Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97826
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod pepa » 16. 06. 2017 12:54

Teď se začínají na západě Vysočiny tvořit bouřky, a my v Brodě nějakou možná i chytnem, tak bych ti Kelte alespoň pár mm taky přál.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Rade » 16. 06. 2017 17:44

U nás klasický letní scénář chodu srážek, všechny se nám vyhýbají, ba dokonce už se poblíž netvoří. Na konci dubna přestalo prostě pršet a šmitec. Od té doby máme na kontě 7 dnů tropických a 22 letních, což je do půlky června docela dost. Poslední dva týdny jsou navíc docela větrné, což sucho jen umocňuje. Dnes měly být žádané srážky, nicméně nebylo, ani v širokém okolí, vůbec nic. Výhledy vypadají se srážkami nadále žalostně.

Před pár dny v Praze jsem si všiml značných rozdílů působení sucha v rámci jednotlivých částí města, nejhorší to bylo asi v Troji. Ovšem úplně stejně vypadají trávníky v našem okresním městě. V jiných částech města vypadala vegetace mnohem lépe - zde asi někdy i viděli déšť :D .

V naší oblasti bývá vždy buď květen nebo červen dost vlhký, nejvlhčí z celého roku, červenec a srpen naopak vždy sušíme hubu, ale letos není ani květen a ani červen vlhký, tak jsem zvědav, co to bude znamenat pro měsíce prázdnin...

Kelte, taky Ti přeji hodně srážek, vím, že je to tam zlé :jojo: . Kolik jste měli za květen?
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Adi » 16. 06. 2017 20:19

Ahoj,

Ranní pásma srážek dala jen symbolický úhrn do 1 mm, nicméně odpoledme tomu bylo naštěstí jinak. První bouřka ve dvě odpoledne měla krásných 10 mm a ledové kroupy k tomu, sic menší, ale vyskytly se; druhá v pět podvečer přišla velmi náhle; z polojasné oblohy do bouřkového deště uplynula necelá půlhodina a dalších 5 mm na kontě.
Jinak mezitím velké dusno a teploty do 23-24 nad nulou.
Za mně spokojenost, další srážky v chladném SZ proudění lze čekat u nás i zítra.

Počasí v posledních dnech bylo skoro jasné, přechodně polojasné kupovitou oblačností, včera se jednalo spíše o círry a nasouvaící se oblačnost vyšších pater. Teploty od 20 k 24, takže příjemně teplé počasí bez horka, teploty v noci od 11 k 7 v minimech, v noci na včerejšek to dokonce kleslo k 6,5. Suchý vzduch a jasná obloha se podepsaly na nízkých minimech, ovšem taky na rychle vysušující se půdě.

Další dny kromě zítřka přinesou opět hodně slunce a teploty vyšší, ovšem v úterý počasím zamíchá studená fronta, kde by mohlo opět zapršet
Doufám, neboť poté to padá opět na sucho, další srážky možná až o dalším víkendu, ovšem spíše přeháňkovitého charakteru.

Tak či tak to chce plošnou zálivku. To by ovšem musel být přítomen chladnější vzduch a jinak rozloženy tlakové útvary tak, aby se tento dostal do Středomoří a nageneroval i nyní v létě janovskou níži, žel v posledních létech jde o raritní věc. Spodek je prohřátý až běda s CINem ve výšce ...


zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod kapr » 16. 06. 2017 20:31

tak nakonec 12 milimetrů vody.. paráda. Zítra zde už srážky nečekám. Líbí se mě ecák, podle kterého se v okolí budou postupně motat níže, které vystřídají vysoký tlak.. ještě aby to vyšlo.. ale dívá se na to hezky. My to manko doženem! :dest: Ensembly gfs už takové nadějné nejsou.. uvidíme, dnešní bouřky byly aspon pro mě velmi přijemné překvapení. I když i trochu škodily, hlavně na Přerovsku. Jsem docela zvědavý kam se nasměřují modely v dalších dnech, bude to zajímavé sledovat. Teplo asi bude, horko přechodně..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod mnej » 16. 06. 2017 22:04

Pěkný večer, hlásím z Prostějova dnes pořádnou zálivku, nad ránem dvakrát liják, že nás to probralo, a během odpoledne a podvečera dvě pořádné bouřky s větrem, že mi z bazénu uletěly nafouknuté duše pro děti, naštěstí jen po dvoře. Celkem to dalo dnes neuvěřitelných 13mm, ani jsem to nečekal. Tráva konečně přestala po jaru divoce růst a po takové zálivce zase vystřelí jako o život. Modely vypadají zajímavě, ochlazení po úterku snad jen mírné k 25st., což je dobře. Je červen, takže bychom se měli nasytit letních radovánek, protože v srpnu je Vavřinec = první podzimec. Např.před třemi lety (2014) pro nás letní sezona skončila 10.8. ochlazením a pak už ve zbytku léta to na koupání vůbec nebylo. V roce 2015 to pak počasí vykompenzovalo. Takže za mne jen ať je radši teplo teď a pokud bude i v srpnu, bude to bonus. Příroda si s případným sušším obdobím sama poradí, až to bude potřeba. :)
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod pepa » 17. 06. 2017 04:20

mnej: hm - dnes klasický názor. Teplé léto 2014 ( byť opravdu, dočasně, skončilo 10.8, září bylo opět velmi teplé ) - katastrofa. Extrémně suché a horké léto 2015 - kompenzace. Asi už budu mluvit jako dědek - stylem, my, co jsme jako děti zažili ještě 80-léta. - Vy mladší tohle ale opravdu neznáte - cca do roku 1990 nebylo výjimkou, že týden bylo uprostřed léta kolem 15°C a když pak alespoň 2-3 dny bylo nějakých 23-25°C, koupaliště a rybníky byly obležené více než poslední roky při 35°C. Samozřejmě nebyl každý rok stejný, nicméně např. léto 1980-1981, nebo pak 1984, jako fakan už pamatuju a přál bych to mladším ročníkům zažít. Pro média by to pak byla klimatická katastrofa. Vlastně i tehdy se mluvilo o tom, že nová Doba ledová je za dveřmi, Globální oteplování nebylo in. Léto 1983 naznačilo, že by to mohlo být jinak, ale velká změna přišla až po roce 1992. Jinak já mám také rád teplé a slunečné léto, ale rok 2015 už nechci nikdy. Umírající lesy a tráva ve stavu jako na okraji Sahary, to už ne.......
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod edwinak » 17. 06. 2017 04:47

Mnej-
Závidím ti tvůj optimismus, že si příroda se suchem sama pořadí! Po létě 2015 si to už nemyslím a také už nechci zažít. Bohužel ale jsme malí páni a tak můžeme jen diskutovat na foru. Vám tam teď zalilo, takže houby zle, u nás je hůř a o jižní Moravě ani nemluvím. A výhledy velmi neveselé. Horko nejméně tři dny a pak bez deště nad dvacet dál a dál. Já se osobně letošního léta bojím a pokud nebude pršet, z teplych dní se radovat nejde :sry:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod honza552 » 17. 06. 2017 09:47

Za včerejší a dnešní den zatím 12mm( díky aspoň za to) a aktuálně nějaké srážky míří na SV z Polska tak snad to dojde až sem,jelikož to vypadá že v dalších dnech se moc srážek nedostaví
honza552
Nový člen
 
Příspěvky: 155
Registrace: 02. 08. 2015 08:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod dididi » 17. 06. 2017 10:56

Tak dnes je po delší době opravdu chladný den ale výhledy jdou naopak stále více do tepla. Ochlazení v polovině příštího týdne zdá se pouze velmi slabé a taky velmi krátké. Nějaké tropické dny budou v nejblišších 10-ti dnech tady čekám tak 3-4 zbytek letní hodnoty pod 25 možná tak jeden den. Srážky modely nedávájí skoro žádné ale možná se to bude měnit protože jsou tam občas nějaké oblasti kde bych bouřkovou činnost spíše očekával ale spíše v jižních partiích ČR.
Jinak se mi zdají až neuvěřitelná čísla v počtu letních a tropických dnů jak píše ,,Rade". 7 tropických a 22 letních? Tady mam letních dnů asi 13-14 a pouze 3 tropické a to ještě 2 krát o chlup /30,2 a 30,0/ a jsme rozhodně teplá lokalita i když teda na Neumětely,Dobřichovice,Brandýs a některé další nemáme. Vůbec nejblišší stanice kde padají často rekordy je Řež ale její data jsou opravdu nepoužitelná. Stačí aby nesvítilo slunce nebo foukal silnější vítr a z Řeže jdou teplotně jen průměrné hodnoty. Je tam mikroklima jako prase sáláním tepla z tmavé skály v bezprostřední blízskosti stanice. Docela se divím že její měření ČHMÚ vůbec oficiálně uvádí tím spíše že stanici ani ČHMÚ neprovozuje.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod francek » 17. 06. 2017 11:48

Mně se to taky moc nezdá co uvádí Rade, já bych teda v Horšovském nechtěl bydlet ani omylem. Současné počasí mi vyhovuje, celkem trvale teď prší a kapr srážky nečekal?! a teplota je 13,6st.

U nás je šance na tropy v úterý... ikdyž to známe. Byl by to první takový den, většinou bývá poslední dobou východ chladnější a jde to nahoru dolů. Srážky pak zase v noci na středu a přes den, zatím to nevypadá na větší úhrny a jsem tedy moc zvědav jak se léto dál vyvine, nějaké větší extrémy tam zatím vidět nejsou, no uvidíme... :ahoj:
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod Ovar » 17. 06. 2017 18:06

Hoši věřte-nevěřte, nikdo Vám to nenutí :) .

Měříme několika teploměry, od digitální po lihové, při zajímavém počasí raději už na 2 místech (vzdálených od sebe asi 80 m uzavřený dvůr versus otevřený sad). Teplota vždy sedí. Mělká síť meteo stanic a velmi členitý terén Chodska=co metr to jiná teplota. Tabulky by vypadaly úplně jinak, být více profi stanic v okolí.
Víte třeba, že statice Domažlice je hned vedle lesa MIMO město? Údaje tak spíše odpovídají životu v hájence.
Ale zpět k tématu (tohle řešit je takové furt dokola, měří/neměří přesně. Tak to berte s rezervou a je to).

Výhledy naprosto žalostné, příští týden solidní hot wave, první náznaky jsou takové, že v úterý může být i přes 33°C a v pátek možná ještě více. Dále je to stále chaotické, ale žádné deště v dohlednosti týdne nejsou.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod kapr » 17. 06. 2017 18:32

https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod dididi » 17. 06. 2017 21:51

Tak pohled nsa modely je tristní. Všechy jsou teplé nebo až horké a taky suché.Pouze si to prohodil GFS z ecákem v teplotách kdy nyní je ecák relativně nejchladnější a GFS naopak nejteplejší kdy jeho teploty jsou v posledním běhu už trochu přes čáru. Bylo by to moc i uprostřed léta natož pro druhou polovinu června.
Dle mesíčního výhledu ČHMÚ má být postupně více srážek. Rád bych tomu věřil nicméně dnes už hovoří o mírně nadprůměrných teplotách zatímco původně měl být začátek prázdnin vlhký a chladný. Tak snad jim vyjde alespon to že bude vlhký. Já si stále myslím že minimálně v první dekádě července bude počasí nejen vlhčí ale i chladnější.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod HeyYou » 18. 06. 2017 09:53

Zdravím, v súčasnosti je samozrejme zbytočné niečo prognózovať ohľadne sucha, avšak lokálne je situácia ešte oveľa horšia ako v roku 2015 o tomto čase.. u nás bude jún (červen) siedmy zrážkovo podpriemerný mesiac v rade, momentálne s deficitom na úrovni 150-200 mm od decembra minulého roku, napríklad na stanici Bratislava-letisko sa tento rok ešte nevyskytol deň s úhrnom zrážok 10 a viac mm (naposledy toľko napršalo ešte v polovici novembra roku 2016!!).
Výhľady sú naozaj veľmi zlé, žiadne zrážky a čo je horšie hrozia supertropické dni-minulý rok nebol ani jeden, toto leto je preto viac než pravdepodobné, že si ich užijeme do sýtosti.
HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2017

Příspěvekod kamil » 18. 06. 2017 10:49

Ahoj,tak nám včera prakticky celá sobota propršela při odpoledním maximu +10,3 stupně potom už to šlo postupně mírně dolů.Takže na Jesenicku co se týká srážek může být myslím po včerejšku relativní spokojenost.Nevím jestli někdo z vás navštívil již známé stránky Meteoinfo.sk no myslím,že spousta lidí,kteří nejsou moc psychicky odolní může dostat kolaps spíše po přečtení jejich doslova brutálního výhledu než ze skutečných teplot,které za týden nebo dva přijdou.Téměř to až zavání šířením poplašné zprávy jsou to opravdu střelci nejvyššího kalibru i když pravda často s hodně vychýlenou muškou.Jak říká jeden můj kamarád,že nejhorší smrt bývá z vyděšení.Proto zde i jako reakce na avizované hrůzy zřejmě příspěvek slovenského kolegy Hey You.Já teda na rozdíl od didiho dnes nevidím nic horkého a suchého nevidím.Naopak vidím ke konci měsíce postupnou tendenci jak se ochlazovat tak zesílení srážkové činnosti.Jinak tento týden u nás asi o dost chladněji než třeba v západních Čechách a to když vezmu v úvahu i sobotu nebo dnešek takže teplotní průměry za červen se nám budou asi dost rozcházet a ty srážkové nakonec taky.
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé