Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera10
  • Celkem příspěvků97789
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na březen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 16. 03. 2018 15:55

no, aby to nebyl další březen 2013 :
http://www.e-pocasi.cz/archiv-pocasi/2013/brezen/
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Mira » 16. 03. 2018 16:21

Tak zde na krajním JV můžeme být, co se mrazů týka, relativně klidní. Sem se toho studeného vzduchu moc nedostane. Snad jen ten vítr trochu potrápí. Počítám zítra tak 4°C, v neděli 2°C a snad v pondělí by mohlo být nejchladněji. Ta trajektorie postupu studeného vzduchu od SV je taková, že se sem dostává hůře a obtéká zdejší kopce. Duležité je hlavně to, že se zbrzdí příroda. Vypadalo to na zajímavě extrémní situaci, ale nakonec ten studený vzduch zůstane severněji a přinese jen takové typické březnové ochlazení, které se v poslední době už nevyskytuje. Jinde v ČR to bude jiné. Zde zatím trvalý déšť a nějakých 7°C
Mira
Nováček
 
Příspěvky: 261
Registrace: 30. 04. 2008 14:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 16. 03. 2018 16:48

edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Jarda Max » 16. 03. 2018 18:58

Tady na západě Prahy už sněží, ještě před půl hodinou pršelo, teplota je 0. Ráno pěkně lilo, vláha se vylepšuje. Uvidíme, jestli do rána něco napadne, srážky jsou spíš SZ od nás nad Německem, pak už asi nic moc padat nebude… Aladin pro Čechy trochu přidal, úhrny ale závratný nejsou. No, hlavně, že nás nečekají ‚‚tropy‘‘, tohle je lepší…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod kamil » 16. 03. 2018 19:59

Ahoj,u nás od rána nepřetžitě pršelo a teplota nepřesáhla ve svém maximu +2 stupně a odpoledne se začalo poměrně rychle ochlazovat a déšt rychle přecházel do sněžení.Aktuálně zde máme asi 8 cm sněhu při teplotě -3 stupně a sněžení zatím pomalu ustává.Toto jsou pro naši oblast Jesenicka nejlepší možné scénáře co se srážek a zimy týká při S nebo SV proudění se nasaje vlhkost z Polska z nedalekého Otmuchowského a Nisského jezera a neustane to dokud se to nevysněží nebo nevyprší někdy až do úplného vyjasnění je to přímo ukázková situace.Vypadá to výhledově,že by jsme mohli dát klidně i čtyři ledové dny takže Březnová nebo taky Řehořská zima se opět po několika letech opravdu zase konečně povedla.Ve druhé polovině příštího týdne pozvolné oteplování s tím,že v období Velikonoc by nás mohl čekat další zimní pozdrav.Když jsem zde počátkem března psal,že to bude pouze přestávka mezi 1. a 2.třetinou Adi mi zde napsal,že mi nechce brát iluze,ale vidí v dlouhodobém výhledu pouze nějaký ožralý zonál.Tak zde ho teda máme.A taky stále platí,že Stratosferické oteplení bude mít tendenci ovlivnovat počasí u nás zhruba 2 měsíce takže podobné střídání a projevy cirkulace čekám i v průběhu dubna.Samozřejmě s ohledem na pokročilejší roční dobu již v trošku mírnějším provedení.
Naposledy upravil kamil dne 16. 03. 2018 21:04, celkově upraveno 1
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod aviv » 16. 03. 2018 20:00

@edwinak:
http://www.e-pocasi.cz/archiv-pocasi/2013/duben/
- těší mě, že tato slota už nemůže trvat příliš dlouho.. Vím, je to lepší než vedro a sucho, ale jsem už po téhle zimě nějak unavená a to sluníčko a teplo minulého víkendu mě tak nějak navnadilo .) Děti už také nechtějí lyžovat...
@jarda max :
- tak to ochlazení bude opravdu vážné, sněží i na Vinohradech a to už je co říct :)
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Jarda Max » 16. 03. 2018 21:20

aviv: tak to je paráda. Teď jsme s klukem přejeli pláň na Vypichu na běžkách, zajezdili na poloroztátém okruhu a dojeli zase k nám. Paráda, nečekal jsem, že už dnes večer... Ale cesty a chodníky nic moc, zem se prohřála. Pěkná vánice, ale dle radaru to slábne, něco má Aladin na druhou polovinu noci, tak jsem zvědavý, jestli bude ráno překvapení... Vody tedy teče po silnicích dost, další vláha, hurá, sypače už řádí...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod mates.lukas94 » 16. 03. 2018 21:31

Srážky teď jsou v Čechách, od nás odešly a nejbližší době to na nic nevypadá. Zítra bude šance na ledový den.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod Rade » 16. 03. 2018 21:39

Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod xeno » 16. 03. 2018 22:02

Teplotní mapa teď krásná.... takové rozdělení teploty mezi severem a jihem jsem dlouho neviděl.
xeno
Nováček
 
Příspěvky: 354
Registrace: 11. 03. 2016 08:36
Bydliště:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 16. 03. 2018 22:37

No když jsem před pár dny psal že teplotní rozhraní bude ostré jak žiletka ami jsem nečekal že až takhle. Dopoledne zde poměrně slušně pršelo při cca +5,5 a krátce po poledni déšt ustal. Domníval jsem se že ochlazení dorazí v doprovodu srážek v podobě deště který přejde ve sněžení. Při práci venku jsem vůbec nezaregistroval že se ochlazuje ani nefoukal vítr ale okolo 17 hod. jsem šel domů a zjistil že je pouze okolo +1.
V 17,30 tak začalo rovnou sněžit sice spíše slabě ale již leží přes 2cm protože okolo 19 hod již šla teplota pod 0. Už asi hodinu dle radaru nic padat nemá ale opak je pravdou. Zvláštní někdy i v zimě při až žlutých odrazech jsou srážky neměřitelné ale nyní to chápu sněžení je velmi drobné.
Za dnešek již skoro 7mm za březen 24mm snad to tak bude pokračovat a i teploty se budou držet na uzdě i když pochopitelně mezi 10-15 se asi krátkodobě podíváme ale zdá se že to bude prokládáno chladnějším prouděním.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod JABO » 17. 03. 2018 06:51

Zdravím, nyní zde máme max. sněhové pokrývky z chladné poloviny roku cca 5 cm, ale sype dál, tak dáme asi i více - tuším, že Troll nebo Libi na tom budou podobně....Teď jen aby ty Velikonoce nebyly teplejší než Vánoce a nemá to chybu....
Pěkné jaro všem.... =-O
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod CtiborV » 17. 03. 2018 08:53

No aladin nám dává 50 m/s dnes v noci, tak to bude asi fakt hukot. Tady jsou holomrazy, o sníh tu stejně nikdo moc nestojí.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod dididi » 17. 03. 2018 08:58

Tak tady je to podobné jen toho sněhu je ,,pouze" 4cm a tak pěkný srážkový úhrn 8,4mm /4,7mm v dešti a 3,7mm ve sněhu/. Nyní už jen poletuje ale jaro to tedy není vítr sfoukává sníh ze střech jak uprostřed zimy. Cesta toho studeného vzduchu byla taky hodně zajímavá a srážky jsem očekával také v poněkud jiných lokalitách.
Pokud jde o výhled tak je patrné že oteplování bude velmi pozvolné a příroda tak může pokračovat zatím v zimním spánku. Už jsem to zde zminoval ale překvapuje mě v jakém stavu je vegetace zde oproti jiným lokalitám v ČR. Zde jsou pupeny na stromech tak malé a neprobuzené že už to dlouho nepamatuji a vlastně moc nechápu jak je to možné. Jedině snad chladný říjen že by to zapříčinil?
Počasí na konci dubna a v období velikonoc zatím velká neznámá.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na březen

Příspěvekod edwinak » 17. 03. 2018 09:35

Ted mi píše známý z Trutnovska, že aktuálně u nich minus 16, to se mi vůbec nechce věřit!! není někdo tady z Trutnovska?
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé