Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97686
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Jaké počasí bude o vánocích?

1. Bude sucho, teplo.
1
5%
2. Bude mrznout, a chumelit, a bude hodně sněhu.
5
23%
3. Bude slabě pršet a bude mlha.
5
23%
4. Budou holomrazy s mlhou.
4
18%
5. Bude pouze slabě sněžit, a jinak bez sněhu.
1
5%
6. Bude foukat velmi silný, vítr teplota +10°C a beze srážek.
2
9%
7. Bude padat sníh s deštěm, a jinak všude plno bláta se sněhem.
1
5%
8. Bude silný déšť s vichřicí.
1
5%
9. Bude mrholit.
1
5%
10. bude padat mrznoucí déšť, a všude bude vrstva ledu bez sněhu.
1
5%
 
Celkem hlasů : 22

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod Kuba5 » 23. 12. 2013 13:09

Bohužel to letos budou nejhorší Vánoce z hlediska počasí za minimálně 3 roky.. podle mě nejhorší možná varianta: skorojasno až jasno a teplota nad nulou, na slunci jako na jaře. Prostě hnus, který k Vánocům ani v nejmenšim nepatří. To ať už je radši mlha a zataženo, ale doslova jarní počasí na Vánoce je katastrofa. Už teď je tu skorojasno a mám pocit, že jsou buď letní prázdniny nebo vydařený jarní víkend, ani trošku nemám pocit Vánoc, které tu jsou za pár hodin. :(
Nic s tím ale neuděláme, takže to prostě musíme přetrpět.
Všem přeji pohodové a užité Vánoce. :ahoj:
Kuba5
Nováček
 
Příspěvky: 329
Registrace: 18. 11. 2010 18:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod kebull » 23. 12. 2013 15:27

Já už si docela zvykl, prakticky 5 let to u nás je tak nějak stejné - a třeba loni bylo i větší teplo... Nejhorší asi rok 2010, kdy se přes den začalo dost oteplovat ve výšce a prakticky celý Štedrý den pro :dest: vím, že tomu tak nebylo všude, ostatně když se podíváme do archivu, tak i v těch zmiňovaných 5 letech lze najít větší lokální rozdíly, Stř. Čechy ale vždycky tak nějak schytají teplo, ať už jde z jakékoliv strany :)
http://www.in-pocasi.cz/archiv/archiv.p ... ima_kraj=0
v adrese měňte akorát rok a máte srovnání, je mi taky líto, že není zima, ale když se na to podívám, ani jsem ji nemohl čekat :jojo:

Pěkné svátky a prožijte je každý, jak nejlépe uznáte za vhodné! :ahoj:
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod Ovar » 23. 12. 2013 16:05

Tak dle ankety se trefil jen 1 typující a jemu gratuluji :) .

Je to pouze věc vkusu, ale já jsem nadmíru spokojen s počasím letošních Vánoc. Tak jistě, Vánoce má asi většina lidí spojena s Ladovskými malůvkami a Americkými slaďáky se Santa Clausem, kde sedí všichni u krbu a venku padají vločky a je jedno jestli je to film z prostředí Aljašky nebo Floridy, hlavně že je všechno bílé, ve sporáku se smaží krocan a stromeček nemá méně jak 3 metry :D .

Vánoce na sněhu byli vždy příjemnější bílé, když jsem byl malý, teď je mi to bohužel fuck a jsem spíše rád za slunce a teploty přes +10°C, ať už je to ovlivněno tím, čemu se věnuji, nebo tím, že teplý den= kotel má dovolenou a my jsme šťastní že ušetříme aspoň jedno dopoledne paliva. :ahoj:
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod kapr » 23. 12. 2013 16:33

jo vy ste mysleli letošní svátky ? :-) Noo tak to jsem se taky trochu netrefil s holomrazem :D vlastně bude docela uplný protipol hehe .. ale aj to se stává, v tom je to krásné :cool:
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod Graetar » 23. 12. 2013 20:34

kebull: Co se týče roku 2010, je to zajímavé. U nás (Praha Smíchov) byl nějaký sníh téměř až do Štědrého dne. Po 15.12. leželo kolem čtvrt metru sněhu a cca týden se pokrývka držela. Na Štědrý den bylo opravdu teplo, hnusně a děštivo, ale ještě během odpoledne se objevil déšť se sněhem a večer přímo v době večeře začal padat sníh a do noci napadlo cca 5 - 10cm. Pro mě osobně jedny z těch zajímavějších a ladovštějších Vánoc. Letos je to tedy síla...
Graetar
Nový člen
 
Příspěvky: 7
Registrace: 18. 01. 2011 10:58
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod Adi » 24. 12. 2013 06:32

Tady fénuje a fénovat bude po celé Vánoce :-@

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... KARV01.PNG

Pro Slezsko nejspíše padnou teplotní rekordy :(

Ještě, že Vánoce nejsou o počasí, nicméně je to škoda.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod Mrakomor » 24. 12. 2013 10:06

Přeji hezké Štedrodenní dopoledne.
Počasí si asi neuvědomuje,co je to za den. V Ostravě +9°C, skoro jasno a šílený JZ vichr. Je to až zarážející, s jakou přesností dosahujeme nejvyšších teplot za celý prosinec právě na Vánoce. Zkažen byl vysokými teplotami Štědrý den 2009 (25.12.2009 dokonce +13°C) ,2010, 2011, 2012 (obleva ihned v noci na 24.12.) a 2013 jak se zdá- není výjimkou.
Je to až k nevíře, jak se to v posledních letech vždycky pos.....e.
Venku je jak o předjaří.
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod kapr » 24. 12. 2013 10:33

proč je ta příroda na nás tak zlá .. jak si může dovolit aby bylo na nějaké vánoce takto? Když je zvykem aby bylo uplně jinak ... achjo :-). Já su spokojený, původně sem plánoval, že budu v prosinci víceméně zalezlý a bude se jenom topit.. tak zatím jsem třeba na kole tento měsíc už najezdil tolik km.... prostě ideál :ahoj: :) (v USA by si asi klepali na čelo, kdyby se jim tam na ten jakože štědrý den přehnalo městem tornádo, na co že my si tady stěžujem ... )
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod kombi » 24. 12. 2013 10:48

Dnes přesně vidíte že řešit téma jak bude na Štědrý den je i pro takhle malou zemi jako je ta naše někdy nesmysl! :)
U Vás fénuje a je teploučko,tady je -1st. a mlha jak prase. Tedy kdo vlastně bude vyhodnocen jako nejlepší tipér-asi nikdo co? 8-)
Všem jinak přeji veselé vánoce a bohatého ježíška!
kombi
Nováček

 
 
Příspěvky: 915
Registrace: 26. 08. 2008 13:34
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod HeyYou » 24. 12. 2013 10:54

Dobrý deň, rovnako ako kapr a aj ďalší užívatelia som spokojný, po dlhej dobe sa u nás trvalejšie rozpustí hmla, resp. nízka oblačnosť a 26. konečne nejaké výdatnejšie zrážky, verte alebo nie, na západnom Slovensku stále badať deficit od leta.. Do začiatku nového roka zrejme pozvoľné ochladzovanie, vysoké teploty sa teda neudržia dlho.
Prajem príjemné sviatky.
HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod Kuba5 » 24. 12. 2013 10:57

Dopadlo to tak, jak jsem psal včera. Je tu polojasno a dost větrno, poměrně jarní počasí, ale nedá se nic dělat. :)
Ještě jednou šťastné a veselé!

EDIT: teď náraz srovnatelný s Xaverem...
Kuba5
Nováček
 
Příspěvky: 329
Registrace: 18. 11. 2010 18:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Jak bude na vánoce? Tipněte si.

Příspěvekod libi » 24. 12. 2013 11:18

Je pravda, že zamrzí, když je venku to co je, ale nedá se nic dělat. Pro mě je vždy největší zklamání z počasí, když vánoce jsou na blátě, což je dost často, ale většinou se do Silvestra dost čast zase opět výrazně ochladí. Letos tomu bude jinak, budeme rádi na změnu v první polovině ledna. Ale Vánoce mi to nezkazí :)

Krásné a pohodové svátky všem :temp:
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1136
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé