Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes5
  • Příspěvků včera5
  • Celkem příspěvků97816
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2011

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Kolik spadne odhadem za červen 2011 srážek podle Vás? (U Vás!)

Anketa končí za 13. 06. 2011 15:53

Méně než 50mm
1
6%
51-69mm
3
17%
70-89mm
6
33%
90-109mm
2
11%
110-129mm
5
28%
Více než 130mm
1
6%
 
Celkem hlasů : 18

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod LETNÝsen » 12. 06. 2011 20:27

Ahojte.

Nejak to tu zmĺklo :( Boli aj parádne búrkové dni a napriek tomu ticho je tu.

U nás bolo 10-dňové obdobie búrok, pochopiteľne pred BA sa rozpadali a tak silnejšiu búrku sme ešte nemali. Za to nad BA pár obcí vytopilo (Doľany, Piesky-Píla a iné). Behom 2 hodín vyše 100 mm. Aj na severe Čiech min. týž. napršalo v 1 dni 101 mm, ale nezachytil som, či aj zaplavilo.

Od piatku máme pokojné, mierne teplé počo. Od zajtra oteplovanie. Uvidíme ako sa modely z tým popasujú. Gesák dáva každý výstup iné parametre. Ecák z tepla do trochu chladnejšieho počasia prešiel. Čhmú sa drží ochladenia bud. víkendom. Takže ostáva jedine čakať.... ;)
Jar je považovaná za najkrajšie ročné obdobie. Začína nový vegetačný kolobeh - príroda nám dodáva dych.

Milujem leto. Najradšej mám v tom období, ak sú 30-ky a azúro.
LETNÝsen
Nový člen

 
 
Příspěvky: 74
Registrace: 20. 03. 2009 15:03

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod varel » 12. 06. 2011 22:35

No hlavně nás čeká poněkud deštivější počasí. Jinak to bouřkové období tady u nás za moc nestálo, pokud se nějaká bouřka vyskytla, tak jen slabá, aspoň že trochu zapršelo, jako třeba i dnes.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod Tomáš.Malek » 16. 06. 2011 15:52

odhadnout počasí na půl roku to si troufne jen uplný blázen. to se samozřejmě nedá předpovědět vubec. není to absolutně důvěryhodné bohužel. Já se těším bude li pěkný podzim a slušná zima hlavně né plískanice a mokro to je hnus.
Tomáš.Malek
Nováček
 
Příspěvky: 631
Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod dawe » 24. 06. 2011 11:15

konečně se k nám blíží tropické teploty :jojo:
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod dresi » 24. 06. 2011 14:41

dawe, to už si tu myslím hlásal před měsícem a půl :) A zatím nic, takže bych byl s tropy opatrný. Větší šance na ně bude asi na západě.
dresi
Nováček
 
Příspěvky: 698
Registrace: 15. 08. 2008 17:56
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod dawe » 25. 06. 2011 11:42

dresi,já vím :) I toto oteplení,zdá se zatím nebude mít delšího trvání :-@
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod Munky » 25. 06. 2011 16:00

Ľudia si v posledných rokoch zvykli, že v lete musí byť automaticky 30°C a viac. Doteraz pretrváva také normálne leto striedané otepleniami a ochladeniami. Ale myslím si, že tie teplá ešte prídu. To, že sú tridsiatky sporadicky mne napr. vyhovuje.

varel// smazána citace
Munky
Nováček

 
 
Příspěvky: 265
Registrace: 30. 04. 2008 18:29
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod dresi » 26. 06. 2011 08:58

Mě osobně třicítky také nechybí, nicméně nemůžu se ubránit dojmu, že je až moc chladno, na to v jakém období se právě teď nacházíme. Zejména večery jsou strašně studené. Včera jsem se v 11 vracel domů a připadalo mi, že je říjnová noc. Výhledy vypadají všelijak, jenom ne letně. Ecák tam teďka navalil srážky snad na každý den a GFS teplem taky neplýtvá. Nějak se to léto nechce nastartovat.
dresi
Nováček
 
Příspěvky: 698
Registrace: 15. 08. 2008 17:56
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod Munky » 26. 06. 2011 10:55

No áno, v tom máš pravdu, toho tepla by mohlo byť viac. No neviem ako u vás, u nás sa strieda úplne všetko. V stredu sme mali 33°C, noc potom bola takmer tropická, a včera cez deň ani nie 20°C. A minulá noc bola aj u nás studená. No byty v panelákoch sú aj napriek nie veľkému počtu teplých dní vyhriate dosť. Som zvedavý na mesačné priemery.
Munky
Nováček

 
 
Příspěvky: 265
Registrace: 30. 04. 2008 18:29
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod LETNÝsen » 26. 06. 2011 13:48

Ahojte.

My sme si na prvú tropikánu museli počkať až do 22.6., kedy bolo 31,2st. Celá kalendárna jar tak bola "len" s letnými teplotami, napriek tomu skončila 2st. teplotne nadpriemerom.

Zajtra odchádzam na 3 týždne na dovču na Maltu, takže azúrčo, trópy tak akurát (30-33st.), parádička:-)

Tak sa tu zatiaľ majte počasomanovia ;)
Jar je považovaná za najkrajšie ročné obdobie. Začína nový vegetačný kolobeh - príroda nám dodáva dych.

Milujem leto. Najradšej mám v tom období, ak sú 30-ky a azúro.
LETNÝsen
Nový člen

 
 
Příspěvky: 74
Registrace: 20. 03. 2009 15:03

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod switzzy » 26. 06. 2011 16:19

Zdravím,
souhlasím s výše uvedenými příspěvky, letos ač počasí zatím teplotně nad mezí normálu, tak nějaká vysoká maxima nezaznamenávám. Co se týče stálosti počasí o tom nemluvě. celý červen se střídá počasí se stejným scénářem jako tomu bylo tento týden. Čekal jsem, že se to v první dekádě nějak změní ke stabilnějšímu kontinentálnímu proudění, jelikož v posledních 14 dnech spíše převažuje oceán a pouhé výběžky TV nad Z Evropou....nicméně modely mě stále vyvádí z mého omylu, jelikož nějakou zářnou změnu vůbec nepředpovídají. Alespoň tedy ne ani v první polovině dekády července. Červen bude asi konečně srážkově průměrným měsícem.....

Ono se to otočí až člověk půjde na brigádu makat jak blbec...to pak budou vedra :D
switzzy
Nováček
 
Příspěvky: 512
Registrace: 08. 12. 2008 14:46
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod rehorjan » 26. 06. 2011 18:01

Co se týče vysokých maxim, tak za duben a květen si nemám na co stěžovat, oba lehce nad průměrem; v dubnu už na začátku 28 a pak ještě několkrát podobně; květen 3x tady ve středu Brna tropická teplota, i oficiálně v žabovřeskách 2x; na začátku června další 2 tropy a 31,1°C.......jenže pak se to zlomilo a od 5.6. jsme pod působením živého Atlantiku s několika dny teplého JZ s TV u nás a pak vždy týdnem chladu od SZ vždy a teploty nám v posledních 3 týdbech skočily i s teplými výkyvy do lehkého podprůměru a to se mi nelíbí. Teď jsem na vysočině a přízemní mráz tu byl...v brně jen lehce nad 20. Teď bude 3 dny místy až 30C, ale pak zase profuk - jak druhá půlka května...

Se 7 třicítkami bych si tady na maxima neměl stěžovat, jenže zatím uplné maximum 31,5°C už zase jasně říká že to byly jen třicítky "jarní" a "tak aby se neřeklo".



S kolegou Švarcem jsme před 10 dny začali prognózovat, jak se nám tento vývoj líbí - že se teď vyčerpá Atlantik, v první červencové dekádě se obrátí situace a nastoupí stabilnější kontinentání situace přesně v nejlepší chvíli na velká vedra - uváděl jsem na facebooku hafo příkladů z minulých let - kdy například to bylo naopak; a ve shodných letech 08, 09 byl kontinentálnější ráz do 5.7. a pak až do konce července profuky jak teď a přechodný kontinet na přelomu nic nespravil a srpny po chladných červencích málo kdy moc nahradí, protože po 15.8. již nevyhnutelně znatelně klesají teploty....no a prognózoval jsem že naopak to letos bude jak loni, kdy taky byl červen profukovější a pak byla v červenci několikrát pěkná vedra, ta nejlepší v půlce s až 37,4°C u mě, a že i v roce 07 známém, to tak nějak bylo.....
.....Jenže stejně jako vás mě posledních pár dní začíná znervózňovat, protože červenec klepe na dveře a po 3 teplejších dnech přijde silný profuk s mohutnou stavbou TU, jak kdyby oceán neměl pořád dost, a červenec sklidňováním situace ještě nezačne.



Ale zatím bych ještě nic neříkal. Spolehlivou předpoveď máme na přelom měsíců a během první dekády se může změnit hodně. Stabilní letní horké situace čato přišly celkem náhle po profucích a modely nad 180h jak víme tak jen málo kdy ukazují správný trend, ale spíš prodlužují aktuální zaběhnutou situaci a třeba v letošním prosinci (zima sice není léto, ale i tak), to bylo nádherně vidět, jak modely nad 180h dávali to co měli na 3-7 dní dopředu a vůbec nad 180h neviděli doopravdy....takže v první dekádě se může s TU situací stát cokoli.....

.....A i kdyby ještě nestalo a atlantik držel do třeba 10.7:, nebo i o chvilku později, tak to pak může stát naopak za to a ono vedra stejně málo kdy drží opravdu dlouho, pamatuju snad jen rok 06 kdy by bylo delší než třítýdenní kontinentální suché a teplé období, a jestli budou třeba vedra 5.-20.7, nebo 20.7-5.8. je uplně jedno, hlavní co bych si přál, je období veder v období "letní špičky", jak nazývám dobu kdy v tabulkách absolutních rekordů jsou zaznamenané nejvyšší teploty; a ta je, hlavně podle klementina teď od 20.-25.6., až do 10.-15.8....takže času je dost. :)
Rekordy:

Min. teplota -22,6°C , 24.1.06
Max. teplota +39,6°C , 20.7.07


v. sněh. pokr.: 40cm, 3.2.2010 a 4.1.2006
poč. dnů se sněh. pokr.: 92, zima 05/06
poč. led. dnů: 54, zima 09/10
rehorjan
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 1533
Registrace: 22. 09. 2008 16:16
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 34

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod libi » 26. 06. 2011 22:48

:ahoj:

No u nás na SZ stále čekáme na první letošní tropický den, teď do středy je velká šance :jojo:
Vzhledem k tomu, že první polovina roku byla dosti suchá, nepředpokládám v červenci, že by se vytvořila nějaká stabilnější situace s tropickým počasím :( To spíš až koncem měsíce a nebo až v srpnu.
Uvidíme, co nám počasí nachystá. Já se každopádně jedu ohřát na Tureckou riviéru :jasno:
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1138
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod kebull » 27. 06. 2011 10:07

Zdravím, netřeba propadat skepsi, i když čas dovolených a prázdnin se blíží. vezměte si jak dlouho bylo na jaře "pěkně" (= slunečno beze srážek). Prostě okolo Medarda (+-měsíc) zaúřadoval oceán, já to vítám, konečně už je zase zelená tráva...
a taky se podle mě trochu snižuje riziko, že proprší léto. Sice to nemusí být vůbec pravda, ale ta pravděpodobnost je dle mého názoru nižší - viz loňský rok, kdy od poloviny června do poloviny července byly tropy a srpen dopadl jak dopadl. lepší, když se to vyprší teď
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2011

Příspěvekod Spitfire » 27. 06. 2011 19:34

Zdravim všechny, koukám, že to tu ožilo, já sám v posledním týdnu opět sleduji modely, po předchozí cca 1,5 měsíční pauze... ;)

K počasí: Červen vynahradil, alespon na cca 80% území, srážkový deficit předchozích měsíců i díky bouřkám. Za sebe můžu říct, že letošní červen se nějak zvlášt nevymyká normálu, dokonce si troufám tvrdit, že takhle vyrovnaný VI. měsíc kal. roku tu nebyl pár let.
V dalších dnech nás tedy čeká razantní teplotní skok, btw. aladin háže pěkně vysoké teploty na středeční večer či spíš podvečer (záleží jak to kdo bere ;) což vytváří určitý kontrast ve srovnání s hodnotami CAPE, které jsou jedním z faktorů ovlivnující vznik bouřek...Ale víme jak to dopadá pak, když opravdu dojde na lámání chleba... ;)

Poté tedy každoroční ,,Sváteční,, chlad :D ale ne, tady se opravdu jedná o pravidelnou periodu několika dní s chladnějším a vlhčím počasím okolo 3. - 7.7, ikdyž ve srovnání s Vánoční oblevou není tak známé.

Po 7.7 dává valná většina modelů prosazení JZ proudění a vzrůstajících teplot...dál to prozatim nemá cenu příliš rozebírat...První polovina červnece má jen vyjímečně ustálené počasí, to pravé ničím nefalšované léto teprv dorazí...
Spitfire
Nováček

 
 
Příspěvky: 388
Registrace: 06. 02. 2010 08:23
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 11

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé