Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes5
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97784
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Gregory » 21. 07. 2017 09:26

Tak tedy nevím, co si o tom mám myslet... Yr.no (alias Ecák) vždycky blábolil ohledně srážek, ale myslím si, že tentokrát ulít úplně... Nějak se mi nechce věřit, že by v naší suché polabské oblasti tolik zapršelo... Budu velmi mile překvapen pokud mu to tentokrát vyjde (je fakt že GFS taky množstvím srážek nešetří)...
Přílohy
Yr.no.JPG
Gregory
Nový člen

 
 
Příspěvky: 171
Registrace: 03. 01. 2009 09:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 21. 07. 2017 10:21

No ted tady na to zrovna koukám. Co si o tom má člověk myslet? Je to nepravděpodobné, ale tohle, kdyby se splnilo, tak jsou u nás povodně. Ecák i Gfs nám dává od neděle do středy přes 100mm. jsou docela ve shodě. My jsme tady vyschlí na troud, tak snad se toho hodně vsákne. A budou houby!!!! :jojo: :jojo:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Rade » 21. 07. 2017 12:03

Já už tomu nevěřím. Po včerejší asi desáté letošní suchofrontě, kdy se ochladilo asi o 2°C a namlžilo pár desetin mm čehosi, nám modely dávají na příští týden 15 (nor) až 40 (GFS) mm. I to předpovídané je bída a když vezmu v potaz nadhodnocování v naší oblasti... Jo, že bude zase lejt v severních Čechách, severní Moravě a severu vysočiny i v Praze a Polabí věřím, ale u nás nějakým rozsáhlým dešťům už nevěřím, ty jsou tu jednou do roka a letos už byly v červnu (27 mm) :D. Do té doby a od té doby prakticky nic. Po dnešku budeme už suverénně nejsušší oblastí a zatím to nevidím na změnu.
Dnes, pokud padne trop, bude už letošní pětadvacátý.
Smysluplné bouřky letos v létě: 0
Smysluplný déšť letos v létě: 1

Na houbaření čekám 3 roky :D ... Naposledy pořádně rostly 2014 na Boskovicku, kde je to se srážkami o celý klimatický stupeň lepší.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 21. 07. 2017 12:26

Rade: koukla jsem na Horšák na Wetteronline, máte to tam s předpovědí srážek stejný, jako my. Fakt si myslíš, že ani v to po/út nebudou srážky nad 5mm? Beru to podle nás - tady poslední roky je už 5mm úctyhodné množství a tak fakt hooodně věřím, že aspoń to spadne. Pokud ne, můžeme se s houbami asi pro letošek opět rozloučit. Tady v lese je úplně sucho a než se to "vzbudí" bude to nejméně 14 dní po dešti. Takže jestli tohle pondělí bude fiasko a apak dál v srpnu jako dosud, je s houbama vykydáno.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Gregory » 21. 07. 2017 12:42

A nejnovější Aladin dává podobné množství srážek už na neděli - tak tomu se nechce věřit už vůbec :D Víme, jak na tom Aladin poslední dobou je ;)
Gregory
Nový člen

 
 
Příspěvky: 171
Registrace: 03. 01. 2009 09:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Jaja » 21. 07. 2017 12:55

Ahoj,

pondělí je na predikci srážek pořád daleko. Trochu optimismu mi dodává to, že se modely v podstatě po týdnu vrátily k situaci, kterou malovaly minulý týden.

J.
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Tomfik » 21. 07. 2017 13:12

Docela bych se vsadil, že při přetočení té TN bude na JZ pršet více než si myslíte.
Vypadá to přímo skvostně, až skoro na menší záplavy :'(

Rade: kolipak jich má staňkov, minule si mu počítal trop i když ani nepadl... :)
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Doizer » 21. 07. 2017 13:48

Na JV opět z celé Moravy napršelo nejméně.. Opět jsme se nedostali ani na úhrn 5 mm. už jsem z toho zoufalí prostě J JV a V zlínského kraje a poté V JM se k dešti asi nedostane...no co dodat snad vyjde srážkově nadějný GFS.
PS: Teď sem se díval na oficiální data ze srážkoměru v Huslenkách a napršelo 2.5 mm fíha.
PS2: Není možné překročili jsme za červenec hranici 10 mm congratulations.
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Doizer » 21. 07. 2017 14:13

Rade
Myslím že zrovna vy tím suchem tak moc netrpíte...většina Moravy je na tom určitě hůř.
Málokdo tomu ale uvěří dokud to neuvidí. Nevím jestli je normální aby na Valašsku bylo stejné sucho ba i v některých oblastech větší sucho jak na J Moravě. A také J Čechy nejsou na tom dobře.
Tato mapka to asi trošku hodí na správnou notu jak se věci mají.
Obrázek
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Ovar » 21. 07. 2017 14:54

To si pleteš se mnou Tomfe, o dni kterým mluvíš jsem podle grafu usoudil, že ve Staňkově trop byl, ale upozornil jsi mě, že tam bylo jen 29,8°C. A Staňkovu tropické dni nemáme jak spočítat, to až leda vyjde nějaká zpráva od CHMU, ale bude jich tam míň, vybavuju si hned několik dní, kdy tady fénovalo z Německa a ve Staňkově bylo zataženo a chladněji.

Pro Doizera, tahle mapka inter sucha má stejnou vypovídající hodnotu asi jako pro Slovensko:

Teď ať se ozve někdo ze Slovenska, třeba z Bratislavy a poreferuje, jaké je u nich začínající sucho ;) . Pokud se nepletu, tak v JZ Slovensku je historické sucho, ale tyhle výstupy vznikly po přechodu bouřkového systému, který JZ Sloveska "zalil". A stejné je to i v Čechách, mapa spočítala, že na Domažlicku napršelo průměrně 20 mm srážek, sucho? Kdeže sucho je přece po 20 mm zcela vyléčeno! :D :mysl:
...A o týden později po 4 tropických dnech (ano i dnes šla teplota přes 30°C) je ještě větší sucho než před tim. A přesně jak říkáš, kdo tohle neuvidí, tak neuvěří.

Abyste mě nechápali zle, tak tu neomlívám a nepřu se kdo má větší sucho a podobný čičoviny. A i mě to je už protivný, tu neustále psát to samí o tom jaký je sucho.

Jižní část Čech dostala v noci pořádnou sprchu, také Znojemsko a Olomoucko, kde sucho již katastrofální opravdu bylo, tedy přesně ty oblasti, které na té mapce sucha ČR svítí nejvíce červeně. Nedostalo se na krajní východ ČR, dostane se snad jindy ;) . Ještě pár takových pásem na stejných místech a bude na pár týdnů pokoj od sucha a těch keců, pak už se počasí snad umoudří :) .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Rade » 21. 07. 2017 15:23

Edwinak: Radši se nechám příjemně překvapit :) . Kolikrát už jsem takhle čekal...

Tomfik: To právě nevím, strašně rád bych našel, kde se dají dohledat data o počtu TD a další údaje ve Staňkově. Vždycky jsem info o počtu TD našel jen na Infometu ČHMÚ.

Doizer: Nemám moc co dodat, Ovar to napsal. Mapku samozřejmě sleduju každý týden a to přirovnání ke Slovensku vyjadřuje přesnost mapy. Nehledě na to, že včera a dnes přešly vydatné srážky přes všechny "červené" regiony, kromě nás ;) . Červená barva je i na Boskovicku, kde prosím pěkně napršelo letos téměř dvojnásobné množství srážek, než u nás a teplota je tam letos v průměru nejméně o 1,5°C nižší, téměř s absencí tropických dnů, čili odpar tak poloviční? Prostě blbost. Skutečné katastrofální sucho je anebo bylo na JZ Slovenska, na Slovácku, Znojemsku, části Hodonínska, na části JV Moravy, Litovelském Pomoraví a na JV Třebíčska. O Čechách radši nepíšu, nebo bych mohl některé Moraváky asi naštvat.
Je to stejná písnička jako v roce 2015, já alespoň jezdím a jezdil jsem dost často přes skoro celou republiku na jižní Moravu, tak to mohu srovnat. Bydlel jsem u Brna v oblasti, kde je průměr srážek ani ne 500 mm, přes dvacet let, do roku 2015 a od té doby tam jezdívám a tak mohu srovnat, že sucho tam nebylo a není větší, než je tady. A to jsem si tam zažil léta 2000, 2003, 2007, 2009, 2012 atd, kdy bylo taky horko a sucho, ale nic se nedá srovnat s tím, co tady bylo v roce 2015 nebo letos v červnu. Já, než jsem se sem přestěhoval, bych tomu nikdy nevěřil. Myslel jsem si, že tu bude chladno a vlhko. Vždyť je to skoro Šumava nad 400 metrů, žejo :D, kdo by tady věřil tomu, že tu bývá takové množství tropických dnů a ohromné sucho, já před několika lety teda ne. Ale protože jsem to tolikrát viděl na vlastní oči a měl možnost srovnání, tak vidím.

Kažopádně tedy dnes pětadvacátý trop, za což jsem rád a neměnil bych, ale holt jako daň je za to to tolik omílané sucho :jojo: . Aspoň dozrají fíky, granátovníky, olivy, kiwi, kaki a další subtropy, co máme na zahradě :D ;) .
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Doizer » 21. 07. 2017 15:28

Já myslím že jelikož je to mapka vydávaná od Čechů tak přeci jen pro Českou Republiku bude o hodně přesnější... Nevím proč by to zrovna u vás nemělo sedět když všude jinde v okolí to sedí. Tak přeci jen jsou i jiné mapky přímo od ČHMÚ že?
Nechci se přít ale přeci jen když vezmeme v potaz úhrny srážek tak ty jsou u vás i víc jak dvojnásobné... Zelené Valašsko už dávno není tak zelené jak kdysi teď to tu vypadá jak na polopoušti všechno v žluto a zeleno vyblitých (s prominutím) barvách. Jsou oblasti kde sucho bývávalo téměř vždy ale my jsme se tam neřadili a o to větší šok to je. Vždyť z průměrných 100 mm co by tu za červenec mělo spadnou spadlo sotva 10... což mi připadá opravdu ubohé.
Pravda nemáme zde tak teplo jak u vás průměrně tak o 1 stupeň méně díky vašim maximům a mikroklimatu. I tak je tu ale teplota dost v nadprůměru oproti minulým letem. Celkově je poslední dobou více teplo na Moravě díky teplotním rozhraním, které se většinou pár dní udržují nad Vysočinou. Tudíž i když u vás krásně pršelo a měli jste kolem 20 tak my dál jeli letní dny.
Shrnul bych to tak, že jestli opravdu budeme chtít takto přesně porovnávat sílu sucha budeme si na to ještě pár let počkat než se zdokonalí technologie které to budou umět lépe určit.
Naposledy upravil Doizer dne 21. 07. 2017 15:48, celkově upraveno 3
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod paja » 21. 07. 2017 15:32

Já ještě k těm norům (yr.no) co se týče srážek. Oni vždy člověka navnadí srážkovými hody, až jdou člověku oči samou radostí kolem, další den to množství podělí dvěma a další den ještě podělí deseti. Nakonec je člověk rád, že vůbec něco spadlo. Takže kdy bude pršet jim většinou vyjde, ale množství srážek........ jak vidím vysoké úhrny, tak si je rovnou sám dělím desíti a většinou daleko od pravdy nejsem.

Situace po - út ..... myslím, že budou ještě drobné úpravy, kde těch srážek spadne nejvíc. Ani by se nedivil, kdyby to nakonec bylo na Slovensku.

Jinak dopoledne krásných 13 mm :)
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Rade » 21. 07. 2017 15:48

Doizer: ano, dva dny tu bylo pod 25 :D.

Jinak Staňkov zase válcuje :D . Viz meteo.amut. U nás je totožně, 31,1.
Začínám těm srážkám pomalu dávat naději, ale pokud nám spadne vice, než 20 mm, budu překvapen. Tož tak. Uvidíme v dalších výstupech, co a jak.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod vithostis » 21. 07. 2017 17:24

Ne vždy vítám srážky bouřkového charakteru, ne vždy jsou potřebné
Dnes ráno nám krásně zalilo - bez bouřek-(Ostrava) - za mne spokojenost...
Nejvýraznější srážky v našem regionu: Horní Bečva, Čeladná, Baška, Petřvald u Mošnova, Koňákov, Třinec-Oldřichovice, Osůvky- Kojkovice, Frýdek-Místek, Paskov, Kaňovice, Žermanice, Albrechtice, Chotěbuz...
vithostis
Nový člen
 
Příspěvky: 149
Registrace: 18. 07. 2015 18:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé