Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97688
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod dididi » 14. 08. 2019 07:18

Tady za poslední týden spadlo 17mm což je suma která na značné části zejména východní části území spadla za jediný den někde i opakovaně. Není tak divu že zde stále přetrvává značné sucho které je jen povrchově maskované.
O růstu hub nemůže být vůbec řeč pouze se zazelenala tráva vlhká půda je cca do 10cm v záhonech kde je zkypřená. Pod trávníkem to bude jen okolo 5cm a les v podstatě ani nepropršel.
Výhledy momentálně moc vlhké nejsou spíše naopak. Na víkend výrazné oteplení k tropickým teplotám. Další vývoj zatím s otazníkem. Původní výhledy s převažující oblastí VT ale s jakousi mělkou TN v oblasti SE nahrazuje nyní GFS docela výraznou TV a její zadní stranou pro nás by to znamenalo teplé až velmi teplé a suché počasí pro poslední srpnový týden.
Jsem smířen s tím že pro houby budu muset vyrazit do poněkud vzdálenějších lokalit. Zde už nerostou a pravděpodobně ani už letos neporostou a trvá to již nejméně 4 roky.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kebull » 14. 08. 2019 09:01

Dobre slunecne rano, jsem rad, ze posledni dny pekne zaprselo. A to i na mistech, kde predtim moc ne. kelt - co u vas vcera? Vecer to vypadalo na radaru pekne. Realne dostal nejvic V (dle lokality) a pak asi J Cech, ale nedival jsem se podrobne. Bohuzel nejsussi lokality v Cechach zavratne uhrny zase nedostaly (viz dididi), ale to jsou spojene nadoby, tezko se tamni klima oproti zbytku CR najednou otoci, aby se vlaha doplnila. To by bud muselo byt velke stesti (bourky), nebo by jinde byly povodne...
Kazdopadne, chtel jsem vyjadrit souhlas s tim, ze srazky v dalsich dnech z modelu opet mizi, snad se to jeste vzpamatuje :) pocasi, co ma byt, mi nevadi, postupne oteplovani k hranici 30C (zadnych 37C snad nehrozi) je naprosto v pohode, at si jeste vsichni uziji zbytku prazdnin.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Adi » 14. 08. 2019 11:46

Ahoj,

Do dnešního rána jsme se zde probudili do krásného šumění deště při pěkných 14 stupních. Pršelo do časného dopoledne a napadlo necelých 6 mm. Jinými slovy jsme na 75 mm za srpen. Maximální spokojenost :) Už se vše zelená, tráva opět začíná růst, přiroda se rychle vzpamatovává z červnového i červencového horka a sucha.

Takže do pátku relativně chladno, v pátek by mohlo opět zapršet, pak oteplení na teplé, místy až tropické hodnoty zhruba do úterka, nebo středy. A potom? Třeba tuhle nový GFS přišel s myšlenkou nastolení TV západně od nás, to by znamenalo již jen maximálně mírně letní počasí ve smyslu nastupujícího babího léta a srážek na zvlněném, rozhraní (pokud by skutečně zůstalo někde u naších hranic)
I Ecák to má tak nějak podobně, akorát vysouvá výběžek výše až ke břehům Norska, což by přineslo počasí obdobné, tedy spíše chladnější s možnými srážkami (blízkost brázdy, resp. frontálního rozhraní východně)
Osobně bych s touto variantou počítal více, než s prodlouženým suchým a teplým módem. Je však možné, že se pletu a nakonec vyhraje sušší a teplejší varianta, kterou předeslal ranní GFS. Nicméně již včera modely laborovaly s podobným průběhem ve smyslu relativně chladnější advekce na začátku poslední dekády srpna, takže je na místě počítat spíše s tímto.
Na straně druhé, po přechodném ochlazení někde ukolo oné středy ansámbly opět mají tendenci stoupat, nikoliv klesat, popřípadě se držet okolo normálu.

Přeji pěkný den

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kebull » 14. 08. 2019 12:08

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Petr84 » 14. 08. 2019 12:13

Ahoj, máš pravdu. Hodně často se mezi lidmi o babím létu mluví už v srpnu při klasickém pozdně letním počasí, ale opravdu jde o singularitu, objevující se od poslední dekády září do druhé dekády října. Má 3 fáze (dílčí singularity) - léto svatého Václava na konci září, tereziánské léto v polovině října a někdy se do něj počítá i "léto všech svatých" na přelomu října a listopadu (tj. už mimo to klasické vymezení do druhé říjnové dekády). Tady je k tomu článek.

https://www.in-pocasi.cz/clanky/teorie/ ... -9.9.2016/
Osobní údaje z profilu mi bohužel zmizely. Bydliště Litvínov, nadmořská výška 340 m.n.m
Petr84
Nový člen
 
Příspěvky: 51
Registrace: 30. 12. 2017 15:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kebull » 14. 08. 2019 14:49

Petr84 - diky za vysvetleni a vsuvku do tematu :thx:

Jinak musim tentokrat sklonit Aladinovi poklonu. Jako jediny daval dneska kolem 2h do nasi oblasti prehanku a skutecne prisla. Kratka, intenzivni dle kamery, presne jak predpovidal. Takze nekdy se zadari :)
Pri pohledu na radar ta prehanka smerem na V od nas slabne, a realne z ni v podstate nebyl uhrn, ale prisla a dalsi jsou kolem Prahy taky k videni, a to mely byt dle predpovedi chmu jen na S a horach. Nikomu nic nevycitam, pocasi je proste jako obvykle nevyzpytatelne. Preji pekny zbytek dne
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod aviv » 14. 08. 2019 15:54

Praha má v srpnu se srážkami štěstí. Příští týden by měl být podobný.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Adi » 14. 08. 2019 16:13

Ahoj,

Jasně, myslel jsem tím přirozeně chladnější verzi pozdně letního počasí, které babí léto dost připomíná ....

Jinak ansámbly, až na hlavní běh, tuto variantu dost zpochybnily. V podstatě furt nadprůměr, tedy teplo s možností tropů.
No uvidíme dále.

Aktuálně polojasno, 20 nad nulou, z mého pohledu - naprosto dokonalé počasí :)

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Kelt » 14. 08. 2019 16:36

Ahoj všem.

kebull: Včera 3mm, na radaru to vypadalo líp než ve skutečnosti.
Dohrabali jsme se za srpen na 25mm. Závidět se nemá, ale ty srážkový úhrny vám fakt závidím. Sucho tady máme už sedmej rok, ale letos si vybíráme snad největší smůlu. Ani jedna bouřka letos nešla přes nás, to fakt nechápu. To i Sušice je proti nám Mokřice.
Aspoň že většina z vás má napršíno, třeba na nás časem, někdy, taky dojde.

Kdo se umíte modlit, tak se za nás pomodlete, třeba to pomůže. :)

Hodně :dest: všem.
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod dididi » 14. 08. 2019 16:43

Tak ano kolem Prahy dnes něco z přeháněk nakapalo. Jsem v Praze na Vinoři kde po 14 hod. prudká přehánka dala cca 4-5mm nedaleké Kbely jen 1,7 pak ještě další okolo 2mm.
U nás v Kralupech to bylo 1 a 1,6mm aspon něco máme cca 47mm za srpen. Aladin skutečně časově obě přehánky trefil u druhé dokonce i sumu ovšem dohromady místo 7,5mm spadlo tedy jen 2,6mm.
Ale u přehánky je to jako z bouřkou takže v podstatě těžko předpověditelné.
Jo a přehánky doprovázel fakt výrazný pokles teploty. Při první to spadlo z +24 na +15 při druhé z +22 na pouhých +14.
A na závěr vtip který jsem dnes slyšel. Ona je to tedy spíš realita než vtip: Karle potřeboval bych znát dlouhodobou předpověd počasí.... no v roce 2050 smrtonosný vedra.....ale já bych potřeboval vědět jak bude o víkendu....tak moment mrknu na to aha tak to se prý ještě úplně neví.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kapr » 14. 08. 2019 19:19

https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Adi » 14. 08. 2019 20:51

Ahoj,

Kapře: Předně tady ráno krásně pršelo, pak se to vyjasnilo na pěkné cumuly, které byly proklatě nízko - opravdu malebnost sama; i na krepuskuláry se dostalo. Navíc, krásně voňavo po deštích, žádné dusno a hyc, odpoledne stvořené snad kromě koupání na všemožné a nemožné venkovní aktivity. V neposlední řadě násobně lepší mód, než nějakých 30, 31 ... 35 s plecháčem, dusnem a bouřkou někde ale opravdu někde na hony daleko :) ale tak aby ji někde v dáli člověk viděl a byl naopak na**ný, že jde zase někam jinam popřípadě se rozpadá po cestě k němu. Naštvaný samozřejmě :) Toho druhého módu jsem "užil" celý červen a značnou část července. Takže uživatelsky příjemné a meteorologicky zajímavé mně příjde aktuální počasí kde si mohu jen povzdechnout, že je jen škoda, že na přeháňky se nedostalo. Aspoň ne u nás.
Jo, mimochodem zítra ráno mohou být někde zajímavá ranní minima :)

Holt každý to máme trochu jinak. Přeji pěkný večer

Ps. Konečně už panuje aspoň relativní shoda v modelech. Do pátku relativně chladno. V pátek nějaké srážky na okluzi. Po teplém víkendu s možností tropů místy, nás bude přecházet zvlněné rozhraní okolo od pondělí do středy příštího týdne, kde východ asi bude ve srážkách ještě ve středu, naopak v pondělí bude u nás asi tropično. Pak se pak nad nás nasune tlaková výše se středem kousek severně od nás. Od dalšího pátku to by mohlo vypadat zas na letní dny. Místy. V neděli ojedilěle i ten tropik. Výhled je tam však hodně daleký Tolik výhled dle ecáku i GFS.
Pokud se zadaří, frontální rozhraní nadělí dost srážek. Mělo by. Tak nějak to vidím.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod wenzel » 14. 08. 2019 22:28

U nás na frontě celkem 8 mm, dnes 2 mm z přeháňky. Za srpen celkem 48 mm. Zatím je to dobré. Do víkendu snad ještě nějakých +- 5 mm nakape. Od neděle fronta, která snad taky něco nadělí. Dále je to ještě nejisté. Celkem jsem za srpnové počasí taky spokojený. Dokonce začaly na Křivoklátsku růst houby. Včera jsem jich přinesl velký košík. Jen tak dál.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kapr » 15. 08. 2019 11:25

Ahojte, Adi.. částečně souhlasím, jasně na pocit bylo dobře, byli jsme v Luhačovicích celý den.. dnešní ráno bylo opravdu chladné, jel jsem na kole, musel jsem si vvzít i oblečení s dlouhými rukávy. Jinak výhledy, zítra jen přeháňky, ale oblačnosti bude víc než dnes, bude se oteplovat, v neděli uż zde čekám zase 30.. stejně v pondělí, srážky moc jisté nejsou, teda na dost místech asi jo, ale jestli všude...
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Kelt » 15. 08. 2019 20:38

Ahoj.
Ani sem nikdo nepíše, asi jste zahnali sucho. U nás to neplatí. V rybníku chybí metr vody, pohled na zdevastovanou zahradu je žalostnej..
Nejhorší je, že máme za léto nejmenší množství srážek, už loni jsme měli největší pokles srážek proti průměru, tak v tom jenom pokračujem, mimořádně podnormální stav podzemních vod, největší cdevastace lesů v republice.
GO nám ukázalo svou pěst.

Jenom nechápu, když na minulý frontě v okolních okresech fakt nalilo ( úhrny přes 20mm ), tak tady v okrese Jihlava jsme se nedostali ani na 10mm. A za celý léto my a sousední 2 vsi nemáme ani jednu bouřku, která by šla přímo přes nás. Opravdu jenom náhoda? Máte pro to nějaký vysvětlení? Adi, Tomfiku, dididi? Vy jste znalci počasí, já jenom pozorovatel, třeba mi řeknete, čím to je.
Díky,. Hodně deště všem. :bourka: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: sniper76