Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Jaká bude maximální výška inverzních mraků

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Jaká bude maximální výška inverzních mraků

Příspěvekod switzzy » 26. 10. 2010 16:34

switzzy
Nováček
 
Příspěvky: 512
Registrace: 08. 12. 2008 14:46
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude maximální výška inverzních mraků

Příspěvekod doktorq » 27. 10. 2010 15:30

Mluvil jsem s meteorologem z CHMI a ten tvrdi, ze zitra bude oblacnost frontalni a bude se jeji vyska stridat. Klasicka inverze pry prijde az v SO. Moc mi nepomohl.
Kdyby tu byl nekdo z Ustecka, kdo se trochu vyzna v mistnim pocasi a zkusil nadhodit prognozu na zitra, vubec bych se nezlobil.
doktorq
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrace: 26. 10. 2010 16:21
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude maximální výška inverzních mraků

Příspěvekod Troll » 27. 10. 2010 21:53

Zítra bude v severních Čechách především vysoká a střední oblačnost související s jižním koncem frontálního systému. Spíš než invezní oblačnost čekám vznik mlhy v údolích (tak do 400 m),která se ale asi většinou rozpustí. V Pá čekám inverzní oblačnost tak do 600 - 800 m, v So a Ne se zesílením přílivu teplého vzduchu pravděpodobně ještě výše, klidně i kolem 1000 m.

Ale obecně výška inverzní oblačnosti se lokalitu od lokality může lišit a směrem ke Šluknovskému výběžku obecně rozte pravděpodobnost jejího rozpuštění v denních hodinách, naopak v Podkrušnohoří se asi udrží již od pátku po celý den. Vše je to ale jen můj odhad vycházející z mých dosavadních zkušeností.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Jaká bude maximální výška inverzních mraků

Příspěvekod CUPR » 01. 11. 2010 22:41

Teď jde o to z čeho vycházet pro určení správné výšky inverzní oblačnosti. Tlak, teplota,... co s tím vlastně všechno souvisí? V této oblasti mám velké mezery a budu rád za každou informaci, jak určit správně výšku a hlavně KDE čerpat potřebné informace. Každoročně jezdím do Krkonoš fotografovat inverzi, ale to je spíš o náhodě a štěstí. Někdy to prostě vyjde a někdy ne. Občas mi pomohou on-line webové kamery. Díky všem za případné rady.
Teplotní rekordy v HK

Minimální teplota: xx,xx °C dd.mm.rrrr
Maximální teplota: 36,3 °C 17.07.2010 14:40 hod. SELČ

Mějte stále Slunce v duši! :-)

Minima a maxima teplot doplním později, po zpracování dat! :-)
CUPR
Nový člen

 
 
Příspěvky: 84
Registrace: 01. 06. 2010 00:15
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé