Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97826
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2013

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod Marcel » 29. 06. 2013 19:39

Prvý letný mesiac ubehol cuby dup a zažili sme bohatú všeochuť. Studenú prvú dekádu mesiaca vystriedala niekoľkodňová epizóda tropických horúčav, aby záver júna opäť priniesol citeľné ochladenie. Žiaľ, opäť sa to celé nezaobišlo bez prírodných živlov a to hlavne ničivých povodní na začiatku mesiaca.


Prežívame teraz akési "hluché" obdobie - pre meteonadšenca veľmi nezáživné. V dohľadnej dobe sa nečakajú ani masívne tropické horúčavy, ani zaujímavé a celoplošné búrky. I keď na druhej strane, z hľadiska komfortu je toto počasie veľmi príjemné. Väčšina z nás sa cíti fajn, dá sa normálne fungovať a robiť všemožné vonkajšie aktivity bez presúvania na večerné hodiny, okrem kúpania...


Pred nami je druhý letný a zároveň prvý prázdninový mesiac. Píšte aký podľa vás bude :-)

:plavani: :destnik: :jasno: :bourka:
Marcel
Nováček
 
Příspěvky: 371
Registrace: 06. 07. 2008 21:12
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod počasí10 » 30. 06. 2013 21:25

přichází červenec a s ním i doufejme už konečně normálnější průběh počasí...
očekávají se teploty, které budou spíše průměrné.
já jsem osobně zvědav, zda-li se i my všichni na Ostravsku dočkáme vůbec letos nějaké významnější bouřky, která se ještě v tomto roce u nás nekonala. Bylo by to vůbec poprvé, kdy bych nezaznamenal významnější bouřku.....
možná i v tomto bude mít letošek pro nás zde prvenství...
počasí10
Nový člen
 
Příspěvky: 186
Registrace: 05. 06. 2010 11:35

Hodnocení: -1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod dresi » 01. 07. 2013 08:10

Tohle počasí mi nadmíru vyhovuje, i když je pravda, že za některé dny by se nestyděl ani přelom září a října a to máme vrchol léta.
dresi
Nováček
 
Příspěvky: 698
Registrace: 15. 08. 2008 17:56
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod zapadni cechy » 01. 07. 2013 20:35

Tak pokud je tím nudným nezajímavým počasím myšleno to, co se chystá v týdnu od 5. července, tak za sebe říkám, že bych si přál celý měsíc takového nudného počasí, nedostatek tropických dnů a bouřek by mě osobně vůbec netrápil :)

Zatím se mi to líbí, jak se to vyvíjí, můj tip na červenec je teplotně slabě nadprůměrný, srážkově průměrný až slabě podprůměrný měsíc.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod edwinak » 01. 07. 2013 21:15

Právě tohle nudné počasí s nedostatkem trop. dnů ale přitom prosluněné a bez deště je určitě pro všechny ideální varianta. Vrátila jsem se z prosluněné Provence, byla jsem zvědavá hlavně na místní , tolik lidmi opěvované klima. Nevím, zda to byla náhoda nebo je to tam tak pořád-neustále fouká vítr, denně, ale žádný váneček, ale nejslabší tak od 30 až do 50km/hod. Je to velmi pocitově nepříjemná záležitost a nepřestává někdy ani v noci. Při teplotách, které jsme tam měli - cca 24-26st, třebaže naprosto jasno, nám bylo povětšinou chladno. K tomu vysušený vzduch,až vám vadí prach v očích a nose též nebylo nejpříjemnější. pravdou je, že místní jsou zvyklí a nemají problém. Ale jako vysněné klima bych zrovna tohle nepovažovala.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod počasí10 » 02. 07. 2013 06:42

Milovníci bouřek na SV se letos patrně nedočkají.
I zítřejší přechod fronty bude lepší pro Čechy než pro nás - polikáté již???? Výrazná stud.fronta přejde nad Z územím Čech v poledních hodinách, půjde pomalu, zbytek Čech odpoledne, Vysočinu večer a k nám dojde v pozdních nočních hodinách, pokud vůbec dojde.... a tak je to neustále dokola.
počasí10
Nový člen
 
Příspěvky: 186
Registrace: 05. 06. 2010 11:35

Hodnocení: -1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod aviv » 02. 07. 2013 16:18

Toto počasí bez extrémů je nádherné, snad potrvá po celý červenec :-)

to edwinak: V Provence a na Riviéře jsem dříve trávila pravidelně každý rok min. 2 týdny a to většinou v červnu, takže mohu potvrdit, že vítr ( pokud je od moře na pobřeží je to mistral) může pěkně potrápit. Přesně si vzpomínám na jedno léto, kdy na pohled azuro, ale venku se nedalo sedět, zahrádky byly bud zaigelitované nebo prázdné. V moři se koupali pouze místní důchodci, můj otec a turisté ze severu .-), já si na pláž troufla pouze ve svetru a pořádné větrovce. Taky jsme v této době zažili déšť a teploty 15 st - toho léta jsme se vykoupali pouze na zpáteční cestě při zastávce v Rakousku a ohřáli se až doma. Ale pravidlo to není, většinou již bylo u moře horko a pouze příjemný vánek a v kopcích při této teplejší variantě bylo na mě už nesnesitelně, na turistiku či památky ani pomyšlení, max. tak Verdonský kanon nebo tamější jezera. Extrémem byly 14denní teploty kolem 38 tuším v roce 2003 ( to bylo horké léto všude), v moři přemnožené medúzy a v Marseille stávka popelářů.
Omlouvám se za román, trochu jsem si zavzpomínala na studentské časy..
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod pepca » 04. 07. 2013 10:05

Zdravím po delší době,
zatím léto pohodové, nestěžuji si, žádná nesnesitelná horka až na ty čtyři dny v červnu. Co se týče srážek, tak červen byl u nás velice srážkový bohatý s celkovým úhrnem 152 mm no a červenec taky včera stylově započal s úhrnem 23 mm, první pořádná bouřka v tomto roce. V následujících 10-14 dnech to vypadá na docela stabilní tlakovou výši nad Británií, takže lze očekávat slunečné počasí, ale teploty budou docela příjemné. Kdybych si měl tipnout, tak teď nás čeká nějakých 10 dní slunečných , pak přijde týden spíše deštivý a přelom července/srpna, jak už to tak bývá i s nějakými tropickými teplotami.
Webkamera- Mnichovice, Šibeniční vrch:

Meteostanice Mnichovice - zájemcům poskytnu podrobná data:
pepca
Nováček
 
Příspěvky: 410
Registrace: 13. 11. 2008 18:05
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod Marcel » 08. 07. 2013 14:27

Prebeh počasia počas tohtoročných prázdnin robí zatiaľ a zdá sa, že istý čas ešte bude robiť, pre bežnú lajckú verenosť mimoriadne dobrý ohlas. Teplotne je tak akurát a je hlavne veľa veľa Slnka. Máme tu také tie normálne teploty (tesne pod 30°C), ani nie príliš horúco, ani chladno a hlavne prijateľné rosné body - čiže žiadna úmorná vlhká spara. Dá sa kúpať, ale aj športovať - proste všetko sa dá robiť. Síce u nás je už značné sucho (jún bol zrážkovo podnormálny, za celý mesiac spadlo u mňa iba 35 mm), ale to je pre súčasne prebiehajúcu žatvu skôr prospešné. A prospešné aj pre tie oblasti, ktoré pred mesiacom zápasili s ničivými povodňami. Proste ideál pre zrelaxovanie. Na druhej strane ani tí, čo musia chodiť do práce, toľko netrpia.

Zato leto 2010 bolo úplnym opakom. Bolo málo Slnka, veľa daždivých dní a keď sa aj našli tie krátke skúlinky pravého letného počasia, bolo zasa nesmierne horúco a vďaka enormnému výparu po extrémnych zrážkach nehorázne dusno - to tiež značne obmedzovalo naše vonkajšie aktivity.
Marcel
Nováček
 
Příspěvky: 371
Registrace: 06. 07. 2008 21:12
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod hujer » 08. 07. 2013 16:38

Hm, a "Předpověď počasí na červenec 2013" je v tvém příspěvku obsažena kde?
:pravidla:

hujer
Nový člen

 
 
Příspěvky: 153
Registrace: 14. 01. 2009 07:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod Munky » 08. 07. 2013 16:50

Ale no. Pri takom chabom počte príspevkov by tie pravidlá mohli byť voľnejšie. Nakoniec, aj zopár ďalších príspevkov na tejto strane nie je len o spomínanej predpovedi. :)

Myslím si, že pokračovanie júla sa bude niesť v podobnom duchu ako zažívame doteraz. Ale ku koncu mesiaca by mohli pribudnúť aj zrážky.
Munky
Nováček

 
 
Příspěvky: 265
Registrace: 30. 04. 2008 18:29
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod libi » 09. 07. 2013 09:01

Tak současné počasí je pro mě maximálně vyhovující. Noci příjemné, přes den teplo, ale ne horko a hlavně slunečno.
Vypadá to, že počasí bude stabilní i v dalších dnech, sice se čekají nějaké slabé přeháňky hlavně ve čtvrtek a o víkendu, ale žádné výrazné ochlazení a pak opět návrat k současnému počasí. Prostě paráda :)
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1138
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod dawe » 11. 07. 2013 11:13

Od poloviny příštího týdne máme šanci opět na tropické teploty.Tak snad to vyjde :)
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod libi » 11. 07. 2013 12:41

Na tropické teploty příští týden zapomeň. Bude příjemné letní počasí, žádná vedra :cool:
Jinak zatím máme letos 3 tropické dny. Takže nic moc, ale jak jsem již psal, vyhovují mi teploty v maximech kolem 25°C.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1138
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2013

Příspěvekod pircuk » 11. 07. 2013 13:52

no myslim si,ze ani Dawe nemal tych tropicky dni nejak extra vela. ja som zo sucasnym pocasim max. spokojny. teploty do 30°C,napr. u nas sme v juli nemali este ani jeden tropicky den,ale za to az 9 letných dni. dalsie vyhlady su,ked si odmyslim tento vikend,vcelku prijatelne. teploty do +30°C. ci sa smerom k buducemu vikendu presadia prechodne aj trosku vyssie teploty,to je este otazne
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: hanz