Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97779
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2014

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Mrakomor » 28. 07. 2014 15:06

Tak právě se přes Beskydy převalily docela silné bouřky. Na JV tah se dá téměř vždy spolehnout-hornatiny severního SK jsou perfektní spouštěč bouřkové činnosti, kdy se pak dostanou až nad naši lokalitu. Aktuální stav je toho důkazem. Blesková aktivita je perfektní. TATO SITUACE JE PRO BOUŘKOMILY NEJLEPŠÍ, CO MŮŽE BÝT. :bourka:
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Newman81 » 28. 07. 2014 16:27

Mrakomor: ale v Těšíně byly určitě v ten samý moment tropy :D
Newman81
Nováček

 
 
Příspěvky: 298
Registrace: 06. 01. 2010 22:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Adi » 28. 07. 2014 16:35

Ahojky,

Právě doprchává.

Ono sice zabouřilo, sprchlo, úhrn však jen kolem 3 mm,ovšem i tak jsem potěšen. Další pozitivum je to, že dnes nebyl tropický den. :) Sice jen o fous, teplota krátce po poledni olizovala 30. Teploty měly dnes pomalejší nástup oproti včerejšku, bouřky naopak naskočily dříve. Včera až později odpoledne a šly bokem, pryč. Spokojenost.
Aktuálně příjemných 18, větráme. Dnes nebudeme muset zalévat.

zatím

Ps. I v dalších dnech lze očekávat podobný ráz. Snad se to srážkově vylepší. Doufám
Tropický den dnes v Těšíně mohl padnout. Však on nám to Dawe poví :D :D
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3471
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod dawe » 28. 07. 2014 17:17

dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Rade » 28. 07. 2014 17:18

Vidím, že teď je s počasím spokojen téměř každý. Včetně mě. Nejsou tropy, ale rozhodně není chladno, občas parádní bouřka a hlavně krásně teplá rána. Dnes třeba 17°C zde na krajním severu jižní Moravy, před několika dny i 19,9°C.
Moraváci, zvláště z okolí Brna by si měli tyto dny náležitě užít, protože aby třeba Brno zasáhly přímo více než 3-4 bouřky ročně se nestává. Poslední týden se to však stalo už pětkrát a dnes po šesté =-O .
Takže i za mně spokojenost, jen poslední dny z těch bouřek je vody malinko, jen tak na zalití trávníku a pokropení rajčat, které budu muset ještě preventivně ošetřit proti plísni, když denně sprchne, ale jinak paráda.
Doufám, že se v srpnu ještě pořádně ohřejeme a že ta hlavní letní hot wave teprve přijde, ačkoli čtyřicítky to být nemusí. Ale přesto, že červenec žádnou výraznou hot wave nepřinesl, skončí poměrně vysoko nad normálem a i pocitově se (myslím, že nejen u mne) zapíše mezi ty mírně teplejší, hlavně díky nocím, které jsou konečně, na rozdíl od června, teplé. 8-) .

Dawe, 37°C teď rozhodně nečekej, možná v srpnu ;).
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Lili » 28. 07. 2014 23:12

ahoj, já teda rozhodně s počasím spokojená nejsem! Sotva se dopravím k vodě a vyvalím se na sluníčko, začne bouřka. Někdy se ani nestihnu vypravit, bouřka mě předežene! A je mi zima, mě těch +35 prostě chybí. Tohle není léto! V březnu, když měsíc ani nekáplo, jsem si tipovala že v létě bude hnusně a už je to tady %)
Lili
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 28. 07. 2014 23:00
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Ovar » 29. 07. 2014 00:13

Když už jsme u těch stížností tak mě prosím začínají otíkat zápěstí, protože jsem letos pouze !!!!!!!!!!1x!!!!!!!!!!!!! nemusel zalévat zahradu. Pro pochopení, abych já nemusel zalévat (mam hodně kytek) musim začít kolem 6 odpoledne a končím obvykle kolem 9 navečer, pokud nezaprší do té doby (nad 5mm, jinak neni dostatečně zalito) tak musim vyrazit s konvema. Pokud prší po tomto úseku, mam smůlu, protože nemůžu spoléhat na to že zaprší a pro sychr zalít. Věci se mají tak, že tady pokud pršelo, tak to bylo vždy po 8-9 hod večer, nebo v noci či ráno.

Nepočítám dny, kdy pršelo od rána do večera, ale pouze ty dny, kdy bylo přes den hezky, teplo a bylo potřeba zalít. Tak mi počasí pomohlo pouze 1x :mysl: .

A teď přijde ten joke, jistě jste si mnozí všimly, že letos chodí srážky po většinu období ze směrů, ze kterých to jiné roky bývá vzácné nebo ojedinělé. Což takhle nějaká studená fronta ze západu, kdy se vytvořila lajna od Mnichova až po Berlín, odpoledne byla u Weidenu a ráno opouštěla Ostravu, kdy ta byla naposled? %)
I proto je naše oblast letos v neobyčejném srážkovém deficitu, jelikož jak to jde z východu, je Šumava pevná zeď a nic nepustí :( .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod pepa » 29. 07. 2014 05:20

jak píše lili - je zima, bouřky, takže se nedá koupat - přesně takhle budou brečet provozovatelé koupališť. Holt červenec je sice teplotně výrazně nadprůměrný, srážky jen bouřkového charakteru, žádné několikadenní deštivé počasí v sz.proudění nebo tl.níži s maximy do 15°C - ale podle nich léto prostě hnus. Jediné trochu normální léto bylo pro tyto lidi jen v roce 2003 - tehdy sice červenec taky nic moc - jen 2°C nad průměr, ale červen a srpen se 4°C nad průměrem to trochu napravil. Ale pořád né to pravé léto, aby bylo 3 měsíce v kuse 35-40°C a nekápla ani kapka. Jenomže v tomto případě je nutná dovolená v Údolí smrti, nebo třeba na Íránu, ale tam bych to moc nedoporučoval.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Davidek » 29. 07. 2014 05:39

my tady máme opět tropický deštný les :plavani: teploty kolem a nad 25°, denně srážky a tak to bude pořád, akorát nyní chladněji. Vlhkost letí v noci ke 100% a ráno mlhy na blatech :cool: ALE! mně se to celkem líbí, včerejší bouřkový pásmo skvost, malá jádra po celé Moravě a k tomu nad hranicema takový megapás, prostě nebyla nuda :thx:

Pokud teskníte po takovém tom dlouhodobém horkém počasí, tak to se letos jaksi nekonná a zatím konat nebude, pořád je to o těch párdenních špicích a nestabilním proudění, kdy se v teplém a vlhkém vzduchu po poledni tvoří vydatnější srážky. Jen pro zajímavost, jak málo byl J a V, tak tak málo je stabilní týdenní, dvoutýdenní, třítýdenní ukázkové koupalištní léto.

Taky souhlas s tím, že pro Čechy je to ještě zvláštnější počasí, nejsou takový ty klasický frontální pořechody, kdy se na tři dny zatáhne, lije při 14-16°C a fučí S/SZ, letos jaksi nee, odehrává se to na hraně Beskyd, tedy na hraně tohodle tlakového bahna, které se jaksi pořád od dubna, května opakuje. Jde o v zásadě málo vymezená tlaková pole, kdy není na severu vidět jediná anticyklona, nic co by počasí jasně vyhrotilo na hot wave nebo na letní dny s deštníkem a skoro v bundě. Něco se ale zřejmě bude dít kolem začátku druhé dekády srpna.

Nicméně, jak se tady píše, i přesto, teplotně skončí červenec v kladné odchylce, troufnu si tvrdit, že u nás bude jen z nejvlhčejsích (nikoli zřejmě nejdeštivějších - na celkové úhrny) za poslední dekády. Každopádně se suchem beta, což je na tomto měsíci dobrý.
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod pepa » 29. 07. 2014 06:51

pro Davídka - jeden z nejvlhčích červenců snad ne - i když nevím, jak přesně to u Vás je. Ale celorepublikově bude srážek určitě méně než v letech 2011, 2010, 2009, 2005, 2002 a 2001 - z posledních let. A ono stabilní koupaliští počasí - vždyť i v těch posledních letech je u nás celkem výjimkou - bylo to loni od cca 15.7. do 8.8., ale ani zde se nám bouřky nevyhnuly. Rok 2012 přinesl několik horkých vln, ale vždy s bouřkami. Rok 2010 měl horko 1 a 2. dekádu července, ale opět, kromě několika dnů s bouřkami. Rok 2009 - bouřky téměř každý den. Takže vidím poslední roky jen 3 takové situace - konec července až polovina mimořádně horkého léta 2003, červenec 2006, a loni tak ty 3 týdny, kde ale bouřky byly. Předtím pak červenec-začátek srpna 1994.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod HeyYou » 29. 07. 2014 07:01

ako pise davidek, momentalne je vysoka vlhkost vzduchu, u nas napriklad dnes rano klasicka nizka oblacnost pri juhovychodnom vetre ako byva pocas zimnych inverzii, uz chyba len namraza na stromoch.. bohuzial nie vsade je to aj s dostatocnymi zrazkami. vsimol som si, ze v tychto dnoch sa modely uplne tragicky mylia v predpovedi zrazok a tym aj v predpovedi teplot, preto ma momentalne skor vyznam sledovat aktualny radar ako nejake modely.. :)
HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod iwag » 29. 07. 2014 19:17

Zdravím,

po delší době jsem sem zavítal a vidím že se zde vůbec nic nezměnilo. Celá diskuze se stále točí o tom co komu vyhovuje a né o tom jaké je počasí a jaké bude.

A nyní k diskuzi.
Může mi prosím nějaká rozumná duše vysvětlit jak tedy vypadá normální středoevropské léto? Já osobně si myslím že počasí jaké tu máme poslední měsíc je daleko typičtější pro střední evropu než 35°C celý měsíc, ostatně odchylky od normálů to potvrzují. Jediné s čím mohu zde souhlasit je absoultní absence studených front s bouřkama z německa nebo nějakých jiných trvalejších frontálních srážek.
Co se týče předpovědi tak minimálně další týden bude jak přes kopírák. TV nad ruskem a TN někde nad severním atlantikem a zde bezvládí ,ani horko ale ani zima teploty od 25-30°C ,bouřky každý den a prádelna :P.
iwag
Nováček

 
 
Příspěvky: 347
Registrace: 05. 11. 2008 20:02
Bydliště:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod pepa » 29. 07. 2014 21:24

tohle je podle mě poměrně typické středoevropské léto posledních cca 25 let, protože po roce 1990 bylo jen 2X, a to velmi slabě teplotně podprůměrné léto ve srovnání s roky 1961-90, a to v roce 1993 a 1996. To znamená, že jsou léta celkově o dost teplejší než dříve, na městské mikroklima tohle asi nelze svádět, to už tady bylo i v roce 1960. Je méně západního-severozápadního proudění, které dříve přinášelo často řadu dní s častými přeháňkami a teplotami cca 15-20°C, fronty se často vlní a vznikají větší rozdíly mezi západem a východem, častější jsou i horké vlny na přední straně brázd. Letos kromě toho období kolem 10.6. žádná extra horká vlna nebyla, nicméně po průměrném červnu je červenec docela výrazně nadprůměrně teplý a vypadá to, že taková bude i 1.srpnová dekáda. Z minulých let žádná velká horká vlna nebyla např. v letech 2011, 2009 nebo 2008 ( pominu-li 26.8. 2011 a myslím 23.7. 2009 - ale takových pár dnů bylo i letos ), přesto se jednalo o nadprůměrně teplá léta.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Lili » 29. 07. 2014 22:22

Ahoj,předem se všem omlouvám, nejsem meteorolog a tak jsem tu vlastně trochu jako vetřelec. Ale proč jsem teda tady - počasí mi začíná poslední dobou připadat natolik divné, že jsem začala pátrat, čím to je, až jsem se dostala sem. Myslíte, že to, (jak píšete) že již nechodí fronty ze západu (to si z dětství pamatuju, že tomu tak bývalo) souvisí s tím že na planetě se mění klima? Nemůžu se zbavit pocitu že počasí už prostě není to, co bývalo...pocházím z Brna a co si vybavuji dětství a prázdniny, tak prostě bývalo vedro, vedro, občas nějaká ta bouřka ale moc ne, rozhodně ne tři bouřky denně jak je tomu teď ale nebývalo ani +40...:-( nerada bych tu narušovala diskuzi odborníků a omlouvám se že píši trochu mimo mísu ale stejně, co myslíte - proč se tohle děje? Někde jsem četla že tím, jak rychle odtává led na severním pólu, mění se i vzduchové proudění a čekají nás výkyvy a extrémy, prostě už ne ta "klasika" na jakou jsme byli zvyklí, v létě teplo a v zimě zima...co si o tom myslíte vy?
Lili
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 28. 07. 2014 23:00
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2014

Příspěvekod Rade » 29. 07. 2014 22:31

Pokud se to opět bere podle nic moc neříkajících průměrů, pak je možná poslední dobou jen mírně nadprůměrné počasí a tedy poněkud "běžné středoevropské léto". Osobně mi konec letošního července ale přijde naopak zcela, ale totálně mimo středoevropské klima, protože to, co je teď, by se mělo nazývat tropy. Nevím, proč se "tropy" nazývá období, kdy jsou denní maxima po několik dní třeba 30 - 37°C, když ve skutečných tropech třicítka je méně běžná, než v našich končinách a je tam prakticky celý rok 26/29°C, vysoká vlhkost vzduchu a v noci jen o pár stupínků chladněji. Přesně toto je nyní u nás a to, co dělá pěstovaná vegetace snad nemá obdoby =-O . Je to zejména díky vysoké vlhkosti a velmi teplým nocím.
Takže zase, "umělé" teplotní průměry sice neznačí nic divného, ale já jsem něco podobného nezažil a tropičtější počasí si nedovedu představit :) .
A také souhlasím s tím, že fronty a squall line od západu už jsou minulostí, snad od roku 2010. To prostě šla SL a zasáhla 90% území.
Btw. aktuálně je 20,3°C a 80% vlhkost 8-) .
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé