Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97687
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen 2014

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod Davidek » 24. 03. 2014 10:11

kamil to bohužel nesprávně pochopil tak, že mně vaděj zimomilové, přitom skutečným obsahem mého sdělení bylo povzdechnutí, že diskuse krom zimy stojí, a to, že meteoamatéři jsou jen zimofilové...

netušil jsem, že budu muset jasné sdělení ještě překládat, ale pokud jde o emoce, tak ty sem tada krotil - zejména když tady všichni řvali hrůzou jaká není zima a že do týdne či dvou vymřeme a uschneme - viz moje příspěvky, ono totiž při diskusi o počasí nejsou emoce potřeba. Síla vyjádření jej neumí změnit, tedy neumím to ani já, ani kamil :cool:

mám své favority v počasí, ale to neznamená, že když nejsou, tak mně to nezajímá a počkám si 9 měísců na svý 3 :thx:

masa studeného vzduchu jsou moje slova z před týdnem :D je vidět, že někteří jsou ortodoxní do té míry, že když nechumelí, ani sem nechodí 8-)
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod hanz » 24. 03. 2014 11:35

Tak dneškem nám začíná krátká chladná epizodka. Pravděpodobnost sněžení i pod 500m.n.m. je v noci na úterý obrovská. I přesto si myslím, že ještě v dubnu přijde větší ochlazení i se sněžením minimálně ve středních polohách ale na druhou i teploty nadprůměrné nad 20st. Jinak je pravda, že téměř všechny modely ukazují koncem března vylití studeného vzduchu do S, SV evropy a vůbec není jisté, kde až se ten studený vzduch dostane.
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1478
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod pircuk » 24. 03. 2014 12:17

kamil - no prave,ze je to forum,na ktore ma kazdy nazor prispievat svojimi nazormi a ak si narazal na to,ze som napisal svoj nazor a predpovede od Dawe,tak bohuzial je to moj nazor nanho,kedze jeho prispevky su stale o tom istom,tak ako som to spominal pred par dnami. niekedy mu tie jeho predpovede vyjdu,ale vacsinou nie.

Inak co sa tyka ochladenia,tak dufam,ze pride co najneskor,kedze uz aj u nas zakvitli ovocne stromy a bol by som rad,ak by nejake mraziky prisli az po tom,co stromy odkvitnu.
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod dawe » 24. 03. 2014 12:34

pircuk:je to pravý opak většinou mi ty předpovědi vyjdou co se týká krajního SV,tim myslím Havířov-Těšín-Jablunkov :jojo: A kolik nám tady napršelo?úctyhodných 3,5mm :D Takže to mi taky vyšlo že tady u nás to bude nejslabší co se týká srážek.Nevím kde Adi přišel na to,že zde bude srážek nejvíce :ahoj:
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod dididi » 24. 03. 2014 13:38

dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod pircuk » 24. 03. 2014 14:05

dididi - dik za odpoved. myslel som si,ze prave kvety su nachylnejsie na mraz ako plody. tak potom je vlastne jedno,kedy to ochladenie pride,len dufat,ze nebude vyrazne.
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod wenzel » 24. 03. 2014 14:33

Tak na Šeráku jen 14 cm, přitom tam stanice hlásila mráz už od brzkého večera se sněžením při intenzitě kolem 5 mm za hodinu. No nic, je to jak to je. Dawe není jediný, komu až tak moc nezapršelo. Ono ani v Podkrušnohoří toho moc nebylo, samé slabé odrazy a většinou jen do 5 mm. My tady v Rakovníku byli na západním okraji silnějšch srážek, naštěstí. Teď snad nějaké smíšené přeháňky, mohly by dát kolem 5 mm, to by bylo fajn. Trochu sed bojím předpovědi ECMWF a Slováků, čekají průnik studeného a suchého vzduchu, budu fandit GFS, aby to k nám nedorazilo.
Pircuk: Taky mě děsí očekávaný mráz v noci na středu. Meruňky kvetou, další stromy jsou před květem, jestli bude kolem -5 st., bude zle. Proti mrazu, ale slabšímu prý pomáhá postřik Championem na květ, tak to stříkni, i já ho zkusím.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod Meteo Weather » 24. 03. 2014 19:18

Kamil : Kamile smiř se s tím, že letos prostě zima stála totálně za prd, byla mezi nejteplejšími. A nic s tím neuděláš. A jestli teďka doufáš, že přijde další studený vpád, tak může přijít, ale taky nemusí a svět se nezhroutí :jojo: Momentálně nám po celém Česku (kromě pár míst) konečně pěkně zapršelo a tak není třeba vyhledávat další studené vpády, neboť za chvíli je konec Března, začínají kvést meruňky, ostatní stromy už mají velké pupeny a tak by byla obrovská škoda, kdyby to pomrzlo. Máme tu jarní období! Mrznout, sněžit mohlo v zimě ... Nevyšlo to nevadí. Příští snad bude lepší. Ale proč teď doufat, že zas přijde nějaké sněžení, to mě vážně hlava nebere :D Kdyby byl přelom Února/Března tak neřeknu ani slovo, ale na konci Března nebo v dubnu je snad už normální si přát pěkné slunečné počasí s pomalu vzrůstající teplotou a ne, že mít radost když mrzne nebo sněží v dubnu a pak je chudá úroda :jojo: Radši se začít těšit na první bouřky a ne se pořád zabývat jen zimou, neboť zimu nemáme celoročně a pokud ti to vadí tak se odstěhuj někam na sever :D Já mám taky zimu rád, ale zároveň mám rád všechny tři další období, každé mají své kouzlo.

Takže souhlasím s Pircuk a davidek. A též doufám, že to ochlazení začátkem Dubna nepřijde a že vyjde GFS :P Od středy nás čeká zase sušší období s postupným oteplováním až na 16 °C (možná bude o víkendu nebo po víkendu i více) a vůbec mě to nevadí, neboť proč by mě to vůbec mělo vadit, však nám pořádně zapršelo a tak proč si stěžovat, vždyť je jaro a ne zima! A počasí neporučíš 8-)
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod hanz » 24. 03. 2014 19:48

http://www.novinky.cz/domaci/331292-poc ... rasny.html

To co tu bylo v pátek a sobotu bylo na danou dobu velké teplo. Jinak myslet si, že bude v březnu a v dubnu pořád teplo je pěkné ,ale je třeba si uvědomit, že březen a duben jsou měsíce velmi epické co se týká srážek a teplot. Stále je větší pravděpodobnost sněžení v nížinách koncem dubna než sněžení v egyptě v nejchladnějším období roku. :D
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1478
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod kamil » 24. 03. 2014 20:17

Tvoje vysvětlení a důvody beru,protože jsou určitě rozumné a důvodné i když ty merunky beru s rezervou,ale je spousta dalšího ovoce,které taky stojí za to a není tolik náchylné a taky mám ovocnou zahradu na které jsem se docela namakal,ale prostě fakt je,že celé to období od listopadu do března nedostálo svojí pověsti a zvyklosti ani za mák.Jak píšeš nezbývá se než s tím smířit a doufat,že léto bude teplé,ale ne dusné jako loni a zima to vykompenzuje už aspon v listopadu nebo koncem října ještě lépe.Jinak souhlasím s hanzem,že poslední dny před tímto ochlazením byli opravdu hodně extrémní a myslím si,že duben bude tyto extrémy kompenzovat a bude podnormál co se týká teplot a opačně zase co se týká srážek,ale to si můžeme říct až za měsíc jak to dopadne.Myslím,že ta masa toho studeného vzduchu přijde už jsou i nějaké náznaky na první dubnové dny,ale je otázka v jaké podobě na jak dlouho a co se týká GFS tak ty svoje výstupy mění každým dnem takže zítra můžou být věci opět docela jinak,ale beru to OK.
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod Tomáš.Malek » 24. 03. 2014 20:18

Takže opět. Dvacítky koncem března teda běžně nebývají to je veliký nesmysl! To jsme zas na teplotních rekordech! Ach jo, podívejte se jaké bývaly teploty v těh a těh dnech v uplynulých letech a jaké jsou zhruba rekordy. Pokud prolamujeme rekordy, nemůžeme opravdu hovořit o normálu %) Dvacítky jsou běžné až tak ke konci dubna. A to že loni bylo až 27 bylo opět abnormální protože to je běžný zas až v druhý půlce května.
Tomáš.Malek
Nováček
 
Příspěvky: 631
Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod Troll » 24. 03. 2014 22:06

Tak zde na SZ těch srážek bylo nakonec o dost více, než byly předpovědi meteorologů ze zač. víkendu, od soboty zde v Ústí kolem 15 mm, ve vyšších polohách až 30 mm. K tomu již v neděli nad 600- 700 m.n.m. sněžení a kolem 750 m.n.m. odpoledne již několik cm mokrého sněhu. Dnes sněžení přechodně už od 400 m.n.m. a nad 500 m.n.m. až 15 cm sněhu, který cca od 600-700 m stále drží. Vzhledem k tomu, že od poč. roku se nikde v okolí nevytvořila sněhová pokrývka vyšší než 8 cm, jedná se místy i zde na SZ ve vyšších polohách o prozatimní sněhové max. roku 2014, a možná někde i zimní sezony 2013/2014.

Toto teplotně slabě podprůměrné počasí vydrží ještě zítra a pak opět teploty půjdou nejméně do konce týdne do nadprůměru, ale extrémních hodnot z minulého týdne nedosáhnou. Některé modely a jejich jednotlivé výstupy naznačují již koncem tohoto týdne možnost výraznějšího vpádu studeného vzduchu do SV Evropy, otázkou je, zda se k nám tento vpád v mírnější podobě později (např. na přelomu března/dubna nebo během první dubnové dekády) dostane. Můj tip je že ano a teploty ještě v noci leckde (zejména ve vyšších polohách) spadnou na hodnoty, které tu nebyly od poč. února. Ale vzhledem k roční době a míře dosavadního prohřátí většiny evropského kontinentu to bude nejspíš jen běžné jarní ochlazení, a nikoli návrat zimního počasí do nížin - to už je během tohoto jara velmi nepravděpodobné a opravdu nemá smysl ještě něco takového vyhlížet, i když rozumím tomu, že někteří z nás by se nezlobili, kdyby počasí v tomto směru ještě překvapilo - bylo by ale lépe, kdyby to přišlo co nejdříve a ne třeba až za měsíc po dalších sériích teplých nebo dokonce letních dnů, to už by pak neodnesly jen meruňky, ale prakticky všechny ovocné dřeviny a i některé další plodiny.

Možná to bude mnohým připadat jako zbožné přání a jiní mě budou posílat kamsi, ale vzhledem k teplotnímu kontrastu, který by se mohl nad Evropou a v jejím okolí vytvořit je zde šance, že by alespoň první pol. dubna mohla být po nekonečné době nudy provázena významnými teplotními výkyvy a možná spojenými i se zajímavými meteorologickými jevy, situacemi a výraznými projevy počasí, ale je to ještě daleko.

Co opravdu nechci a co by bylo skutečně extrémní, kdyby opět nastoupila "sahara", jako v minulých dnech a týdnech a již od počátku dubna se začaly vyskytovat série opět velmi teplých či dokonce letních dnů bez výraznějších ochlazení a srážek. To by bylo na rozdíl od vpádů studeného vzduchu a sněhových, krupkových a dešťových přeháněk či bouřek, ranních mrazů střídaných teplými jarními dny pro duben naprosto atypické a zejména v kontextu předchozích měsíců pro naše klimatické pásmo nenormální, i když zrovna duben je alespoň v mé lokalitě měsícem, který se nejrychleji otepluje a skutečné aprílové počasí z něj prakticky vymizelo. Tudíž kdyby počasí chtělo pokračovat v dosavadním trendu, tak by mě, zejména pak s přihlédnutím k prozatimnímu letošnímu vývoji počasí, nepřekvapil snad ani tropický den v nejteplejších lokalitách již před polovinou dubna nebo vlna tropických veder v jeho závěru, i když s tím druhým již mají na V z nedávné doby určitou zkušenost.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod Davidek » 25. 03. 2014 08:03

stále více to od víkendu odhaduji na JV/J, spíše ten JV, což v této konstalaci znamená odpolední teploty někde těsně pod 20°, vyšší denní amplituda díky projasnění a suššímu vzduchu, to ještě přece jen kolem 0° rána (zejména kdyby se dostalo více V příměsy).

nicméně teploty budou v denním průměru max. lehce výše, ráz počasí sušší, poměrně stabilní v první dekádě, protože náznaky změn jsou nepatrné, spíše až ke konci první dubnové dekády.

Proměnlivost bude spíše vyjímkou, což je zase vyjímkou právě pro začátek dubna... a zjevne nenastanou APRÍLOVÁ CHLADNA, tak právě klasická pro první dny až první polovinu dubna... ale pravděpodobnost je pořád na hranicí odhadu :thx:
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod dididi » 25. 03. 2014 11:02

Poznámka k tomu zda teploty z minulého týdne jsou nebo nejsou extrémní. Rozhodně ano protože v pátek 21.3. tady 23,3 C byla vůbec nejvyšší březnová teplota od počátku měření tj. od r. 1971.
Pokud jde o výhled. Postupné oteplování díky JV později nějaké to nevýrazné tlakové pole možná slabý přenos od SV po přední straně TV a pokles teplot pod 15 C. Co nevypadá vůbec dobře je hřeben islandské TV nad SZ evropu a současně poměrně rozsáhlá oblast NT nad evropou SV. Tam se navíc studený vzduch poměrně dlouho hromadí a nezbývá než doufat,že se jeho eventuální vpád zastaví někde severně od nás.
Vzhledem k oteplení které nyní přijde vykvetou i broskve možná i třešně určitě v nížiných oblastech a tento typ cirkulace by asi toto ovoce nepřežilo.
Naštěstí je to daleký výhled a dubnové počasí je těžko předvídatelné,bohužel mrznout může ještě i na začátku května takže se obávám že to co nyní vykvete má jen malou šanci,že to nezmrzne
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen 2014

Příspěvekod edwinak » 25. 03. 2014 11:19

Mrznout může ještě i v polovině května:-)) U nás na "zmrzlíky" mrzne téměř pravidelně. A zmrzly několikrát i vršky brambor koncem května, to se nedá takhle předjímat. Loni ovoce vydrželo díky dlouhé zimě, dostalo se pozdě do květu, zase nám ale pak zmrzla všechna réva 6 října, protože měla krátkou vegetační dobu. A to byl pomalu největší mráz následující zimy:-))
Počasí tropí paradoxy, zvlášť v posledních létech. :jojo:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé