Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97686
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na duben 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod edwinak » 20. 04. 2019 08:02

Cože??? Já už s nadějí koukám na příští víkend. GFS má hodně Ecák méně, ale shodují se i časově. Myslíte, že je reálný, že by to modely zase úplně vymazaly?
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod Lubor » 20. 04. 2019 08:49

V Atlantiku samé tlakové výše https://www.ventusky.com/?p=45.4;-22.9;3&l=pressure Srážky nebudou :(
Lubor
Nový člen
 
Příspěvky: 67
Registrace: 25. 01. 2009 13:50

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod francek » 20. 04. 2019 09:46

Je to síla, tráva skoro neroste, je minimální a všichni už ale nastartovali svoje stroje a v dohledu tak 30 domů nově nastavěných jedou všichni o závod údržbu svých anglických trávníčků, včel a ptáků v posledních letech rapidně ubývá, zemědělství za posledních třicet let bych řekl se moc teda taky nepovedlo, nabralo to po totáči ještě horší směr, všude lány s řepkou apod. no jako nějakou změnu v příštím týdnu beru s rezervou, tak snad aspoň něco něco spadne... aspoň ty mrazíky nás minuly, ale fučí furt vysušující vítr, bolí mně z toho už hlava, teploty naštěstí nejsou nějak extra vysoké, letos u nás 20 ještě naštěstí nepadlo, včera těsně a dnes už to dáme
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod Adi » 20. 04. 2019 15:55

Ahoj,

To, že nad Atlantikem mají být výše, je z našeho pohledu pozitivní. To znamená, že nad Evropou by mohl být nízký tlak - aspoň tak se často chovají vlny geopotenciálu a z toho vyplývá i možná blokace.
Zatím to vypadá docela slibmě, až na ty velmi vysoké teploty a slunečné počasí od středy do pátku. Teda v pátek už Čechy by mohlo něco ovlivňovat, východ území asi až v sobotu, nebo v pátek navečer.
Aktuálně 20 nad nulou, polojasno, v noci opět jen pár desetin nad nulou a šedivák na zemi, rozdíl 20 stupňů. Neskutečné.

Tady už mají docela jasno:


A.

Ps. Dnes jsem stahoval data a od 21.3 napršelo zde 14,4 mm, podle meteostanice

Přeji krásný, Pánem Bohem požehnaný zbytek velikonoc :)
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod JABO » 20. 04. 2019 16:35

Nový výhled CHMI:
Vypadá nadějně, ale víme, jak to se srážkami v dlouhodobém horizontu vypadá. %)

Kolísavý ráz teplot z uplynulých týdnů bude pokračovat i v nadcházejícím období. V prvním předpovědním týdnu se očekává nezvykle teplé počasí. Ochlazení se dostaví ke konci týdne, kdy odpolední teploty klesnou místy až o 10 °C. Poté bude následovat o něco chladnější týden. V prvních dvou květnových dekádách se bude udržovat počasí s teplotami odpovídajícími pro tuto roční dobu. Celkově by mělo být období od 22. dubna do 19. května s teplotami kolem dlouhodobého normálu. Od začátku třetí březnové dekády panuje na našem území velmi suché počasí. Za uplynulých 31 dnů na našem území spadlo v průměru jen kolem 6 mm srážek. Toto suché počasí by mělo v nadcházejícím týdnu skončit. Na začátku týdne se srážky budou objevovat jen ojediněle, v závěru týdne se už objeví na celém území a místy by mohly být i vydatnější. I v dalších předpovědních týdnech jsou očekávány četnější srážky s úhrny pohybujícími se nad normálem nebo kolem hodnot normálních pro toto roční období.[/color] Období od 22. dubna do 19. května jako celek z pohledu srážek by mělo být také slabě nadnormální nebo normální.[/color]
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod Tomfik » 20. 04. 2019 17:57

Tak doufám že v úterý už zde něco spadne. Sucho se rapidně zvětšuje každým dnem. Trochu více jsem čekal už v pondělí večer než v úterý ráno. No uvidíme.

Další výhledy srážky jsou množství se bude měnit. Ale velké úhrny zatím spíše ne.. i když to vlnění na pátek/sobotu/neděli tam některé běhy mají slusne
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod ladys » 20. 04. 2019 18:46

Doufam že to zas nedopadne jak psal Varel...
Už by to vodu chtělo.
Šel jsem schválně rejpnout do záhonu co čeká na rajčata a 3cm je sous pak už je zem vlhká. Na to jaká tady byla zima žádná hitparáda. Jsem si myslel že se to trochu srovná.

Co se týká podloží, tak tady je pískoviště, ale šikmo přes pozemek jde rozhraní a tam je podloží hlinito jilovite. Na tom je 20cm sutroornice. Ani tráva tady nechce růst. Kropeni jsem vzdal.


Intersucho
Záleží trochu na tom na jakou mapku se kdo koukne. Ta červená se nejlépe hodí ke katastrofě...
Mapa relativní nasycení půdy je většina republiky modrá. 70-90 že sta
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod kapr » 20. 04. 2019 20:15

jen porovnám dva modely s aktuální teplotou, a trochu zhodím některými tolik vychvalovaný ecmwf.. který je nejvíc vedle. Ve 21 selč je 12,7 °C a GFS 12 °C a ECMWF 16 °C... nejblíž je asi icon s 13 °C.... to jen tak mezi řečí, řekne se A ale B už ne. Teplota v 6 ráno taky podle ecáka uplně vedle, měl +7 a realita 2,7 °C... např v Holešově dokonce mrzlo, se srážkami už to vypadalo docela nadějně, ale asi z toho moc nebude, a další víkend o5 slunečno, gfs nic, ecák cosi málo, ale více oblačnosti..

23h: přibývá vertikálně mohutnější oblačnosti a teplota letí strmě vzhůru, tak to nakonec takový propadák od ecáka není, ale na ráno tam opět vidím při jasnu +8.. no, nevím nevím.
Naposledy upravil kapr dne 20. 04. 2019 22:05, celkově upraveno 1
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod JohnBattler » 20. 04. 2019 21:19

V úterý asi něco málo na východě spadne, ale nejvíce srážek má klasicky GFS, takže je vám asi jasné, že to bude méně. ICON má vesměs do 5 mm a tomu bych spíše věřil...

Ale ten příští víkend začíná vypadat nadějně snad pro celou republiku. Bohužel i kdyby spadlo 10-15 mm, tak to jenom zasyčí a vlastně nic moc to nezmění. Ale tak samozřejmě nějak se začít musí, tak teď se jen modlím aby to modely během příštích dvou dnů nesmazaly... :pls:
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod karel » 20. 04. 2019 21:27

Kapře modely se budou měnit to je jasné a já věřím že to zase nedopadne fiaskem ale že něco už snad spadne.
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod kapr » 20. 04. 2019 21:42

uvidíme, v to úterý se ale několik modelů celkem shoduje na dešti.. nějakých 5 mm by to průměrně mohlo dát, i když aladin pro nás má prakticky nulu, takže, že by byl ecák s gfs vyjímečně ve shodě mimo? v dubnu máme zatím 7,6 mm.. zatím je duben hodně suchý, naštěstí ve studni je vody docela dost, naplnili jsme dva sudy. Jako v tu sobotu tam má srážky jen ecák, další modely moc nesleduju, icon ani aladin zatím tak daleko nevidí. Já tipuju, že příští víkend žádné srážky nebudou, možná něco málo v pátek.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod mnej » 20. 04. 2019 22:54

Ahoj,

též přeji všem kolegům krásné Velikonoce, ať se kocarem oháníte o sto šest, to by bylo kdyby nám uschly ještě i ty naše drahé polovičky :D , jinak mne nepřestává fascinovat, že dva měsíce stará skutečnost o tom, že mám bahno a mokro na zahradě, je vykládána za skutečnost i dnes. Neuvěřitelné, jako by tady někteří uživatelé jeli záměrně jakousi "kampaň". To mokro a bahno už dááááávno tam nemám a v březnu jsem to psal již několikrát, že se konečně dá na zahradě něco dělat. Pustil jsem se po dovolené do výkopových prací a realizuji připojení garáže v zahradě na elektrickou síť. Kopal jsem do hloubky 60 cm, prvních 10cm beton jak prase, že jsem chrabrý rýč ohnul do pravého úhlu a musel si vzít druhý betelnější, který už vydržel. Po svrchní betonové vrstvě už to bylo lepší, mezi 20-40 cm byla bych řekl normální půdní vlhkost, nejlépe se kopalo mezi 40-60 cm, tam byla půda ještě nasátá jako houba a já ryl snadno jak krtek. Takže stromy s hlubšími kořeny jsou zatím v pohodě. Vzhledem k tomu, že mám v zahraně vesměs jakousi jílovitou žlutici (žádná černozem to není), tak asi ta zřejmě dlouho drží vodu. Na typy půd nejsem odborník. Tráva sice již zpomalila růst, ale pořád roste. Nemám totiž žádný anglický šlechtěný trávník jako zřejmě mnozí tady, ale takovou všeho směs, která má hlubší kořeny (některé travní trsy mají kořeny i 15cm), a tak se nedivím při zdejší půdní vlhkosti, že má tráva pořád ještě z čeho tu vodu brát. A to jsem ještě ani jednou nezaléval, neboť v sudech žádnou vodu nemám. Takže suma sumárum, ano povrchové sucho nepochybně je, ale step to minimálně v Prostějově ještě není. Stromy nahazují krásné syté zelené listí, zkrátka jaro v plném proudu. Na rozdíl od ostatních nad suchem neběduji, protože sám ho stejně neovlivním. A když je krásné počasí, tak proč se z něj neradovat. Koukal jsem, že modely vyčarovaly na příští týden nějaké srážky, tak jsem zvědav, jak to dopadne. CIAO :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 793
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod mates.lukas94 » 20. 04. 2019 23:21

Teplotně je letošní duben mnohem chladnější než ten loňský. Tam byl po dvou dekádách průměr nad 13°C a dále rostl, teď je to lehce nad 9°C.

Příští týden to pak vypadá na letní dny, někde už asi ve středu, pak ve čtvrtek a tady možná i pátek, Ecák zde 25°C dává. Co se pondělních srážek týče, Aladin tam dává malý modrý sloupec, nic moc.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod godlike » 21. 04. 2019 09:44

Letosni predajari a jaro me trochu pripomina rok 2007. Extreme teply unor a brezen, srazkove chudy. Aby byl letosni duben srazkove tak zoufalej, to uz nebude, kdyz mame 1,4mm. Srazky nejake prijdou, ja se ale tydeni predpovedi ani nedivam, nema smysl to resit. Nejvic me leze na nervy to mnozstvi slunce. Je to vazne jako nekde ve stredomori. Vcera bylo +23 o pulnoci jeste +12st. Jak jsem zvyklej se Sumavy na nestale pocasi, mlhy, zatazeno, nekolikadenni dest, je tohle klima pro me, uplne na palici. Uz jsem si poridil domu klimatizaci a jeste udelam podzemni nadrz na destovku. I kdyz se investice nikdy nevrati. Vcera jsme jeli kolem Litomeric. Vsude lany s repkou. A kdyz nekde neni repka tak zase jedou nonstop plosny zavlahy( takovy ten pulsujici strikac co se toci kolem sve osy) v poledne kdy je +24st. Zatim neni tak spatne, evidentne je vody stale dost. On je spis problem v tom, ze na rozdil od roku 1947 zijeme v naprosto jinem svete, kdy se cokoliv da do kramu dovest. Takze nejaka neuroda sucho, vubec v obchodech neni znat. A tady v Praze je to lidem fuk. Na kazdym rohu nejaky festacek, nebo hipsterske radovanky. Vltava je plna. Ve vltavske kaskade vody dost. Z kohoutku voda tece, tak si uzijme slunicko a pohodky. Hlavne at neprsi zejo. :'(

PS: Sranda ted sledovat treba Alzir, jak tam krasne leje. Za par dnu jim naprsi tolik, jak nam za pul roku. Vsechno je to nejak naruby, na Malorce chladneji nez tady. Z te nize ve Stredomori zase krasne plosna zalivka jih Francie, Italie, zase pod Alpama neuveritelny deste. Ach jo...
Naposledy upravil godlike dne 21. 04. 2019 12:45, celkově upraveno 1
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2019

Příspěvekod edwinak » 21. 04. 2019 11:54

Godlike - mluvíš mi z duše. Přesně tak to je. Všude v médiích - i německých/!/bylypřed svátky nadpisy článků typu:
letos se konečně povedou velikonoce, bude sluníčko po všechny dny,..... nebo.... ani nepamatujeme tak krásné počasí o jarních svátcích, jaké nás nyní čeká.......atd.
Hrozně mě to leze na nervy. Co bych dala za propršené svátky! Jakýpak velikonoce, když je všude jak na Sahaře a člověku to drásá nervy. Beztak ho to vůbec netěší.
Tedy alespoň mě ne.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé