Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97687
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Nová meteostanice - bezdrátový přenos / rychlost větru

Vše o meteorologických stanicích. Software, hardware a hlavně podpora od Vás uživatelů s praxí.

Nová meteostanice - bezdrátový přenos / rychlost větru

Příspěvekod CtiborV » 16. 11. 2019 09:18

Zdravím,

vypadá to, že moje stanice Lacross ws 2350 už odchází po 11 letech provozu do věčných lovišť. Tato stanice tehdy stála kolem 3500 Kč a uměla věcí, které dnešní meteostanice nedokáží a to ani ty které stojí přes 8000 Kč.
Největším problémem pro mě je , že všechny nabízené meteostanice mají pouze bezdrátový přenos z vnějšího čidla. A teď k jádru problému :
- bezdrátový přenos probíhá intervalově - např. po 30 s
- v případě, že začne foukat silný vítr s nárazy - vnější čídlo pošle pouze záznam jednou za 30s o aktuálně naměřené hodnotě - v tomto případě se vlastně ztratí větší či menší naměřené hodnoty za celých 29s měření
- jediné řešení je, kdyby čidlo zasílalo každých 30s informace o minimálním a maximálním nárazu větru a také aktuální rychlosti

Moje stanice Lacross WS 2310 umí jak bezdrátový přenos, tak také drátový - v tomto případě čidlo zasílá informace každou sekundu, tím pádem se eliminuje ztráta naměřených hodnot.

Můj dotaz zní: jaké máte zkušenosti s vašimi meteostanicemi :
- hlavně co se týče bezdrátového přenosu. - umí tyto stanice zasílat i nárazy větru?.
A nevíte někdo o stanici, která ještě podporuje drátový přenos?
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Nová meteostanice - bezdrátový přenos / rychlost větru

Příspěvekod kebull » 21. 11. 2019 22:46

Mam bohuzel ten samy problem. I kdyz fucelo o sto sest, nenameril jsem snad vic nez 10m/s, vubec se na to neda spolehnout, ty intervalova mereni nejsou idealni... to jedine snad nejake profi stanice, ty poloprofi do 10tis se uz asi s kabelazi nedelaji.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Nová meteostanice - bezdrátový přenos / rychlost větru

Příspěvekod CtiborV » 22. 11. 2019 18:03

kebull: díky za reakci. Je to vyřešené, našel jsem stanici, která dělá přesně co jsem vyžadoval a kupodivu není vůbec drahá - je to Garni 935C a koupil jsem ji za 4000 Kč.

Interval je sice 12s ale posílá i náraz větru za tuto dobu, což je skvělé. Je zde i napojení na PC, i když trochu primitivní - musím to nyní odesílat na wunderground. Ovšem plánuji si napsat v php program , který by mě ty data načítal zpět a vytvořil si krásnou mysql databázi a zobrazení.

Data jsou zde : https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IDE1
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Nová meteostanice - bezdrátový přenos / rychlost větru

Příspěvekod Pajoš » 23. 11. 2019 01:44

Zdravím. Super že někdo zalozil tohle téma. Já mám meteostanici garni 1055arcus a vítr měří v intervalu také 12s a nárazy se mění opravdu velmi rychle, s tímhle sem spokojen, ono na měření větru hodně záleží kde máte venkovní čidlo umístěné, já ho mám na střeše v 10metrech a v docela otevřeném terénu, ale i tak mi na určitý směr měří méně nárazy i rychlost protože sem něčím kryty na sz kopcem, na jv stromama částečně, takže nikdy to nebude nejpřesnější, ale trápí mne jedna věc a to občasné výpadky větru měření cca jednou týdně klidně i na hodinu i při silném větru, reklamace sem už řešil ale bezuspesne, nemáte prosím také někdo s tímhle problém?Naposledy mi to vypadlo včera v noci stanici mám zde https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IKOSTELE7
Pajoš
Nový člen
 
Příspěvky: 49
Registrace: 28. 10. 2018 01:18
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Zpět na Provoz meteostanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé