Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera10
  • Celkem příspěvků97789
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2016

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod mates.lukas94 » 20. 06. 2016 12:21

podle nejnovějšího výstupu GFS čtvrtek 26/31, pátek 28/33, sobota 24/28/33, neděle tak o 3°C chladněji než sobota
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Rosťa » 20. 06. 2016 14:34

ahoj,velkou část Moravy to s odřenýma ušima podlilo,kdežto Slezko fiasko spolu s aladinem,v noci 5mm a to jak kde a přes den 1mm s mrholení,s avizovaných bouřek asi nebude nic,další výhled srážky do víkendu 0 a od čtvrtka tropický a dusný mord z Balkánu,na který se nepochopitelně někteří těší,jsem sám zvědav,zda to modelům vyjde a od neděle se na východě trochu ochladí.Přeji hezký den
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Pevca » 20. 06. 2016 15:01

No tak Zlínský kraj to 2x nevyhrál, nevím teda jak kde, ale tu 4 mm což teda nelze považovat za pořádné zalétí(většina srážek se o nás jen otřela), pokud přijdou horka, tak teda nevím... Ono stav sucha jde vidět na Olšavě, která má průtok velmi nízky, obávám se, že letos tímto tempem snad i vyschne, což se teda nikdy nestalo, ale vše může být jednou poprvé :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod kuba18 » 20. 06. 2016 15:07

Tady spadly 3 mm, docela slušné, čekal jsem míň, těch 50 mm jsem viděl od začátku nereálně, východ Moravy a Slezska prostě pořádný příval vody jen tak nedostane. Už vysvitlo slunce, to že ráno pršelo už skoro nejde poznat, na vedra koncem týdne jsme skvěle připraveni. Jednu výhodu to má, sekačku na trávu nebudu zas dlouho potřebovat... 8-)
kuba18
Nový člen
 
Příspěvky: 42
Registrace: 09. 01. 2016 18:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod varel » 20. 06. 2016 15:36

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Adi » 20. 06. 2016 16:08

Ahoj,

Tak zde skutečně jen 7 mm, z avízovaných dvouciferných úhrnů nic. Je to lepší, než 4, ale jinak žádná sláva
Teplotu okolo 30 a vyšší lze čekat od 24 do 27.6, kdy teplota ve výšce vyleze nad 15.

Onen předpovídaný interval ČHMÚ je bohužel reálný. 32-36 sedí a nemusí to být zrovna města. Stačí intenzivní sluneční svit a slabý vítr. U těchto situací se poměrně často rozfoukává až někdy navečer, což zpomaluje pokles teplot.
Takže v pátek a v noci na neděli lze čekat místy tropické noci :(

Úlevné ochlazení by mělo dorazit v neděli. Kolik bude srážek, lze těžko odhadnout ...
Zatím platí, že u nás na východě sucho začne opět úřadovat železnou rukou,

přeji pěkný zbytek dne.

Aktuálně zataženo, teplota mezi 16-17 nad bodem mrazu, dopoledne trochu mrholilo...
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3473
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Mira » 20. 06. 2016 22:14

Tak u nás pouhé 3mm, takže večer jsem s chutí opět vše pozáléval. Jak už ani od V či JV neprší tak to je zde na zlínsku co říct. Ale tak nějak jsem to i čekal. Jsem zvědavý, jak to bude o víkendu s bouřkami, které GFS kreslí od soboty. Na druhou stranu za poslední měsíc kreslil už spousty vody, ale nespadlo téměř nic.
Mira
Nováček
 
Příspěvky: 261
Registrace: 30. 04. 2008 14:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Tomfik » 21. 06. 2016 06:08

Takže, posledních asi 5-6dní jsou průměrné teploty lehce podprůměrné, viz údaje CHMu z Prahy Klementinama a Libuši, to se změní již od zítra, kdy se začne oteplovat, i když průměrné teploty se přiblíží 20C tak budeme hodně nad. Teploty vyvrcholí v pátek, můj odhad bude, že maxima chmi sníží na 30/34C.
Poté se již během noci na neděli začne ochlazovat.

Srážky na ty si nemohu stěovat za neděli a pondělí přes 30mm, takže tu je fest zalito.
Úplný východ ty srážky vynechaly, zajímavé, že už se stalo asi potřetí, přitom se jedná asi o 60km pás od jv hranice.
Dále pak již celkem pršelo a to i trvale.

Teď nás čeká už také konečně letní počasí s bazénovou náladou. S největší pravděpodobností to budou ale pouze 3dny, čtvrtek,pátek,sobota do večera.
Naposledy upravil Tomfik dne 21. 06. 2016 06:14, celkově upraveno 1
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod jaz » 21. 06. 2016 06:12

Na obzoru máme první letošní heatwave a je zase co sledovat :) Já si tipuju, že uvidíme teplotu přes 35°C v pátek/sobotu, v okolí Prahy sázím na sobotu.

Dovolím si mírný teplotní offtopic, dnes se mi "poštěstilo" být tady. Horko je tam skoro pořád, ale ještě zrovna přišla historická vedra, padl teplotní rekord a absolutní byl jen 1 stupeň Fahrenheita daleko. Teplota přelezla 50°C a docela to pro mě redefinovalo pojem "vedro". Nevím nevím, jestli se mi někdy ještě podaří nachomýtnout k tak horkému počasí :). Obrázek
jaz
Nováček
 
Příspěvky: 364
Registrace: 09. 01. 2010 12:57
Bydliště:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Davidek » 21. 06. 2016 07:57

nevím, podle mě v první horké vlně teplota půjde jen na 30°C a lehko přes. Zatím se jeví, že to nesnese srovnání se Středomořskými horkými vlnami z loňska... a navíc, bude to velmi krátká epizoda. Řádně vlastně čtvrtek až sobota.

Potom, což se jeví poměrně jasně už delší dobu, v sobotu - neděli, přechod studené fronty a nástup rel. chladnějšího vzduchu, což ve svém důsledku znamená to idealizované léto - teplotně někde kolem 25-27°C. To už tu na červencové svaté dlouho nebylo, buďto nás spalují t.č. ultra vedra nebo je to žofkový dozvuk

jo, diskuse na téma, kolik naměříme na ulici ve městě mi přijde jako téma, kolik měříme rtuťovým teploměrem na slunci.
....že by tmavým více??? :) ano, jsou třeba parkoviště ve městě, kde v létě díky slunci, betonu a plechům - stoupá teplota až k 45°C a letos tomu nebude jinak, ale to nic nemění na tom, že tato vlna bude v naprosté většině stropem kolem 30°C a ještě toliko tři dny.

a na srážky si za včerejšek a noc z neděle fakt nestěžujeme, je to lokální, my ok
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod aviv » 21. 06. 2016 08:31

Já jen doufám, že alespoň slibovaný čtvrtek a pátek bude úplně bez deště a s modrou oblohou: už opravdu toto podmračené počasí s poprcháváním jako dnes ráno nemusím, přitom je dusno jak v prádelně. Prší každý den ikdyž podle předpovědi už nemá ... každý den to samé: šedivo, mokro, protrhávání až navečer. Já osobně to vidím, že jediný den bez :dest: bude čtvrtek, už v pátek bych to viděla u nás opět na bouřku.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Adi » 21. 06. 2016 08:56

Ahoj,

Tady tomu bylo opačně:

Furt slunko a mraky abys pohledal. Až včera konečně zatažený den. Nyní je oblačno a slunko opět svítí. Čili osobně jsem se vůbec nezlobil, když byl jeden den klid :) Napršelo něco málo přes 7 mm, takže žádná sláva.

Podle všeho od čtvrtku do soboty tropy a nonstop slunko, pak se uvidí. Zdá se, že žádné velké srážkové a ani oblačné hody nelze u nás na východě čekat :( - Kdyby vyšel současný výpočet. (Přechod fronty pro Moravu a Slezsko v noci a případná vlna v neděli už spíše nad Slovenskem a zde zase vysoký tlak.
Synoptika je (zatím) podobné loňsku - pernanentní výběžek TV s občasnými vzniky samostatných jader nad námi či severní Evropou ...
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3473
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Pevca » 21. 06. 2016 14:07

Zde jde vidět, že bohužel ve stavu velkého sucha je zhruba 1/3 ČR ke včerejšímu dni a pokud na místech s tímto suchem brzy výrazně nezaprší, tak se obávám, že situace bude horší než minulý rok a to byla hodně extrémní, protože většině suchem opadalo skoro všechno ovoce na stromech a se studnama to mohli rovnou zabalit (my ve studni máme asi 0,5 metra - normální je 3 metry a to ještě nepřišly vedra... :mysl:
Přílohy
Stav sucha.jpg
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Troll » 21. 06. 2016 15:46

No s těmi podprůměrnými teplotami v posledních dnech tedy nevím, to bylo jako v Klementinu tyto dny pod cca 17.5 st.? To se mi moc nezdá. Zde stále průměr - slabý nadprůměr a první dvě červnové dekády jsou zde cca 1 až 1, 5 st. nad průměrem 1961 - 1990.

Co se týče nadcházejících dnů, o hot wave trvající 3 dny se bude jednat zcela jistě, a ne jen tak ledajakou. Myslím, že klidně snese srovnání s tou po pol. června z roku 2013 nebo z přelomu srpna/září 2015. Max. na většině území ČR alespoň ve dvou dnech vystoupí nad 30 st. Pouze na horách nad cca 600 - 900 m. n. m. a ve specifických polohách teplota tropických hodnot nedosáhne. Interval předpovídaných max. teplot 31/35 nebo 32/36 v nejteplejším dni je podle mě celkem na místě, protože hodnoty kolem 35 st. budou v nejteplejších polohách dosaženy téměř jistě, absolutní max. ve stanicích typu Dobřichovice nebo Řež můžou jít i přes 36 st.

No ti, co tipují max. jen kolem 30 st., je-li to myšleno v rámci ČR, podle mě tu kombinaci teploty v 850 hPa, přijatelné vlhkosti vzduchu a intenzivního slunečního záření trochu podceňují, alespoň si to myslím na základě mých znalostí a dosavadních zkušeností.

Jinak ten předpovídaný UV index kolem 9 je tedy brutální.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2016

Příspěvekod Adi » 21. 06. 2016 16:44

Ahoj,

Naprostý souhlas s Trollem - Navíc toto platí bohužel především pro východ republiky.

Již dnes při teplotě ve výšce okolo 11 stupňů jsme v regionu měli 26 až 27 nad nulou. Přitom dopoledne bylo oblačno, polojasno, jen během poledne a v odpoledních hodinách. Při jasném počasí a teplotách ve výšce prakticky o deset supňů vyšších se nedá očekávat nic jiného, než maxima okolo 35 ! - což extrém rozhodně je a lze očekávat prolomení dlouholetých teplotních rekordů. :-!

Západ území je na tom douhodobě líp. Hot wave je kratší a srážky o příštím víkendu vypadají sibně. Posléze normální teploty. Zde na východě budeme rádi, když nebudou letní dny, nadnormál zajištěn
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3473
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé