Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Conrad WS 1600

Udělejte si recenzi o své meteorologické stanici, představte nám ji a hlavně ji popište. Vložte i fotografii a hlavně URL adresu na web této stanice.

Conrad WS 1600

Příspěvekod varel » 21. 08. 2011 11:47

Tak jsem se i já stal (konečně) majitelem meteostanice, ovšem nikoliv vlastním přičiněním, jelikož jsem nedávno oslavil narozeniny, tak se tato stanička objevila mezi dary. :)
No tolik krátký úvod, teď ke stanici Conrad WS 1600 samotné. Její technické údaje sem vypisovat nebudu, dají se najít třeba tady: http://elektro.itek.cz/meteostanice-tep ... Bezdratova , přidám jen pár postřehů, začnu těmi pozitivními.
Hlavní jednotka stanice je velmi dobře zpracována a působí velmi solidním dojmem. Displej je velký, přehledný a pokud nejste ve velkém úhlu i dobře čitelný (lze nastavit kontrast), dosah stanice je dostatečný, chválím i poměrně rychlou aktualizaci údajů z čidel a úkládání dat ve tříhodinových intervalech. Plusem je i druhá (mini) jednotka pro zobrazení vnitřní a venkovní teploty a vlhkosti vzduchu.
A nyní negativa (sice se říká: darovanému koňovovi na zuby nehleď, ale v zájmu objektivity se nedá jinak): délka kabelů by mohla být větší, hodilo by se taky podsvětlení displeje, alespoň u hlavní části. Veškerá tlačítka jdou dost ztuha a navíc je musíte mačkat v určitém místě abyste ze stanice vymámily to co chcete. K dokonalosti též schází nějaká možnost propojení s PC a měření tlaku a srážek s přesností na jedno desetinné místo, ale to bych už chtěl asi opravdu moc. :cerveny:
Ještě se zmíním o rozmístění čidel: teplotní (tlak/vlhkost/vysílač) mám na severní straně domu, 1 m od zdi a 2 m nad travnatým povrchem, s naměřenými hodnotami jsem spokojen. Srážkoměr je téměř ve třech metrech, jeho umístění se mě moc nezdálo, ale při páteční bouřce obstál, takže zatím bude tam kde je, jeho možné stěhování je možné. Anemometr mám na dost nevyhovujícím místě, z jižních směrů je úplně zastíněn, proto taky údaje z něj neuvádím. Jeho přemístění na vhodnější místo plánuju v nejbližší době.

Na závěr přidávám malou fotogalerii:

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod kapr » 22. 08. 2011 20:37

gratuluju..tu jsem měl taky ;), nebyls náhodou v pátek na kopci u vodárny? přijel tam někdo na kole a udělal pár fotek :) jinak tam ještě zastavil někdo s oktávkou kombíkem, já tam byl docela dlouho, když už se mě to zdálo nebezpečné tak jsem se ztratil
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod varel » 22. 08. 2011 21:18

Díky, to na kopci jsem nebyl já :) tu bouřku jsem pozoroval z bezpečí domova, valilo se to dost rychle a vypadalo to horší než to nakonec bylo...
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod varel » 23. 08. 2011 18:38

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod kapr » 23. 08. 2011 18:56

stanice to byla kvalitní, i když mě tam chybělo připojení k pc..a to hodně, kvůli grafům atd..kvalitní byla, navíc můžeš v reále sledovat signál, jestli komunikuje se senzory. Teplotní čidlo jsem měl (mám stále na vnějším sloupu na dvořed nad takovým malým travantým povrchem, na rohu terasy, je částečně i pod ní(výška předepsané 2m)..ale proudění vzduchu tam probíhá, takže by neměl být problém..je to severní strana. Stín zaručený díky okolní zástavbě (pergola, barák)..ale vše je od čidla 3-4 metry. Ideál by bylo mít vše uprostřed zahrady, ale signál by měl asi velký problém..
Jako přišla mě celkem kvalitní, hlavně konzole. Anemometr byl trochu jiný typ než mám ted, ten neuměl nárazy větru. Tam bylo umístění jasné, stožár antény zhruba ve výšce 11 metrů asi.. to je ideální místo, dal jsem ho dost vysoko od komínu atd, ten původně trochu vadil, ted je eště otázka jak působí šikmá střecha na ty hodnoty, ale snad moc ne. A srážkoměr jsem měl různě nad čidlem teploty na terase na zábradlí, zase ty 4 metry asi od stěny domu. vůbec veškeré hodnoty si sem tam kontroluju s těmi blízkými profi stanicemi (srážky Buchlovice za Smradavkou nebo klimatologickou stanicí ve Starém Městě, tam všechny hodnoty). S tím větrem jsem zjistil, že máme docela podobné vlastnosti se stanicí ve Strážnici :). Na podzim to bude chtít definitivně vyřešit vyhřívání, u WS1600 je trochu problém, že je tam uvnitř málo místa, ale tady zkusím nějaké žárovky, uvidíme eště..a nebo koupím zahradnický srážkoměr a budu rozpouštět...:). Jinak problémy..odešel mě anemometr (ledovka), pak i srážkoměr časem ( v tom srážkoměru se rádi usídlují pavouci :)) tak na to bych si dal bacha. A jinak sem tam ta komunikace, rušení se objevovalo, ale jak často, už ti neřeknu..tedka mám třeba nej problém, komunikace s pc a divná data v softu, tam to komunikuje pořád a sem tam naskočí něco zvláštního, ale to jde poznat tak si toho člověk všimne..tu konzoli myslím eště mám. Myslím, že nejsu sám, kdo si tento typ chválí jako asi nejlepší stanici v poměru cena/výkon..ta cena je fakt dobrá..když ji budeš brát tak, že je to čína a ne němci nebo třeba usa..tak budeš spokojený :))

ps s ws3650 chytám největší nervy když spadne jedno čidlo...musíš znova restartovat výměnou baterií i to další %) tomu moc nerozumím, ale je to naprd, zvlášt když ti spadne třeba srážkoměr při dešti, tak musíš restartovat i teplotní čidlo, a až pak na stanici zapneš vyhledávání...to létám nahoru dolů :D ale zase tak často se to nestává..díky bohu
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod varel » 23. 08. 2011 20:46

Dík za rady a postřehy, to s tím anemometrem za komínem, to ti asi nestačila délka káblíku nebo jo? A jak jsi ho případně prodlužoval?
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod Patricio11 » 23. 08. 2011 21:03

Pěkná meteostanice. :) Celkem paradoxní, že pavouci zničili srážkoměr. Já budu měřit v zimě srážky tak, že použiji dva kýble. Vždy ho vyměním v určitém čase. Sníh nechám rozpustit a pak to změřím. Mezitím mi bude sněžit do mého druhého kýblu...
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/

Bydliště: Lipník nad Bečvou, okr. Přerov.
Typ meteostanice: ClimeMET CM 2 000.
Nadmořská výška: 233 m n. m.
Patricio11
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2277
Registrace: 28. 04. 2008 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod switzzy » 28. 08. 2011 13:47

Varel, já ji taky mám a víceméně lze souhlasit s kapříkem :) ....poměr cena vs. výkon opravdu dobrá!...Jinak já měl problém s anemometrem (občas vypadl...ale v rámci jednou za cca 3/4 měsíce). Nicméně MCS 10.7.2011 mi jej odrovnala úplně, zřejmě elektromagnetickým impulsem z blízkého blesku.....Srážkoměr bacha! Jednou za půl roku vyčistit (zanáší se pylem a drobným prachem)! Jinak já jej nadstavil trychtýřem s výslednou přesností na 0,15mm. V zimě jsem to moc pořešené neměl, víceméně buď radarové odhady, blízké stanice, nebo pokud jsem byl doma tak manuálně. Od věci není si vyrobit radiační štít, páč se mi nezdál ten originál dostačující (viz. našedlá barva)....měření se dle sledování Ivanovic na Hané zpřesnilo. (to ti zabere 45m práce a 100kč). :)

Jinak na podzim už možná otestuji stanici vlastní výroby, co vyráběl otec s daleko přesnějšíma čidlama...akorát stále řešíme problém s čidlem na tlak...to je dost problémové :D
switzzy
Nováček
 
Příspěvky: 512
Registrace: 08. 12. 2008 14:46
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod varel » 28. 08. 2011 16:02

OK díky pánové za rady, s tím teplotním čidlem jsem poměrně spokojený. Srovnávám se Starým Městem a se stanicí v Buchlovicích (www.sensvision.cz) a vejdu se do odchylky +/-1°C což je, myslím, fajn. Snad jediné uplatnění by ten radiační štít měl v současné době od cca 8:00 do 9:00, kdy na čidlo svítí ranní slunko a tak měří o 6-7°C vyšší teplotu. Co se výroby štítu týče, tak je to z těch misek pod květináče nebo jsou ještě jiné možnosti?
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod kapr » 28. 08. 2011 19:06

tak s tím ranním sluncem nebo i pak odpoledním kdy zase slunce klesá jsem míval taky trochu problém a sem tam to sleduju a šibuju s čidlem, jinak je to v pohodě, je tam vždycky tak hodinka kdy slunce prosvítá skrz budovy přímo na dvůr do výše čidla, ale to jsem asi vyřešil. JJ řešili to většinou bílýma miskama, do kterých se vyřezal otvor pro čidlo, a ty se pak spojili něčím, nevím bud šroubama různě a tak a nebo kámoš ve znojmě má něco jako ptačí budku, po stranách takové bílé žaluzie aby tím proudil vzduch..a dole malý ventilátor http://pocasiznojmo.rajce.idnes.cz/Ma_m ... ce_Znojmo/ ale ptáci už mu tam snad nelítají :D podle mě je to hodně dobrá možnost, ale s tím už si pohrát no..ja bych nějakou změnu udělal až s novou stanicí a to v dohledné době nebude..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Conrad WS 1600

Příspěvekod switzzy » 28. 08. 2011 22:38

Ano já to řešil právě těma miskama srovnávám s Ivanovicema tak většinou taky +/-1°C zejména mám vyšší maxima teda, ale o to nižší minima...to může být i umístěním stanice Ivanovice odkryté na kopečku (vítr), moje stanice v údolíčku. Jinak když jsem porovnával čidla jedno ve stínu a druhé šlo s tím radiačním štítem na slunce tak odchylka cca + 0,5/0,8°C, kde měl radiační štít víc. Ale to už je pak i o kalibraci čidel a jejich kvalitě...nicméně to jsou už prkotiny, kterejma netřeba se zatěžovat :D
switzzy
Nováček
 
Příspěvky: 512
Registrace: 08. 12. 2008 14:46
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Zpět na Moje meteorologická stanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé