Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod mates.lukas94 » 23. 06. 2019 18:01

GFS pro naše okolí na další tři dny: 26, 28-29, 32.
Ecák (00 UTC): 26, 30, 33.
WetterOnline: 29, 33, 36.
Aladin: 30, 34, 37-38!

Tak jsem zvědav, podle GFS ve výšce ve středu odpoledne 18°C...
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod dididi » 23. 06. 2019 18:34

Tak před nadcházejícím tropickým až supertropickým počasím o kterém v mé lokalitě není nyní vůbec jasné kdy skončí nám bylo naděleno včera ráno 0,5 a dnes 0,1mm. O d začátku roku zde spadlo celkem 175mm což představuje měsíční průměr méně než 30mm a výhled u gfs v celém výhledu je pro nás čistá 0.
Pokud jde o to jaká budou maxima v příštím týdnu tak je pravda že modely se na to že je léto dost neshodnou ale např. takový navgem je naprosto brutální. GFS pro změnu přidal další supertop už na 6.7. ač původně mělo již panovat počasí kolem normálu. Ač mám rád teplo tak toto je hnus pokud to bude bez vody jsme v řiti.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod mates.lukas94 » 23. 06. 2019 20:27

Teda ten NAVGEM přišel s neskutečnými hodnotami. 43 - 44°C jsem teda ještě neviděl ve výstupech pro střední Evropu (výstup z 00 UTC, ten nový pár stupňů ubral, přesto stále 40). Ten Aladin se mi nelíbí, 37-38°C ve středu...?
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Adi » 23. 06. 2019 20:39

Ahoj,

Takže:

Závidět by se nemělo, ale .... 6 mm stále na kontě a je velká pravděpodobnost, že do konce měsíce se na onom tristním stavu už nic nezmění.
Zítra hádám 28-29, pak už tvrdě přes 30, úterý 33, středa i k 35? Nevím, jestli ve čtvrtek na torzu fronty něco spadne, je to poměrně málo pravděpodobné, ale snad .... Zde maxima, před frontou tak 32? Pátek normálněji, ve Slezsku snad bez tropů (doufám), pak jedeme znova a možna ještě i výše.

Ansámbly:Obrázek

Ps i dnes nějakých 25,3 v max, po dusné a přitom větrné noci s minimy na 18. Nyní je skoro jasno, noc by měla být aspoň trochu chladnější.

Tož tak
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Ovar » 23. 06. 2019 21:06

Tak tady devět Jirko, devět a za tebou je medvěd.

Takže jsme za červen na tuším 38 mm, o proti Adimu jsme sice monsunová oblast, ale u nás byl srážkově výrazně podprůměrný duben i květen. A pokud se nepletu, je 38 mm za červen jedna z nejnižších hodnot, co jsme tu kdy naměřili. Dokonce i loňský rok bylo v červnu 2x tolik srážek (a to měl červen loni 3 tropické dny!). Dnešní Tmax 26,3°C a zítra čekám již přes 30°C od úterka supertropy.
Dnešní cesta do Průhonic mě mile překvapila, krajina celkem zelená, nikde spálená zem, nejhorší barvu má krajina jen tady na Domažlicku.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Tomfik » 24. 06. 2019 07:19

Přijde mi, že dnes z toho Dášena začně dělat senzaci. Všude se mluví o tropickém týdnu, zatímco je jasné, že v pátek a v sobotu tropicky nebude a čtvrtek bude maximálně na jihu. Dnes jen na exponovaných místech. Velmi teplé budou dva dny, ale co bychom neudělali pro senzaci.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod pepa » 24. 06. 2019 08:38

Tak zatím to vypadá na vrchol ve středu - řekněme 36-37°C, již zítra asi 34°C někde v Čechách.
Pak se modely shodují ještě na jedné horké vlně - neděle, pondělí. Náš ústav to včera ignoroval, ale je fakt - je to daleko. Ale asi nás ještě jeden vrchol nemine. Srážky - o víkendu 0,3 mm, celkem za červen 31 mm, je to šit.
Ale zase kolega, který bydlí kousek za Žďárem, dostal 2x 40 mm minulý týden a dvakrát uklízel sklep - takže je otázka co je lepší. Holt doprasená krajina, jižní část havlíčkobrodska a východní část jihlavska vypadá momentálně nejhůře z celé střední Evropy ( možná ještě Bruntálsko ). Německo, Rakousko, Slovensko i Polsko je na tom - ohledně vizuálního pohledu na krajinu, mnohem lépe. My lidé jsme prostě dobytek. Když jsem byl jako fracek v Jizerkách koncem 80 let, myslel jsem, že nic horšího nemůže být. Ale u nás na Vysočině je krajina 1000 X horší než za toho bolševika ( ne, já bolševik nejsem, nehájím je, ale vidím.... ). Více než u nás to snad podělali jen Sověti u Aralského jezera.......
Srážky nečekám žádné - čtvrteční fronta nakonec půjde spíše dopoledne, takže nebude ani pár bouřek na horách.
Co bude za týden - nevím.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Rosťa » 24. 06. 2019 08:51

Ahoj
Situace se mi vůbec nelíbi,Tomfik hledá vždy špetku chladu v modelech a sem s ním,jenže když už ten oddech čtvrtek,pátek,od soboty se má vytvořit nedobytná tvrz horkého vzduchu od střed.,jižní,V evropy a chladný vzduch bude ofukovat Z,S evropy,typický scénař posledních let.v tom se už shodují oba modely,co z toho plyne všichní víme-sucho,supertropy,nekonečné čekáni na změnu.
Doufat že to nenabude od víkendu právni moci.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Pája76 » 24. 06. 2019 09:26

Tak na pátek 21.6. v noci u nás posledních 8 mm, od té doby již pouze neměřitelné množství. Vzhledem k výhledu do konce týdne červnový srážkový účet tedy již 24.6. v klidu uzavírám s 24 mm na kontě :-@
Ano, jsou tady na tom v červnu někteří diskutující i hůř, ale vzhledem k teplotám, které zde v Polabí máme, tak nic moc a po tomto týdnu, zde již bude očekávám naplno znát opět i vracející se povrchové sucho. O usychajících borových lesích v Polabí vyšel minulý týden další článek a my, co to máme denně na očích, tak víme a vidíme. Je to smutný pohled :'(
Potěšující je nyní snad jen určitá korekce max. teplot teplot pro ČR v tomto týdnu a původně očekávaných 40-41°C snad nebude nikde. Ale ono max. 36 nebo 40°C je už v danou chvíli snad jedno, uvidíme jak noční teploty. Na druhou stranu délka této tropické vložky se nám prodlužuje a s tím se prodlužuje i období čekání na srážky :dest: :bourka: :dest: (ideálně pro jiná místa než nyní v červnu) a změnu v cirkulaci na Evropou. Co Atlantik? Ten snad celý červen chrápe "letním" spánkem.
Kdo z Vás má za červen srážkově splněno nebo dokonce přeplněno a ještě mu tento týden slušně napršelo, tak jde odpočívat s osuškou k vodě a my ostatní nasazujeme slamáky, bereme konve a hadice a jde se zalévat :jojo:
P.S. Snad máte ještě zalévat čím...……..
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Kelt » 24. 06. 2019 09:55

Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod pepa » 24. 06. 2019 10:05

Jo, na Polabí jsem si nevzpoměl. Jel jsem tam koncem května, těsně před začátkem pařáků. Borové lesy od Hradce Králové po Nymburk jsou již časem minulým, část už mrtvá, část dodělávající..... Dnes by Slavnosti sněženek nebylo možné natočit. Byl o tom i článek, myslím na idnesu. Prostě borovice už nemají šanci dosáhnout na vodu, i když někde pořádně zaprší, dostane se to max. 30-40 cm do hloubky. Naopak Český Ráj a Liberecko - tam to alespoň na pohled vypadalo lépe, stejně tak třeba Česká Kanada - Jindřicháč, Nová Bystřice.....
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Tomfik » 24. 06. 2019 10:32

Podívejte kam to s krajinou dopracovali:

Za dob minulých, vyletěl ti kůrovec=napomenutí, vyletěl ti kůrovec podruhý = výstraha, potřetí= šel jsi z kola.
Dnes pohoda, revírníků dvakrát méně, však to objezdí, kůrovec, tak to pěkně označ a vyhláš výběrko tj, počkej půl roku než přijede uniless(babiš přece potřebuje penízky více než Franta ze sousední vsi), pak máš z 50stromů, 550 stromů a o zábavu postaráno.

Kde není les, není voda, není výpar, a jsme zase doma.

Poté zemědělství, vždyť to je katastrofa.... Obdělání půdy má jen dva faktory: dotace na pícniny a velkoobjemová výroba řepky, pšenice, kukuřice a vlastně nejlepší hned zpodmítat a poté zaset. Hluboká orba, kdepak, jen to přejet o žních x krát tatrovkou a tak dále.

Jsem rád, tam, kde žiju, ještě tu les vypadá jako les a kůrovec je místy, když jsem jel oněkdy přes jižní vysočinu a když jedu na černou horu, to je aby člověk utřel slzu... na 70let zničeno a deštivé léto opět v nedohlednu, zaplať pánbůh za ten květen.

Příčiny: všimněte jak diametrální odlišné jsou červny u nás a v Německu poslední roky, stává se z nás kontinentální typ krajiny, jen jsme se na to nepřipravili.

Ad ty borovice, ještě ke všemu schnou taky díky jinému druhu kůrovce. Nejhorší je, že stát má postřik, jen se prostě neví, zda je možné provést postřik na porostech.

No to jsem se zase nechal unést mimo téma
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod vocko.m. » 24. 06. 2019 11:35

Tomfik: Pozor na tu vžitou úměru, že les = voda. Ono to zase tolik neplatí. Ba dokonce to může být i naopak, záleží přirozenosti pokryvu. Vzrostlý les má jednak velkou intercepci srážek a vysokou evapotranspiraci. Na některý povodích na Šumavě došlo po odlesnění dokonce k navýšení hladin podzemní vody a odtok z povodí se nikterak nezměnil. To se ale bavíme o bezlesí s přirozenou obnovou. Pokud se suchý les vytěží, povrch se naruší těžkou technikou, dopady můžou být velmi negativní. V podstatě záleží ne péči o to území, než co na něm roste.
vocko.m.
Nováček

 
 
Příspěvky: 446
Registrace: 21. 11. 2008 17:00
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 31

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Rosťa » 24. 06. 2019 11:38

Nechal unest,ale je to realita a pravda,dnes nezáleží pánum na přírodě,jen se o tom kecá,ale na byznysu,penězích,-po nás potopa,hlavně my máme nabaženo v kapsách
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Vašek91 » 24. 06. 2019 11:40

Dobrý den všem,

Již řádnou dobu zde sleduji vaše předpovědi a diskuze a rozhodl jsem se i já sem tam podělit s informacemi u nás na jihu Moravy.

Předně jako drobný vinař a vinohradník mě v posledních letech zajímá množství srážek během roku a když nyní vidím u některých jejich situaci přidávám údaje z poslední doby.

srážky za 04/2019 = 14mm
05/2019 = 54,5 mm
a hlavně za poslední víkend 68 mm. Během sobotního odpoledne přišla silná bouřka, která beze škod nadělila za hodinu 28mm a v noci na neděli vytrvalý déšť, který přidal dalších 40 mm srážek.

Vše je měřeno manuálním srážkoměrem v zahradě.
Vašek91
Nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrace: 24. 06. 2019 11:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé