je, že Vltavou teče spousta vody (skoro dvojnásobek průměrného průtoku). Šance na pondělní déšť stále existuje. Doufám, že se nebude opakovat loňský suchý duben.
brhel
Nováček
 
Příspěvky: 653
Registrace: 18. 12. 2013 13:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 24. 03. 2019 18:49

Po pravdě řečeno cokoliv jiného než srážkově podprůměrný duben by mě příjemně překvapilo a bral bych i splněný normál. Uvidíme jaká bude první dekáda. Poslední dobou spadnou alespon zde skoro všechny srážky v první dekádě nebo v první polovině měsíce. Je ovšem jasné že s pokračující dobou a rostoucíma teplotama se bude stále více jednat o srážky spíše lokální ve formě přeháněk a bouřek. Takže je zde vysoké riziko že v těch nejsuších oblastech toho bude zase nejméně.
Pokud jde o výhledy modely sem tam nějakou změnu synoptiky naznačují ale není to nic přesvědčivého a srážek je tam stále od mála po skoro nic a tak alespon teploty jsou nišší než před pár dny nicméně stále jasně nadprůměrné. Zatím není vidět ani žádný nebezpečný studený vpád ale ten ještě můžu přijít pochopitelně mnohem později.
Včera zde padla již druhá březnová dvacítka a padnul o celé 2 stupně i rekord ale letošní maximum to nebylo. Momentálně se zdá že do konce měsíce možná už další nepadne ale kdoví třeba už za týden to dá +20 znovu.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 25. 03. 2019 06:16

Dnešní Petr Dvořák na Novinkách:

S dubnem přijde oteplení, zatím musíme vydržet déšť


Dobrý..... :-@ :-@
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: varel