Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod ladys » 21. 08. 2019 20:05

Kapr

CFS vždy potěší :D
Blbostma..
Zde také konečně zaprselo.
Pod Kleťí jsem nasbíral ruzovky paráda.

Pro nás je předpověď max 28.
Ale na dvorku bude 35..
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Jarda Max » 21. 08. 2019 20:58

Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Tomfik » 22. 08. 2019 07:00

Tak se zdá, že s tím velmi teplým luftem bude minimálně o víkendu spojena docela četná srážkové činnost, takové menší překvapení v té horké týdenní vlně. :bourka:
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Tomfik » 22. 08. 2019 08:41

Honzíčku : a umíš napsat něco k tématu nebo jen histerický výlevky na mou osobu nebo o 40C na Proseku :-*
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kapr » 22. 08. 2019 18:13

no já teda nevím.. ale po shlédnutí gfs z 12h mám pocit, že těch bouřek o kterých se tady básní bude minimum.. jasně má nás ovlivnit nějaká výšková níže, ale nic moc teda v modelech... prostě jen místní květáky, celkově nic.. dneska jsme vykopávali brambory, a navzdory tomu, že pršelo v květnu a červnu hodně, je zem tvrdá jak beton... takže nechcu vidět, jak to bude vypadat, až nastanou srážkově podprůměrné letní měsíce. Ale zase podle nějaké studie nás tu čeká klima severní Itálie, takže pokud tu bude i tolik bouřek jako tam, tak jsem naprosto v klidu 8-)
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Ovar » 22. 08. 2019 18:41

Tak já jsem slepej asi ještě víc, jestli víkendem myslíte neděli a tím "častým jevem" jen ojedinělé bouřky, tak to pak jo..

Nicméně si všímám, že tak jak se Láďa stára o dvory jiných, tak Tomfík už vidí z každýho mraku podzim a zimu. Ale neboj dočkáš se, je už konec srpna, já cejtil minulej tejden při 31°C už ten hnusnej podzimní závan- to jako fakt. Už to prostě nebylo ono.
Každopádně ten příští týden to (konečně!) vypadá, že vedra zasáhnou hlavně Moravu, respektive JV, i když nad 30°C, bude prostě všude. Ale aspoň co nastiňují Němci, tak JZ by snad mohl mít do 32°C s vyvrcholením ve středu. U nás rekordy už nečekám, jednak proto, že slunce je o poznání níže a druhak, že vegetace je na svém maximum, takže pole jsou zarostlé, stromy obalené listím, i palmy mají o věnec listů na víc, banány už zabírají x m2, všechno si to nějak stíní navzájem a hlavně noci jsou o poznání studenější a tak křivka denního průběhu teplot je taky už více ..jebnutá.. nesnášim září :-! , hnusnej měsíc.

Každopádně jsem zvědav jak na tom bude srážkově sever Itálie, ale těch smrští, co byly letos snad v každém větším městě Itálie, na tom asi s vodou špatně nebudou. Předpověď vypadá, že bychom se mohli i nějaké další bouře dočkat. Tak si ten nejspíče poslední horký týden užijme s úctou, za chvíli to zase začne :zatazeno: :zatazeno: :vitr: :zatazeno: :zatazeno: .

:ahoj:
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Adi » 22. 08. 2019 19:05

Ahoj,

Po pravdě jsem rovněž skeptický co se bouřek i srážek týče. Hodně teplo ve výšce, CIN, popřípadě už i inverze místy. On už je konec srpna, takže nevím, co by se mohlo stát, aby u tak rozsahlé oblasti VT při téměř extrémnímu rozložení teplot ve výšce ještě navíc bouřilo. Snad jedině, kdyby tam byla někde aspoň teocha chladnějšího luftu ve výšce, který by inicioval výtah a prorazil teplou, zádržnou vrstvu, jinak fakt nevím. Na ansámblech není vidět ani kapka až někdy do září, kdy se má konečně ochladit.
Ostatně blahodárné působení chladnějšího módu v srpnu je vidět na každém kroku, konečně zavlaženo, spálená tráva z června a července je i ve městě opět zelená, dnes max do 22, včera poprvé v srpnu teplota přes den pod 20.
Příroda se připravuje na podzim, rostou houby a dnešní počasí už jím začíná vonět.

Žel bude zase horko a nadlouho a podzím se odkládá. :( Ovare - já jej naopak čím dál tím více vyhlížím. Léta jsou v průměru čím dál tím horší a meta úlevně přijemně chladného počasí bez hrozby dalších 30 se stále více odkládá. :(

Barák vyvětrán.

Přeji pěkný den

Ps, Mimochodem i pro Finsko ansámbly jsou řekněle hodně vysoko a taky většinově beze srážek:

Obrázek
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Jarda Max » 22. 08. 2019 19:28

Na teplo se docela těším, ráno tu byla kosa jak v zimě :-) 8st. Jen těch srážek v neděli a pondělí moc nevidím a to teď Karas sliboval přívaláky a krupobití, tak uvidíme. Ještě bych si dal nějakou letní bouřku.
V lese je tady v Posázaví po deštích docela mokro i bahno na cestách a houby rostou ‚‚jako po dešti‘‘, už nám lezou i ušima. Čtvrtý koš byl dnes plný nad okraj a další už nebylo kam dávat. Teď krájíme, sušíme a rozdáváme…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Troll » 22. 08. 2019 20:20

Tak modely nám sice trochu zpomalily rozjezd té horké vlny, zato jí však prodlužují. Aktuální Ecák až do září. V lepším případě se sice na přelomu měsíců trochu ochladí ale z tropů přinejlepším tak na "vrcholné léto". V srpnu, pokud nebudeme mít na přelomu týdnů štěstí na nějakou bouřku, už zde zřejmě nic podstatného nespadne a pokud to tak bude, tak ho asi skončíme s ještě nižším úhrnem než červenec a červen. Aktuálně jsme na nějakých cca 25-30 mm max. Jsem zvědavý jak nakonec srpen dopadne teplotně. V celorepublikovém měřítku to vypadá možná na remízu s červencem.

Jinak dnes už zde opět letní den. Vidím to v příštím týdnu na každodenní koupačku po práci s návratem až se západem slunce. Možná i na nejdelší stabilní období horkého počasí za celé prázdniny.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod CtiborV » 22. 08. 2019 21:44

Právě jsem se vrátil z Tater - vysokých i nízkých. V Nízkých Tatrách okolo Jasné brutální holiny jak u nás v jeseníkách, sucho. Podobně i Vysoké tatry okolo Štrbského plesa - hodně vysušené lesy, velké holiny. V Malé Fatře to bylo trochu lepší. Měli jsme docela štěstí - žádné bouřky nás nepotkaly. Ale dnes jsem narazil na tenhle článek : https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_remy
A měli jsme sakra štěstí - být někde na vrcholu při bouřce je vždy o život. nechtěl bych to zažít ani náhodou...
Jinak z fronty z úterý jsem načetl 12 mm - v Uničově to bralo střechy a kácelo stromy - https://olomoucky.denik.cz/zpravy_regio ... 90821.html
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Pája76 » 23. 08. 2019 09:26

Informativní článek ohledně sucha a deficitu srážek s několika mapkami na Novinky.cz:

https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/su ... y-40294083

Náš východní okraj okr. Kolín je na tom i se sousedním okr. Pardubice samozřejmě špatně.
Tak snad se karta obrátí a deficit v řádu 100-vek mm srážek se začne už konečně v následujících měsících a letech dorovnávat :bourka: :dest: :snezeni: :dest: Snad....
:ahoj:
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod karel » 23. 08. 2019 09:50

Pájo také jsem to četl a je zajímavé že Ústeckej kraj na tom tak špatně není jak nám to zde někdo píše z ústí tím nemyslím nic ve zlém jen si myslím že maj špatná měření ti jenž monitorují sucho ale u nás se trefily na chlup to že jsme jedním z nejvíce postižených krajů to tady píši neustále ale co naplat ;) .
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kapr » 23. 08. 2019 10:11

Právě jsme na Berounsku a hledíme s otevřenou pusou na ty zdejší lesy.. to je fakt síla.. tolik suchých stromů jsem ještě neviděl.. to teda naštěstí u nás není a snad ani nebude.. fakt mazec! Smutný pohled i když já to spíš beru jako novou příležitost,. Něco starého musí zemřít aby se nové mohlo zrodit.. to jen tak že jsem opravdu ohromený, sucho a kůrovec řádí.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kebull » 23. 08. 2019 10:25

Ahoj, v tech Tatrach to je opravdu tragedie, bohuzel... priroda dokaze byt nekdy hodne kruta. Podle toho, co pisou, to prislo hodne rychle a rano bylo pekne, tak to tezko lidi kvuli predpovedi moznych bourek odpiskaji.
Nejen proto bych bourky jeste uplne neodepisoval ani u nas, i kdyz jejich pravdepodobnost je nizsi nez treba v cervnu. Ale uvidime, Chmu dokonce vydal dalsi vystrahu tentokrat Ne-Ut. Lepsi mozna ji vydat nez nevydat a pak dostat vynadano. Pokud clovek trosku premysli, musi mu byt jasne, ze vystraha na bourky muze ve finale znamenat taky proste nic.

Clanky o suchu zajimave, urcite neni jeste vyhrano. Jen me docela bavi, kolik tech map a prezentaci je, to je pokazdy jina :) chmu, infomet vs. intersucho atd. Rozhodne nic ve zlem, jen se v tom trosku ztracim a prijde mi, ze kazdy si tu svoji mapku vzdycky najde. Ja vnimam v 90% pokud neco nekopu jen povrchove sucho. A to z meho okoli prakticky zmizelo. V Praze na Hradcansky dokonce zeleny travnaty tramvajovy pas, to jsem nevidel tak 3 roky :D Samozrejme se to tedka zhorsi, ale zatim si to uzivam. I teplota je zatim prijemna, v noci se pekne vyvetra i v panelaku. Pockam si, jak se ta horka vlna nakonec vyvrbi. Peknej vikend!
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod godlike » 23. 08. 2019 10:53

Naposledy upravil godlike dne 23. 08. 2019 11:01, celkově upraveno 1
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé