Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Adi » 16. 08. 2019 01:44

Ahoj

Dnes krásný den s zajímavým minimem na 8 stupních a maximy na skoro letních 24. Večer se nasouvala vysoká oblačnost okluze
@kelt: Ono je na to v podstatě nedokonalá odpověď, stejně tak, jako nedokonalé znalosti mé jsou.
tři příčiny: Orografie, teplota a převládající směr proudění.
Orografie je podmíněna tím posledním a teplota k tomu má taky co říci. Čím tepleji, tím méně srážek ze slohové oblačnosti a více konvektivních, což nahrává velkým krajovým/místním rozdílům.
Konvekce má ráda vlhko, teda bouřky z ní. Čili tam, kde předtím napršelo, rády se tvoří další buňky a šlou svůj náklad po předchozí trase, nebo jen mírně odchylené dané změnou aktuálního směru proudění.
Třeba tuhle v červnu jsme měli naprostou smůlu, vše nás obcházelo, byli jsme v jakési mezeře/dálnici a tak červen jsme skončili s rekordním 6,5 mm srážek při 5 stupních nad průměrem, bylo jen málo lokalit srovnatelných s naší. Naději pro nás - pro tebe je jedině chladnější, popřípadě normální, kde se na orografii tolik nehraje, fronta to vezme plošně sakumprásk. Proto donedávna platilo a stále do jisté míry i platí, že nejvíce srážek je ze slohové/frontální oblačnosti ... Při teplém vzduchu se tyto oblaka při postupu nad kontinent rozplynou a vše pak zůstavá na nevyspytatelné konvekci spojené s orografii a směrem proudění.

Nový 18Z GFS je docela hrůzostrašný aneb jen to ne:

Obrázek

Ansámbly tomu odpovídají - zase horko a sucho. Takže dnes pro mou lokalitu, kdyby to vyšlo - srážky naposled před delším obdobím další sahary. Obrázek
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod JohnBattler » 16. 08. 2019 10:28

Momentálně mě v Praze zastihla krátká intenzivní přeháňka což je příjemné překvapení a dá to asi pár mm. Dle radaru je takových v Čechách teď mnoho. Na víkend se počasí opravdu vydaří. Zítra máme oslavu a bude suprových 25-26°C, v neděli asi na delší dobu poslední tropík i když nejspíš těsný. Takže to vidím na poslední koupačku letošního léta (ne že bych vylučoval, že bude ještě vedro, ale spíš už nebudu mít čas). Od pondělí se nám ve střední Evropě zavlní fronta a mohlo by to dát místy slušné úhrny. Více by tentokrát měly být zavlaženy Čechy. ICON naděluje jen pro západní Čechy, ECMWF a GFS více plošně. Uvidíme.

Pak v průběhu týdne bude spíše převládat vyšší tlak s příjemnými teplotami cca v rozsahu 21-24°C. Za mě spokojenost. Nicméně v JV a V Evropě bude heat wave a je možné, že se ta TV postaví tak že to koncem týdne pošle k nám (varianta GFS).. no uvidíme to je ještě moc daleko. ECMWF s tím zatím nepočítá.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod pepa » 16. 08. 2019 11:03

No - podle mě modely dost bojují i s frontou od neděle do středy. A pak co výstup modelů, to něco jiného. Může být docela deštivo s maximy kolem 20°C, ale také až 30°C. Takže uvidíme....... ale tento víkend se asi povede.

Trochu OT - ta naše parodie na zemědělce otrávila zajíce jedem na hraboše, nedají si pokoj. Od dnešního dne kupuji jen zahraniční potraviny, třeba z Polska nebo i Číny. Navíc pošlu zprávy o této události dál a pokusím se k tomu získat co nejvíce lidí. Naše vyžrané zemědělce chci když ne zničit, tak co nejvíce poškodit. Přírodu ničí 100 000 000 000 000 x více než komáři. A pokud přijdu o psa kvůli jejich jedu, rozbiju té parodii na zemědělce takovým způsobem, že ho už jeho děvka a parchanti nepoznají.

Omlouvám se, ale sere mě to. Ať Babiš a spol. pojdou krutou a bolestivou smrtí, jako ti zajíci.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod edwinak » 16. 08. 2019 11:39

Pepo, mluvíš mi z duše. Ti lidé, kteří se zastávají plošného použití jedu jsou prachobyčejný zemědělský negramoti, stav půdy, zvířat, ptactva, hmyzu, potažmo psů a koček je jim někde daleko u zadku. Hlavně potřebují dotace, hodně dotací, takže hodně hektarů, žádné cestičky, křoví, aleje, remízky, co nejvíc penízků. Alibisticky to svádí na nebezpečnost situace pro člověka.
DOUFÁM, že v týhle kauze zvítězí lidi s názorem jako máme my. A doufám, že Babiš už nikdy nebude zvolenej!!!!

Omlouvám se též za OT. Už se to nestane. :sry:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod pepa » 16. 08. 2019 11:52

Děkuji za podporu. Nechci samozřejmě házet všechny zemědělce do jednoho pytle, hlavně ty malé. Ale molochům, jako je Agrofert, je vše úplně jedno, po nás potopa. A já mám ten problém, že přírodu miluju. A když se pokouším trochu přispět přírodě, třeba sázením stromů, tak mě pak naserou informace, že probíhá - i přes už aktuální zákaz, chemické vraždění zvířat. A kdyby u toho alespoň drželi hubu, ale oni to ještě debilně okecávají.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod ladys » 16. 08. 2019 12:02

Vzhledem k tomu kolik toho musí zajíc sníst. Šlo buď o lajdacvi při aplikaci a nebo to tam někdo dal úmyslně.Asi Babiš ;)
Když si občas přečtu jak někdo pokaci strom s hnizdem orla a různé jiné zkazky tak už se nedivím ničemu...
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Tomfik » 16. 08. 2019 13:41

Musím říct, že ten severovýchod a sever moravy, ten si fakt teď ve srážkách dává, to pěkné pásmo co vzniklo v jeseníkách, snad taky jednou půjde to trochu západněji, myslím, že tam už musí začít růst houby. Z toho nic co měly modely od úterý tam ždímají podle mého odhadu už druhou desítku mm, ne-li třetí.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Adi » 16. 08. 2019 14:38

Ahoj,

Místy v naší oblasti mohlo zapršet více; možná v Ostravě nebo u Vitena, u mně ne. Máme jeden mm na kontě a déšť už slábne. Jinak si nestěžuji, od 15.7 do 15.8 nám napršelo přes 90 mm, což jsem po katastrofickém červnu neočekával ani náhodou.
Výhledy ... no nevím, srážek z nich nekouká moc. Tady možná v úterý na frontální vlně, pak snad v pátek. Opět začne převládat vysoký tlak. Kelt se pořádnějších srážek hned tak nedočká, snad v pondělí nebo úterý, možná.

přeji pěkný den.
A.

Ps. K zemědělství - s Babišem v čele se to nezlepší. I když nakrásně po volbách by vyhrál někdo jiný, nevím, zda by dokázal změnit systém, který Babišovi jde na ruku. Je příliš moc krků na jeho výplatní pásce. Bohužel :( Možná ano, ale to chce pořádný kus optimismu hraničící s naivitou ....
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod paja » 16. 08. 2019 14:39

paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kapr » 16. 08. 2019 19:46

nepřehání to ten aladin ?

jinak, u nás dnes jediná přeháňka, kdy i jednou zahřmělo.. spadlo do 3 mm. V dalších dnech zde na jihovýchodě srážek minimum, respektive spíše žádné...
Přílohy
big850_19082019-00.png
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod mates.lukas94 » 16. 08. 2019 20:32

Tady to vypadá na 30°C či více v pondělí (13. TD) a poté oteplování směrem ke konci týdne. Jinak za srpen tu odhadem mohlo napršet 50 - 55 mm srážek. Dnešek k tomu nepřispěl vlastně téměř nijak, spadlo pár kapek.

AccuWeather už přišel s výhledem na podzim:
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kapr » 16. 08. 2019 21:09

jo, dnes už jsem o podzimu i zaslechl na rádiu.. něco o tom, že bude teplo.. jak jinak, je velká šance, že jim to vyjde. No léto bych řekl, tak z poloviny, horké počasí zažívala spíše západní Evropa, my spíše jen v červnu, ale o tom už jsem tu psal, jak to bylo u nás..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod mnej » 16. 08. 2019 22:31

Ahoj, tak já dnes opět u omítání tančil na zahradě mezi kapkami deště. Odpoledne letěla kolem šílená bouřka východně a večer tentokrát západně repete. Opět jsem mraky očima vytlačil a spadlo jen pár kapek, celkem zanedbatelný 1mm. Jsem rád, že konečně prší i u Adiho a jinde a tady si srážky dávají pro změnu pauzu. Bouřky na východě musely být dost výživné, obrovité těžké majestátní kumuly byly vidět na východním obzoru prakticky celé odpoledne. Modely, které ještě před pár dny nabízely mírně podzimní výhled počasí nám otočily zpět do léta, a tak to vypadá, že nejspíše po přechodném ochlazení v úterý či středu, by se měly teploty vrátit do letního módu okolo 28st. Vzhledem k nevyzpytatelnosti zvlněné fronty však vývoj může být ještě jiný než se momentálně predikuje. CIAO :jasno:

P.S. Koukám, že se nám tu opět zamotala politika.... a ještě ekonomická politika , a opět to komentují Ti, kteří o ekonomii nemají ani ponětí.... Edwinak, Pepa,... podle mne, ono to není jen o Babišovi…. Dnes je prostě moderní nadávat jen na Babiše... Lidé mají moc krátkou paměť. Nepamatuji se, že by pravice či soc.dem udělala něco prospěšného pro zemědělství za posledních 20 let. Babiš je u moci pouze dva roky a předtím seděl jen na financích. Koncernů jako je Agrofert je hlavně v západní Evropě x-krát víc. To byste se divili, jak na západě čerpají dotace, tam je v zemědělství 4x více dotací než v naší zemi a Agrofert je oproti tamním koncernům ještě malá firmička. Pokud mám dobře nastudováno, tak Agrofert není čistý zemědělec, jeho čisté zemědělství dělá jen cca 20% obratu (zbytek je zpracovatelský průmysl, chemičky a pod.) Při tomto rozsahu pochybuji, že by nějak významně ovlivňoval naši krajinu. To dělají jiní hráči v pozadí, kteří nejsou tak vidět. Taky bych doporučil se podívat na ceny potravin na západě, které jsou neskonale dražší než zde. Tady kdyby zdražily potraviny a pivo na západní úroveň, tak Pepa křičí zase. Ono je to něco za něco, protože paradoxně díky koncernům jsou potraviny levnější (úspory z rozsahu atd.) Jsem vždy v úžasu jak média vytahují, že v Německu jsou potraviny levnější a kvalitnější jak u nás, ale už nenapíší, že tyto levnější potraviny jsou hlavně ve východním Německu, protože životní úroveň východních Němců je i 30 let od sjednocení Německa jen o trochu lepší než ta naše. A tak, když už kritizovat, tak objektivně, a ne jen vždy říct a, ale b už nikoliv. Nicméně máme tady na fóru fundovaného zemědělce jménem OVAR, a tak bych ho rád poprosil o jeho názor, protože je přímo z oboru.
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 793
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod ladys » 16. 08. 2019 22:57

Hlavní běh GFS je poslední dny jeden z nejteplejších..
Vlastně ani neumí předpovídat počasí, tak proč se vzrušovat..

Srážky dnes cca 1m nedalo se to měřit.

Adi
tento systém zde nevznikal za Babiše , ale za ODS a CSSD v zákrytu s Kalouskem.
A je to vše na dotacích EU.
Oni jen podnikají a využívají podmínek.
Nakonec dle zprávy EU za to můžou schvalovaterlé dotací.

Bohužel u nás vzniklo prostředí neplatit daně jako národní sport...
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod dididi » 17. 08. 2019 07:17

Já myslím že gfs jede převážně teplé-velmi teplé výstupy již nějakou dobu nyní jen trochu přitvrdil a to prostřednictvím zmohutnění TV. Nyní bude záležet zda k tomuto zmohutnění dojde a kde se ona TV usadí případně kam vyšle svůj hřeben protože proudění může nastat jak sv tak jv postupně až jižní. Každopádně atlantik si pravděpodobně po zvlněné frontě v první polovině týdne dá asi nějaký čas pauzu.
Pokud by ale vyšel současný výstup vůbec by to nebylo špatné protože sice proudění by bylo teplé ale vzduch postupně vlhký a instabilní. Zvlněná fronta je zase velký problém pro modely takže srážky po-st velká neshoda v podstatě ve všem kde-kdy-kolik.
Zatím se zdá že nejvíce by mohlo spadnout někdy v úterý večer. Čechy bude fronta atakovat opakovaně a modely tak dávají pro Čechy vyšší úhrny ale může to dopadnout všelijak např. že zde spadne 3 krát 5mm a na východě ve finále na jeden zátah 25-30mm někde pak s 30mm nášupem na bouřkách před frontou samotnou.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé