Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes8
  • Příspěvků včera10
  • Celkem příspěvků97797
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na říjen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kapr » 11. 10. 2019 20:38

tož, dnes jsem naměřil +18,3 °C... docela mě to překvapilo, když jsem na tu hodnotu večer mrkl po návratu z města.. teplo sice bylo, ale i tak trochu překvapení, v dalších dnech už to půjde na 20 i zde. Hlavně v neděli a začátkem příštího týdne, pak sice se trochu ochladí, ale to bude tak do 2 °C v maximu.. a srážky, světlo někde na konci tunelu.. v dohledné době minimum deště.. prostě babí léto se opět přece jen vyskytne. Jinak jsem zaslechl od jedné paní v práci, že "konečně to škaredé počasí končí".. jen jsem si pro sebe dodal, no jo, zatím jí voda z kohoutku teče, to že podzemní voda stále chybí většina lidí prostě neřeší a mávne nad tím rukou, ale mě osobně to teda štve... ale hlavně, že už nebude škaredě. Já jsem naopak srážky uvítal, ale tady se bude více brečet nad Karlem Gottem (nic proti němu), než nad stavem přírody a zásob pitné vody.. prostě ale už to tak je. Divná doba. Fakt nepochopím někoho, kdo tam plače nad člověkem se kterým nebyl vůbec žádný příbuzný... kam to spějem. Před tím nahoře jsme si přece všichni rovni...... ale to jen tak. :jasno:
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kebull » 12. 10. 2019 06:59

Kapre, souhlasim s tebou tentokrat ve vsem :) Nepatri to sem, ale mam na to podobny nazor, ja sam bych tam nesel, prislo by mi to divny, presne, protoze toho cloveka jsem vubec neznal, dokonce jsem ho ani jednou na vlastni oci nevidel. Ale kazdej je nejakej a kdyz ma tu potrebu, at do Prahy klidne dorazi, nijak me to neomezilo a pocasi tomu nakonec pralo.

Vypada to, ze teplo v pulce rijna uz zacina byt neco, na co se da docela spolehnout, neco jako treba vanocni obleva :) Jdu na kolo
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod brhel » 12. 10. 2019 20:50

Dnes z mého pohledu moc pěkný podzimní den. V lese JV od Prahy (Voděradské Bučiny) nádherně, potůčky tekly, cesty bahnité, velké kaluže a plno hub (obzvlášť muchomůrky, přes ty se na lesních pěšinkách muselo doslova přeskakovat) Po dvou letech jsem v mechu našel velmi chutné lišky nálevkovité. Od Říčan pak překvapivě dobrá dohlednost směrem na Ještěd i Krkonoše. Bylo vidět na první pohled, že na Říčansku v posledních týdnech napršelo o dost víc než v Praze nebo v Kralupech.
brhel
Nováček
 
Příspěvky: 656
Registrace: 18. 12. 2013 13:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kapr » 12. 10. 2019 21:08

no jo, jak zpívá jedna německá metalová kapela, Gott is ein popstar :)...

dnes bylo fakt hezky, takže ideální den pro podzimní práce na zahradě, orba a likvidace rajčat... ještě to vypadá na jedno sekání trávy, loni jsem ale mám pocit sekal i v listopadu ještě... to pondělí vypadá drsně, zde patrně nejvíc teplo až v úterý.. ve výšce až 17 °C.. tak, ecák dává nejteplejší středu a srážky v noci na čtvrtek, moc jich ale nebude, jsem zvědavý jestli u mě padne nějaký ten rekord, k datu asi jo, ale nejvyšší řijnovou hodnotu mám 24,8 °C z roku 2011, což asi nepadne, i když kdoví, čhmú tipuju pro nás v úterý půjde výš než 18-22... ve středu nějaké místní srážky. Pak zase nic, ale mokro je, půda se lepila na rýč i pluh.. otázka jak je to hlouběj, to jsme nezkoušeli, ale do těch 30 cm mokro opravdu je.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kebull » 12. 10. 2019 21:32

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod francek » 13. 10. 2019 08:23

Tak včera max Dobřichovice 24,5°, ty stanice nad 24 byly tři a u nás bylo 18,2. A dnes to bude teda napínavé čekání jestli LD padne, je myslím poslední šance. Tady budem vyhlížet 20 a nad se dostanem po-út, pak nám to chladne a budou se nasouvat frontální systémy s občasným deštěm, ranními mlhami, žádné mrazíky v dohledu a mně rajčata ve skleníku přežily a ještě jsme je nelikvidovali, bude úrodička...
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Adi » 13. 10. 2019 17:52

Ahoj,

Tak letní den hrozí zde v úterý. Před frontou to zde profénuje od jihu a teplota ve výšce stále bude oscilovat okolo 15 nad nulou. Tak jsem zvědav. Dnes a včera maxima na 21, lze očekávat, že zítra 22 dáme a v úterý se uvidí, zda padne 24, nebo to vyleze ještě více.
Srážky? Žádné, aspoň pro náš region, protože jz a velm i teplo. Pak nevýrazná oblast vysokého tlaku opět v relativně teplé a vlhké vzduchové hmotě, což značí místy mlhy a NO, ovšem na straně druhé stále relativně teplo s maximy někde na 14-18, s tím že o dalším víkendu zejména na východě místy i do 20, protože možný fén při proudění od jihu před zvlněnou frontou s níží. Nejbližší termín deště vidím někde okolo 21-22, kdy se ona níže s frontou měla posunout nad naše území a sundat teploty zhruba na normál. Posléze to na padá hojný mordor, protože vysoký tlak a nejspíše V směry proudění a inverze.
Poslední dekáda nejspíše nadmormál co se teplot týče, neboť hojná nízká oblačnost zabraní většímu poklesu teplot v noci. Navíc se může stát to, že ona fronta 22 se vrátí a my se dostaneme opět do teplé vzduchové hmoty, takže i přes den by tak mohlo být stále tepleji, než bývá v tu dobu zvykem.

Tož toliko k výhledu.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3475
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kapr » 14. 10. 2019 13:12

jsem zvědavý na středeční studenou frontu, ecák ani gfs se nechytají.. ecák má dokonce skoro jasno.... aladin je jediný, který vlastně dává srážky, a musím říct slušné srážky! Tož třeba to překvapí, zajímavá situace, pak tam gfs má hezkou srážkovou epizodu.. jinak teplo je, ale ve stínu nebo když foukne vítr je hned chladněji.. ale dá se ještě slunit.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Tomfik » 15. 10. 2019 07:11

Tak teplo opravdu je až rekordní zvláště, neděle a pondělí, dnes ještě taky, i když začne foukat silný vítr. Srážky nic nebude, aladin byl jediný a taky utáhnul. zdá se, že na začátku třetí dekády by se mohla situace změnit. Ted od čtvrtka už chladněší rána a ve středu už konečně ochlazení na hodnoty patřící do října. :jojo:
'
EDIT: ECMWF ve svém hlavním výstupu stále o cca 7-8C v 850Hpa výše než je průměr ENS, což je pro něho netypické.... Předpokládám, že půjde spíše k ENS než naopak.
Naposledy upravil Tomfik dne 15. 10. 2019 09:04, celkově upraveno 1
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Adi » 15. 10. 2019 07:52

Ahoj,

Tak teplo je místy až extrémní. Včera Javorník a místa na sever Jeseníků měly letní den s maximy do 26.
Nyní fénuje v Podbeskydí a tak Mořkov měl skoro tropickou noc s 19 stupni. U mně nyní 9, ovšem je otázkou hodiny, kdy se to prošťouchne. Padne dnes letní den i zde? Je to pravděpodobné, protože u nás teplota vylezla na 23, včera. Podle všeho dnes bude ještě tepleji.
Srážky skutečně žádné nelze čekat, další déšť zde na východě nejdříve v pondělí za týden, nebo až v úterý, podle toho, jak se fronta bude vlnit. Pak konečně teploty odpovídající říjnu s tím, že ještě předtím další neděle (možná i pondělí?) zde bude rovněž velmi teplá s teplotou ke 20.

Tož toliko
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3475
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kamil » 15. 10. 2019 09:46

Ahoj všem,je to přesně jak zde napsal Adi.Včera jsem se bohužel k mojí velké nelibosti nacházel na jednom z nejteplejších míst jak zde již bylo zmíněno tak včera zaznamenal Javorník 26 stupnů a taky třeba Vidnava 25,3 stupně,ale není ani moc divu se svoji nadmořskou výškou něco málo přes 200 metrů je to taková MALÁ HANÁ okresu Jeseník.O to více mě,ale překvapili Zlaté Hory,které jsou sevřeny v kotlině a se svoji průměrnou nadmořskou výškou něco kolem 400 až 490 m.n.m. rozhodně nepatří ani zdaleka mezi nejteplejší místa nebo města v České republice.Ale jak zde již napsal Adi několik dnů i nocí zde v kuse fénuje jako o život i v noci je na polovinu října opravdu vedro.Navíc zkoušíme slasti v podobě mračen otravných a omráčených much,vos a sršnů,kteří už se po prvním říjnovém ochlazení uklidili do úkrytů a nyní opět vylezli.Na nějakou větší a smysluplnější změnu to momentálně vypadá až po změně a přechodu z letního času na zimní to jest až téměř v samotném závěru měsíce.
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod paja » 15. 10. 2019 16:51

paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Tomfik » 15. 10. 2019 20:42

Tak ony teplé výhledy už jsou jen labutí písní těch hodnot 15-17C v 850Hpa, už budou spíše jen kolem 7-11C.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kebull » 15. 10. 2019 22:04

Aladin, jak jinak, zitra srazky totalne vymazal... maji byt na Z kopcich a pak najednou z Vysociny smerem na Moravu. V Cechach dira. proto jich trosku cekam :) ale jen trosicku, tak 1-2mm co prejde dopoledne.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Adi » 16. 10. 2019 06:28

Ahoj,

Včera nakonec 24,8, nebyl LD, ale jen o pověstný fous. Rozhodně však padl nejteplejší den v půli října. Večer se rozénovalo, vítr doslova hučel. Takže člověk tak nějak nevyspán. Večer letních 19, nyní letních 16. Fronta se rozpadá a tak zvětšená oblačnost dorazí sem odpoledne a možná spadne pár kapek. Do pátku jen nadprůměr, pak zase se "ohřejeme" s teplotami i nad 20. Protože podobná situace, jako včera. Fronta nedorazí, naopak mezi níží dole a výši nad ukrajinou a balkánem k nám zaproudí další extra teplá dávka. Asi se přidám k Rademu, palmy, to je ta správná volba :/
Ochlazení až v poslední pentádě měsíce. Může být docela razantní, ale taky ne, pokud se studený vzduch vyleje na západ Evropy. V tom případě bychom dostali další várku fénu.
Už bych rád podzim s mlhami, sem tam deštěm, ranními mrazíky a řezavým luftem.
Ano, je hezky, na rozdíl od léta, kdy by při této situaci bylo 35 se dá něco dělat, ale i takto jaksi není ono.

Tož toliko:

Ansámbly mají tak nějak letní charakter: (beze srážek, protože teplo a výše, což asi nikoho nepřekvapí)

Obrázek
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3475
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: cejn, hanz