Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97637
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod francek » 29. 06. 2019 09:49

Supr teplotní výkyvy, při studeném větru jsem začal chrblat a večer dokonce 37,8°C, ale teplota mého těla...

No tak uvidíme jak ten přechod fronty bude vypadat a na kolik to zase vyleze, aby to pak šlo šupem dolů a to už bude červenec, jako v delším výhledu to vypadá celkem studeně, ranní minima tak 7°, max. teplota v 850 hPa taky 7° a co je nejlepší tak minimum srážek... %)
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Rosťa » 29. 06. 2019 10:54

Ahoj
Ecák vymazal i ty drobné co ve výhledu měl,je to hrůza,ani ve snu by mě nenapadlo,že po deštivém květnu přijde total stop srážkam v červnu a už je jisté,že i první dekáka července bude suchá,kdo bude mít v pondělí štěstí a naleje,ten si může dát po štamprli,takových míst bude velmi málo a jak na potvoru zalije Mneje.
Studená fronta neprorazí dál na Jv,aby něco vygenerovala i ten následujíci chladný vzduch jen stěží pronikne k nám,dál prostě nemá šanci ve VT.Teplotní rozhraní bude patrné,ale ve VT,na jihu Moravy 30 st.na SZ Čech 20 st.i takové rozdíly příští týden krom pondělí mohou nastat.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod kebull » 29. 06. 2019 14:22

Dnes jsem byl u nas dopoledne na houbach a i po tydnu sucha se dalo najit docela dost, ono tady toho taky spadlo kolem Prahy v bourkach skoro nejvic, les z toho porad cerpa. Samozrejme dost hub bylo suchych, hlava hribku popraskana, to jsem jeste nevidel. Nektere totalne prolezle. Ale byly :) Vubec, kdo by mel nekdy cestu V od Prahy, treba po ceste Praha-Kutna Hora nebo obracene a chtel se podivat do pekneho a vesmes zdraveho lesa, doporucuju zastavit na Vyzlovce, Lounovicich, nebo Jevanech a jit se projit do Voderadskych bucin. Jsou to vlastne buciny namichane se smrky a vypadaji i pres vsechny ty spatnosti, co se kolem deji, porad celkem zdrave. Nejspis i trochu klika, ale mozna, ze je to i dilem skladby lesa a jeho spravy. Fakt doporucuju.

Jinak vyhledy tak nejak opratrne pridavaji stupinek po stupinku. No, i tak by teploty do 30C (tzn. ze by se to nad 30C dostalo jen nekde :D) za soucasneho stavu pusobily celkem prijemne. Srazky ovsem krome pondeli jen nekde v dali, to neni dobry. A na zitrek se fakt netesim. Uz tedka premyslim, kde a jak ho nejlip preckat, jindy bych spekuloval spis, kam vypadnout se vyvetrat. Inu, casy se meni. Paradoxne tento typ pocasi muze zpusobit jeste vetsi pasivitu dalsich generaci, nez jaka uz je...chjo
Naposledy upravil kebull dne 29. 06. 2019 15:13, celkově upraveno 2
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod karel » 29. 06. 2019 15:12

Můžemi někdo z vás osvětlit přechod fronty jenž by měla přecházet v pondělí měla by jít od SZ ale v Čechách pršet nemá jen na Moravě tot ukazuje aladin asi jsem magor ale aby polovina nedostala nic a ta druhá jo přitom by mělo pršet v jejím vstupu na naše území a né až nás bude opouštět, :-!
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod Ovar » 29. 06. 2019 15:16

Mě by zase zajímalo, co kouří v CHMI za matroš, možná si do tý ganži sypou i trochu lexaurinu..? Jinak si nedovedu vysvětlit jejich "pohodovou" mapu sucha. Jestli mi nějaký inženýr chce tvrdit, že na Domažlicku je stejné půdní sucho jako je v Prostějově, tak žádám defenestraci a odevzdání papírů!
To se vždycky rozpálim do běla víc, než na sluníčku, při pohledu na jejich mapy.

Intersucho taky pro všechny oblasti nebude asi úplně topka, ale aspoň jede v červených barvách. Mimochodem při současné předpovědi srážek, předpokládá, že 8.7. bude extrémní sucho stupně S5 na 70% území, to je naprostá mimořádnost.

Tady včera trop nepadl, takže to mi nevyšlo, každopádně bylo přes 29°C. Dneska už jedeme přes 32°C, což je taky pozadu oproti mým předpokladům. V noci ale krásných 12°C, byt jsme vyvětrali na 20°C, což je úžasný.
Zejtra se pravděpodobně nevyhneme 37°C, aladin to kreslí více výhodně, respektive v oblastech jako minule, ale mám obavy, že se to usadí zde, tady je ten vzduch už hodně přehřátý a vysušený. V pondělí pravděpodobně dosáhneme i přes přechod fronty na 35°C, dle předpovědí bez kapky deště. Což je jedno, dělal jsem dneska zkušební výkop v sadu v osluněné části a došťoural jsem se do 15 cm, bez známek sebemenší vlhkosti. Pod tím je půda tak přeschlá, že rýč na ní nereaguje. Tohle jedna přeháňka ani nezvlhčí... Jen si zlehka tipnu, že v Prostějově bude poněkud vlhčeji ;) .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod mates.lukas94 » 29. 06. 2019 18:11

Zajímavá předpověď Aladina pro Bohumín na další dva dny - zítra 36°C, pondělí až 39°C? V pondělí nad námi 18°C v 850 hPa... Dále dává silný profuk a v noci na úterý kolem 20°C.

Včera maxima kolem 23°C, asi nejnižší maximum z celého měsíce. =-O Noc ze středy na čtvrtek tropická, minima nad ránem na 23°C, nicméně spalo se překvapivě dobře (až na alergii).
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod kapr » 29. 06. 2019 20:01

Obrázek

tady máš předpověď pro hladinu 850 hPa na pondělní odpoledne... kolem +24 °C..... je to slovenský aladin

Edit: co ten Aladin hulí =-O doporučuji výstup z 18h
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod mnej » 29. 06. 2019 23:26

mnej
Nováček
 
Příspěvky: 791
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2019

Příspěvekod ostravak » 30. 06. 2019 07:53

A dívali jste se na Aladina 51 m/s okolí olomouce Jeseníky plus Ostrava. Polsko okolo 60 m/s vitr????
Srazky žádné. Teplota z 39 na 20 tomu moc nerozumím.
Muže se vyskytnout Tornado okolo Olomouce atd.?
ostravak
Nový člen
 
Příspěvky: 123
Registrace: 19. 06. 2009 09:34
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé