Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Doizer » 13. 06. 2019 21:55

Nás dneska tropy zasáhly v plné síle hlavně tedy východ Moravy.
Teplota se přehoupla přes 32 stupňů a spolu s 50% vlhkostí už ty tropy šli ve vzduchu znát.
Co se bouřek týče zatím je to tu cosik bídné. Všude i v blízkém okolí jsou mordy jak blázen jen přímo naší lokalitě se to jaksi vyhýbá, což si v některých případech i říkám že je dobře.
I když půda už by taky po nějaké té době potřebovala zvlažit.
Výhled vypadá zajímavě, vypadá to že se ještě nějakou tu dobu nepodíváme pod hranici 25C v maximech. A co se týká srážek to moc vesele taky zrovna nevypadá. Naštěstí ale v hloubce (nemyslím teď spodní vody( je ještě z květnových někde i povodňových dešťů dostatek vlhkosti. Avšak s těmito dlouhými teplými dny už to tak dlouho nebude.
Zítra v pátek to vypadá na tropický den asi jen o fous zato v sobotu a v neděli bude asi tutový.
PS: včera jsem zaznamenal 2 tropickou noc a dnes 5 tropický den.
Ovar co se týká tvojeho maxima je to jakési divné, nedaleko vzdálené Klatovy měli v podobné nadmořské výšce i zeměpisné šířce i výšce o celé 3 stupně nižší teplotu. :cerveny:
Data z uzavřeného rozpečeného dvorku neberu :P
Naposledy upravil Doizer dne 14. 06. 2019 10:40, celkově upraveno 1
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Ovar » 13. 06. 2019 22:25

Tak postupně :D .
To Doizer: pokud se koukáš na Klatovy a srovnáváš to s námi, je to vzdálenostně stejně, jako bych se čudoval, že ve Frenštátě byla jiná teplota než u Vás, ach ten zeměpis ;) .

Nyní už to o dvoře není, okolí čidla zarostlo vistárií a dnes i foukalo. Dále nezapomeňte, že třeba na amut chodí teploty v 10 minutových intervalech, naše čidlo je poměrně citlivé a rychle reaguje na změny teplot, tedy to maximum nebylo celý den, ale třeba jen 5 minut, pak to vítr shodil, či oblačnost. To stejný těch 35 včera ;) .

To: Ladyse nechám v ignoraci, nic dobrého z jeho příspěvků nečpí. Dokázal jsi urazit 4 členy v jednom příspěvku, gratuluji..
Poučovat Tě koukám nemusím, všude si byl a všude si bydlel...

To Petr84: To sis myslel dobře, v rovinatém terénu je kopec 460 m.n.m. sibiř. V kopcovitém terénu, kde je to naopak "dólík" je tato poloha teplejší, někde i výrazně. U nás funguje zimní "pidi" fénování z JZ kdy sem táhne oceánský vzduch z Německa, kolem Všerub. Při oblevě jsou Všeruby první na ráně, pak Domažlice, pak my, pak Staňkov. V létě je to komplikovanější, někdy sem dotáhne teplý vzduch taky z Německa, pokud tam je, někdy se to Chodsko pěkně rozpálí samo i bez pomoci. Dá se to dobře odlišit, pokud je teplo i v Klatovech, jedná se o proudící vzduch z Německa. Pokud jen Domažlice a Staňkov, je to klimatem.

Nynější Bouřky v Čechách jsou pro mne překvapení, škoda že se ani jedna netrefila. Tam kde je za červen nula, fakt nezávidim :( .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Adi » 14. 06. 2019 05:05

Ahoj,

Blikačka, hromy, par kapek ... a nula ve srážkoměru, ani mokrý asfalt. Včera to lezlo k 33.
Aktiálně zataženo NO a 19 nad nulou. Bude přes den pekelné dusno, jak se ten dekl roztrhá. Aspoň nesvítí na chvíli slunce.
Ta včerejší lajna byla impozantní, tolik bílých odrazů jsem dlouho neviděl. Snad to nenadělalo nějaké větší škody ....Dlouho to stálo na jedniom místě, taky hodně zajímavé. Nás to podešlo, snad o pár kilometrů, ze žlutých odrazů jen pár kapek ... holt u tohoddle výška oblačnosti je jinde, než kdyby bylo chladněji ... Srážky byly místy docela intenzivní - aspoň podle radaru - v celém Podbeskydí, tak jsem zvědav, jestli Rosťa a další, něco mají ....
Takže: Sobota peklo a noc na neděli bude asi tropická. Zde přechod fronty až v neděli. Je pod velkým otazníkem, zda z toho něco spadne. Po včerejšku je možné vše :mysl: :mysl:
Další dny furt nadprůměr, akorát ne tak horko, v první půli týdne patrně beze srážek, ty nejspíše až potom. Asi. Pokud bude furt tak teplo, na kvalitní, plošný déšť zapomeňme....

Přeji pěkné ráno.

Ps. Syncy, že vás to baví
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod paja » 14. 06. 2019 05:48

Velmi příjemné ráno. Čistý vzduch a dá se dýchat. Alespoň na chvíli.
Včera efektní světelná show s výborným zvukovým doprovodem. No a dva milimetry deště. Takže zatím za červen 4 mm.
Nízká oblačnost, co je teď by mohla být klidně celý den, pokud by byla teplota cca jak je nyní. Okna dokořán a větráme. Tady na Ostravsku dle mne včerejší bouřky brzdil CIN, Adi by možná k tomu věděl víc. Další bouřky docela by řekl s otazníkem. Víme jak dopadl "bouřkový" týden v Čechách. Až na pondělí byly bouřky neznámo kde.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Tomfik » 14. 06. 2019 06:24

Ahoj, tak koukám že show asi byla místy slušná. V noci u nás údajně brutální dest kolem půlnoci, do té doby nic. Srážkoměr prý dal ke 40mm. Brutal. Škoda že ne všude. Za červen už přes 80mm. Norma splněna v půlce ale vše šlo z bouřek a jedné fronty. Kéž by v sobotu v noci další. Aladin úplně mimo. Zda se ze v neděli už to na východě přes 25 moc neproleze Aladin bude korigovat dolů na krajním východě.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod mnej » 14. 06. 2019 07:14

Ahoj kolegové, koukám, že jste včerejší vývoj pozorně sledovali jako žáci ve škole paní učitelku, :) potvrzuji, že v Prostějově včerejší večer bylo srážkové "salto mortalo", z původní bouřky na půl hodiny se vyklubala neustále obnovující se stacionárka s naprostým bezvětřím. Sice úchvatné, ale provazy vody nekonečné, celé 4 hodiny od 17 do 21h a já zuřil, že nemůžu pracovat. Celkem úhrn 43mm, to Ovar odhadl dobře. Měl jsem štěstí, že jsem nerozdělal odpoledne venku beton, jinak by mi to ta řeka spláchla. Takže míchačku plnou vody jsem po lijáku akorát schoval. Co se týká červnových srážek, tak zde už jako tradičně nezadržitelně míříme k 100mm, neboť pokud dobře počítám, tak už jsme překročili 70mm. Stačí jedna taková bouřka a je to tam. Ještěže jsem v rámci opatrnosti nenapustil plný bazén, jinak by přetekl. Včerejší srážky zde doprovodilo pár malinkatých krupek, modlil jsem se, aby více nepadalo, neboť v nedalekých Hradčanech takové štěstí neměli. Bílá jádra Prostějov naštěstí těsně minuly. V tom dešti jsem si určitě říkal, že tentokrát už Kapr musí uplavat a on zase nic. On je fakt v jakési díře, kde neprší, jinak to není možný. =-O Výhledy jsou parádní, jsem rád, že od srážek na pár dnů zase pohov s teplotami okolo 28st, abychom alespoň obstojně oschli, abych mohl vykopat další část zahradního chodníku. CIAO :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Adi » 14. 06. 2019 07:49

Ahoj,

CIN to asi nebyl, protože krátce po poledni jsme poslali bouřky do Polska, krásně naskakovaly Congestusy a --- šly pryč :( Spíše to v noci zdechlo na nedostatek krmiva. Ochladilo se ještě před bouřkou a tak zašla, žel na úbytě. U Kopřivnice byly bílé odrazy, nad Beskydami to blikalo hodně slušně. Ale naštvalo to, bláikačka neskutečná ---- a nic,.
6 mm za červen. Svrchní vrstvy půdy už docela znatelně prosýchají. Platí, žel to, co jsem napsal koncem května- že stačí dva týdny veder a budeme opět s prosíkem vyhlížet vodu. Je to tady. A to stále nejsme na tom až tak špatně, jako na některých místech v čechách

Tož tak
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod paja » 14. 06. 2019 08:19

Ano, bouřky jsme do Polska poslali, ale začínaly na hranici s Polskem, jako vždy :mysl: U nás bylo na obloze téměř vymeteno a to co se snažilo nad horami nějak formovat, tak to velice rychle zdechlo. Alespoň to co jsem viděl u nás. Bouřky, co byly na střední Moravě, měly dle radaru kolem šesté večer snahu se posouvat/roztahovat na V. Jenže vždy smůla. Proto jsem tak trochu usuzoval na ten CIN. Možná přesušený vzduch. I když právě kolem té šesté večerní šla vlhkost raketově nahoru. Těžko říct proč to tak bylo. Např. včerejší půlnoční bouřky v Čechách neměly ani dostatečné CAPE na vznik a přece byly.
Naposledy upravil paja dne 14. 06. 2019 10:56, celkově upraveno 1
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Kelt » 14. 06. 2019 10:03

Ahoj.
Tak v noci přecejen přišla malá záchrana. O půl dvanáctý začlo kapat a přesně o půlnoci lejt, s přestávkama to vydrželo do jedný hodiny, úhrn 6mm.
Ty bouřky se pořád tak nějak motaly kolem, nás vždycky asi vzal jen kraj. Ráno ukazovala Jarina na ČT 1 srážkový úhrny, na dost místech Vysočiny hodně slušný. Ale i tak su za to samozřejmě rád. Kéž by v nedělu nalilo všude, kde je to potřeba, doufám, že i u nás.
Hodně deště všem, speciálně do Hořic a k Domažlicím. :ahoj: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod JohnBattler » 14. 06. 2019 10:26

Je spousta míst, kde toho za červen moc nespadlo. Tak mohu uvést další příklad. Říčany pá km východně od Prahy mají asi 4 mm. Všechny bouřky šli buď západně přes Prahu nebo pak východně někde nad Kostelcem n.č. Lesy. Tohle je prostě o ničem a někde mají už měsíční úhrn splněný a jinde nemají nic.

Na druhou stranu mi přijdou hodně zbytečné příspěvky některých uživatelů, od kterých jsem tu prakticky neviděl nic jiného než informace o tom, že nás to minulo.

Co se týče výhledů, tak na žádnou změnu to nevypadá. Okolo středy/čtvrtka příští týden opět tropy. Západní proudění je opět v troskách. Naštěstí letos se tu motá alespoň nižší tlak a ne vysoký jako loni což nahrává těmto bouřkám. Ale teplotně je to skoro to samé. Takže je to o fous lepší než loni, ale některé lokality mají nakročeno na repete roku 2018. Změna klimatu je opravdu tu, protože bývalo pravidlem, že v červnu probíhal "návrat západních větrů - return of westerlies", které přinášeli začátkem léta takový malý Evropský monzun alias náš Medard. A toto opravdu vymizelo... Takže nyní se tu jen budeme dohadovat kde spadlo až příliš a kde zase nic. :(
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Rade » 14. 06. 2019 11:06

Taky jsme včera koukali na Přímělkov, že aspoň něco tam bylo :) . Jinak v sobotu o půlnoci má být na Domažlicku a Klatovsku nejvyšší kladná odchylka teploty ve výšce z celé Evropy a to o +16°C. Mohli bychom se tak dočkat historicky první tropické noci, neboť by mělo být mezi 22 a 24°C v 850 hPa. V 6 ráno to ale klesne pod 20, tak uvidíme. Vydržet to přes den, tak dáme čtyřicítku.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod kapr » 14. 06. 2019 11:19

Je to bída, stále 4 mm.. mnej, tobě je teda přáno, ale dobře ti tak. Klidně ať dáte tu stovku, tady to vypadá na silně podprůměrný měsíc, v květnu jsme se namlslali..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod kebull » 14. 06. 2019 12:12

Tak ve vyhledu par prijemnejsich dni (tak o 3C), no a pak opet 28-32. Co to realne znamena, vime... bude opet az +35C. Parada...
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Rade » 14. 06. 2019 12:54

Teplota zatím jen neochotně přelezla 30°C, ale až se sem později odpoledne vkrade vzduch o teplotě 23°C v 850 hPa, tak jsem zvědav, co to udělá. Bude už sice pozdě, ale 35 by to možná dát mohlo. No a v noci to bude ještě zajímavější, padne první tropická noc, nebo ne?...
Zítra odpoledne bude ve výšce u nás už jen 18°C, ale kdyby to zůstalo na těch 23?...
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod godlike » 14. 06. 2019 13:12

2 Rade: A to je ta prave situace, kdy by jste se zaradovali (thx ahaaz) , ze konecne date +40st. :) Jaky je vlastne vase maximum ve vasi lokalite?
Asi chyba v matrixu. =-O Nula ve vysce...
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1197
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé