Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

aku meteostanicu kupit?

Vše o meteorologických stanicích. Software, hardware a hlavně podpora od Vás uživatelů s praxí.

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod milo » 15. 01. 2010 19:53

milo
Nový člen

 
 
Příspěvky: 1
Registrace: 08. 01. 2010 23:37

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod schneefall » 15. 01. 2010 20:17

No jde o to že nabíjecí maj napětí 1,2 V což třeba u bezdrátovych stanic znamená nižší výkon a menší výdrž,což teda můžu potvrdit páč jsem měl ve stanici nabíjecí asi týden a hned byly vybité.Navíc vrobci a dovozci nabíjecí také nedoporučují,ale když vám to chodí...ak není problém :-)
Počasí v Košťanech u Teplic
Počasí v Krásné Lípě u Rumburku
schneefall
Nový člen
 
Příspěvky: 116
Registrace: 31. 12. 2009 01:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod Meteo Weather » 15. 01. 2010 22:19

Já jsem dostal k vánocům tuhle http://www.hyundai-electronics.cz/produ ... ernet.aspx
A jsem s ní zatím spokojený :)
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod ,kl » 18. 01. 2010 06:18

Asi byly myšlené baterie NiMH a ta mají 1.2Voltů. Při mrazu je pokles napětí značný a potom čidlo může měřit špatně.
,kl
 

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod letik » 18. 01. 2010 08:59

Nabíjecí bych tam rozhodně nedával. Jak už bylo řečeno mají pouze 1,2V což je o dost menší napětí. Mám zkušenost že po vybití alkalických baterií na 1,2V je na základně vidět mnohem menší kontrast displeje. U čidel je to pak menší radiový dosah. Nabíjecí baterie jsou z počátku z nabíječky přebité na 1,4-1,5V takže jakoby rozdíl není. Mají však několika násobně větší samovybíjení takže toto napětí rychle opadá. Napadájí mě leda ENELOP baterie kde je tenhle samovybíjecí jev hodně potlačený.
letik
 

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod Petr_K » 31. 01. 2010 21:49

Chtěl bych se zeptat někoho na to, jaké jsou rozdíly v měřených hodnotách. Abych to správně popsal. Vnitřní jednotka ukazuje 26,5°C a 22% vlhkosti, když mám vedle vnitřní jednotky postavené venkovní čidlo, tak bych předpokládal, že by to mělo ukazovat stejné hodnoty, možná malý rozdíl, ale mě to ukazuje 25,5°C a 31% vlhkosti, což rozdíl 9% a to mi už připadá hodně.
Zajímá, je to běžné, nebo to je chyba a mělo by se to reklamovat?
Předem děkuji za info.
Petr_K
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 30. 12. 2008 13:24

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod flatronf » 03. 02. 2010 09:37

Mám problém(LÍDLOVKA CH1)- přichází mi vítr, ale ne teplota? Druhé (přídavné CH2)čidlo posílá vše? Voda je zamrzlá Má te to taky? :roll:
Už to chodí- asi zamrzlo ! :o
flatronf
Nový člen
 
Příspěvky: 6
Registrace: 26. 12. 2009 09:14

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod Erik » 14. 02. 2010 22:46

Chcem sa pripojit k diskusii. Tiez mam meteostanicu z Lidla, zatial som ju nenainstaloval, mam ju novu. Precital som celu predchadzajucu diskusiu a zatial mam z toho pristroja dobry dojem (za tie peniaze). Jedna vec, co ma ale najviac stve je to teplotne cidlo integrovane vlastne v drziaku veterneho cidla. Kedze musim instalovat na zapadnej strane (na balkone bytu) neviem ako to vymysliet, aby teplomer nebol ovplyvnovany priamym slnkom. Bud tu cast nejako zatienit pod nejaky kryt alebo nieco podobne. Ma s tym niekto skusenost?
Erik
 

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod MARKO » 02. 04. 2010 21:28

Tak som tu nový. Už 2 týždne mám novú stanicu Vantage PRO 2, no neviem si ju vynachválit
MARKO
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 02. 04. 2010 20:50

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod sebko1 » 03. 04. 2010 12:00

Ahoj,
chcem sa opytat o tu meteorologicku stanicu z Lidlu dostal som ju na vianoce a dal som ju na volne priestranstvo a vzdy mi ukazuje niejake cudne teploty ked svieti slnko teplomer ukazuje ze je 15 a meteorologicka stanice ze je 22 a neviem aky moze byt problem tej priciny nevedle by mi niekto pomoct s tim? Dakujem za odpoved.
sebko1
 

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod hrdla » 07. 04. 2010 16:17

hrdla
 

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod tomasso7 » 17. 05. 2010 00:19

Zdravim, potreboval by som poradit, ktoru meteostanicu kupit. Presiel som mnoho stranok a zapacila sa mi meteostanica Davis Vantage Pro2. Na maju bezdrotovu verziu za 16 788 ceskych korun. Ten isty model maju na za 573 dolarov co je pri dnesnom kurze 11 929 ceskych korun a kedze mam vyhodu ze som tu v Kansase, moze si ju tu kupit vo weathershack a pribalit do kufra :) tak by som usetril skoro 5 000 ceskych korun (200 eur) :twisted:

tak co myslite, kupit ci nekupit???
tomasso7
Nový člen

 
 
Příspěvky: 24
Registrace: 26. 10. 2008 10:07

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod Merlin » 26. 07. 2011 18:32

Auriol je dobra stanice, pokud vas mrzi provoz na baterie zakladnove stanice, tak nejlevnensi napajec lze pouzit i z konektorem ze starsich nokia telefonu rady 5110, 6110, 6310 a pod. Proste ta nabicjecka z tlustejsim konektorem.
Nektere nove kusy potreba nejdrive na vnitrni dirce v konektoru od adapteru "pomasirovat" malinkym hrebickem (1,2mm) jinak nejde nasunout.
Ja sem jeste pro jistotu promeril tu nabijecku multimetrem, mam jich nekolik tech adapteru a vsechny sou kolem 5,9-7V coz idealne staci.
V meteostanici mam uz rok jen jednu sadu baterii a vubec se nevybiji. slouzi jen jako "back up" pri vypadku site. Spotreba te nabijecky nejstarsi trafakove je 1,8W, Nova impulzni 0,9W ze site. Myslim ze provoz ze site se vyplati vic nez na baterie. 365dni x 24h x 0,9W = 7884Wh = 8kWh

Na napajeni venkovniho anemometru a srazkomeru pouzivam alkalicke baterie zlute z Ikea, drzi uz take rok bez problemu.

P.S.
Nekde sem zalozil navod, nemate ho nekdo ofoceny?
Kdyby ano, prosil bych na PM
Dik moc!
Merlin
Nový člen

 
 
Příspěvky: 1
Registrace: 26. 07. 2011 17:56
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod mako6 » 30. 07. 2011 20:45

Dobrý den máte už návod na meteostanici . Také ho nemám tak jestli byste mi ho nemohl poslat emailem.
mako6
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrace: 30. 07. 2011 20:42
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod Kodl » 10. 12. 2011 10:09

Dobrý den,
od pondělí bude zase v Lidlu. Zobrazuje stanice max a min teplotu?
Díky za odpověď
Kodl
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrace: 10. 12. 2011 10:07
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Provoz meteostanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé